Novosibirsk – Kunlun 2:4 (kon.) | Barys – Chabarovsk 5:6 (kon.) | Minsk – Magnitogorsk 0:2 (kon.)
Jokerit – Čerepovec 4:0 (kon.) | Petrohrad – Vladivostok 8:2 (kon.) | Soči – Jaroslavl 3:2 (po pr.)
Spartak Moskva – Jekatěrinburg 4:3 (po pr.) | Viťaz – Čeljabinsk 3:4 (po pr.) | Omsk – Dynamo Moskva 0:4 (kon.)
HK Soči
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Středa 14.11.2018, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Česká stopa
    Jakub Nakládal (JAR) 1+0, 4 střely, čas na ledě 21:56
    Alexander Salák (JAR) nenastoupil (20:07:08)

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 29:16. Vhazování 32:19. Hity 15:10. Čas v útoku 14:16 – 10:24. Vyloučení 4:6, navíc Děnisenko 5 minut a do konce utkání, Osipov (oba J) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.

V dějišti minulé zimní olympiády sledovali hokejoví fanoušci velmi pohledný, útočně vedený zápas. Hosté v první třetině vyslali jen dvě střely na bránu, jedna z nich ovšem byla gólová a jejím autorem byl český reprezentační obránce Nakládal. Po přestávce se Soči podařilo v oslabení vyrovnat, jenže ještě v téže početní výhodě Jaroslavl podruhé udeřila. Právě nedisciplinovanost nakonec Lokomotiv stála vítězství – když se hosté nechali v závěru zcela zbytečnými fauly poslat do tří, podařilo se domácím v power-play 6 na 3 vyrovnat a v prodloužení potrestal další, spíše smolný trest, znovu Stanislav Bočarov.
    Pro dnešek je to vše, děkuji za pozornost a hezký večer.

63:47 Bočarov - 3:2

63:47
    Soči právě vstřelilo branku!
    STANISLAV BOČAROV zařídil dnes jak vyrovnání, tak i vítězný gól, a v obou případech hrál soupeř ve třech. Tentokrát využívá přesnou střelou švihem Rosénovu perfektní přihrávku z rohu kluziště.
    Asistence: Robert Rosén a Eric O'Dell.

63:30
    "Šajbu!", skanduje hlediště v olympijském městě. Domácí mají proti bránícímu triu drtivý tlak.

62:35
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

61:45
    Na led skáče i O´Dell, krátkou přesilovku Lokomotiv nevyužívá.

61:05
    Hosté hrají po 6 a půl minutách zase v plném počtu, přesně řečeno ve čtyřech proti třem.

60:50
    Loktionov obkroužil celé útočné pásmo a zakončil bekhendem po ledě, domácí brankář byl pozorný.

60:01

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na bránu 28:14, vhazování 31:17, hity 15:10, čas v útoku 13:05 – 9:05, vyloučení 4:5, navíc Děnisenko 5 minut a do konce utkání, Osipov (oba J) 10 minut, využití 1:1, v oslabení 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Vyloučení v týmu HK Soči (Eric O'Dell – 2 min., sekání). Tři vteřiny po návratu čtvrtého hráče Lokomotivu na led se nechává vyloučit kanadský útočník domácích. Pokud nepadne gól, zahrají si po vypršení Jelesinova trestu 40 vteřin přesilovku hosté.

59:05
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2 min., hákování). Další nesmyslný faul po odpískání a tak bude přesilovka 5 na 3 pokračovat ještě 37 vteřin.
    59:05 Bočarov - 2:2

59:05
    Domácí byli v útočném pásmu v šesti proti trojici bílo-červených a explozi nadšení v hale vyvolal přesnou trefou po ledě z prostoru mezi kruhy STANISLAV BOČAROV.
    Asistence: Robert Rosén a Jyrki Jokipakka.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 24. Polunin (O'Dell, J. Alexandrov), 60. Bočarov (R. Rosén, Jokipakka), 64. Bočarov (R. Rosén, O'Dell) – 5. Nakládal (Kajumov), 25. Apalkov (Averin)

HK Soči: Barulin (Šikin) – K. Vorobjov, Ščitov, J. Alexandrov, Jokipakka, Rykov, D. Alexandrov, Zborovskij, D. Musin – Rachimullin, R. Rosén, O'Dell – Kaletnik, Šmeljov, Polunin – Altybarmakjan, Točickij, Bočarov – Chlopotov, Tomilin, Beljajev.
    Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Rafikov, Kronwall, Jelesin, Čerepanov, M. Osipov, Averin – Loktionov, Kontiola, Kozun – Averin, Iljenko, Sannikov – Alexejev, Jurtajkin, Kartajev – Denisenko, Ivanov, Kajumov – Apalkov.

Rozhodčí: Naumov, Rogačov – Šišlov, Šalagin