Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Košice – Nitra 3:1 (kon.) | Zvolen – MAC Budapešť 5:3 (kon.)
Detva – Trenčín 2:4 (kon.) | Miskolc – Banská Bystrica 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 2:1 (kon.)
HK Detva
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
HK DUKLA Trenčín
Pátek 05.10.2018, 18:00 • ZŠ Detva • Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den u sledování slovenské Tipsport Ligy! V dnešním 9.kole se představí domácí Detva. která vyzve Trenčín. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Posledních pět vzájemných utkání:
    11.03.18 Trenčín-Detva 6 : 4
    09.02.18 Detva-Trenčín 0 : 2
    12.01.18 Trenčín-Detva 2 : 5
    10.12.17 Detva-Trenčín 2 : 6
    03.11.17 Trenčín-Detva 2 : 1

Detva se momentálně nachází na devátém místě třináctičlenné tabulky. Na svém kontě mají za devět utkání 11 bodů za tři výhry a a jednu výhru v prodloužení. Skóre mají záporné 20:25. Z posledních pěti utkání získali 5 bodů za výhru 5:2 proti DVTK a výhru 2:3 v prodloužení proti Bánské Bystrici. Nejproduktivnějším hráčem je s sedmi body za dvě branky a pět asistencí Puliš.

Trenčín neprožívá úvod sezóny v ideálním rozpoložení. Nacházejí se na desátém místě. Na svém kontě mají za osm utkání 10 bodů za dvě výhry a dvě výhry v prodloužení. Skóre mají záporné 19:21. Z posledních pěti utkání získali 5 bodů za výhru 3:0 proti Žilině a za výhru v prodloužení proti Ujbudě. Nejproduktivnějším hráčem je s osmi body za pět branek a tří asistencí Milan Bartovič.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC 07 Detva: Petrík (Riečický)- Kuklev, Chovan, Hraško, Gachulinec, Jendrol, Šimon, Fekiač F., Sládok- Puliš, Murček, Ščurko- Žilka, Magogin, Ďaloga- Král, Fekiač V., Surový- Chovan, Valent, Tibenský

HK Dukla Trenčín: Šimko (Valent)- Luža, Rýgl. Holenda, Cebák, Bohunický, Bokroš, Hudec, Spankovič- Sojčík, Olvecký, Radivojevič- Hecl, Sýdecký, Bartovič- Mikula, Bližňák, Varga- Svec, Pardavý, Hudec

Rozhodčí: Milan Novák.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrála domácí Detva, která oblékla modré dresy. Trenčín nosí bílé.

00:35
    Domácí kombinují ve své obranné třetině. Trenčín zatím dobře napadá.

01:59
    Hostující Hudec ihned vypálil, jenže Petrik si připisuje úspěšný zákrok.

02:13
    Trenčín kombinuje v útočné třetině a domácí nenechají vystřídat.

03:24
    Čtvrtá formace Dukly zmáčkla soupeře. Petrik si připisuje dva úspěšné zákroky.

03:31
    Olveckého pokus končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici Petrika.

03:39
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Murček – 2 min., podrážení).

04:23
    Zakázané uvolnění hostujícího Trenčína. Přesilová hra jim moc nevychází.

05:11
    Detva se zatím parádně brání. Vyhodila puk do bezpečí a obranná čtveřice šla střídat.

05:39
    Domácí v plném počtu. Detva se v poklidu ubránila.

06:29
    Sýdecký nedokázal obejít Jendrola, který dobře zapracoval hokejkou.

07:00
    Detva si v útočné třetině moc neví rady. Trenčín je zatím aktivnější.

07:42
    Známý hráč Milan Bartovič byl až moc rychlý, píská se ofsajd. Následuje komerční pauza.

08:09
    Trenčín je opět aktivní, jenže tentokrát je zradila kombinace u mantinelu.

08:21
    Na druhé straně selhal i Král. Hra se přelévá ze strany na stranu.

08:29
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MILAN BARTOVIČ, který chytrou střelou střílí svou šestou branku v letošní sezóně. Trenčín potvrzuje dobrý vstup do utkání. Asistence: Sádecký a Hecl.

09:11
    Bartovič opět vystřelil, jenže Petrik tentokrát chytá.

09:50
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Žilka – 2 min., podrážení).

10:27
    Trenčín zatím dominuje v úvodní desetiminutovce.

10:40
    Velká šance Dukly! Mario Bližňák vystřelil, jenže Petrik si připisuje další zákrok. Domácí hráči si koledují o další branky!

11:09
    Holendova střela od mantinelu letí mimo bránu. Detva se osvobozuje.

11:50
    Domácí v plném počtu. Detva ubránila i své druhé oslabení, i když s velkým štěstím.

12:36
    Domácí hokejisté se nemohou chytnout v útoku. Valent se zatím musí nudit.

13:50
    Ščurko měl zajímavou šanci, jenže Michal Valent vyrážečkou vyráží do bezpečí.

14:04
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Cebák – 2 min., podrážení).

14:38
    Detvě se vůbec nedaří, Dukla již podruhé vystřelila kotouč do bezpečí.

15:01
    Švec dobře napadal domácí obránce, kteří musí odložit svou rozehrávku.

15:15
    Valent si připisuje dobrý zákrok před Murčekem, který nedokázal propasírovat puk za jeho záda.

15:32
    Tým Detva právě vstřelil branku! Autorem branky je MICHAL MURČEK, který vyrovnává stav utkání na 1:1 po krásné střele k tyči! Domácí využívají svou první přesilovou hru. Asistence: Ščurko a Chovan.

16:18
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Surový – 2 min., hákování).

16:37
    Detva zatím dobře brání a Trenčín nemůže zakončit.

17:30
    Žilko se vydal na útočný výlet. Hledal svého spoluhráče, jenže ten byl dobře hlídán Holendou.

17:58
    Detva opět posílá puk až k Valentovi. Dukle se přesilová hra vůbec nedaří.

18:18
    Domácí v plném počtu. Detva ubránila i třetí oslabení v první třetině.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:21
    K zakončení se dostal obránce Holenda, nicméně Petrik má další zákrok.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Druhá třetina začne zhruba za dvacet minut.

Sledovali jsme velice zajímavou první třetinu, která končí remízou 1:1. Jako první se prosadil hostující Bartovič, který využil chyby Petrika, který jinak chytal fantasticky. Trenčín se dlouho neradoval, protože v 16.minutě vyrovnalz přesilové hry Murček. Trenčín na začátku dominoval, jenže domácí Detva konec třetiny vyrovnala. Uvidíme, co nám přinese perioda druhá.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Murček, autor vyrovnávající branky.

20:08
    Zakázané uvolnění domácí Detvy.

20:35
    Radivojeviš vystřelil z levého kruhu, jenže zamířil pouze do mantinelu za brankou.

21:15
    Ďaloga si udělal dost starostí za svou vlastní brankou. Nakonec vše zvládl a Detva může střídat.

21:45
    Surový se prohnal do třetiny, vypálil, jenže Valent bez problémů chytá.

22:16
    Viděli jsme dost nepřesností na obou stranách. Domácí Král uklidňuje své spoluhráče.

22:50
    Olvecký vypálil od mantinelu, jenže ránu blokoval Hraško.

23:06
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Jendrol – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Olvecký – 2 min., krosček).

23:24
    Bliňák se prodral do útočné třetiny, vypálil, jenže Petrik má další zákrok na svém kontě.

24:24
    Dukle se kombinace nepovedla. Detva střídá a rozehrává další útok.

24:54
    Hraško si najel po levém křídle. Nahodil puk na Valenta, jenže před ním nikdo neclonil, takže jednoduchý zákrok.

25:06
    Oba celky v plném počtu.

25:10
    Obrovská chyba domácího brankáře Petrika! Autorem branky je LUKÁŠ BOHUNICKÝ, který vystřelil od modré. Petrikovi se puk pomalu přetočil za brankovou čarou. Tohle měl domácí brankář jednoznačně chytnout. Asistence: Sojčík.

25:34
    Dukla střílí co jen to jde, protože vidí, že Petrik teď není stoprocentní.

26:00
    Exliberecký Bartovič vypálil od pravého mantinelu, jenže Petrik tentokrát kryje.

26:14
    Domácí první lajna je velice aktivní a dělá soupeři velké problémy. Murček prošel přes tři hráče, jenže poté nepřesně vypálil.

27:42
    Další šance Dukly! Brankář Petrik tentokrát parádním zákrokem lapačkou zachránil téměř jistý gól.

28:03
    Autorem branky je DENIS HUDEC, který precizní tečí bratrovy střely překonává Petrika. Dukla odskakuje do dvoubrankového vedení! Asistence: Hudec M. a Švec.

28:40
    Trenčín se zlepšil v defenzivní činnosti a v druhé periodě jasně kontroluje průběh utkání.

29:14
    Gachulinec vypálil. David Žilka se pokusil o teč, jenže ta nebyla úspěšná.

30:00
    Po polovině utkání vedou hosté z Trenčína 1:3! Detva se ale mírně zlepšila a stále je vše otevřené.

31:14
    Obrovská šance domácí Detvy! Dva hráči jeli na brankáře Valenta, jenže ten dokázal betonem vyrazil střelu Tibenského. Z následné dorážky již nic nebylo, protože se hosté vrátili.

31:50
    Bartovič nahodil na Petrika. Před ním s strhla bitva o puk, v které nakonec zvítězil Fekiáč.

32:25
    Hraje se už přes tři minuty v kuse. Chovan prověřil pozornost Valenta, který si udržuje jednu inkasovanou branku.

33:04
    Murček kroužil kolem brány Valenta a obránci Trenčína měli co dělat, aby ho zastavili.

33:30
    Detva se hodně zlepšila v posledních sekundách je lepším týmem.

34:18
    Tibenský velice dobře bojoval ve svém útočném pásmu a domácí jsou nadále velice nebezpeční.

34:42
    Tým Detva právě vstřelil branku! Autorem branky je PETER VALENT, který překonává svého jmenovce Michala po rychlé střele na ose hřiště k levé tyči a snižuje stav utkání na 2:3! Asistence: Tibenský.

35:29
    Trenčínu se nevyplatilo bránění a rychle by se měl vrátit k tomu, co jim jde, tedy útočnému pojetí hry.

36:02
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (M. Hudec – 2 min., nedovolené bránění).

36:24
    Detva se nemůže usadit ve své útočné třetině. Dukla tentokrát dobře brání.

37:00
    Chovan mizerně hledal Murčeka a domácí musí opět rozehrát od své vlastní brány.

37:14
    K zajímavému zakončení se dostal ruský útočník Magogin, jenže Valent předvedl brilantní zákrok lapačkou.

38:02
    Hosté v plném počtu. Trenčín tentokrát ubránil svoje první oslabení v tomto utkání.

38:30
    Olvecký si nedokázal vědět rady u mantinelu a tento slavný hokejista jde radši střídat.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:11
    Valent si připisuje další zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Třetí třetina začne zhruba za dvacet minut.

Sledovali jsme druhou třetinu utkání mezi Detvou a Trenčínem, který končí výhrou hostů 1:2. Celkově vedou 2:3 a jsou o jednu branku blíž k vítězství. Jako první se v druhé periodě prosadil v 26.minutě Bohunický, který nachytal Petrika. Pro domácí bylo ještě hůř, když v 29.minutě chytře tečoval letící puk Denis Hudec, jenže o šest minut později snížil na 2:3 Valent, který ještě vykřesal pro domácí naději. Uvidíme, co nám nabídne poslední třetina utkání.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující Olvecký.

40:19
    Do brejku dva na jednoho se hnal Sojčík s Olveckým. První jmenovaný vypálil, jenže Petrik napravuje svoji reputaci.

40:51
    Olvecký dobře zapracoval do obrany a jde si po zásluze odpočinout.

41:10
    Magoginův pokus byl pro Valenta takovou rozcvičkou.

41:39
    Trenčín se nedokázal dostat do útočné třetiny, protože Jendrol parádně zastavil Sýdeckého.

42:11
    Ofsajd Bohunického, který je dnes velice aktivní. To potvrdil svoji první brankou v letošní sezóně.

42:21
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Sládok – 2 min., hrubost).

42:42
    Dukla začala další přesilovou hru velice bídně. Detva to zatím zvládá perfektně.

43:25
    Obrovská šance Detvy ve vlastním oslabení! Hraško se jako obránce dostal přes dva stojící hráče v bílých dresech. Ve finální fázi se mu ovšem zasekl puk a skvělou akci ani nedokončil zakončením!

44:21
    Domácí v plném počtu. Detva ubránila další oslabení a v posledních minutách vrhne všechny síly do útoku.

44:50
    Vypadalo to na zakázané uvolnění Dukly, jenže někdo letící puk tečoval, takže se logicky pokračuje dál.

45:14
    Dukla v třetí třetině nehraje moc dobře a Detva cítí šanci. K další střele se dostal Murček, jenže Valent drží akcie Dukly!

45:30
    Oddechový čas pro hosty. Peter Oremus je velice nespokojený, protože jeho tým brání jako začátečníci.

45:57
    Radivojevič dobře zapracoval u mantinelu a vybojoval pro své barvy kotouč ve své útočném pásmu.

46:17
    Hra má sice velký spád, jenže oba celky dělají laxní chyby, které můžou stát celý zápas.

47:28
    Trenčín dobře napadal a lehce získal puk. podobnou technikou získala domácí Detva kotouč zpět.

48:09
    Autorem branky je PETER SOJČÍK, který dostal přesný pas od Branka Radivojeviče. Krásnou kličkou oklamal domácího obránce a poté zavěsil. Asistence: Radivojevič a Pardavý.

49:11
    Dukla je po vstřelené brance aktivnější a jdou si za důležitými třemi body.

49:39
    Ščurko nebyl dostatečně rychlý, aby překonal hostující dvojici obránců.

50:00
    Posledních deset minut utkání a Detva ztrácí dvě branky. Uvidíme, zda si ještě dokáže něco vytvořit.

50:19
    Detva je sice u puku, jenže pouze ve svém obranném pásmu, kde Dukla dobře napadá. Timeout jim zjevně pomohl.

51:03
    Bohunický vypálil od modré, jenže tentokrát letí puk mimo bránu Petrika.

51:35
    Varga získal puk za brankou Detvy. Následně třetí formace Dukly zmáčkla domácí, jenže k brance to nevedlo.

52:17
    Nepřesná přihrávka Kukleva končí u Luži, který nikam nespěchá.

52:46
    Detva se nacpala do brankoviště Valenty. Ten svoji bránu udržel. Domácí se dožadovali vyloučení. Jeden z fanoušků hodil kelímek z pivem na ledovou plochu.

52:58
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Holenda – 2 min., vražení na hrazení).

53:39
    Trenčín se bez problémů osvobozuje a je čím dál tím blíž vítězství.

54:23
    Tibenský se prodral až před Valenta, jenže ten drží svůj tým i v tomhle důležitém okamžiku.

54:58
    Hosté v plném počtu. Pro Duklu důležitý moment a zbývá jim pět minut do konce utkání.

55:02
    Menší rozmíška v pásmu Detvy. Rozhodčí Novák nikoho nevyloučí a vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:32
    Hra se hodně přiostřila. Domácí jsou hodně nervózní, protože se jim moc nedaří převzít otěže zápasu opět do svých rukou.

56:26
    Trenčín kontroluje utkání a je velice blízko třem bodům.

57:30
    Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny a Valent si připisuje další podařený zákrok.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a Trenčín kontroluje dvoubrankové vedení 2:4!

58:27
    Petrik se již dívá na lavičku, jenže domácí kouč ještě zůstává klidný.

59:02
    Dukla letí do útočného pásma, kde budou chtít dohrát dnešní vítězné utkání.

59:21
    Detva se nemůže dostat ani do útočného pásma. Dukla se už raduje z tvrdě vybojovaného vítězství!

Sledovali jsme utkání mezi Detvou a Duklou Trenčínem, který končí vybojovanou výhrou hostů 2:4. V první třetině se jako první prosadil Bartovič, jenže poté snížil Murček. Rozhodující byla druhá třetina, kdy se prosadil Bohunický a Hudec a Dukla šla do trháku 1:3. Do konce druhé periody sice snížil Valent, jenže v 49.minutě rozhodl Sojčík, který je za branku a asistenci první hvězdou utkání. Detva se propadl na desátou příčku, Trenčín stoupá na osmé.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:17:50)

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 16. Murček (Ščurko, Chovan), 35. Valent (Tibenský) – 9. Bartovič (Sádecký, Hecl), 26. Bohunický (Sojčík), 29. Hudec (Hudec, Švec), 49. Sojčík (Radivojevič, Pardavý)

HK Detva: Petrík (Riečický)- Kuklev, Chovan, Hraško, Gachulinec, Jendrol, Šimon, Fekiač F., Sládok- Puliš, Murček, Ščurko- Žilka, Magogin, Ďaloga- Král, Fekiač V., Surový- Chovan, Valent, Tibenský
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Šimko)- Luža, Rýgl. Holenda, Cebák, Bohunický, Bokroš, Hudec, Spankovič- Sojčík, Olvecký, Radivojevič- Hecl, Sýdecký, Bartovič- Mikula, Bližňák, Varga- Švec, Pardavý, Hudec

Rozhodčí: Milan Novák