Kobra – Sparta 2:5 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 2:0 (kon.) | PZ Kladno – Třemošná 3:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Pardubice – Žďár n/S 10:0 (kon.) | Olomouc – Havířov 1:7 (kon.)
Vsetín – Warriors Brno 6:3 (kon.) | Tábor – Č. Budějovice 2:3 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Jihlava 8:0 (kon.)
Vítkovice – Technika Brno 7:0 (kon.) | Chomutov – Kladno 3:4 (po pr.) | Liberec – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
7:0 (3:0, 3:0, 1:0 - N 1:0)
Technika Hockey Brno
Sobota 17.11.2018, 13:00 • Ostravar aréna • Extraliga dorostu • Skupina Východ

V Ostravě je v kategorii dorostu pro tuto chvíli již dobojováno. Vítkovičtí zamkli svou branku a díky tomu si gólman Münch připisuje vychytanou nulu. V první a druhé části se domácím pokaždé trefili třikrát, ve třetí třetině a nadstavbě přidali po jednom gólu. Hráči Techniky se snažili, předvedli i několik zajímavých šancí, ale to bylo z jejich strany vše. Mějte příjemný zbytek dne a máte-li chuť, pusťte si náš onlajn od pěti hodin ze zápasu vítkovické juniorky. Jste srdečně zváni. (15:23:25)

62:16
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí ukončují nadstavbovou část dalším gólem, po nahrávce Kubíka překonává Nešpůrka SAMUEL RAJČAN. Asistence: Martin Kubík, René Smolka.

61:53
    Domácí mají puk pod kontrolou, hraje se ve středním pásmu.

61:22
    Přidal se dostal až k domácí brance, ale zakončení k tyči mu nevyšlo.

60:50
    Groch se s tím nepáral a zastavil Kotáska u mantinelu.

60:27
    Domácí krouží kolem brněnské klece.

60:01
    Brněnští gólmani se opět střídají, v prodloužení bude hostující branku hájit Nešpůrek.

60:01

59:58
    Puk putuje na zakázané uvolnění Vítkovic.

59:30
    Technika vytrvává a pokusí se dát alespoň čestný gól.

59:03
    Vítkovičtí přidávají další branku, po nahrávce Holaníka se s přispěním tyče trefuje ONDŘEJ CUBO – 7:0. Asistence: Filip Holaník.

58:40
    Smolka má puk pod kontrolou, bude rozehrávat od Müncha.

58:01
    Vhazování u branky Techniky vyhráli domácí.

57:30
    Znovu v akci Brada, ale ani tentokrát na Bílka nevyzrál.

57:18

57:14
    U hostující klece to zkusil Brada, ale Bílek zakročil včas.

57:03
    Hostující Mareček dostal puk do pásma podél mantinelu, ale domácí už na něj číhali.

56:55
    Krejsa se ocitl u hostující branky zcela bez pomoci.

56:20
    Pavelec si s Cubem za branou Bílka nerozuměl, ale i přesto se jim podařilo ušetřit cenné vteřiny z oslabení.

55:55
    Holaník se snaží narušit hostující rozehru.

55:27
    Holaník se rozjel do pásma, k brance ho už ale hráči Techniky nepustili.

55:18
    Za nedovolené bránění usedá na trestnou lavici domácí Machů.

54:59
    Zpoza branky nahrával Rajčan, ale Bílek byl na svém místě.

54:02

53:50
    Snaha domácích končí na Bílkovi.

53:29
    Vyhozený puk se dostal na střídačku Techniky a tvrdě zasáhl Marečka.

52:50
    Hosté zahrávají své oslabení dobře.

52:02
    Za podrážení bude pykat hostující Šupa.

52:02
    Rajčan se vydal na zteč brněnské klece, Bílek si povyjel a zmenšil mu tak střelecký úhel.

51:31
    Domácí gólman si musí připsat zákrok proti rychlému výpadu hostů.

51:22
    Technika se brání velmi dobře, nedovoluje vítkovickým usadit se v pásmu a rozvinout své útočné choutky.

50:33
    Menší roztržka za hostující brankou se obejde bez vyloučení.

50:03
    Technika se ve čtyřech dostávala do pásma, zastavil jí ale ofsajd.

49:42
    Za napadení je vyloučen hostující Maštalíř.

49:35
    Vítkovičtí okupují útočné pásmo.

49:00
    Hrnčíř se propracoval až k Münchovi, zajel za vítkovickou klec, kde jej stačil Brada obrat o puk.

48:24
    Pavelec se sám hnal do pásma, ale u mantinelu byl zastaven hostujícími hráči.

47:50
    Ofsajd pro vítkovické barvy.

47:43
    Technika v plném počtu.

47:32
    Hosté posílají puk do bezpečí pásma před domácím gólmanem.

47:14
    Kubík se tlačil do branky, ale Bílek schoval puk pod lapačku.

46:55
    Hosté se brání úspěšně, daří se jim střežit střední pásmo.

46:23
    Hezká kombinace Brady s Puchalou se dostala k dalšímu jejich spoluhráči, ten ale puk do branky nedostal.

45:43
    Za nedovolené bránění je potrestán hostující Groch.

45:20
    Petr se propracoval s Krejsou až těsně k Bílkovi, prvně jmenovaný nastřelil jen betony hostujícího gólmana.

44:58
    Domácí se v pásmu dlouho neudrželi, utekl jim puk a jsou v ofsajdu.

44:24
    Filípek s Wallou se natlačili do branky, ale puk odskočil mimo.

44:10
    Technika se usadila v pásmu, hledá skulinky, kudy poslat puk do klece.

43:30
    Bílek v pohotovosti, domácí jsou u něj v pásmu jako doma, od modré pálil Bystroň, ale Bílkova lapačka byla přece jen rychlejší.

42:46
    Hosté usazeni v pásmu, Groch si vybruslil od modré do lepší pozice, ale nastřelil jen svého spoluhráče u branky.

42:22
    Ofsajd pro vítkovické.

42:00

41:41
    Rajčan nedosáhl na hostující rozehrávku.

41:26
    Domácí se drží u Bílkovy klece.

41:01
    Minuta z přesilovky Brna uběhla a hosté na Müncha ještě nevystřelili.

40:29
    Technika musí začít od své branky, Petr narušuje její rozehrávku.

40:01
    Domácí Smolka si odpyká trest z konce minulé třetiny, kdy se dopustil hrubost.

40:01

Ve druhé třetině padly tři góly, všechny ale k lítosti hostujících fanoušků do sítě Brna. Technika si vypracovala několik šancí, ale na s lehkostí hrající Vítkovice a pozorného Müncha to zatím nestačilo. Uvidíme, zda hostující trenéři změní taktiku do třetí části.

Další třetina začne přibližně v 14:34.

40:00

39:58
    Druhá třetina skončí ve středním pásmu.

39:54
    Smolka z otočky nahrál přímo na hůl soupeře, ti se rozjíždějí do pásma.

39:41
    Před Bílkem je rušno, domácí zkoušejí navýšit své skóre, Pavelec ale hostující klec minul.

39:17
    Mareček se ocitl před vítkovickou brankou, ale z otočky nemířil přesně.

38:51
    Brňané v pásmu.

38:24
    Vítkovičtí se dostali vcelku bez odporu do pásma, Cubova prudká střela byla sražena mimo branku.

37:45
    Kubový se dostal k puku mířícímu do pásma, Puchala byl ale proti a pozdržel jeho rozjezd.

37:13
    Hosté v pásmu před Münchem, Kubový ani Filípek jej nepřekonali.

36:27
    Vítkovičtí se dostávali do pásma, Smolka nahrál na Kotáska, ten mu kotouč vrátil do rohu, RENÉ SMOLKA si objel branku Techniky, vybruslil si před Bílka a prudkou ranou zvýšil na 6:0. Asistence: Alex Kotásek.

36:07
    Oba týmy se přetahují o puk.

34:56
    Jeden z hostujících hráčů si našel cestu až k brance, jeho pokus ale končí v Münchově náruči, bude se vhazovat po jeho pravici.

34:28
    Ofsajd pro Vítkovice.

34:20
    Do pásma si najížděli Líska s Marečkem, ale jejich souhru narušil Holaník a rozehrává do vítkovického útoku.

34:09

33:51
    Vítkovičtí se usadili při svém oslabení v pásmu, Cubo pálil od modré jen do náruče Bílka.

33:33
    Puk ve středním pásmu.

33:06
    Přidal si poradil u mantinelu, ale jeho spoluhráči se nenabízejí.

32:40
    Technika se musela znovu dostat do pásma a nyní se usazuje.

32:09
    Za podrážení je vyloučen domácí Veřmířovský.

31:30
    Bílkovi se drží někdy až akčními zákroky držet stav na světelné kostce beze změny.

30:40
    Na opačné straně se k brance dostal Kubík, ale i když měl před sebou odkrytou klec, puk byl sražen mimo jeho hůl.

30:14
    Přidal si nabruslil do pásma, nastřelil puk na branku, kde se nacházel Kubový, ale ten puk nemohl umístit.

30:01
    Zakázané uvolnění Brňanů.

29:24
    Vítkovičtí neustále vyrážejí do útoku, ale Bílek je na svém místě.

28:38
    Vítkovický Machů projel mezi kruhy, ale zamířil jen do Bílka.

28:30
    Domácí se protlačili do pásma, Pavelec v rychlosti nemířil přesně.

28:10
    Technika bojuje o každý kousek ledu, ale daří se ji držet se v pásmu.

27:48
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.

27:19
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, zkoušejí Bílkovu pozornost.

26:41

26:35
    Nenápadnou přízemní střelu vyslal od modré Růžička, ale Münch byl pozorný.

26:14
    Oba celky se přetahují o kotouč u útočné modré Brna.

25:40
    S pomocí Kotáska se do úniku dostával Petr, ale hosté si jej za kruhy pohlídali.

25:14
    Hraje se v útočném pásmu Techniky, ale puk mají pod kontrolou Vítkovice.

24:52
    Vítkovičtí vyhazují kotouč až k Bílkově brance.

24:41
    Technika bude hrát přesilovku, hákováním se provinil domácí Pavelec.

24:07
    Zakázaní uvolnění pro hosty.

23:52
    Maštalířovi obranná akce nesedla, ale vítkovičtí nabídnutého puku nevyužili.

23:18
    Domácí se drží na své útočné polovině, Bílek má plné ruce práce.

21:49
    Vítkovice se znovu dostaly lehce až k Bílkovi, Macho poslal puk na branku, ten se odrazil od Bílka, který byl ale v protipohybu k FILIPOVI HOLANÍKOVI – ten měl tak před sebou zcela odkrytou branku a zblízka se nemýlil – 5:0. Asistence: Jakub Macho.

21:36
    Domácí zvyšují z první větší akce zásluhou MARKA BRADY – 4:0. Asistence: Samuel Rajčan.

20:59
    Brňané se tlačili do branky, Münch si ale dokázal poradit s důrazným soupeřem.

20:01
    V brance hostů je zpět Bílek, na střídačce zůstává Nešpůrek.

20:01

Po první třetině vedou domácí zaslouženě už o tři góly, další mohl těsně před koncem přidat Kotásek, ale Nešpůrek měl dobře postavené tyče. Necelé dvě minuty došlo v brněnské brance ke kolizi domácího hráče s gólmanem, který tak musel odstoupit. Zda byl jen otřesen a bude po přestávce pokračovat, na to si budeme muset chvíli počkat.

Další třetina začne přibližně v 13:48.

20:00

19:55
    Vítkovičtí se rychle přesunuli před hostující klec, Kotásek nastřelil břevno!!

19:49
    Domácí gólman má dobrý přehled, je tam, kde by měl být.

19:17
    Technika si vzala puk pod kontrolu a usazuje se v pásmu.

18:50
    Vítkovičtí předvedli před Nešpůrkem slušný závar, ale skóre se nemění.

18:39
    V brance Techniky dochází ke změně, Bílek putuje na střídačku, Nešpůrek se naopak zapojí do hry.

18:39
    Zdá se, že pro tuto chvíli nebude hostující gólman schopen pokračovat, byť sám odjíždí na střídačku.

18:36
    Krejsa se rychlostí blesku dostal až před branku, ale puk do klece nedostal. Vítkovický útočník byl natlačen na gólmana, který zůstává na ledě otřesen.

18:25
    Technika se prodrala do pásma, Maštalířovi se ale nedařilo podle představ.

17:53
    Smolka si sjel až k pravému kruhu, ale Bílkovu klec přestřelil.

17:41
    Domácímu Holaníkovi výpad na branku soupeře nevyšel.

17:14
    Přidal se vydal k Münchovi, ale byl zastaven v kruhu.

16:54
    Vítkovice musejí vycouvat z pásma, jinak by byl pískán ofsajd.

16:31
    Hosté na skok v pásmu, ale vítkovičtí se znovu rozjeli k jejich brance, Petr mohl dorážet, ale Bílek puk už nepustil.

16:15
    Krejsova střela zprava mířila jen do nastavené Bílkovy lapačky.

15:45
    Macho se prosmýknul k brance, ale Bílek byl ve střehu.

15:22
    Vhazování u domácího gólmana.

15:06

15:01
    Kubík si sjížděl před branku na střílenou přihrávku, ale hostující Kučírek kotouč včas vypíchnul.

14:40
    Domácím se znovu podařilo usadit se v pásmu.

14:09
    Hosté dostávají kotouč do bezpečí, Maštalíř se mohl dostat do úniku, ale vítkovický bek mu nedal šanci.

13:40
    Brada se přibližoval k brance, ale jedna z bránících hokejek mu vypíchla kotouč.

13:06
    Mezi trestoměřiče usedá hostující Hrnčíř, který se provinil podrážením.

12:48
    Hostující Bílek lapil puk do náručí, bude se vhazovat u jeho branky.

12:05
    Vítkovičtí hledají prostor, kudy proniknout do branky Brna, hosté jim jejich práci neulehčují.

11:17

11:06
    Vítkovice se přesunují s kotoučem před hostující branku.

10:51
    Šikovně to teď zprava zkusil Maštalíř, ale Münchova náruč byla připravena.

10:37
    I nadále je střední pásmo nejvytíženější, domácí nemají s tímto oslabením příliš práce.

09:52
    Vítkovičtí krouží s pukem středním pásmem, Technika se snaží dostat ke kotouči.

09:17
    Na trestnou lavici odjíždí za sekání Kubík.

08:17
    Hosté bojují o prostor ve svém útočném pásmu, Münch je v pohotovosti.

07:28
    Domácí se znovu rozjeli do pásma,ale Krejsa sám končí v pomocí protihráčů v brance.

06:51
    Šupa zkusil vystřelit od modré, ale nepřesně.

06:09
    Vítkovičtí v pásmu, ale hosté dobře bojují o kotouč.

05:43
    Technika je u kotouče, pokus Hrnčíře ale Müncha nemohl vylekat.

04:41
    Po vyhraném vhazování se domácí dostali do pásma, prudkou střelou zvyšuje JAKUB MACHO – 3:0. Asistence: Filip Holaník, René Smolka.

04:27
    Domácí využívají přesilovku, kotouč putoval po ose Petr, Bystroň a JOSEF KREJSA, který nedal Bílkovi šanci – 2:0. Asistence: Michal Bystroň, Dominik Petr.

04:14
    Bílek je na svém místě, domácí se musejí snažit i nadále.

03:50
    Domácí se drží před Bílkem.

03:23
    Za krosček bude pykat hostují Růžička.

02:57
    Krejsa si vyjel zpoza branky, nehodil puk před ní, Bílek puk viděl, ale nedokázal puk, který se po zásahu Kotáska zastavil před brankovou čárou dostat pod kontrolu, DOMINIK PETR jej ale rychle umístil do branky – 1:0. Asistence: Alex Kotásek, Josef Krejsa.

02:46
    Vítkovičtí bojují u hostující branky.

02:19
    Hosté konečně posílají puk do bezpečí a rychle střídají.

01:52
    Domácí se stále drží v pásmu, nedaří se jim ale najít volný prostor před brankou Techniky.

01:21
    Vítkovičtí hledají nejlepší místo v útoku.

01:00
    Maštalíř viděl šanci prodrat se za pukem, Brada byl ale proti.

00:24
    Krška s Petrem postupovali kupředu, za modrou útočnou zpomalili hru, následný pokus Kotáska nebyl pro Bílka vůbec těžký.

00:08
    Úvodní vhazování vyhrál domácí Petr, puk ale nakonec končí na zakázaném uvolnění.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Münch (Vítek) – Bystroň, Smolka (A), Cubo, Machů (A), Puchala, Veřmiřovský – Holaník, Kotásek, Pavelec, Krejsa (C), Petr, Rajčan, Brada, Macho, Kubík

VSK Technika Hokej Brno: Bílek (Nešpůrek) – Kučírek (A), Růžička, Krejčí, Groch, Irajn, Šupa – Middleton, Mareček, Líska, Přidal, Kubový, Filípek, Maštalíř, Hrnčíř (C), Závadský, Walla

Rozhodčí: P. Pelc – V. Kořistka, M. Janoško.

Oba týmy se v letošní sezóně potkaly jen jednou, z brněnského ledu si výhru 5:0 plus prémiový bod v nadstavbové části prodloužení odvezly Vítkovice.

V předchozím kole hrály Vítkovice na ledě Šumperku, který porazily 6:3 a přidaly v prodloužení také prémiový bod. Na domácím ledě naopak hrála Technika, která těsně podlehla Vsetínu 4:5, ale v prodloužení vybojovala prémiový bod.

Nejproduktivnějším hráčem Techniky je se sedmnácti kanadskými body útočník Lukáš Přidal (12+5), nejlepší nahrávači jsou se sedmi nahrávkami hned čtyři – útočníci Michael Fornál (8+7), Tadeáš Hrnčíř, Adam Kubový (oba 1+7) a obránce Šimon Groch (4+7), který je zároveň s jedenácti body nejlepším bekem týmu a s čtyřiatřiceti trestnými minutami strávil na trestné lavici nejvíce času. Ve statistice "+/-" se hráčům příliš nedaří, nula bodů mají útočník René Marek a obránce Ondřej Navrátil. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Jakub Nešpůrek s průměrem 3,66 a úspěšností 91,47 %.

Kanadské bodování Vítkovic vede se 30 body útočník Alex Kotásek (14+16), stejný počet gólů má také útočník Martin Kubík (14+6). Nejúspěšnějším obráncem je s patnácti body Ondřej Cubo (5+10). Obránce René Smolka si zatím vykoledoval nejvíce trestných minut, a to 54. Ve statistice "+/-" se nejvíce daří útočníkovi Josefu Krejsovi, který má jednatřicet plusových bodů. Z vyrovnané dvojice gólmanů je vytíženějším Marina Münch, s průměrem 1,68 a úspěšností 90,75 %.

Domácím patří v aktuální tabulce skvělé 2. místo, s bilancí 11-2-1-1 (10-2) a skóre 96:29 nasbírali 48 bodů. O něco níže v tabulce – na 6. místě je tým Techniky Brno, kterému s bilancí 5-1-0-9 (6-8) a skóre 47:69 patří 23 bodů.

V prvním domácím zápase po reprezentační pauze se domácí Vítkovice střetnou v rámci 16. kola s Technikou Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 3. Petr (Kotásek, Krejsa), 5. Krejsa (Bystroň, Petr), 5. Macho (Holaník, Smolka), 22. Brada (Rajčan), 22. Holaník (Macho), 37. Smolka (Kotásek), 60. Cubo (Holaník), 63. Rajčan (Kubík, Smolka)

Technika Hockey Brno: Bílek (Nešpůrek) – Kučírek (A), Růžička, Krejčí, Groch, Irajn, Šupa – Middleton, Mareček, Líska, Přidal, Kubový, Filípek, Maštalíř, Hrnčíř (C), Závadský, Walla

Rozhodčí: P. Pelc – V. Kořistka, M. Janoško