Jokerit – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Viťaz 3:5 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 1:6 (kon.)
N.Novgorod – Minsk 3:2 (kon.) | Soči – Kunlun 2:1 (po pr.) | Spartak Moskva – Vladivostok 3:1 (kon.)
Jokerit Helsinky
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Amur Chabarovsk
Středa 05.09.2018, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

58:32
    Libor Kašík zůstává na střídačce a hosté zkoušejí zdramatizovat závěr duelu v šesti hráčích v poli!

58:32
    Hostující trenér si vyžádal oddechový čas!

52:31
    Geoff Platt dokonce dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

52:31
    Hráči Jokeritu sice vsítili branku, ale rozhodčí okamžitě ukazuje, že gól platit nebude! Podle něj se Geoff Platt provinil proti pravidlům!

51:00
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Arťom Železkov – 2 min., hrubost).
    44:32 Nicklas JENSEN - 3:1

44:32
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Domácí Jokerit navyšuje své vedení po parádní akci! NICKLAS JENSEN celou akci rozjel, našel Pekku Jormakku, který mohl pálit, ale vrátil Jensenovi puk před prázdnou branku. Jensen už měl snadnou práci. Asistence: Pekka Jormakka.

38:39
    Janis Kalninš vytáhl parádní zákrok! Ilja Berestennikov se dostal do samostatného úniku, jenže domácí brankář přečetl jeho forhendový blafák a vyrazil puk mimo tři tyče!

31:14
    Bude se vylučovat! Dvě plus dvě minuty za vysokou hůl dostává Marko Anttila.
    26:21 Pekka JORMAKKA - 2:1

26:21
    Jokerit ve druhé třetině bleskově otáčí vývoj dnešního utkání a dostává se do vedení! Domácí sevřeli soupeře před jeho brankou. K odraženému kotouči se dostal osamocený PEKKA JORMAKKA, který puk dopravil do sítě! Asistence: Karl Stollery, Nicklas Jensen.
    22:15 Mika NIEMI - 1:1

22:15
    Je vyrovnáno! Jokerit přeci jen dokázal rychle dotáhnout náskok Amuru! MIKA NIEMI dostal krásnou přihrávku na levý kruh, kde byl zcela osamocený a prudkou střelou pod břevno překonal bezmocného Kašíka! Asistence: Pekka Jormakka.
    15:04 Jan KOLÁŘ - 0:1

15:04
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Amur Chabarovsk se překvapivě dostává do vedení! JAN KOLÁŘ nahodil puk od mantinelu na domácí branku. Před Kalninšem ještě chytře projel Golubev, který brankáře dokonale zmátl a Kolářova střela zapadla za jeho záda. Asistence: Valentin Pjanov, Denis Golubev.

05:20
    Bude se znovu vylučovat. Tentokrát si přesilovou hru vyzkouší hráči Amuru. Dvě minuty za podražení dostává Marko Anttila.

03:43
    Tohle už byla o mnoho lepší možnost! Moses dostal přihrávku na levý kruh zpoza branky, ale jeho rána zápěstím se zastavila o horní tyč!

02:19
    Jokerit si zahraje první přesilovku dnešního duelu. Arťom Železkov dostává dvě minuty za zdržování hry.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 23. Niemi (Jormakka), 27. Jormakka (Stollery, Nicklas Jensen), 45. Nicklas Jensen (Jormakka) – 16. J. Kolář (Pjanov, Golubev)

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Stollery, Lepistö, Kivistö, A. Grant, Lööv, O. Lauridsen, E. Räsänen – Manninen, Regin, Moses – O'Neill, Norman, Joensuu – Nicklas Jensen, Platt, Jormakka – Anttila, Niemi, H. Ikonen.
    Amur Chabarovsk: Kašík (Alikin) – Aťušov, Jordán, Kondratěv, J. Kolář, Turbin, D. Vorobjov – T. Zohorna, Vj. Ušenin, Gorškov – Ruděnkov, Železkov, Berestennikov – Potěchin, Golubev, Dědunov – Zaseda, Gizdatullin, Kacuba – Pjanov.

Rozhodčí: Ravodin, Fatějev – Ivanov, Černyšov