Jokerit – Vladivostok 4:1 (kon.) | Kazaň – Barys 4:3 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 4:1 (kon.)
Nižněkamsk – Minsk 2:1 (kon.) | Soči – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Kunlun 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
Barys Nur-Sultan
Pátek 07.09.2018, 18:00 • TatNeft Arena • KHL

Já vám děkuji za pozornost. Přenosem vás provedl Tomáš Suchánek. (20:28:09)

Česká stopa v utkání
    Jiří Sekáč (Kazaň) – 1 asistence, čas na ledě: 16:04, střely na branku: 1.

Statistiky dnešního utkání:
    Střely na branku: 23 – 31.
    Zásahy brankářů: 28 – 19.
    Vyloučení 6 – 2.
    Branky v přesilovce: 0 – 0.

Nádherný závěr zápasu přineslo toto střetnutí z kterého nakonec berou všechny body mistři z Kazaně po vítězství 4:3!

Barys vyhrál první třetinu díky brance Asetova 1:0.

Ve druhé třetině však Kazaň otočila utkání během pěti minut zásluhou branek Postmy, Markova a Bartyšina.

Ve třetí třetině nejprve ranou z poloviny kluziště zdramatizoval utkání Dallman, když snížil na 3:2. Kazaň však při risku Astany bez brankáře šla do dvoubrankového vedení díky brance Landera, ale to nebylo všechno, jelikož 33 vteřin před koncem ještě snížil na rozdíl jediné branky Dietz. Víc však Astana nestihla a tak nemá z dnešního utkání ani bod.

59:46
    Kazani se podařilo puk dostat do střední třetiny. Vhazovat se bude po přihrávce rukou ve středním pásmu. Karlsson zůstává na střídačce.

59:38
    A Cormier měl na hokejce srovnání! Z levé strany svou ranou zaměstnal Šaryčenkova, jenž teď opravdu podržel domácí!

59:35
    Astana opět s prázdnou brankou!

59:27
    Time-out Barysu a Karlsson je na půlce cesty ven z branky.
    59:27 Darren DIETZ - 4:3

59:27
    Astana právě vstřelila branku!
    Barys to nezabalil a z dalšího útoku zadělává na drama, když našel Starčenko DARRENA DIETZA a ten z mezikruží propálil Šaryčenkova – 4:3!. Asistence: Roman Starčenko, Matt Frattin.
    58:51 Anton LANDER - 4:2

58:51
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé. De facto ihned poté co opustil Karlsson brankoviště se ke kotouči dostal Pedan, který puk posunul na ANTONA LANDERA, jenž jakmile přešel červenou čáru poslal kotouč do prázdné branky – 4:2! Asistence: Andrej Pedan.

58:40
    Astana bez brankáře!

58:23
    Klinkhammer kotouč podržel v rohu kluziště.

58:00
    Astana se nemůže usadit v útočné třetině a vyžádat si oddechový čas. Dvě minuty do konce třetí třetiny.

56:56
    Domácí Kazaň v plném počtu.

56:37
    Kazaň posílá puk přes všechny čáry a dokonce chvilku podržela puk ve své útočné třetině.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 34. Postma (Zaripov, Galijev), 39. Markov (Sekáč), 39. Batyršin (Lukojanov, A. Potapov), 59. Lander (Pedan) – 13. Asetov, 49. Dallman, 60. Dietz (R. Starčenko, Frattin)

Ak Bars Kazaň: Šaryčenkov (Podjapolskij) – Postma, Pedan (A), Markov, Jarullin, Batyršin, Abrosimov, Judin – Malychin, Klinkhammer, Kara – Sekáč, Azevedo, Lander (C) – Tkačov, Zaripov (A), Galijev – A. Potapov, Lukojanov, Burmistrov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman, Dietz, Makljukov, Blacker, Orechov, Polochov, Lipin – A. Petersson, Valk, Bochenski (C) – R. Starčenko, Cormier, Frattin – Grenc, Michajlis, Akolzin – Asetov, Sagadejev, Ševčenko.

Rozhodčí: Odins, Naumov – Savenkov, Nikolajev