Rouen – Mountfield HK 2:0 (kon.) | Djurgården – Storhamar 5:2 (kon.) | Junosť Minsk – Mnichov 0:3 (kon.)
Kometa Brno – Eisbären 4:3 (kon.) | Norimberk – Kärpät 4:3 (kon.) | Tappara – Třinec 3:2 (po pr.)
JYP – Banská Bystrica 6:0 (kon.) | Lugano – Plzeň 2:3 (kon.)
Djurgårdens IF
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Storhamar Hockey Hamar
Neděle 09.09.2018, 15:30 • Hovet Arena, Stockholm • Hokejová Liga mistrů • Skupina E

59:14
    Steffen Thoresen ještě mohl změnit skóre, když bekhendem chtěl zvednout puk nad beton, ale nepovedlo se mu to.
    58:08 BRODIN - 5:2

58:08
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    A je pravděpodobně rozhodnuto. Lilja zavezl puk do třetiny a před bránou našel najetého DANIELA BRODINA, který se nakonec prosazuje podruhé v utkání. Asistence: Jakob Lilja, Jacob Josefsson.

57:25
    Hosté hrají bez brankáře!

56:27
    Brodin mohl podruhé v duelu skórovat, sám se zjevil před brankou hostů, jenže přestřelil.

53:36
    Erik Walli-Walterholm (DJU) se během bránění dopustil sekání a dostává trest, toto je dobrá příležitost pro Hamar.

53:19
    Tentokrát ale hosté uzamkli soupeře v jeho třetině a odstřelovali švédskou bránu, chvíli puk skákal v brankovišti, gól ale nepřichází.

47:21
    Na chvíli se síly vyrovnají, dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Christian Larrivée (ST).

47:13
    Axelsson v oslabení ujel dopředu, hledal napravo spoluhráče, který těsně minul přihrávku.

45:36
    Storhamar může snížit svou ztrátu, dvě minuty za vysokou hůl dostává Jesper Pettersson.

44:40
    Střela od modré domácích těsně prosvištěla okolo norské brány, Švédové pokračují v tlaku.

39:20
    Domácí ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale Östlund vytáhl parádní zákrok, když si lehl proti střele celým tělem.
    36:10 ENGQVIST - 4:2

36:10
    A rázem vedou domácí o dvě branky. Podruhé se prosadil ANDREAS ENDQVIST, kterému na hůl přiletěl odražený puk od betonů a propálil jím rozhozeného Östlunda. Asistence: Gustav Possler.
    35:35 BRODIN - 3:2

35:35
    DANIEL BRODIN čekal před bránou nachystaný na nahrávku zpoza brány od Liljy a z první jí prostřelil norského brankáře. Asistence: Jakob Lilja.

34:57
    Přesilovku si zahrají také domácí, Jimmy Andersson (ST) dostává dvě minuty za držení.
    33:40 JOHANSSON - 2:2

33:40
    Storhamar Hamar právě vstřelil branku! Hosté využívají přesilovku pět na tři a vyrovnávají. JOEL JOHANSSON dělovkou z levého kruhu prostřelil domácího maskovaného muže. Asistence: Christian Larrivée.

32:10
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Jesper Pettersson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Storhamar Hockey Hamar (Andreas Øksnes – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Dick Axelsson – 2 min., hrubost).

32:10
    U hostující svatyně se strhla pořádná rvačka, hráči se nechtějí odtrhnout a bude se vylučovat.

31:07
    Tak v posledních vteřinách se mužstva probouzejí, dva domácí hokejisté jeli do přečíslení dva na jednoho, ale zakončující Axelsson přestřelil poloprázdnou bránu.

30:13
    Salsten se ocitl však ve veliké šanci, když setřásl pronásledovatele v útočné třetině, prosmýkl se před bránu, vystřelil přes obránce, domácí brankář zakročil.

25:46
    Davidssonovi odskočil kotouč a málem se provinil vlastňákem, jeho spoluhráč v bráně ale byl dostatečně pozorný. Kotouč se snažil dorážet Steffen Thoresen, jenže odešel jen s výpraskem od domácích.

17:51
    Tak tohle je nepříjemné pro norský tým, který rázem prohrává. ANDREAS ENGQVIST navázal na předešlý gól Josefssona a posílá svůj tým do vedení, když si zamíchal s pukem před bránou a zasunul kotouč za beton. Asistence: Dick Axelsson
    16:00 JOSEFSSON - 1:1

16:00
    Stockholm úspěšně využívá přesilovou hru, když vyrovnal nejlepší střelec domácích JACOB JOSEFSSON střelou z pravého kruhu, přesně poslal kotouč k bližší tyči. Bez asistence.

14:41
    Máme tu další vyloučení v utkání. Mikael Dokken (ST) dostává dvě trestné minuty za držení.
    08:20 P. THORESEN - 0:1

08:20
    Storhamar Hamar právě vstřelil branku! Krásnou souhru předvedli hosté, kteří zachytili špatnou rozehrávku ve středním pásmu, vydali se dopředu a přihrávka na před bránou připraveného PATRIKA THORESENA byla přesná a top scorer Hamaru neměl problém skórovat do odkryté klece. Asistence: Joel Johansson.

04:18
    Je tu první vyloučení v zápase, na trestnou usedá Daniel Brodin (DJU) za sekání.

02:30
    Zettergren se zjevil před bránou, nicméně domácí maskovaný muž se včas přesunul a vyrazil puk.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 16. Josefsson, 18. Engqvist (Axelsson), 36. Brodin (Lilja), 37. Engqvist (Possler), 59. Brodin (Lilja, Josefsson) – 9. P. Thoresen (Johansson), 34. Johansson (Larrivée)

Djurgårdens IF: Reideborn (Jensen) – Norell, Hultström, Alsing, J. Pettersson, B. Petersson, Nilsson, Bernhardt – Axelsson, Engqvist, Possler – Lilja, Josefsson, Brodin – Eriksson, Davidsson, Bergfors – Bemström, Wiå, Widing – Walli-Walterholm
    Storhamar Hockey Hamar: Östlund (Strand) – Irving, Bull, Johansson, Hesbråten, Løvhaug Hansen, Øksnes, Andersson – Salsten, Svensson, P. Thoresen – Rønnild, Fogström, Jakobs – Dahlstrøm, Larrivée, Martinsen – Dokken, Zettergren, S. Thoresen – Edvardsen

Rozhodčí: Hebeisen, Harnebring – Wernström, Dahmén