5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 31.08.2018, 17:30 • Akademie Red Bull, Salcburk • Turnaj čtyř (U16)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Český výběr do šestnácti let odehraje na Wolfgang Rud Cupu třetí zápas v základní skupině, když vyzve EC Red Bull Salzburg.

Národní tým pod vedením kouče Hakena v prvním duelu rozstřílel Slovensko 8:0 po třetinách 2:0, 3:0 a 3:0. Po dvou gólech si připsali Matouš Menšík, Petr Moravec a Jakub Brabenec.
    Ve druhém utkání narazila česká reprezentace na ruskou sbornou, která rozhodla čtyřmi využitými přesilovkami. Čestný gól vstřelil už ve druhé minutě Menšík, ale poté skórovali jenom Rusové, kteří se zastavili na čísle šest – 1:6.

Salcburk vstoupil do domácího turnaje drtivou porážkou od Rusů, jimž podlehl 1:9. Následně svěřenci Daniela Peterssona přetlačili Slováky, které zdolali 5:4 po prodloužení.

Česko: Král (Maláč) – Svozil, Jasečko, D. Moravec, Cubo, Kumst, Jiříček, Smolka – Remeš, Soukup, Ryšavý – Menšík, P. Moravec, Pajer – Kos, Brabenec, Brada – Gajda, Půček, Kotásek – Szturc.

EC Red Bull Salzburg: Quapp (Pfarrmaier) – Kerber, Okonkwo Prada, Winkelmann, Schober, Necesany, Schmidbauer, Krotsch, Hörl – Braun, Brodnik, Slafkovsky – Lutz, Cimmerman, Feist – Mackner, Zap, Koller – Polegoško, Maier, Myklucha.

Rozhodčí: Walluschnig – Oberhuber, Zacherl.

V Salcburku probíhá úprava ledu, přibližně za deset minut začneme.

Oba celky už jsou na ledě, takže je čas na hymny soupeřů.

V české brance začne Daniel Král, na druhé straně bude Nikita Quapp.

00:01

00:28
    Český výběr vyhrál buly, vymanil se z tlaku Salcburku, ale ke střele se nedostal.

01:00
    První střelu si připsal Pajer, jenž to zkoušel z pravého kruhu, ve kterém se vhazuje.

01:10
    Ofsajd českého výběru.

01:41
    Cimmerman se hnal do pásma, přihrávka doleva na spoluhráče mu ale nevyšla.

02:18
    Dvakrát to zkoušel Svozil. Poprvé nastřelil mantinel, podruhé Brada ztečoval kotouč mimo prostor tří tyčí.

03:15
    Půček to zkoušel z prostoru mezi kruhy, jeho ránu ale zblokoval obránce.

03:49
    Hlavní sudí píská přihrávku rukou na české straně. Vhazuje se ve středním pásmu u trestné lavice.

04:25
    Remeš posunul z rohu na Svozila, který si připsal dobré nahození od modré. Quapp měl dobrý výhled a kotouč podržel.

04:40
    Hned po buly vystřelil Kumst, jeho ránu Slacburk zblokoval a vyhodil za modrou.

05:19
    Útočnou akci Salcburku z pravé strany Feist, jehož ránu zblokovala česká obrana do rohu.

05:43
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Koller – 2 min., sekání).

06:03
    Česko rozestavilo přesilovkový vzorec, ale nedostává se ke střele.

06:20
    Česko právě vstřelilo branku!
    Česko přesilovku využívá. Jiříček dostal křižnou přihrávku do levého kruhu, odkud našel v mezikruží PETRA GAJDU, jenž otevírá skóre. Asistence: David Jiříček a Matouš Menšík.

07:01
    Zblízka střílel Koller, ale Král zůstává stoprocentní.

07:56
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Braun – 2 min., hákování).

08:09
    Cubo přihrál podél modré na Pajera, který vyslal nepříjemné nahození. Přestože se Quapp přesouval, puk z něj nevypadl.

08:29
    Cubo nezvládl přihrávku, což znamená vyrovnání sil na ledě.

08:29
    Vyloučení v týmu Česko (Cubo – 2 min., držení).

09:10
    Menšík přihrál na Jasečka, kterému ale rána z první vůbec nesedla, takže přečíslení tři na dva končí neúspěchem.

09:56
    Salcburk je v plném počtu.

10:04
    Král si připisuje další úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravici.

10:29
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Polegoško – 2 min., nedovolené bránění).

10:29
    Česko v plném počtu.

11:02
    Brabenec udržel pásmo, což Salcburk překvapilo. V dobré pozici byl Smolka, ale místo střeli volil přihrávku, což Red Bull využil k vyhození.

11:33
    Svozil to zkoušel od modré, Quapp kotouč podržel a bude se vhazovat.

11:55
    Vyloučení v týmu Česko (Menšík – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kerber – 2 min., sekání).

12:29
    Salcburk v plném počtu.

13:36
    Česká přihrávku rukou, což znamená vhazování před Králem.

14:14
    Okonkwo Prada získal pásmo nahozením do rohu, potom se mu vrátil puk na modrou, odkud nahazoval, ale česká obrana puk zblokovala.

14:51
    Soukup nahodil z pravé strany bekhendem, Quapp puk raději přikryl.

15:10
    Svozilovo nahození bylo ztečováno na zadní mantinel. Za pár momentů Quapp přerušil hru přikrytím puku.

15:32
    Vyloučení v týmu Česko (Menšík – 2 min., hákování).

16:04
    Jasečko hned po buly zkoušel vyhodit, ale Salcburk byl pozorný a puk zachytil. Na konci kombinace střílel Polegoško, po jehož rána český výběr dostal puk mimo vlastní pásmo.

16:27
    V oslabení se vydal dopředu Ryšavý, jeho střelu z prostoru mezi kruhy zblokoval obránce do rohu.

17:10
    Česko drží puk a šetří vteřiny.

17:32

17:52
    Vyloučení v týmu Česko (Menšík – 2 min., podrážení).

18:00
    Polegoško krátce po buly přihrál z pravé strany na Mikluchu, jenž byl v dobré pozici, ale Král chytá a přerušuje hru.

18:21
    Salcburku nevyšly dvě přihrávky před branku, odkud puk česká obrana odpálil přes všechny čáry, takže ušetří cenné vteřinky.

18:47
    Česko dobře brání. Nedovolilo Salcburku žádnou střelu a opět vyhazuje puk až k brankáři soupeře.

19:21
    Svěřenci Petra Hakena nadále dobře brání, puk jde přes všechny čáry.

19:52

20:00

Česko si v první třetině vypracovalo jednogólový náskok díky přesilovkové trefě Petra Gajdy, který se prosadil ránou z mezikruží.

Druhá třetina začne přibližně v 18 hodin a 17 minut.

20:01

20:26
    Česko vyhrálo úvodní buly, takže mělo právo útočit jako první, střela z toho ale nevzešla.

21:06
    Jasečkovu ránu Quapp vyrazil, dorážet zkoušel Pajer, kterého ale gólman Salcburku vychytal.

21:37
    Jiříček nastřelil prvního hráče před sebou, od kterého se puk dorazil na českou střídačku, takže se vhazovalo v obranném pásmu Red Bullu.

22:14
    Kos dojel vyhození z vlastního pásma, před brankou našel Bradu, jehož vychytal Quapp.

23:08
    Před dotírajícím českým hokejistou Quap puk raději přikryl.

24:12
    Česko se snaží kombinovat v pásmu, ale přihrávky jsou nepřesné, takže se nedostává ke střele. Nakonec Remeš zakončil dvakrát nepřesně a Svozilovo nahození Quapp přikryl pod lapačku.

24:49
    Úplně sám byl před bránou Braun, ale při bekhendovém blafáku mu puk ujela doklouzal se kolem vzdálenější tyče do rohu.

24:52
    Vyloučení v týmu Česko (Menšík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Braun – 2 min., hrubost).

25:03
    Svozil vyrazil z vlastního pásma, projel celé kluziště a dostal se i do zakončení. Jeho bekhendový pokus z pravé strany Quapp vyrazil.

25:35
    K zakončení se u levé tyčky Salcburku dostal Ryšavý, ale brankáře nepřekonal.

25:48
    Vyloučení v týmu Česko (Ryšavý – 2 min., podrážení).

25:48
    Minutu a pět vteřin bude probíhat přesilovka Salcburku ve čtyřech proti třem.

26:02
    Okonkwo Prada vypálil od modré, ale nastřelil pouze zadní mantinel, kde si kotouč sebrala česká obrana a vyhodila ho z pásma.

26:52
    Salcburk v plném počtu a Česko ve čtyřech. Pokračuje klasická přesilovka.

27:32
    Český výběr podruhé v krátkém sledu za sebou vyhodil přes všechny čáry, takže to vypadá na další ubráněné oslabení.

27:48

28:41
    Český útok zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu u české střídačky.

29:03
    Salcburk vyrážel ve třech na dva, Mackner posouval na Schobera, který se ale ke střele nedostal.

29:31
    Jasečko přihrál povedenou žabičkou na úplně volného Menšíka, který z pozice mezi kruhy před Quappem selhal ránou po ledu.

30:22
    Máme tady potyčku. U střídačky Salcburku se do sebe pustili dva hráči, do souboje přijel i třetí, takže se bude vylučovat.

30:22
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Maier – 2 + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Česko (Brada – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Schmidbauer – 2 min., hrubost).

30:22
    Z vyloučení vznikla česká přesilovka pět na čtyři. Brada a Schmidbauer jsou vyloučení za vzájemnou potyčku. Maier přijel jako třetí, takže oslabil svůj tým.

31:04
    MATOUŠ MENŠÍK odčiňuje tři vyloučení z první třetiny a zvyšuje vedení českého týmu. Po souboji v rohu vyjel k levé tyčce, odkud zkoušel přihrávat, ale puk u něj zůstal, tak ho nasměroval do brány. Bude pokračovat česká přesilovka. Asistence: Petr Moravec.

31:16
    Češi vyhodili puk mimo mantinely, takže se připravili o pásmo.

32:40
    Česká pokračující přesilovka se nedaří, Salcburk dobře brání a vyhazuje kotouče.

33:04
    S návratem vyloučeného hráče Salcburku vystřelil Jiříček jenom doprostřed branky.

34:05
    Ryšavý posunul před bránu na Cubu, který měl na holi ideální pozici, ale jeho ránu Quapp vyrazil, a započal tak protiútok svého celku.

34:26
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Slafkovsky přihrál na MAXIMILIANU BRAUNOVI, který z pravého kruhu vypálil na zadní tyčku, a snižuje tak na rozdíl jednoho gólu. Asistence: Juraj Slafkovsky.

34:38
    Tak tohle je blesková odpověď českého týmu. LUKÁŠ PAJER a Matouš Menšík se ocitli v situaci dva na nikoho, vyměnili si puk, až se k zakončení do prázdné brány dostal Pajer. Asistence: Matouš Menšík.

34:59
    Szturc projel po pravém křídle, tlačil se před branku, ale puk ujel, takže Quapp přerušil hru.

36:05
    Úprk českého týmu! Když už se zdálo, že Česko přijde o puk, vyplaval před brankou, kde si ho našel ALEXANDR REMEŠ a upravil na 4:1. Bez asistence.

36:44
    Vyloučení v týmu Česko (Ryšavý – 2 min., hákování).

37:26
    Vyloučení v týmu Česko (Cubo – 2 min., držení hole).

37:26
    Salcburk bude hrát více než minut v pěti proti třech, takže má ideální příležitost vrátit se do zápasu.

37:50
    Aniž by se Salcburk dostal ke střele, Česku se podařilo vyhodit.

38:36
    Dvě bomby Maiera byly neúspěšné, čehož využil český tým k vyhození.

38:43
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Myklucha – 2 min., sekání).

38:44
    Česko ve čtyřech.

39:26

39:34
    Schmidbauer vystřelil z mezikruží, ale jeho ránu česká obrana ztlumila, takže Král v klidu přikryl puk.

40:00

Ve druhé třetině český tým navýšil své vedení na tři branky. Na gól Matouše Menšíka sice odpověděl Maximilian Braun, potom ale přišla ještě rychlejší reakce Lukáše Pajera. Čtvrtou branku lvíčat přidal Alexandr Remeš.
    Na začátku třetího dějství, které začne přibližně v 19 hodin a 9 minut, bude pokračovat česká přesilovka pět na čtyři.

40:01

40:15
    Petr Moravec přihrával z levé strany před bránu, kde ale nikdo k dorážce nedostal, takže puk jenom proletěl na protější mantinel.

40:43

41:38
    Český výběr dobře napadal a získal pásmo, ale ke střele se nedostal.

42:06
    Útočník Salcburku si připsal nepřesnou střelu, takže hra pokračuje v obranném pásmu Česka.

43:13
    Menšík prokázal dobrý přehled, když z rohu hledal téměř naslepo Pajera mezi kruhy, naneštěstí tam byla hůl salcburského obránce.

43:27
    Po posunutí brány bylo Česko vykázáno do středního pásma. Potom jeho postup zastavil ofsajd, takže se rychle po sobě vhazovalo v neutrální zóně.

43:56
    Další ofsajd českého týmu zastavuje hru.

44:22
    Lvíčata vyrazila kupředu, ale přihrávky jsou nepřesné, takže Salcburk otáčí.

44:50
    Na nahození svého spoluhráče si před bránu najížděl Braun, ale Král byl rychlejší – vyrazil puk do rohu.

45:46
    Hörl byl sám před bráno, ale Král drží svůj celek na rozdílu tří gólů. Ve stejném čase si po icingu český kouč vzal oddechový čas.

46:07
    Svozil se snažil udržet kotouč putující z pásma, ale nestihl to, takže je pískán ofsajd.

46:14
    Sám před Králem se zjevil Myklucha, který útok po pravé straně nezakončil úspěšně.

46:34
    Vyloučení v týmu Česko (Kos – 2 min., podrážení).

46:52
    Český tým hned po buly vyhodil, ale Okonkwo Prada rychle otočil hru, najel si do pásma a vystřelil zpoza obránce. Král vytáhl puk na zadní mantinel.

47:22
    Slafkovsky přihrával z pravé strany na spoluhráče u protější tyčky Král, který nemusel ani zasahovat, jelikož útočník Red Bullu puk minul.

47:47
    Král vyrazil střelu od modré do rohu, čehož využil obrana a vyhodila puk z pásma.

48:17
    Puk se zřejmě dotkl stropu, takže se přerušovalo a bude se vhazovat po pravici Krále.

48:34
    Přesilovka Salcburku konči v jeho obranném pásmu.

49:14
    Krotsch to zkusil u levé strany, puk skončil mimo prostor tří tyčí. Od mantinelu čeští hráči vyhodili na zakázané uvolnění.

49:14
    Hned po buly vyrazilo Česko do protiútoku. Kos si připsal střelecký pokus z pravé strany, který Quapp raději přikryl.

50:00
    Hörl nahodil z pravé strany od modré. Puk byl několikrát ztečován, ale nakonec projel kolem vzdálenější tyče Královy branky.

50:23
    Týmy zašláply puk u mantinelu, takže sudí souboj rozpískal a dal buly do pravého kruhu v obranném pásmu Česka.

50:49
    Gajda dostal přihrávku k levé tyčce salcburské branky, odkud nastřelil jenom betony gólmana.

52:11
    Koller vystřelil z levého kruhu, což vychytal Král. Potom se ještě pošťuchoval se soupeři, ale vylučovat se nebude.

53:01
    Přes českou hokejku se dostal puk mimo mantinely, takže se vhazuje před Králem.

53:20
    Českým tým si pomohl zákroky na hraně, ale pomohlo mu to vyndat puk z pásma, kde Salcburk hrozil mezi kruhy.

53:59
    Ryšavý dostal přihrávku od Soukupa mezi kruhy, kde jenom nastavil hůl na teč. Kotouč plachtil nad levým horním rohem Quappovy klece.

54:59
    Nahození od modré skončilo v lapačce Quappa, jenž přerušil a bude se vhazovat.

55:43
    Kotouč se nepředvídatelně odrážel na spodní hranici levého kruhu, potom vyplaval u JAKUBA KOSE, jenž se prosadil ránou z otočky na bližší tyčku. Assitence: Alexand Remeš a David Moravec.

56:59
    Kunst už se napřahoval ke střele, ale nakonec ho zablokoval soupeř.

57:19
    Po zmatku v české obraně Král raději přikryl puk. Takže se bude vhazovat po jeho levici.

57:40
    Před bránou Salcburku zůstal ležet Ryšavý, který za pomoci spoluhráčů a doktora odjíždí po svých na lavičku.

58:25
    Ve hře se objevují nepřesnosti, nakonec ale Česko vyráží do útoku.

58:38
    Svozil vystřelil od modré, což Quapp chytil. Potom se začali soupeři pošťuchovat, což sudí podle pravidel ohodnotí.

58:38
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Okonkwo Prada – 2 min., hrubost).

58:55
    Česko se vlastní a nepřesnou střelou vyhnalo z pásma.

59:35
    Salcburk opět vyhazuje, ale to už Česko nemusí mrzet, jelikož ho hřeje třígólové vedení.

59:48
    Maier vyjížděl zpoza brány, ale branku už neohrozil.

V závěrečné třetině se prosadil pouze Jakub Kos, jenž stanovil finální podobu skóre na 5:1.

Česká reprezentace po skalpu Slovenska a prohře s Ruskem připisuje další vítězství. Domácí hokejisty ze Salcburku porazila rozdílem čtyř branek hlavně díky povedené prostřední třetině.

Matouš Menšík byl sice v první třetině třikrát vyloučen, ale poté své počínání odčinil jednou brankou a dvěma asistencemi.
    Jeden gól a stejný počet přesných přihrávek si připsal Alexandr Remeš.
    Když už se Salcburk dostal do šance, narazil na Daniela Krále v české brance.

Red Bull Salcburk – 2 body, skóre 7:18.
    Slovensko – 1 bod, skóre 5:12. (19:56:08)

Kateřina Kundertová

Branky a nahrávky: 7. Gajda (Jiříček, Menšík), 32. Menšík (P. Moravec), 35. Pajer (Menšík), 37. Remeš, 56. Kos (Remeš, D. Moravec) – 35. Braun (Slafkovsky)

Rozhodčí: Walluschnig – Oberhuber, Zacherl