Trnava – Spišská N. Ves 1:4 (kon.) | Humenné – Dubnica 2:3 (kon.) | Pov. Bystrica – Osmos Bratislava 4:3 (po pr.)
Martin – Prešov 7:2 (kon.) | Topoľčany – Skalica 4:5 (po pr.)
HK Gladiators Trnava
1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Středa 10.10.2018, 17:301. liga (SR) • 9. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

HK Gladiators Trnava – HK Spišská Nová Ves

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní deviateho kola druhej najvyššej slovenskej hokejovej ligy. My sa bližšie pozrieme na stretnutie medzi domácou Trnavou a hosťujúcimi Spišiakmi.

Miernym favoritom budú hráči z Východu, dokážu však potvrdiť predzápasové prognózy? Posledný vzájomný zápas oboch celkov sa dátuje na 31.1.2018, keď Novejša doma podľahla svojmu súperovi po predĺžení v pomere 3:4.

Ak ide o formu oboch celkov, tak do sezóny lepšie vstúpili hosťujúci hokejisti. Tým vyšiel hlavne úvod, ale posledné stretnutia už tak vydarené neboli. Z posledných piatich zápasoch štyri prehry a hlavne tá posledná ukázala Spišiakom, že kvalitou kádra rozhodne nepatria medzi top tímy. Michalovce vyhrali jednoznačne 0:5 a vyzerá to tak, že Dukla bude aj v tejto sezóne viac ako jasným kandidátom na zisk titulu. Trnava zatiaľ len so ziskom štyroch bodov, čo je viac ako sklamaním. Tri body prišli proti Humennému a prehra po predĺžení nastala na ľade Topoľčian.

Štatisticky sa zatiaľ darí za Spišiakov Marekovi Nagymu, ktorý to má v ôsmich zápasoch 3+4. Trnava s osembodovým Ondrejom Valom, ktorý vstrelil už päť gólov.

Pravdepodobné zostavy oboch tímov:
    Kutej – Poláček, Kuna, Mihalko, Burian, Kormúth, Šanko, Kiss, Klein – Ftáčnik, Schmidt, Ševčík – Hrbáčik, Valo, Hudec – Mikeš, Klema, Lukačovič – Boor, Lindeman, Housa.

D. Hudáček (Surák) – Zekucia, Vantroba, Osuský, Cvengroš, Kyčák, Krmenčík, Hvizdoš, Knižka, Bača – Vartovník, M. Nagy, Olejník – Macko, Koky, Zwick – Ondov, Pastucha, Raáb.

Úvodné zostavy:

HK Gladiators Trnava: Košút, Kutej – Schmidt, Klein, Kuna, Burian, Kormúth, Šanko, Kiss – Szalay, Hrbáčik, Ševčík – Škokor, Valo, Hudec – Ftáčnik, Klema, Lukačovič – Mikeš, Lindeman, Olša.

HK Spišská Nová Ves: Hudáček, Surák – Zekucia, Vantroba, Osuský, Cvengroš, Kyčák, Krmenčík – Vartovník, Nagy, Olejník – Ondov, Macko, Zwick – Raáb, Pastucha, Polomský.

Rozhodca: Jonák – Mĺkvy, Ziolkovsky, Michna.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

07:49
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Gól strelil LUKÁŠ VARTOVNÍK.

Asistencie Marek Nagy a Miroslav Olejník.

11:59
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves

(Marek Macko – 2 min.za podrazenie).

12:15
    Gól strelil LUKÁŠ VARTOVNÍK, ktorý zvyšuje stav vo vlastnom oslabení.

Asistencia Marek Nagy.

15:39
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava

(Martin Hrbáčik – 2 min. za nebezpečnú hru vysokou hokejkou).

16:54

(Marko Ondov – 2 min. za sekanie).

17:28
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Adam Polomský – 2 min., sekanie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine teda vedú prekvapivo hosťujúci Spišiaci. Tí sa ujali vedenia po desiatich minútach, keď skóroval Lukáš Vartovník. O pár minút hrala Novejša v oslabení, čo opäť prinieslo gól. Prekvapivo však v sieti domáceho gólmana, ktorého prekonal už dvojgólový Vartovník.

Druhá tretina sa začne približne o 18:13.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

22:29
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Alexander Ftáčnik – 2 min., krosček).

22:55
    Gól strelil MAREK NAGY.

Asistencie Alexander Zekucia a Miroslav Vantroba.

22:55
    Striedanie v tíme HK Gladiators Trnava: z ihriska odchádza Peter Kutej, prichádza Samuel Košút.

25:03

(Marek Krmenčík – 2 min. za hákovanie).

29:57
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Matej Burian – 2 min., hákovanie).

30:28
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Dominik Kuna – 2 min., nedovolené bránenie).

31:57
    Presilová hra Spišiakov piatich proti trom je využitá. Autorom štvrtého gólu hostí je BRANISLAV CVENGROŠ.

Asistencie Martin Osuský, Marko Ondov.

33:41
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Matej Burian – trestné strieľanie, hákovanie).

33:41
    Spišiaci mali dokonca možnosť zvýšiť skóre na rozdiel piatich gólov, ale možnosť trestného strieľania ostala nevyužitá.

37:10

(Miroslav Vantroba – 2 min. za hákovanie).

39:10
    Hostia v plnom počte.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej časti hry sme videli tri presné zásahy. O dva sa postarali Spišiaci, ktorí viedli dokonca už o štyri góly. V čase 36:26 prišlo zníženie z hokejky Filipa Klemu a stav po dvoch tretinách je teda 1:4.

Tretia tretina sa začne približne o 19:00.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

42:15

(Branislav Cvengroš – 2 min., hákovanie).

44:15

46:03

(Marko Ondov – 2 min., hákovanie).

48:03
    Ďalšia presilovka domácej Trnavy nevyužitá. Dokonca stretnutia ostáva ešte desať minút, takže čas na kontaktný gól sa kráti raketovou rýchlosťou.

49:06

(Nicolas Mikeš – 5 min., vrazenie na mantinel).

54:06
    Domáci v plnom počte.

56:06

(Branislav Cvengroš – 2 min., podrazenie).

Využité presilovky: 0:2

Zápas medzi Trnavou a Spišskou Novou Vsou teda končí víťazstvom hosťúceho celku. Spišiakom vyšiel hlavne vstup do zápasu, pretože už v prvej tretiny viedli o dva góly, ktoré vstrelil Vartovník. V ďalšom priebehu stretnutia si hostia vedenie skúsene podržali a preto získajú v Trnave plný bodový zisk za výhru 1:4.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (19:30:17)

Rastislav Štrauch

Branky a nahrávky: 37. Klema (Lukačovič) – 8. Vartovník (Nagy, Olejník), 13. Vartovník (Nagy), 23. Nagy (Zekucia, Vantroba), 32. Cvengroš (Osuský, Ondov)

Rozhodčí: Jonák – Mĺkvy, Ziolkovsky, Michna