Florida – Ottawa 5:1 (kon.) | Washington – Arizona 1:4 (kon.) | Boston – Vegas 4:1 (kon.)
Winnipeg – New Jersey 5:2 (kon.) | San Jose – Calgary 3:1 (kon.) | Edmonton – Colorado 1:4 (kon.)
Edmonton Oilers
1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Colorado Avalanche
Pondělí 12.11.2018, 03:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V neděli, 11. listopadu, má zámořská soutěž na svém programu celkem sedm zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi týmy Edmonton Oilers a Colorado Avalanche. Úvodní vhazování bude v Rogers Place vhozeno v 03:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
    Edmonton Oilers vs Colorado Avalanche, 03:30 SEČ

EDMONTON OILERS

Oilers dnes v noci proti Avalanche budou usilovat o ukončení série tří proher. Zároveň zahájí dvouzápasový homestand. (Homestand = série zápasů doma v řadě.)

V minulém utkání Olejáři prohráli na ledě Floridy Panthers 1:4. V tabulce Západní konference se momentálně nacházejí se ziskem 17 bodů na osmé příčce. Závěrečný, druhý zápas tzv. homestandu odehrají v noci z úterý 13. na středu 14. listopadu proti Montrealu Canadiens.

Kdo je ve formě?

Útočník Leon Draisaitl za poslední tři zápasy vstřelil tři góly. ... Kapitán týmu, útočník Connor McDavid v posledních čtyřech zápasech nasbíral za jeden gól a tři asistence celkem čtyři kanadské body.

COLORADO AVALANCHE

Avalanche prohráli pětkrát po sobě – bilance 0-4-1. Poslední výhru mimochodem zaznamenali 26. října, kdy doma porazili Ottawu Senators 6:3.

Poslední prohru Coloradu uštědřil Winnipeg Jets – Avs na jeho kluzišti prohráli 2:5. V tabulce Západní konference týmu Jareda Bednare v tuto chvíli patří deváté místo. Po zápase s Oilers hokejisté Laviny budou mít k dispozici dvoudenní volno.

Útočník Nathan MacKinnon si v posledních třech zápasech připsal celkem čtyři kanadské body – dva góly, dvě asistence. ... Obránce Tyson Barrie bodoval za posledních šest zápasů pětkrát, přičemž za sedm asistencí zaznamenal celkem sedm kanadských bodů.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.

Zraněn:
    Andrej Sekera (EDM) – obránce, 32 let, SVK

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou pondělní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Edmonton Oilers a Colorado Avalanche.

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, Russell, Garrison, Benning – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Rattie – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Lucic, R. Strome, Caggiula – Khaira, Brodziak, Kassian.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – G. Bourque, Söderberg, Calvert – Kameněv, Dries, Nieto.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Francis Charron – David Brisebois, Tony Sericolo.

COL: Varlamov – Girard, E. Johnson – Landeskog, MacKinnon, Rantanen

Obě zahajovací pětky stojí na modrých čarách, v Rogers Place zazní americká a kanadská státní hymna.

Hymny jsou minulostí, duel mezi Oilers a Avalanche bude zahájen co nevidět.

Na vhazování se do středového kruhu staví McDavid a MacKinnon, jdeme na to!

00:01

00:03
    Buly vyhráli Oilers.

00:26
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Skvělý nástup Avalanche do dnešního utkání – po pouhých 26 vteřinách otevírají skóre! Střelu MacKinnona z levého kruhu pro vhazování dorazil za Talbotova záda bekhendem, a poněkud se štěstím, MIKKO RANTANEN. Jeho šestý gól v letošní sezoně, 1:0 pro Avs! Asistence: Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog.
    00:26 Mikko RANTANEN - 0:1

01:14
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Matt Calvert – 2 min., podrážení).

01:14
    Začátek druhé minuty, Oilers si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Varlamova.

01:30
    Avs se podařilo dostat puk pryč z obranné třetiny.

02:15
    První polovina z trestu Calverta je pryč, Varlamov zatím bez práce. Kotouč navíc momentálně daleko od jeho brány.

02:34
    Söderberg to zkusil zleva při vlastním oslabení, Talbot vyrazil touš vyrážečkou do ochranné sítě.

03:14

03:51
    Khaira na modrou pro Russella, jeho následný pokus ale dokázal Varlamov vyrazit. Kassian se poté k dorážce nedostal.

04:41
    Střely na bránu: 3 – 4

04:53
    Draisaitlova útočná akce neměla dlouhého trvání. Obrana Colorada byla dobře zorganizovaná.

05:25
    Dries zkusil štěstí z levé strany, Talbot ale bez problémů vyrazil.

05:43
    Na druhé straně střílel od modré čáry, z pravé strany, Garrison, Varlamova ovšem nezaměstnal.

06:28
    Už dlouho se hraje bez přerušení.

06:41
    Střelecký pokus Russella z levé strany byl zablokován Bourquem.

07:17
    Brána za Talbotovými zády mimo své obvyklé postavení, proběhne první reklamní přestávka.

07:17
    Zpět do akce! Draisaitl a Landeskog na vhazování po pravici Talbota.

08:29
    McDavid se snažil zprava natlačit před Varlamova, avšak úspěšný nebyl. Obrana Laviny si dala na jeho výpad pozor.

09:11
    Bekhend Calverta z mezikruží postrádal přesnost.

09:40
    Kassian před bránu na Brodziaka, ten se ale nakonec k zakončení vůbec nedostal.

10:01
    Polovina první třetiny za námi a Avalanche vedou na hřišti Oilers 1:0. Prosadil se už po 26 vteřinách hry Rantanen.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:34
    Girard vyzkoušel Talbotovu pozornost z ostrého úhlu. Po přerušení následuje druhá reklamní přestávka.

10:34
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Draisaitla a Landeskoga po pravici Talbota.

11:48
    Russell nabil Nurseovi, jeho střela ovšem Varlamova nakonec vůbec neohrozila.

12:06
    Střely na bránu: 6 – 7

12:37
    McDavid přišel o puk, kupředu může Calvert.

12:53
    Barrieho pokus od modré, z pravé strany, postrádal razanci.

13:17
    Landeskog střílel prudce zleva bez přípravy po přihrávce MacKinnona, Talbot byl ale připraven na správném místě.

13:51
    Girardovu střelu ze středu útočného pásma se ještě snažil před bránou dorážet Nieto, Talbot se musel mít na pozoru.

14:17
    Talbot má puk ve své moci, na řadu přichází další reklamní přestávka.

14:17
    5 minut a 43 vteřin do konce první třetiny. Souboj na vhazování po pravici Talbota obstarávají Brodziak a Kerfoot.

14:51
    Nahození Zadorova od modré čáry, z pravé strany, Talbot vyráží vyrážečkou do rohu.

15:04
    Brodziak na druhé straně mířil z levého kruhu pouze do Varlamovovy lapačky.

15:33
    Polovina šestnácté minuty, hosté jdou do dvougólového vedení! Barrie přihrál z rohu na vrchol levého kruhu CARLU SÖDERBERGOVI. Jeho střela následná střela bez přípravy si našla cestu až do brány. Pro Söderberga šestá trefa v sezoně 2018/2019, 2:0 pro jeho tým! Asistence: Tyson Barrie, Matt Calvert.
    15:33 Carl SÖDERBERG - 0:2

16:23
    Klefbom s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

16:37
    Kameněv se obtočil kolem brány a následně se snažil bekhendem zakončovat k bližší tyči, Talbot se ale stačil přesunout.

17:58
    Nahození Benninga z pravé strany, pro Varlamova jednoduchý zákrok.

18:10
    Dokáže Edmonton ještě nějak zareagovat v úvodní dvacetiminutovce?

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:03
    Nepřesná rozehrávka Oilers, čároví jsou nuceni odpískat zakázané uvolnění.

19:40
    Rantanen se snažil prokličkovat před Talbota, dobrou defenzivní práci ale odvedl Russell.

19:57
    Puk opustil hrací plochu, necelé tři vteřiny před koncem třetiny se ještě bude vhazovat ve středovém kruhu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Trestné minuty: 0 – 2

Hokejisté Edmontonu a Colorada jsou zpět na ledě Rogers Place. Druhá část začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:33
    Avalanche se hned na úvod druhé třetiny usadili v útočném pásmu, k žádnému ohrožení Talbotovy svatyně ale nedošlo.

20:55
    Garrisonův střelecký pokus od levého mantinelu, Varlamov vyráží.

21:15
    Girard vyčkává s toušem za vlastní bránou, oba trenéři zaveleli ke střídání.

21:42
    Varlamov nic neriskoval a přikryl puk pod svou rukavici. Vhazovat se bude po jeho pravici.

22:48
    Bude se vylučovat na straně Olejářů. Avs mají zatím ponechanou výhodu.

23:07
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., držení).

23:07
    Dnešní první přesilovka pro Colorado. Vhazuje se po pravici Talbota.

23:13
    Oilers se daří ihned po vhazování vyhodit.

23:48
    Rantanenova střela z pravé strany míjí Talbotovu bránu, kotouč následně opouští útočné pásmo.

24:08
    Začíná druhá minuta z trestu Nurse.

24:53
    Kameněv a jeho prudká střela z levé strany, Talbot vyráží betonem.

25:06
    Avs přidávají vteřinu před návratem Nurse zpět na led třetí gól! Kotouč za brankovou čáru protlačil z brankoviště se štěstím ALEXANDER KERFOOT. Pro čtyřiadvacetiletého útočníka je to třetí gól v této sezoně! Asistence: Carl Söderberg, Samuel Girard.
    25:06 Alexander KERFOOT - 0:3

25:06
    Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Cam Talbot, přichází Mikko Koskinen.

26:02
    Rattie na Nugenta-Hopkinse, ten se ale ke střele na levé straně neodhodlal.

26:30
    Touš si to namířil na střídačku Oilers, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

26:30

27:12
    MacKinnon a jeho bekhendová střela z levé strany, Koskinen zapisuje svůj dnešní první zákrok.

27:31
    Střely na bránu: 10 – 16

28:37
    Kameněv se snažil vystřelit z levého kruhu, dobrou defenzivní práci proti němu ale odvedl Russell.

29:41
    Na opačné straně kluziště Benningova střela od modré čáry, Varlamov ale dokázal vyrazit.

29:58
    Nacházíme se těsně před polovinou utkání a Avalanche vedou na ledě Oilers o tři góly – 3:0.

30:46
    Pokus Draisaitla z levé strany na Varlamovovu bránu neprošel.

30:56
    4:0 pro Avalanche! TYSON BARRIE si najel mezi kruhy, dostal přihrávku od Rantanena, přičemž následně poslal z první puk za Koskinenova záda. Jeho první gól v sezoně, druhý bod v dnešním zápase! Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.
    30:54 Tyson BARRIE - 0:4

31:56
    Střela Girarda ze středu útočného pásma nebyla z nejpřesnějších.

32:20
    Kassianův bekhend z levé strany, Varlamov bez problémů vyráží betonem.

32:56
    Střely na bránu: 17 – 17

33:45
    Larssonovo nahození od modré čáry skončilo mimo Varlamovův dosah.

33:57
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Patrik Nemeth – 2 min., sekání).

33:57
    Druhou početní převahu Edmontonu ale budeme moci sledovat až po reklamní přestávce.

33:57
    Pojďme na to. Vhazuje se po pravici Varlamova.

34:05
    McDavid před bránu na Draisaitla, ten ale nedokázal usměrnit puk na Varlamovovu svatyni.

34:20
    Avalanche se daří osvobodit.

34:43
    Bourqueova střela z levé strany při vlastním oslabení, Koskinen rychle vytřepal puk z lapačky, a hra tak pokračuje.

35:30
    Oilers se přesilovka příliš nedaří.

35:57

36:01
    Edmonton nezaznamenal při přesilové hře ani jednu střelu na bránu.

37:01
    Kassian měl velkou příležitost vstřelit první gól domácích, avšak na Varlamova z těsné blízkosti nevyzrál.

37:28
    Koskinen vyrazil střelu Wilsona do ochranné sítě, 2 minuty a 32 vteřin před koncem prostřední části proběhne reklamní přestávka.

37:28
    McDavid a Kerfoot na vhazování po pravici Koskinena.

38:38
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Oilers.

38:54
    Další icing kanadského týmu. Vhazovat se tedy bude opět před Koskinenem.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:14
    MacKinnonův pokus z pravého kruhu pro vhazování, Koskinen zasáhl svou lapačkou.

39:55
    Johnson zablokoval střelu Lucice ze středu útočného pásma do ochranné sítě. Necelých pět vteřin před koncem druhé třetiny se ještě bude vhazovat po pravici Varlamova.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Trestné minuty: 2 – 4

Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu Rogers Place. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli.

40:01

40:03
    Na úvodním vhazování třetí třetiny byli úspěšnější Avalanche.

40:39
    O první útočnou akci se ovšem postarali domácí Olejáři. McDavid vybídl ke střele Larssona, Varlamov byl ale připraven.

41:40
    Söderberg projel s kotoučem do útočného pásma a následně také ze středu otestoval Koskinenovu pozornost.

42:27
    Nebezpečná střela Kameněva z levé kruhu pro vhazování, kotouč minul jen těsně tři tyče.

43:15
    O další velmi dobrou šanci Avs se postaral Girard, Koskinen ale znovu odolal.

43:32
    McDavidova střela z úhlu, Varlamov vyráží betonem.

44:30
    Nahození Nugenta-Hopkinse od pravého mantinelu, Varlamov sbírá touš do své lapačky.

45:20
    Na obou stranách nyní můžeme vidět několik nepřesností.

46:02
    Puk opustil hrací plochu, je tu první reklamní přestávka závěrečné třetiny.

46:02
    Můžeme pokračovat. Vhazuje se po pravici Varlamova mezi hole Draisaitla a MacKinnona.

46:08
    Russell vystřelil od modré čáry, z pravé strany, Varlamov zasáhl svou rukavicí.

47:00
    Pokus Riedera z pravé strany končí v náručí gólmana Colorada.

47:38
    Benning napřáhl k prudké střele, holí ji ovšem zablokoval Jost.

48:06
    Střely na bránu: 23 – 24

48:55
    Edmonton se poměrně dlouho držel v útočném pásmu, Varlamov ovšem proti žádné střele zasahovat nemusel.

49:20
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Oilers se dočkali prvního gólu! Střelecký pokus Larssona od modré čáry tečoval před bránou šikovně TY RATTIE. Pro kanadského útočníka druhý gól v sezoně, 1:4 z pohledu domácích! Asistence: Adam Larsson, Milan Lucic.
    49:20 Ty RATTIE - 1:4

50:14
    Skvělá příležitost pro Draisaitla, z těsné blízkosti však druhý gól Edmontonu nepřidal.

50:56
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., nedovolené bránění).

50:56
    Po reklamní přestávce uvidíme třetí přesilovou hru Oilers.

50:56
    Dokáží domácí hokejisté využít přesilovku a stáhnout svou ztrátu? Vhazování po levici Varlamova.

51:08
    Draisaitl po přihrávce Nugenta-Hopkinse v další obrovské šanci, Varlamov ale vytáhl výborný zákrok levým betonem!

51:42
    Avalanche se nyní dvakrát podařilo vyhodit.

51:57
    Landeskogovi začíná běžet druhá trestná minuta.

52:10
    Střela Klefboma od modré, z pravé strany, zablokována Nemethem. Avs se následně znovu osvobozují.

52:43
    Stromeův pokus z pravé strany na Varlamova neprošel.

52:56

53:41
    Střely na bránu: 27 – 24

53:55
    Wilson zkusil zprava, z úhlu, štěstí bekhendem, minul ale tři tyče.

54:28
    Na opačné straně ledu útočil středem Caggiula, avšak neprošel přes Nemetha.

55:07
    Koskinen zasáhl proti střeleckému pokusu Zadorova z levé strany, máme tu další z reklamních přestávek.

55:07
    4 minuty a 53 vteřin do konce třetí třetiny. Podaří se ještě Olejářům nějak zdramatizovat tento duel?

55:36
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., hákování).

55:36
    S ambicemi Oilers na nějaké body z dnešního utkání je zřejmě definitivní konec. Je tu totiž druhá početní výhoda Avs.

56:19
    Barrieho rána z první od modré čáry, Koskinen vyráží.

56:37
    První polovina z trestu Nugenta-Hopkinse je minulostí.

56:44
    Pokus Rantanena z pravé strany skončil na zadním mantinelu.

57:36

58:17
    Skvělý Koskinen! Nieto přihrál zleva před bránu, kde puk nebezpečně tečoval MacKinnon.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého dnešního utkání.

59:43
    Strome nahodil kotouč zprava na Varlmova, ten hru přerušil.

59:59
    V posledních vteřinách ještě útočil Jost, nic už ale vymyslet nestačil.

Konečný výsledek: Oilers vs Avalanche 1:4

Avalanche se podařilo ukončit sérii pěti proher a zaznamenat první výhru v tomto měsíci. V tabulce mají momentálně bilanci 8-6-3 a celkem 19 bodů.

Oilers naopak prohráli čtvrtý zápas v řadě za sebou. Zůstávají tak na osmi výhrách a 17 bodech.

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

COL: ČT 15. 11. 2018, 04:00: vs BOS

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný vstup do nového týdne! (06:09:57)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 50. Rattie (A. Larsson, Lucic) – 1. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 16. Söderberg (Barrie, Calvert), 26. Kerfoot (Söderberg, Girard), 31. Barrie (Rantanen, MacKinnon)

Edmonton Oilers: Talbot (26. Koskinen) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, Russell, Garrison, Benning – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Rattie – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Lucic, R. Strome, Caggiula – Khaira, Brodziak, Kassian.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Francis Charron – David Brisebois, Tony Sericolo

Diváci: 18 347