HC Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Olomouc – Jihlava 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Kometa Brno 5:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:2 (3:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 04.10.2018, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Boleslavští junioři prožívají povedený vstup do nové sezóny a nacházejí se na druhém místě v tabulce, přičemž na první Spartu ztrácejí jen dva body. Bruslaři už ale i třikrát za sebou prohráli, přičemž naposledy těsně porazili Hradec. Jednou se Středočeši utkali již i s Libercem, kde zvítězili 4:1.

TJ Bílí Tygři Liberec
    Severočeši mají v tabulce jen o čtyři body méně než Mladá Boleslav, nacházejí se však o dvě příčky níže, konkrétně na čtvrtém místě. V posledním zápase Bílí Tygři navíc vysoko vyhráli, když deklasovali Havlíčkův Brod 8:2.

BK Mladá Boleslav: Mašek (Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška (A), Hovorka, Imlauf, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (A), V. Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Pařík) – Adamec, Hampl, Charvát, Kovář, Žůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský (A), Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Rozhodčí: Jechoutek – Krátký, Horažďovský.

Ve ŠKOENERGO Aréně končí rozbruslení a hráči se odebírají do svých kabin, aby si vyslechli poslední předzápasové pokyny.

Rolba opouští led a na něj vstupuje trojice rozhodčích, k nimž se záhy přidají i hokejisté.

00:01

01:59
    Boleslavští byli s pukem za libereckou brankou, ale vystřelit se jim ještě nepodařilo.

02:59
    Týmy vystřídaly a před boleslavského brankáře se dostali i hosté, jenže ani jim obránci nedovolili vystřelit.

03:58
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři otevřeli skóre utkání, když se z mezikruží trefil po zemi MICHAEL DRÁBEK. Asistence: Dominik Šeliga, Miloslav Adamec.

04:55
    Před libereckou bránou byl volný puk, ne však moc dlouho. Po několika málo sekundách Lukáš Pařík přerušil hru.

05:48
    Liberec má více ze hry a domácí už se několik minut musejí bránit.

06:07
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:34
    Hosté šli dva na jednoho, z levého kruhu zakončoval Petr Šafařovský, ale boleslavskou bránu minul.

07:54
    Výhoda pro Liberec.

08:04
    Domácí střídají, liberecká výhoda pokračuje.

08:29
    Severočechům se nakonec ani nepodařilo vystřelit na bránu.

08:35
    Za sekání byl vyloučen na dvě minuty David Sýkora (MBL).

08:45
    Středočeši krátce po vhazování vyhodili kotouč až na druhou stranu ledové plochy.

09:03
    Po několika chvílích se jim podařilo totéž.

09:27
    Domácí hokejisté prozatím dobře napadají a Liberec si nedokázal dosud vytvořit dostatečný tlak.

10:32
    Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Luboš Dospěl (LIB).

10:35

10:38
    Boleslavští vyhráli vhazování a drží se v útočném pásmu.

11:35
    O kotouč se bojuje v rohu kluziště, následně se Bílí Tygři osvobodili.

11:50
    Ani domácím početní výhoda moc nejde a na puku jsou spíše hokejisté v tmavomodrých dresech.

12:32

13:22
    Znovu se bude vylučovat, domácí hrají ve výhodě.

13:45
    Vladislav Houška vystřelil z pravého kruhu, ale puk se odrazil od jednoho z bránících hráčů.

14:03
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    VLADISLAV HOUŠKA byl ve výhodě aktivní a nakonec si našel cestu mezi kruhy a zblízka prostřelil libereckého brankáře. Asistence: Jakub Zajíček, Michal Simon.

14:11
    Liberec byl vykázán kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

15:36
    Středočeši jsou znovu aktivní před Lukášem Paříkem, dosud však střely míří mimo tři tyče.

16:11
    Rychlá souhra a pohotová u pravé tyče zajistily Bruslařům další gól, když se trefil MICHAL SIMON. Asistence: Petr Foerster, Karel Klikorka.

17:50
    Výhoda pro domácí.

18:07
    Bruslaři si zatím přihrávají v útočném pásmu.

18:14
    Dvouminutový trest dostal kapitán Matěj Hájek (LIB), a to za faul kolenem.

18:44
    Bílí Tygři vyhodili puk na druhý konec kluziště.

19:08
    Nádherná individuální akce kapitána JANA GRIMA, který si proklestil cestu přímo až před libereckého gólmana a pohledně dostal puk mezi tři tyče. Asistence: Vladislav Houška, Radek Procházka.

19:17
    Po využité přesilovce jsou stále domácí při chuti a drží se puku.

19:24
    Zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.

19:28
    Liberečtí se dopustili chyby při vhazování a dvouminutový trest za porušení postupu vhazování obdržel Jakub Rychlovský (LIB).

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:44.

První dvacetiminutovka byla bohatá nejen na góly, ale i vyloučení. Každopádně se Mladé Boleslavi po neslaném nemastném začátku podařilo otočit průběh utkání a před druhou třetinou vede o dva góly. Druhé dějství pak domácí zahájí ještě zbývající přesilovou hrou.

Rozhodčí dorazili na ledovou plochu, hráči na ně již dvě minuty čekali. Druhá třetina tak může začít.

20:01

21:02
    Mladoboleslavští jsou usazení před libereckou brankou, moc často ale nestřílejí.

21:28

21:43
    Zakázané uvolnění libereckých Bílých Tygrů.

21:50
    Za hákování byl na dvě minuty vykázán Miroslav Vasilev (MBL).

23:44
    Hosté se drží v pásmu, ale většinou nepřesně střílejí, nebo úspěšně zasahuje boleslavský brankář.

23:50

24:11
    Radek Procházka byl důrazný před Lukášem Paříkem, puk kolem jeho betonu však nedostal. Následně rozhodčí přerušil hru.

27:29
    K liberecké brance si najel Vladislav Houška, další gól ale nepřidal. Hosté se i nadále převážně brání.

27:43
    Po ofsajdu byla přerušena hra.

28:15
    Severočeši mají výhodu.

28:31
    Menší trest za podrážení dostal brankář Tadeáš Zeithaml (MBL). Trest za něj odpyká Miroslav Vasilev.

28:33
    Domácí vyhráli vhazování a krátce po něm poslali puk až na druhou stranu ledové plochy.

28:53
    Bílí Tygři už jsou zpět v pásmu, z levého kruhu vystřelil Adam Charvát, puk však trefil jen rameno gólmana.

29:42
    Liberci přesilové hry nejdou. Znovu se Středočeši dokázali vymanit a puk vyslat pryč.

30:20
    Téměř jistý gól měl na holi Vojtěch Jiruš, který před sebou měl odkrytou branku, jenže Tadeáš Zeithaml se stihl velice rychle přesunout a na poslední chvíli zabránit inkasované brance.

30:31

31:26
    Dlouho se pět na pět nehrálo. Hlavní rozhodčí tentokrát vyloučil za podrážení Filipa Kováře (LIB).

31:33
    Tygři vyhodili puk a Boleslavští se tedy musejí vracet až za vlastního brankáře.

33:26

33:55
    Z mezikruží vystřelil Michael Schulz, ale kotouč se brzy zastavil, a to o shluk bránících hráčů.

34:20
    Do útoku se po delší době dostali také Bílí Tygři, jenže Janu Cikhartovi se nepodařilo dostat puk za brankovou čáru.

35:38
    Icing Mladé Boleslavi.

37:23
    Bruslaři jeli dva na dva, nakonec se moc daleko nedostali díky libereckým obráncům.

37:32
    Hosté hráli v šesti. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Jan Cikhart (LIB).

37:36
    Severočeši byli úspěšnější na vhazování, Mladá Boleslav se pro puk musela vracet k vlastnímu gólmanovi.

38:43
    Kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti se museli Bílí Tygři stáhnout do středního pásma.

39:32

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:30.

Druhá třetina nabídla také hodně vyloučených hráčů, ale žádný gól, a tak platí i nadále skóre 3:1.

40:01

41:05
    Po pravé straně si k Tadeáši Zeithamlovi najel Jakub Rychlovský, ale puk se zastavil před betony mladoboleslavského brankáře.

41:25
    Lukáš Pařík přerušil hru.

41:43
    Liberečtí do třetí třetiny doslova vlétli, vytvořili si tlak v předbrankovém prostoru, ze kterého snížil na rozdíl jednoho gólu JAN CIKHART. Asistence: Benjamin Vomáčka, Adam Klapka.

42:21
    Andrej Moravčík nakonec po několikasekundovém úsilí dostal puk do pásma, ale skóre pro svůj tým nenavýšil.

43:43
    Hosté jeli dva na jednoho, Bruslaře ale podržel gólman.

43:55
    Za hákování byl vyloučen na dvě minuty Matěj Houška (MBL).

44:06
    Jan Cikhart vypálil od modré čáry, puk po tvrdé střele však skončil těsně vedle branky.

44:16
    Utkání sleduje 59 diváků.

45:55

46:54
    Bílí Tygři zatím ve své aktivitě nepolevují a snaží se střílet ze všech možných pozic.

47:13
    Miroslav Vasilev zachytil dlouhou přihrávku a ujížděl sám na Lukáše Paříka, jenže téměř nic nevymyslel a libereckého brankáře nepřekonal.

48:36
    Z levého kruhu vystřelil Lukáš Moucha, puk se však zastavil u hostujícího brankáře.

48:58
    Mladá Boleslav se stále drží v útočném pásmu, moc často ale nestřílí.

51:00
    Z pravého kruhu vystřelil Vojtěch Strnad. Puk těsně minul mladoboleslavskou bránu.

51:24
    Oba týmy vystřídaly a Liberec zahajuje útok za vlastní bránou.

52:03
    Za faul vysokou holí je vyloučen Vojtěch Jiruš (LIB). Dostal menší trest.

52:46
    Boleslavští hrají přesilovku poměrně sehraně a často střílejí, Bílé Tygry ale drží svým výkonem gólman.

53:39
    Bruslařskému klubu se přesilová hra povedla. Z levého kruhu se přes stínící hráče prosadil RADEK PROCHÁZKA. Asistence: Samuel Dotter, Petr Foerster.

53:53
    Hra byla přerušena kvůli ofsajdu.

56:32
    Sám na branku ujížděl Jan Grim, z velkého úhlu se mu ale nepodařilo skórovat.

57:23
    Pátý gól pro svůj tým mohl přidat Vladislav Houška, ale ten tváří v tvář trefil jen hokejku libereckého brankáře.

57:42
    Ještě jeden faul. Za hrubost byl na dvě minuty vykázán Jan Cikhart (LIB).

58:16
    Boleslavští jsou při chuti a rádi by ještě jednou skórovali, zatím ale nestřílejí moc přesně.

59:42

Mladoboleslavští utkání nakonec zvládli a po obratu získali tři body, díky kterým se, minimálně do pátku, posunuli do čela tabulky. Za malou chvíli následuje prodloužení.

60:01

60:27
    Boleslavští jsou v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.

61:19
    Domácí brankář přerušil hru, následuje před ním vhazování.

61:30
    Za nedovolené bránění byl na dvě minuty vyloučen Jan Cikhart (LIB).

61:30
    Oddechový čas pro domácí.

61:42
    Boleslavští si přihrávají v útočném pásmu, zatím ještě ani jednou nevystřelili přesně na branku.

62:29
    Od modré čáry vystřelil Samuel Dotter, ale vychytal jej pozorný liberecký brankář.

63:13
    I v prodloužení zvítězili domácí, když se z předbrankového prostoru prosadil ANDREJ MORAVČÍK. Asistence: Karel Klikorka.

Mladá Boleslav v utkání získala všechny čtyři body, zatímco hosté ani jeden, ačkoliv v první třetině vedli.

Pěkný večer a opět zítra na počtenou. (20:09:08)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 15. V. Houška (Zajíček, Simon), 17. Simon (Foerster, Klikorka), 20. Grim (V. Houška, Procházka), 54. Moucha (Dotter, Foerster), 64. Moravčík (Klikorka) – 4. Drábek (Šeliga, Adamec), 42. Cikhart (Vomáčka, Klapka)

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Mašek) – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška (A), Hovorka, Imlauf, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (A), V. Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík
    Bílí Tygři Liberec: Pařík (Čajan) – Adamec, Hampl, Charvát, Kovář, Žůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský (A), Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Rozhodčí: Jechoutek – Krátký, Horažďovský