Kunlun – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Minsk 6:0 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 2:1 (po pr.)
Spartak Moskva – HC Slovan 4:1 (kon.) | Viťaz – Riga 1:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Sobota 20.10.2018, 12:30 • Sibir Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (15:34:25)

Je konec. Sibir dnes vyhrála jasně 6:0 a připisuje si důležité dva body. Už po devatenácti vteřinách poslal domácí do vedení Sajustov, který nic nevymýšlel a vypálil přesně do pravé šibenice. O minutu později vedla Sibir už 2:0, jelikož se trefil Tkačenko. A nakonec v poslední minutě první periody proměnil přesilovku druhým gólem Tkačenko. Ve 29. minutě pokračoval v kanonádě Demidov, který tak zvýšil vedení na 4:0. Ve 34. minutě poslal domácí do pětigólového vedení Romancev a ve 37. minutě propálil vše co se dalo Loginov. Ve třetí třetině jsme se už branky nedočkali.

59:25
    Utkání se ve třetí třetině už pouze dohrává a tak nevidím nic zajímavého.

59:23
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ivan Drozdov – 2 min., vysoká hůl).

58:05
    Domácí se provinili pouze zakázaným uvolněním.

56:35
    Následně už je to domácí mužstvo, které drží kotouč v útočné třetině.

56:02
    Závěr utkání se nám trochu kouskuje, když se nyní pokoušel ohrozit domácí svatyni Minsk.

55:35
    Střela domácího hráče letěla na bránu, ale Karnauchov jí vyrazil.

54:49
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Chochlov – 2 min., podrážení).

54:36
    Domácí hráč získal kotouč za bránou Dinama.

53:29
    Michail Karnauchov si poradil s pokusem Jegora Dugina.

53:16
    Pavel Tkačenko se z levé strany dostal až do zakončení, které ale skončilo jen v ochranné síti.

52:47
    Dmitrij Znacharenko vypálil jen do míst, kde byl připraven Danny Taylor.

51:40
    Po boji za bránou Dinama získali kotouč domácí.

50:46
    Střela Jegora Dugina byla sražená do ochranné sítě a následuje buly v pásmu Minsku.

50:00
    Je před námi posledních deset minut a skoro jistě posledních v tomto zápase, jelikož Sibir stále vede vysoce 6:0.

48:52
    Domácí stále drží kotouč na svých holích a samozřejmě nikam nespěchají.

47:08
    Nyní se hra už přerušila a fanoušci Sibiru jsou ve velmi dobrém rozmaru.

46:24
    Karnauchov si poradil s pokusem z levé strany, ale následně puk vyhodil z lapačky a nechal hru plynout.

45:36
    Nyní se hra dlouho nepřerušila, ovšem také nemá proč, jelikož náskok Sibiru už Dinamo nedotáhne.

43:50
    Už to vypadalo na střelu z hole hostujícího hráče, ale ta nic nepřinesla a k míči se tak dostal domácí tým.

42:27
    Sibir se sice dostala ke kotouči, ale střelu na hostující svatyni nevyslala.

41:43
    Hosté se nyní dopustili ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:30.

Druhá perioda je u konce a Novosibirsk vede už 6:0 a tohle je naprostý debakl Minsku. Ve 29. minutě pokračoval v kanonádě Demidov, který tak zvýšil vedení na 4:0. Ve 34. minutě poslal domácí do pětigólového vedení Romancev a ve 37. minutě propálil vše co se dalo Loginov. O vítězi je tak skoro určitě rozhodnuto.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:49
    Opět se domácí dostali do šance, ale tentokrát tuto střelu vyrazil Michail Karnauchov.

38:38
    Hosté z Minsku se provinili zakázaným uvolněním.

37:50
    Domácí dál pokračují v aktivní hře a budou chtít svůj náskok ještě zvýšit.
    36:49 Alexander LOGINOV - 6:0

36:49
    Sibir právě vstřelil branku!
    Tohle už je na ručník, jelikož domácí vedou neskutečných 6:0! Peltola posunul puk ALEXANDRU LOGINOVOVI a ten v přesilové hře vypálil nádhernou střelu do pravé šibenice! Asistence: Jukka Peltola.

36:27

36:26
    Posléze se Dinamo provinilo zakázaným uvolněním a dnes se mu vůbec nedaří.

35:56
    Nyní se hostující hráč provinil ofsajdem a bude to tak buly ve středním pásmu.

35:36
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Patrik Wiercioch – 2 min., sekání).

34:27
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Maxim Kazakov.

33:45
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / pozdní nástup). Trest odpyká Ivan Drozdov.

Následně si ještě hosté vzali challenge, jestli se nejednalo o ofsajd, ovšem rozhodčí gól uznali.
    33:45 Danil ROMANCEV - 5:0

33:45
    Tohle už je masakr a naprosto debakl hostujícího týmu, jelikož Novosibirsk dává gól také v oslabení! Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1 a po přihrávce Jakovleva zakončoval přesně bekhendem DANIL ROMANCEV. Asistence: Alexej Jakovlev.

33:31
    Hosté se dostali ke střele, ale ta skončila jen vedle brány.

32:31
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexander Loginov – 2 min., faul kolenem).

31:10
    Následně to zkoušel Vladimir Pešechonov, ale s jeho střelou si poradil Michail Karnauchov.

30:49
    A opět se Sibir dostala do šance, ovšem Pavel Tkačenko po přihrávce z levé strany minul hostující svatyni.

30:03
    Nyní musel být ve střehu Danny Taylor, který si poradil se střelou z levé strany a stále tak drží čisté konto.

28:37
    Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Michail Karnauchov.
    28:37 Nikolaj DEMIDOV - 4:0

28:37
    Tohle už vypadá na debakl, jelikož Novosibirsk jde do čtyřbrankového vedení! Střelu Šarova vyrazil Enroth a tak právě Šarov poslal kotouč na modrou, kde se do něj opřel NIKOLAJ DEMIDOV a jeho rána skončila za zády hostujícího gólmana. Asistence: Alexander Šarov.

27:39
    Hra ve druhé třetině toho zatím moc nepřináší a obě mužstva se snaží vstřelit gól.

25:48
    Alexander Šarov mohl poslat domácí do čtyřbrankového vedení, ale s tím si poradil Jhonas Enroth.

25:23
    Dinamo se dostalo do zakončení, ale s pokusem Teemu Pulkkinena si poradil Danny Taylor.

24:28
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Sergej Kosticyn – 10 min. osobní trest).

24:27
    Sibir kontroluje hru i ve druhé periodě a posléze se dostal ke střele z levé strany Nikita Michajlov, ale Jhonas Enroth chytil kotouč do lapačky.

22:50

22:18
    Posléze hosté vyhodili kotouč do středního pásma a mohou vystřídat.

21:50
    Ani tentokrát zatím přesilová hra domácích nic nepřináší.

20:50
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ivan Drozdov – 2 min., vražení na hrazení).

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:28.

První třetina je u konce a Sibir vede jasně 3:0. Už po devatenácti vteřinách poslal domácí do vedení Sajustov, který nic nevymýšlel a vypálil přesně do pravé šibenice. O minutu později vedla Sibir už 2:0, jelikož se trefil Tkačenko. A nakonec v poslední minutě první periody proměnil přesilovku druhým gólem Tkačenko.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:12 Pavel TKAČENKO - 3:0

19:12
    Domácí využívají přesilovou hru 4 na 3 a vedou tak už 3:0! PAVEL TKAČENKO byl u odraženého kotouče jako první a následně ho poslal do odkryté brány. Asistence: Konstantin Alexejev, Maxim Ignatovič.

18:57
    Sibir nyní má přesilovou hru 4 na 3.

18:45
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Danil Romancev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Chochlov – 2 min., hrubost).

18:36
    Tato přesilovka domácích je zatím nejlepší, ale stále nedostali kotouč za záda Enrotha.

18:06
    Ovšem Sibir zatím stále nevyužila ani jednu nabídnutou přesilovku.

17:45
    Dinamo absolutně nezvládá disciplínu a je to další vyloučení. Skoro polovinu třetiny hraje Minsk v oslabení.

17:33
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Teemu Pulkkinen – 2 min., sekání).

17:07

16:52
    Posléze se Dinamu povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny.

16:28
    Nyní už Novosibirsk semkl soupeře, ale následná rána skončila jen vedle brány.

15:45
    Sibir sice má další přesilovku, ovšem opět jen potvrzuje, že ty mu letos nejdou.

15:07
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., nedovolené bránění).

14:27
    Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.

14:04

13:46
    Viktor Komarov vypálil, ovšem jeho rána byla zblokována jen do ochranné sítě.

13:02
    Jegor Dugin se sice dostal ke kotouči, ale ani on s ním nic velkého nevymyslel.

12:41
    Sibir sice je u puku, ale stále se nemůže dostat do nějakého tlaku, či šance.

11:58
    Posléze se domácí provinili jen úmyslným ofsajdem a bude to tak buly před bránou Taylora.

11:34
    Stále jsou u kotouče domácí, ale zatím jejich dlouhá přesilovka nepřinesa nic zajímavého.

10:48
    Posléze se ovšem Dinamu povedlo vyhodit kotouč a zatím se brání velmi dobře.

10:05
    Sibir drží kotouč v útočném pásmu a snaží se ohrozit bránu Enrotha.

09:15
    Domácí mohou navýšit svůj náskok, jelikož hrají pětiminutovou přesilovku.

09:04
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Oleg Jevenko – 5 min., vysoká hůl + osobní trest do konce utkání, vysoká hůl).

07:48
    Nyní se dopředu vydal Novosibirsk, ale následná střela z levé strany skončila pouze vedle brány.

06:36
    Nyní se hraje bez přerušení dlouhou dobu a Dinamo se snaží dostat do zápasu.

05:50
    Následně už musel domácí brankář Taylor zasahovat a připsal si zákrok.

04:45
    Dinamo se nyní snaží něco vymyslet a drží puk v útočném pásmu.

02:33
    Dinamo nyní pouze odevzdalo kotouč soupeři.
    01:42 Pavel TKAČENKO - 2:0

01:42
    Tak tohle je naprosto neskutečné, jelikož Novosibirsk vede ve druhé minutě už 2:0! PAVEL TKAČENKO zakončil zpoza brány a nakonec dokázal dostat kotouč za záda Enrotha. Asistence: Vladimir Pešechonov, Jevgenij Bodrov.

01:08
    Sibir je velice aktivní od začátku utkání a Jhonas Enroth musel opět zasahovat.
    00:19 Dmitrij SAJUSTOV - 1:0

00:19
    Tak tohle je velice rychlý úvod domácích, kteří jdou už po devatenácti vteřinách do vedení! DMITRIJ SAJUSTOV nic nevymýšlel a potom co se dostal do střelecké pozice tak vypálil přesně do pravé šibenice! Bez asistence.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov (C), K. Alexejev (A), Morozov, Demidov, Naumov, Ignatovič, Piganovič – Sajustov, Dugin (A), Bertrand – Kazakov, V. Komarov, Michajlov – A. Jakovlev, Romancev, Šarov – Pešechonov, J. Bodrov, Tkačenko – J. Peltola.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Gotovec, Wiercioch, D. Osipov, Chenkel, Chochlov, Znacharenko, Jevenko – Pulkkinen (A), Kazjonov, Q. Howden – A. Kosticyn, S. Kosticyn, Drozdov – An. Stěpanov, Kovyršin (C), Kitarov – Kogaljov, A. Volkov, Arťomov.

Rozhodčí: Gašilov, Odinš – Lazarev, Otmachov.

Novosibirsk je momentálně ve Východní konferenci až na posledním třináctém místě s osmi body a skóre 31:63. V posledním zápase zavítal do Čeljabinsku, kde prohrál na nájezdy 1:2. Nejproduktivnějším hráčem je s osmi body Michajlov.
    Dinamo Minsk je na tom rovněž špatně a v Západní konferenci se nachází na posledním dvanáctém místě s jedenácti body a skóre 36:51. V posledním zápase prohrál doma s Dynamem Moskva. Nejproduktivnějším hráčem je se třinácti body Pulkkinen.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy HK Sibir Novosibirsk a HC Dinamo Minsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý měsíc na ledě Minsku, který zvítězil jasně 5:1. Nyní se bude hrát v Sibir Aréně, která nabídne kapacitu pro 7 400 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 12:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 1. Sajustov, 2. Tkačenko (Pešechonov, J. Bodrov), 20. Tkačenko (K. Alexejev, Ignatovič), 29. Demidov (Šarov), 34. Romancev (A. Jakovlev), 37. Loginov (J. Peltola)

HC Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov (C), K. Alexejev (A), Morozov, Demidov, Naumov, Ignatovič, Piganovič – Sajustov, Dugin (A), Bertrand – Kazakov, V. Komarov, Michajlov – A. Jakovlev, Romancev, Šarov – Pešechonov, J. Bodrov, Tkačenko – J. Peltola.
    HC Dinamo Minsk: Enroth (29. M. Karnauchov) – Gotovec, Wiercioch, D. Osipov, Chenkel, Chochlov, Znacharenko, Jevenko – Pulkkinen (A), Kazjonov, Q. Howden – A. Kosticyn, S. Kosticyn, Drozdov – An. Stěpanov, Kovyršin (C), Kitarov – Kogaljov, A. Volkov, Arťomov.

Rozhodčí: Gašilov, Odinš – Lazarev, Otmachov