Vancouver – Colorado 7:6 (po pr.) | Arizona – Carolina 4:3 (po pr.) | Buffalo – Ottawa 9:2 (kon.)
Arizona Coyotes
4:3 (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 03.11.2018, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (06:10:16)

Československá stopa v utkání:
    Richard Pánik (ARI)
    0+0, 1 střela, čas na ledě 12:12
    Petr Mrázek (CAR) 61 minut, 21 zákroků, 4 góly, 84,0%.

1. Michael Grabner (ARI) 1+0
    2. Antti Raanta (ARI) 48 zák., 3 góly, 94,1%
    3. Alex Goligoski (ARI) 0+3.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 25 – 51 (12:9, 7:17, 5:24, 1:1)
    Zablokované střely soupeře: 26 – 8
    Trestné minuty: 12 – 6
    Využité přesilové hry: 0/6 – 1/3
    Góly v oslabení: 1 – 0
    Vyhraná vhazování: 45% – 55%
    Bodyčky: 25 – 16.

Takhle napínavý mač Gila River Arena dlouho neviděla! Arizona v první třetině vytěžila z menšího výpadku Caroliny hned tři góly, první dala v oslabení, druhý v přesilovce a třetí při hře pět na pět. Hosté však nesložili zbraně a neskutečným způsobem začali dominovat v útočném pásmu. Za celý zápas vyprodukovali pět desítek střel a naprosto zaslouženě vyrovnali na 3:3. Coyotes svůj náskok ztratili, ale paradoxně museli brát remízu v základní hrací době všemi deseti. V prodloužení už to byla trochu loterie, kterou rozhodl gól Michaela Grabnera. Arizona slaví vydřené dva body a poprvé od podzimu 2013 má na kontě sérii pěti výher.

61:17 Michael GRABNER - 4:3

61:17
    Arizona právě vstřelila branku!
    Coyotes vítězí! Oesterle v obranném pásmu zboural Slavina, který to neměl šanci ustát a puk mu utekl ke Kellerovi. Ten táhl rychlý kontr po levé straně a skvostně odcentroval na MICHAELA GRABNERA, jenž nastaveným bekhendem přesměroval puk do Mrázkova protipohybu. Asistence: Clayton Keller.

60:52
    Goligoskému sjel puk z hokejky a z protiútoku nic nebylo. Na druhé straně zahrozil Aho, který trefil Raantův beton.

60:32
    Brett Pesce tak dlouho odkládal střelu z bezprostřední blízkosti, až musel udělat kličku do bekhendu. Raanta kotouč vytěsnil do břevna!

60:01

Carolina navázala na druhou třetinu a předváděla v útočném pásmu neskutečný kolotoč. Celkem vyprodukovala už padesát střel, Raanta téměř všechny pokryl, avšak na teče od Svečnikova a Staala už neměl nárok. Zápas tak jde do prodloužení!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Pouze Ekman-Larsson se ve středním pásmu nabídl Grabnerovi, který mu přihrál ke středovému kruhu. Následné zakončení domácího kapitána opět letělo hodně vedle.

59:13
    Ekman-Larsson od modré vystřelil nad branku. Carolina pak vyhodila, aniž by se muselo pískat zakázané uvolnění.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:41
    Goligoski se prezentoval útočným výpadem po levém křídle. Cousins jeho centr ale nezkrotil a Mrázek nemusel nijak zasahovat.

58:02
    Rodící se brejk tři na dva zastavil ofsajd, do kterého vjel Keller. Předtím Arizoně pomohl obětavý blok Ekmana-Larssona proti ráně od modré.

57:32

57:20
    Svečnikov měl dobrou pozici na obrat skóre! Z dorážky Hamiltonovy střely ale rozvlnil síť jen z vnější strany!

56:55
    Raanta se pomalu blíží k padesátce zákroků. Další z nich předvedl ihned po vhazování, které Staal vyhrál za sebe k Slavinovi.

56:46
    Justin Faulk našel jen Raantovu lapačku. Finský gólman přerušil hru a jeho spoluhráči mohou v klidu vystřídat.

56:29
    Sebastian Aho nabil na vrcholek pravého kruhu, odkud z první pálil Teräväinen, nicméně Raanta rychlou střelu vyrazil.

56:04
    Arizona předchozích pět oslabení přečkala bez inkasované branky. I v tom šestém si zatím vede velmi dobře.

55:45
    Richardson vyhrál buly v obranném pásmu, ze kterého Coyotes okamžitě poslali puk do bezpečnějších míst.

55:32
    Chvílemi je to v útočném pásmu Caroliny hra kočky s myší. Z velkého tlaku Hurikánů resultuje trest pro Ekmana-Larssona, jenž z obranné třetiny poslal puk mezi diváky.
    54:23 Jordan STAAL - 3:3

54:23
    Carolina právě vstřelila branku!
    No a hned vzápětí je tu dokonce vyrovnávající trefa! Williams se zastavil v levém rohu rohu a posunul puk McGinnovi, jehož pokus z těsné blízkosti mantinelu JORDAN STAAL nohou protečoval mezi betony domácího gólmana. Asistence: Brock McGinn, Justin Williams.
    53:42 Andrej SVEČNIKOV - 3:2

53:42
    Canes potvrzují roli nejčastěji střílejícího týmu v celé soutěži a snižují na rozdíl jediného gólu! Velký kus práce odvedl Slavin, který nabral rychlost a z vrcholku levého kruhu mířil na hokejku ANDREJE SVEČNIKOVA, jenž před brankovištěm protečoval puk za bezmocného Raantu. Asistence: Jaccob Slavin, Trevor van Riemsdyk.

53:14
    De Haan nemířil přesně zpoza levého kruhu. Wallmarkův pokus už byl nadějnější, ale Raanta ho bez větších problémů vyrazil.

52:32
    Christian Fischer se nedostal k zakončení po rychlém výpadu zpoza branky. Hosté ihned otočili hru, avšak Raanta se skvěle přesunul společně s přihrávkou McGinna na Staala, kterého finský gólman výborným zákrokem vychytal!

52:06
    Cousins z osy kluziště netrefil Mrázkovu klec. Stejně tak Stepan jen o pár vteřinek později.

51:15
    Tohle mohl být rozhodující moment celého zápasu! Michael Grabner se utrhl do úniku, ovšem z pravého kruhu přestřelil vzdálenější tyč!

51:03
    Foegele se nedokázal spojit se Zykovem, před kterým dlouhou přihrávku ukořistil Antti Raanta a přerušil hru, aby hned po buly čelil golfáku Jaccoba Slavina.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:43
    Lawson Crouse už neměl síly a jeho přesun do přečíslení dvou na jednoho trval déle, než Strome potřeboval. Centr čtvrtého útoku po rychlé stahovačce vypálil sám z levého kruhu, ale Mrázek byl připraven.

50:08
    Rychlý výpad i na druhé straně. Od Perliniho to nebylo tolik nebezpečné, neboť Faulk jeho pokus srazil až nad hrazení.

49:58
    Brock McGinn nabral dobrou rychlost. Střelu zápěstím nasměroval mezi betony, které Raanta sklapl velmi rychle k sobě.

49:20
    Staal se postavil před Raantu a snažil se tečovat Hamiltonovu střelu od modré. Puk svou trajektorii ale nezměnil a finský gólman v klidu zasáhl.

49:05
    Arizona trochu rezignuje na ofenzivu. Všechny kotouče posílá jen do míst, ve kterých vládnou obránci soupeře.

48:29
    Stepan vyhodil puk z obranného pásma do hlediště. Bylo to ale s tečí od mantinelu, takže se vylučovat nebude.

48:23
    Slavin napřáhl od modré. Pokus to nebyl špatný, nicméně Raanta na něj viděl a precizně zasáhl lapačkou.

48:12
    Sebastian Aho to zkusil individuálně, střela zápěstím však byla Demersem sražená do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

47:50
    Fischerova přihrávka byla pomalá, Ekman-Larsson nejel proti puku a druhá formace Arizony se tak před Mrázkem moc nezdržela.

47:20
    Zakázané uvolnění Caroliny se nepískalo. Domácí museli hrát a pod tlakem vyhodili puk jenom k Faulkovi.

46:47

46:40
    Opět dobrá práce Richardsona, který se postavil před Slavina a jeho střelu z osy kluziště zablokoval mezi modré čáry.

46:20
    Richardson vysvobodil puk z menší šavlovačky a vyhodil. Canes se však velmi rychle vrátili před Raantu.

46:05
    Raanta vyrazil střelu z levého kruhu a podržel Kojoty i proti slibným dorážkám Andreje Svečnikova a Sebastiana Aha! Domácí gólman má na kontě už 33 zákroků.

45:55
    Canes se už opět usadili v útočné třetině a rozjíždí nebezpečný kolotoč přihrávek, kterým se snaží vyšachovat obranu Arizony.

45:25
    Hlavní rozhodčí trochu překážel hostům u pravého mantinelu, Grabnerovi naopak mohl k vyhození přes všechny čáry.

44:56
    Snad při všech přesilovkách dnes Carolina bleskově přišla o útočné pásmo. Výjimkou nebyl ani tento případ.

44:47
    Coyotes si zadělávají na další velké problémy. De Haanovu střelu Raanta vyrazil. Puku se zmocnil Zykov a toho sekáním fauloval Alex Galchenyuk.

44:35
    Wallmark trefil střed branky a dobře postaveného Raantu. Jeho branku o pár vteřin později minul Teräväinen a Faulkův pokus pro změnu zablokoval Brendan Perlini.

44:09
    Crouse přihrál před levý kruh na Goligoského. Ten vyslal něco mezi přihrávkou a střelou, ale puk mezi tyče vůbec nesměroval.

43:43
    Van Riemsdykova střela zpoza pravého kruhu se zastavila o jednoho z mnoha hráčů před brankovištěm. Konkrétně se jednalo o Jasona Demerse.

43:13
    Stepanovy střely dnes nejsou moc kvalitní. Petr Mrázek si díky nim trochu vylepšuje statistiky po nepříliš vydařené první třetině.

42:41
    Cousins výborně přihrál zpoza branky před Mrázka, který pohotovou střelu Fischera vyrazil a udržel tím Carolinu ve hře o body.

42:16
    Crouse se nedostal ven z obranného pásma, nicméně sražený kotouč vycestoval do náruče jednoho z rychle reagujících diváků.

41:35
    První dvě minuty třetí třetiny se nám hodně roztahují. Další přerušení nastává kvůli třetímu icingu Hurricanes.

41:23
    Teräväinen získal puk před levým kruhem. Branku Arizony však přestřelil a protiakce domácích hráčů skončila ofsajdem.

41:11
    Micheal Ferland převzal dlouhý pas na útočnou modrou. Zleva pak poslal puk na Raantův hrudník a hra je znovu přerušena.

40:46
    Sebastian Aho vyhrál buly po hostujícím icingu rovnou k Mrázkovi, který si schoval puk pod lapačku a celá situace se tak bude opakovat.

40:30
    Dougie Hamilton jednoduše přejel útočnou modrou a vyprášil Raantovy betony. Domácí rychle otočili hru, avšak Stepanova neškodná střela Mrázka nezaskočila.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:07
    Jordan Staal uspěl na buly proti Stepanovi, ovšem jeden z obránců Caroliny nepřesnou rozehrávkou zavinil zakázané uvolnění.

Bodyčky: 15 – 13.

Ani druhá třetina rozhodně nenudila. Carolina v ní byla jasně lepší a pořádně motala hlavy obráncům Arizony, kteří pod velkým tlakem kapitulovali v 31. minutě od svého bývalého spoluhráče Jordana Martinooka. Další kupa šancí Hurricanes skončila na Raantovi a jeho obětavých spoluhráčích, takže Coyotes po čtyřiceti minutách drží náskok 3:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Canes přišli o puk ještě před červenou čarou. Richard Pánik dostal čas na poslední útok, jenomže bekhendové zakončení se do branky nevešlo.

39:39
    Arizona se po dlouhatánské době usadila v útočném pásmu a dostala se do slibného tlaku, jenž završilo vysoké nahození Ekmana-Larssona do lapačky nepříliš rozchytaného Mrázka.

39:04

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:44

38:20
    Hinostroza vjel do útočné třetiny a nechal puk Stepanovi, který pro změnu nedostal puk přes Justina Faulka.

37:35
    Faulk se vydal na útočný výlet a skončil až za Raantou. Posléze přihrál Slavinovi, ale jeho pokus byl Kellerem sražen vysoko do vzduchu.

37:04
    Tahle přesilovka trvala hodně krátce. Coyotes vyhodili a pak jim pomohl faul Sebastiana Aha, který zahákoval Niklase Hjalmarssona.

36:44
    Rozhodčí přehlédli vysokou hůl v obličeji Stepana a naopak provedli čistku na druhé straně. Za sevření puku míří na trestnou lavici Jordan Oesterle.

36:33
    Znovu byl k vidění velký hostující tlak na rozehrávku Arizony, která se zmohla jenom na vyhození k vzdálenější modré čáře.

35:53
    Jason Demers se zničehonic ocitl v roli poslední hráče při brejku dvou na jednoho. Finální přihrávcenezabránil, nicméně Foegele po nahrávce Roye narazil na Raantu.

35:41
    Richard Pánik se s dalšími dvěma členy prvního útoku vydal do protiútoku. Rozhodčí k nelibosti fanoušků vše uťali kvůli přihrávce rukou.

35:02

34:44
    Van Riemsdyk přenesl hru zleva doprava na Pesceho, který to zkusil od modré a Raanta zklidnil hru jistým zákrokem lapačkou.

34:21
    De Haan už nestihl zastavit puk na útočné modré a Perlini mu ještě pomohl za červenou čáru. Tam už čekali další hráči Caroliny.

33:52
    Elitní formace Coyotes hosty k ničemu nepustila. Hned po střídání ale přišla chyba a Martinookovo zachycení rozehrávky.

33:15
    Stepan vyjel z krátkého mantinelu do levého křídla. Střela z jeho hokejky ale byla jenom propagačního typu a Mrázek se překvapit nenechal.

32:39
    Petr Mrázek dobře zakročil hokejkou před Pánikem, který u jeho brankoviště číhal na přihrávku.

31:57
    Alespoň na pár vteřin se domácí tým dostal do útočného pásma a nechal trochu odpočinout Raantu, který toho musí mít už plné zuby.

31:08
    Kojoti budou mít plné ruce a nohy práce, aby rozjeté soupeře trochu přibrzdili. S další prací pro Raantu přispěchal Williams.
    30:34 Jordan Martinook (CAR) - 3:1

30:34
    Doslova a do písmene drtivý tlak Hurricanes končí zasloužením gólem! Ferland po křižné přihrávce trefil místo poloprázdné branky jenom bližší tyč. Hosté ale pokračovali a další kombinací na jeden dotek opět vyšachovali Kojoty i s Raantou. Wallmark završil rychlou souhru přihrávkou na Faulka, jehož střela se odrazila do sítě od brusle JORDANA MARTINOOKA. Asistence: Justin Faulk, Lucas Wallmark.

29:52
    Hamilton ještě udržel puk na útočné modré a po dvou přihrávkách měl na hokejce snížení. Před prázdnou brankou trochu zaváhal a jeho střelu nakonec obětavým zákrokem zastavil Ljubuškin!

29:24
    Slavin se jako obránce protlačil z pravého mantinelu až k brankovišti, kde puk předal Ferlandovi, nicméně Raanta nulu udržel i v probíhající třicáté minutě.

28:48
    Keller se neprotlačil k přihrávce od Galchenyuka. První formace Arizony toho dnes zatím moc nepředvedla.

28:06
    Hinostroza chytře vyhodil o mantinel k Mrázkovi, který si netroufl na rozehrávku a Coyotes tak získali buly v útočné třetině.

27:46
    I de Haan si vylámal zuby na Raantovi, jehož spoluhráči se dostali jen do středního pásma a už znovu poctivě brání.

27:13
    Neposedný puk propadl k modré čáře na Faulka, jenž ihned pálil. Raanta puk vyrazil a jen s trochou štěstí ustál i následnou dorážku.

26:50
    Hurricanes v posledních minutách tlačí a pálí na Raantu ze všech pozic. Finský brankář ale začíná soupeřovy střelce pomalu přivádět k šílenství, teď schoval do lapačky Williamsův pozdrav z pravé strany.

26:06
    Další zákrok pro domácího gólmana. Od modré ho prozkoušel Slavin, jehož druhý pokus byl protečován kousek vedle branky.

25:53
    Faulkovu střelu zpoza pravého kruhu Raanta vyrazil. Stejný obránce si to ještě jednou zopakoval, jenže od Perliniho šel puk do ochranné sítě.

25:07
    Až nyní si Arizona může oddechnout. Předcházel tomu menší závar před Raantou, který pokračuje v bezchybném výkonu.

24:49
    Canes se dostali do tlaku až s koncem přesilovky. Nyní donutili Kojoty vyhodit puk na zakázané uvolnění. Někteří z domácích už jsou na ledě hodně dlouho.

24:11

24:10
    Teräväinen trefil jen před sebou stojícího Goligoského. Puk se odrazil na Svečnikova, který recept na Raantu také nenašel.

23:40
    Sebastian Aho nezpracoval přihrávku na vrcholek pravého kruhu a kotouč se od mantinelu odrazil až k červené čáře.

23:07
    Stepan načal rychlý brejk přihrávkou na Richardsona, který usiloval o další trefu v oslabení, jenže Mrázek byl se svou hokejkou tentokrát proti.

22:39
    Carolina kombinovala tak dlouho, až byla jedna z přihrávek sražená mimo její útočnou třetinu.

22:11
    Domácí znovu faulují ihned po vhazování. Za vysokou hůl jde pykat Lawson Crouse.

22:07
    Grabner pláchl do protiútoku, v pravém kruhu si přibrzdil a vypálil k pasu Petra Mrázka. Chvilinku předtím došlo ke střele i na druhé straně, Teräväinen krajana Raantu taktéž nepřekonal.

21:28
    Richard Pánik to vzal na sebe, v plné rychlosti zleva mířil na bližší tyč, nicméně i Mrázek svůj úkol splnil na výbornou.

21:14
    Ferland z pravého kruhu pro změnu pálil. Raanta byl opět pozorný a pro jistotu přerušil hru.

21:04
    Aho prudce centroval do mezikruží. Následovalo několik odrazů a puk nakonec proletěl vedle levé Raantovy tyče.

20:33
    Slavinovi utekl puk po přihrávce na modrou čáru a Carolina kvůli tomu přišla o pracně vybojované útočné pásmo.

Bodyčky: 9 – 6.

Duel dvou mladých týmů s ofenzivními choutky začali lépe hosté z Caroliny, kteří byli v prvních minutách nebezpečnější a několikrát pořádně prověřili Raantovy schopnosti. Hostující převaha paradoxně skončila v jejich vlastní přesilovce, kdy se na druhé straně prosadil Brad Richardson a postaral se už o sedmý gól Arizony v početní nevýhodě! O pár desítek vteřin později se tým z Glendale prosadil i v přesilové hře a vydařenou pasáž zakončil při hře v plném počtu, o což se postaral Nick Cousins.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Poslední minuta se trochu rozkouskovala. Po reklamní pauze se přerušovalo kvůli výletu puku do ochranné sítě a icingu Caroliny.

19:23
    Martinook se trochu zasekl u mantinelu a jeho kolegové mezitím vjeli do odpískaného postavení mimo hru.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:48
    Derek Stepan vyjel zpoza brankoviště s obráncem nalepeným na zádech, i proto neměl moc klidu na zakončení z nulového úhlu.

18:02
    Hosté se ale rozhodně nevzdávají. Raanta musel vyrážet nepříjemnou střelu od Aha. O dorážku se snažil Ferland, který narazil na Richardsona.

17:34
    Kdo by to byl po vynikajícím nástupu Caroliny řekl, že domácí budou vést takto vysokým rozdílem. Yotes jsou na dobré cestě k pátému vítězství v řadě.
    16:52 Nick COUSINS - 3:0

16:52
    Tak to je velká jízda Kojotů, kteří dávají třetí gól během pár minut. Petr Mrázek je rázem zralý na ručník! Dylan Strome zasekl u pravého mantinelu a vrátil puk NICKU COUSINSOVI, který z pravého kruhu vystřelil k bližší tyči, kam se český gólman se svou lapačkou nenatáhl. Asistence: Dylan Strome, Niklas Hjalmarsson.

16:37
    Mrázek netušil, že nemá pod kontrolou puk vystřelený Hjalmarssonem. Rozhodčí i hráči Arizony na kus gumy viděli, ale dorážka Stromea v síti neskončila.
    15:57 Brendan PERLINI - 2:0

15:57
    Po gólu v oslabení přichází i zásah v přesilovce! BRENDAN PERLINI si od Goligoského vzal puk na vlastní polovině, s hlavou nahoře vjel mezi tři protihráče a před van Riemsdykem uhnul do pravého kruhu, odkud to rovněž vzal bekhendem a překonal Petra Mrázka ranou k vzdálenější tyči. Asistence: Alex Goligoski, Oliver Ekman-Larsson.

15:21
    McGinnovi se povedlo odpálit puk ven z obranné třetiny a Hurricanes díky tomu měli dostatek času na vystřídání.

15:00
    Ekman-Larsson naznačil střelu od modré, nakonec ještě přihrával, ale s tím statický Keller na pravé straně už nepočítal.

14:38

14:36
    Micheal Ferland za domácí brankou trefil hokejkou obličej Alexe Goligoského a do početní výhody tak půjdou i Coyotes.

14:11
    Grabner vybojoval puk v mezikruží a vyhodil ho přes celé hřiště až za Mrázkovu klec.

13:41
    Canes jsou trochu zaskočení, ve vlastní přesilovce se dopustili několika nepřesností a dokonce i zakázaného uvolnění.
    13:07 Brad RICHARDSON - 1:0

13:07
    To je opravdu nevídané, Kojoti dávají už sedmý letošní gól v oslabení! Alex Goligoski se vydal na útočný výlet, při kterém Mrázka sice nepřekonal, ale dobrým bekčekingem ještě vypíchl puk váhajícímu Ferlandovi. Toho využil BRAD RICHARDSON a bekhendovou střelou z mezikruží zvedl puk pod břevno. Asistence: Alex Goligoski.

12:38
    Brendan Perlini v mele po buly zbytečně zahákoval Foegeleho a daroval tím Carolině druhou přesilovku.

12:33
    Derek Stepan nenápadnou střelou z dálky nadělal Mrázkovi trochu problémů. Po vyhození na icing k českému gólmanovi kotouč znovu přiletěl a to už raději přerušil hru.

12:15
    Staalova střela zpoza pravého kruhu skončila na domácím brankáři, na kterého posílal kotouč i Hamilton, ale trefil Stromea.

11:46
    Strome znovu nabízel puk před branku. Hinostrozu nenašel, nicméně puk si opět našel Strome a vypálil vedle pravé tyče Petra Mrázka.

11:06
    Hurricanes vysoko napadali a získali puk, který znovu odevzdali nic neřešícím nahozením z červené čáry.

10:41

10:10
    Strome přihrával z krátkého mantinelu Perlinimu, jehož okamžitá střela k Mrázkovi neprošla a Canes znovu vyhodili.

09:35
    Carolina inkasovala v oslabení v devíti z posledních deseti zápasů. Teď se ji ale povedlo dvakrát odpálit kotouč do bezpečí.

09:15
    Stepanova přihrávka byla sražená do středního pásma. Ekman-Larsson neztrácel čas a rychle se vracel do útoku, jenže Stepan po něm vjel do ofsajdu.

08:59
    Následuje tedy zajímavé měření sil. Arizona má druhou nejhorší přesilovku, zatímco Canes úplně nejhorší oslabení.

08:41
    Jordan Martinook se dnes vrátil do hodně známého prostředí, neboť v Glendale čtyři roky působil. Teď si může oživit vzpomínky na trestnou lavici, kam je poslán za nedovolené bránění Galchenyuka.

08:14
    Slavin a Hamilton nebezpečně pálili od modré čáry. Raanta v obou případech dokázal zasáhnout svými betony.

07:59

07:46
    Nebyli by to Richardson a Grabner, kdyby v oslabení nevystřelili. Nyní to zkoušel druhý jmenovaný, ale pro Mrázka to moc nebezpečné nebylo.

07:34
    Sebastian Aho konečně našel lepší palebnou pozici v pravém kruhu, odkud poslal puk jen na hrudník Raanty a ten nepustil Hurikány k dorážce.

07:15
    Williams po křižném pasu Aha vracel puk do mezikruží, kde bylo domácích dostatek a žádná střela z toho opět nebyla.

06:45
    Domácí se zatím v pohodě brání. Za čtyřicet vteřin stihli dvakrát vyhodit a nenechali Raantu ve štychu.

06:12
    Arizona dala v této sezóně už šest gólů v oslabení. Hráči Caroliny se tak musí mít na pozoru i v početní převaze. Hlavně v momentě, kdy jsou na ledě Grabner s Richardsonem.

05:59
    Niklas Hjalmarsson byl pomalejší než rozjetý Foegele, kterého u obranné modré čáry zahákoval a stal se prvním vyloučeným hráčem tohoto zápasu.

05:17
    Calvin de Haan si u mantinelu počkal na Pánika a připsal si tvrdý bodyček. V ochozech to jenom zahučelo.

04:55
    Perliniho střela z otočky byla nebezpečně tečovaná. Mrázek stihla zareagovat a výborně pak eliminoval také dorážku Fischera!

04:31
    Fischer si vyjel k modré čáře a z osy se snažil dát puk před branku. Do cesty se mu znovu postavil jeden ze soupeřů.

03:45
    Kojoti získali puk v útočném pásmu. Grabner si chtěl narazit s Hinostrozou, ale to už se do všeho vložila obrana Hurricanes.

03:12
    Faulk nahodil puk, za kterým sám šel. Do hry se pak dostal jeho parťák de Haanov, jenž trefil nohy Pánika a ten srazil kus gumy do středního pásma.

02:48
    Ljubuškin zablokoval Faulkovo nahození od modré a další z domácích hráčů vyhodil puk přes všechny čáry na icing.

02:11
    Na druhé straně zahrozil Aho, který poslal puk na svého krajana v brance Arizony. Na vstřelení gólu to však nestačilo.

01:35
    Grabnerovu střelu z levého mantinelu Mrázek premiérovým zákrokem vyrazil před sebe, kde dorážel Richardson, ale českému brankáři pomohl dobře postavený kolega z obrany.

01:09
    Coyotes sice mají sérii čtyř výher v řadě, ale na návštěvě to rozhodně znát není. Tribuny zatím zejí prázdnotou.

00:28
    Wallmark vyhrál buly na Slavina, jenž se snažil využít několika clonících hráčů a vystřelil zpoza levého kruhu. Raanta byl pozorný a puk vyrazil.

00:06
    Hodně neobvyklý začátek zápasu. Snad po třech vteřinách hry v hale na okamžik zhasla všechna světla a rozhodčí raději přerušil hru.

00:01

Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Ljubuškin – Keller, Galchenyuk, Pánik – Fischer, Stepan (A), Perlini – Hinostroza, Richardson, Grabner – Cousins, D. Strome, Crouse.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Darling) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), de Haan, Pesce, T. van Riemsdyk – Williams (C), J. Staal (A), Foegele – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Svečnikov, Wallmark, Martinook – Zykov, N. Roy, B. McGinn.

Rozhodčí: Skilliter, McCauley – Alphonso, Gawryletz.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Útočník, 27 let, 9 zápasů, 3 body (2+1)

Petr Mrázek (CAR)
    Brankář, 26 let, 7 zápasů, 2.58 ink. branek na zápas, úspěšnost 88,7%.

Vzájemné zápasy

23.03.2018 Carolina – Arizona 6:5
    05.11.2017 Arizona – Carolina 2:1 sn.
    06.03.2017 Arizona – Carolina 1:2
    04.03.2017 Carolina – Arizona 2:4
    13.12.2015 Arizona – Carolina 4:5 pr.
    Kapitán Caroliny Justin Williams si pro své spoluhráče připravil lekavé překvapení.

Mladý tým Hurikánů v úvodu sezóny zaujal velmi dobrými výkony i netradičními oslavami vítězství. Postupem času se forma Caroliny trochu zhoršila, z posledních sedmi zápasů vyhrála jen nadvkrát nad Detroitem a San Jose. Na domácím ledě pak absolvovala dvě těsné porážky, na Islanders nejprve nestačila 1:2 a naposledy na Boston 2:3. V tabulce Východní konference patří svěřencům hlavního trenéra Roda Brind'Amoura deváté místo, z něhož ztrácí na vedoucí Tampu Bay čtyři body a naopak disponují jen tříbodovým náskokem na předposlední Detroit Red Wings.

Nejproduktivnější hráči:
    • S. Aho – 17 bodů (4+13)
    • M. Ferland – 11 bodů (7+4)
    • T. Teräväinen – 11 bodů (3+8).

Kojoti čtyři z prvních pěti zápasů prohráli. Ve všech těchto střetnutích ale podali velmi dobrý výkon, který vždy znehodnotila jen obrovská střelecká impotence. Tu Arizona prolomila až na ledě Chicaga, kde vyhrála 4:1. Posléze sice nestačila na Winnipeg, nicméně další čtyři zápasy zvládla na jedničku. Tým z Glendale zakončil venkovní trip výhrou 4:1 v Columbusu a na domácím ledě pak porazil 4:1 Vancouver, 7:1 Tampu Bay a naposledy i Ottawu v poměru 5:1. S jednadvaceti inkasovanými góly jsou Coyotes nejlépe bránícím týmem v celé soutěži, v Západní konferenci jim přesto patří až dvanácté místo, avšak oproti všem ostatním klubům mají několik zápasů k dobru.

• C. Keller – 8 bodů (5+3)
    • V. Hinostroza – 6 bodů (3+3)
    • D. Stepan – 6 bodů (2+4).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 14. Richardson (Goligoski), 16. Perlini (Goligoski, Ekman-Larsson), 17. Cousins (D. Strome, Hjalmarsson), 62. Grabner (Keller) – 31. Martinook (Faulk, Wallmark), 54. Svečnikov (Slavin, T. van Riemsdyk), 55. J. Staal (B. McGinn, Williams)

Rozhodčí: Skilliter, McCauley – Alphonso, Gawryletz

Diváci: 10 592