Slavia – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 3:4 (kon.) | Kladno – Sparta 2:5 (kon.)
HK MD Šumperk – Přerov 4:0 (kon.) | Třinec – Havířov 2:0 (kon.) | Třemošná – Plzeň 1:6 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 3:5 (kon.) | PZ Kladno – Kobra 3:4 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Liberec 3:4 (po pr.)
Kometa Brno – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Pardubice – Tábor 9:2 (kon.) | Warriors Brno – Vítkovice 1:7 (kon.)
HC Slavia Praha
6:3 (0:1, 4:0, 2:2 - N 0:0 - 1:0)
HC Litvínov
Sobota 24.11.2018, 11:00 • Zimní stadion Eden • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Konec zápasu. (13:23:22)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Autorem vítězné branky je VOJTĚCH MALÍNEK.

Samostatné nájezdy začínají.

V nadstavbě dnešního klání se zatím nerozhodlo. Slavia měla šance v přesilovce, ale gól nedala. Za malou chvíli začnou samostatné nájezdy.

Konec prodloužení.

64:39
    Slavíček obstál nepříjemný střet u mantinelu, ke střele se ale nedostal.

64:14
    Konečně se ke střele dostal i Litvínov, Pittr ale zasahovat nemusel.

63:51
    Altrichter byl nepříjemně sražen na branku, hraje se ale dál.

63:33
    Hosté vyhodili jen na hokejky Slavie.

63:16

62:48
    Altrichter poslal zpoza branky přihrávku na Malínka, ten trefil jen boční síť.

62:11
    Domácí sice dobře kombinují v přesilovce, ale Litvínov ještě lépe brání.

61:39
    Dělovka Brummela z levého kruhu prolétla mimo.

61:16
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Slavík – 2 min., podrážení).

61:16
    Oddechový čas pro domácí. Slavia bude hrát přesilovku.

61:10
    Teď tlačí Slavia, Palát se otočil kolem branky a rychle vypálil, Čermák si prostor u tyče pohlídal.

60:29
    Hosté začali aktivně a vyslali první střelu na Pittra, ten chytá.

60:01

Domácí zvládli dnešní zápas skvěle a po zásluze berou tři body. Hosté mají teď motivaci získat alespoň bonusový bod v prodloužení či nájezdech.

59:40
    A další střela Slavie, domácí končí třetinu v dobré fazoně.

59:27
    Mezi kruhy se ke střele ještě dostal Rulc, těsně ale přestřelil branku.

59:14
    U puku opět domácí, kteří už se nikam neženou.

58:49
    Sešívaní v útočném pásmu neuspěli a dopředu tak minutu před koncem může jít Litvínov.

58:19
    Střelu z mezikruží schoval brankář hostů ve výstroji.

57:27
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí teď při snaze o další gól zapomněli bránit. Dej se nejdřív dostal skvělým startem za všechny obránce Slavie, faulován v šanci ještě neuspěl, ale z dorážky se následně přesně trefil ADAM ŠIKL. Daniel Dej.

56:56
    Čech nepropálil hradbu těl, Slavia se ale drží v útočném pásmu.

56:29
    Teď Litvínov nepřesně rozehrál a může být rád, že to není zakázané uvolnění.

55:50
    Hosté mají optický tlak, domácí už se do ničeho velkého nepouští.

55:13
    Srdínko předvedl dobrý důraz a odstavil hosty od kotouče.

54:33
    Do útoku se teď dostávají hosté, opět se ale nemůžou prodrat ke střele.

54:18
    Slavíček si vyměnil puk s Hofmannem a ještě čekal na zpětnou nahrávku sám před brankou. Tu ale zblokovali beci.

K tomu se rozjel Adámek, dokázal Pittra vymíchat, ale gólman Slavie ještě v protipohybu stačil skvěle vystřelit beton, a tak puk téměř zázračně chytil!

53:43
    Litvínov pojede trestné střílení!

53:21
    Další velká šance Slavie. Čermák ale tentokrát obstál pod vysokým tlakem a chytil všechny dorážky.

52:35
    Znovu obránci Slavie odstavili útočníky Litvínova od puku.

52:06
    Hosté se snaží o snížení, ale nemají dostatečný důraz v útočném pásmu.

51:28
    Po gólovém kolotoči se hra trochu uklidňuje a oba týmy se zase soustředí na defenzivu.

50:19
    S brankami se teď v Edenu roztrhl pytel. A teď se konečně dočkali i hosté. Hocelík a Krocker byli na začátku akce, kterou na levém křídle proměnil v branku MAREK SLAVÍK. Asistence: Marek Krocker, Lukáš Hocelík.

49:21
    Slavia právě vstřelila branku!
    To nám to tam padá! Hned za dvacet sekund se před brankou prosadil ŠIMON RULC a Slavia tak vede už 6:1! Bez asistence.

49:01
    Další nádherná akce Slavie. VOJTĚCH MALÍNEK prokličkoval obranou Litvínova, pohybem oklamal i brankáře a nakonec sám zakončil do prázdné klece. Asistence: Jakub Altrichter.

48:09
    Po dlouhé době pěkná šance Litvínova. Po kombinaci se k puku na levém křídle dostal Krocker, jeho střelu z voleje brankář Slavie vyrazil.

47:36
    Na druhé straně vypálil Cimrman, Pittr v klidu vyrazil.

46:49
    I nadále tlačí slávisti svého soupeře a zřejmě nemají dost.

46:23

45:36
    Čech skvěle prokličkoval pásmem a předložil výstavní přihrávku Palátovi, který z ideální pozice na pravém kruhu přestřelil.

45:11
    Hosté se osvobodili a dokázali i vystřelit.

44:53
    Altrichter se šikovně prosmýkl na modré čáře, odkud vyslal tvrdou ránu na branku. Tečovat se ještě snažil Malínek, leč neúspěšně.

44:34
    První pokus Slavie zlikvidoval Čermák.

44:23
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Vopat – 2 min., podrážení).

44:02
    Po střele od modré se puk dostal k Altrichterovi, který viděl prázdnou branku, ale hostující beci ho odstavili od puku.

43:20
    Ofsajd Litvínova.

42:53
    Pokus Horáčka od modré prolétl mimo tyče.

42:50
    Další střela na Čermáka, ten vyráží mimo.

42:18
    Domácí se prezentují aktivní hrou a nechtějí ve třetí třetině připustit komplikace.

41:29
    Vymětal se skvěle dostal za obranu, vymíchal Čermáka a zakončoval blafákem do tyčky!

41:16
    Malínek mohl jet do šance, ale na puk u mantinelu nedosáhl.

40:39

40:12
    Litvínov začal aktivně a hned vyslal první střelu na Pittra.

40:01

Slavia ve druhé části Litvínov naprosto přejela – třetinu vyhrála 4:0 a rázem je tak mnohem blíže třem bodům. Zářil hlavně Šimon Slavíček, který během sedmnácti minut vstřelil hattrick. Jeden gól přidal ještě Maxim Brummel, a tak má Litvínov po druhé třetině o čem přemýšlet. Třetí třetina začne přibližně v 12:31.

40:00

39:20
    Litvínov vypálil, ale střela šla mimo, a tak se domácí mohli osvobodit.

38:39
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Horáček – 2 min., držení).

37:42
    Úchvatné představení, ŠIMON SLAVÍČEK dokonává během chvilky hattrick! Po třetí brance zůstal Slavíček na ledě a stál na konci rychlého brejku, kdy si počkal před brankou na dorážku a tu nekompromisně proměnil ve svou třetí branku v zápase. Asistence: Tomáš Kluch.

37:13
    Nádherná hokejová akce v podání Slavie. Hofmann od mantinelu poslal přesnou přihrávku mezi kruhy na ŠIMONA SLAVÍČKA. Ten na nic nečekal a střelou z první potřetí prostřelil Čermáka. Asistence: Jakub Hofmann.

36:59
    Greguss dobře motal hostující beky za brankou Litvínova, nedokázal ale najít žádného ze svých spoluhráčů.

36:27
    Slavii zastavil ofsajd.

36:21
    Brummel osvobodil domácí hráče z tlaku. Nabruslil si na pravé křídlo, odkud z úhlu vyslal výbornou střelu, kterou Čermák tak tak stačil zastavit.

35:51
    Altrichter vyhrál vhazování, domácí posouvají puk do středního pásma.

35:43
    Slavia jen vyhodila puk do pásma Litvínova.

35:05
    Slávisti se po dlouhé době vydali na výlet do útoku, nic z toho nebylo.

34:32
    O puk ale opět přišli. Hosté jsou teď lepší, Brouček po nahození od modré tečoval jen těsně mimo.

34:08
    Až teď dokázali domácí uklidnit hru a rozehrávají od vlastní klece.

33:44
    Na pravém kruhu pálil Krocker, jeho ránu Pittr vyrazil.

33:28
    Litvínov krouží kolem branky a hledá možnost ke střelbě.

33:11
    Slavia se teď osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.

32:53
    Hosté dál drží útočné pásmo a chtějí vyrovnat.

32:30

32:00
    Odražený puk od mantinelu raději Pittr přikryl v lapačce.

31:23
    Srdínko přišpendlil jednoho z útočníku na mantinel a snaží se důrazem odstavit hosty od puku.

31:05
    Velká šance Krockera, kterého u levé tyčky nikdo nehlídal. Útočník hostů měl v brance prázdné místečko, ale nedokázal ho trefit.

30:36
    První střelu Litvínova chytil Pittr do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.

30:30
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Svoboda – 2 min., napadení).

30:25
    Před dotírajícím Svobodou raději Čermák ukryl puk v lapačce.

30:10
    Rulc dobře zabojoval v útočném pásmu, následně dostal nálož od hostujících beků, ale pásmo pro Slavii udržel.

29:40
    Po pravém křídle se dostal ke střele Pešta, Pittr jeho pokus pokryl v lapačce.

29:07
    Slavíček zkusil utajenou střelu za bekem, netrefil branku.

28:32
    Tečovaná střela Gregusse prolétla těsně kolem ramena Čermáka.

28:18
    Teď hosté nerozehráli přesně, zakázané uvolnění.

27:34
    Znovu v šanci Skuhrovec. Jeho pokus z mezikruží vyrazil gólman Slavie mimo.

26:59
    Krásná akce Litvínova. Na konci ťukesu byl Skuhrovec, který z první pálil do připraveného Pittra.

26:29
    Zase se začínají probouzet dorostenci Litvínova, kteří už se půl minuty drží v pásmu. K vážnější šanci se nedostali.

25:59
    Slavia zatlačila hosty, ale nedostala se ke střele.

Svoboda už se zvedl za pomoci lékaře a spoluhráčů z ledu, ale nejspíš teď do hry nenaskočí.

25:06
    Po souboji zůstává ve středu hřiště ležet Svoboda, to nevypadá moc dobře.

24:39
    Slavia opět útočí, Litvínov toho zatím ve druhé třetině moc nevymyslel.

24:05
    Hosté snadno přišli v útočném pásmu o kotouč, na tahu je zase Slavia.

23:22
    Domácí rychle otáčí průběh utkání. V přesilovce se mezi kruhy dostal ke střele MAXIM BRUMMEL a prostřelil Čermáka podruhé. Asistence: Jakub Altrichter, Vojtěch Malínek.

23:15
    Dobrá přesilovka Slavie. Další střelu vyslal Čech, brankář hostů ji schoval v lapačce.

22:49
    Střelu Rulce Čermák vůbec neviděl a se štěstím vyrazil.

22:27
    Teď měli hosté štěstí. Poslední bek podklouzl, ale stačil ještě odpálit puk vleže.

22:01
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Werner – 2 min., krosček).

21:35
    Slavia je nadále aktivnější a rozhodčí jí signalizují přesilovku.

20:46
    Nemohlo to dopadnout jinak. Slavia byla od začátku třetiny aktivnější a zaslouženě srovnává. Střelu Rulce z levého křídla vyrazil Čermák jen vedle sebe, kde do prázdné branky doklepl puk ŠIMON SLAVÍČEK. Asistence: Šimon Rulc.

20:37
    Slavia od začátku znovu tlačí. A začala přesně tak, jak skončila první třetinu.

20:01

Obrovský tlak Slavie na konci třetiny srovnání nepřinesl. Ještě v posledních sekundách bušili sešívaní do brankáře Čermáka, ten ale po dvaceti minutách drží čisté konto. Slavia byla v první části aktivnější, ale srážela je častá oslabení. V jedné z přesilovek se Litvínov ujal vedení 1:0 a za tohoto stavu se půjde i do druhé třetiny. Ta začne přibližně v 11:45.

20:00

19:42
    Teď pálil z mezikruží Slavíček, Čermák skvěle vystřelil beton.

19:22
    Aktivní Brummel se opět natlačil k brance a dorážel několikrát puk za Čermáka, znovu z toho nic není!

19:09
    Až teď se hosté osvobodili.

18:36
    Slavia zůstává i nadále v útočném pásmu. Pálil Brummel, Čermák opět vyrazil.

17:50
    Teď je Litvínov pod pořádným tlakem. Nebezpečně pálil Vymětal, kterého museli hostující beci odtlačit z brankoviště. Brankář Čermák zatím drží.

16:40
    Slavia dál tlačí, je aktivní a nechce se spokojit se stavem 0:1.

16:09
    Domácí mohli rychle odpovědět, Hofmann ale v nájezdu neuspěl!

15:52
    Hosté už se radovali po sérii střel z branky, ale puk zůstal na čáře, takže rozhodčí rozpažili. Následně se ale u levé tyče dostal znovu k puku nehlídaný MAREK SLAVÍK, který rychlou střelou zavěsil. Asistence: Dominik Brouček, Marek Krocker.

15:29
    Hofmann konečně vypálil a střela od modré po teči nebezpečně padala za Pittra, který ale situaci zvládl.

15:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Horáček – 2 min., podrážení).

14:42
    Altrichter našel pěkně před brankou Brummela. Ten se snažil tečovat, ale byl už příliš blízko gólmanovi.

14:14
    Hosté opět nahodili do útočné třetiny nepřesně, tentokrát to bylo s tečí.

14:03
    Zakázané uvolnění hostů.

13:54
    Do rychlého brejku se pustil Slavíček, dostal se před obránce, ale Čermák si proti němu dobře vybruslil a včas šanci zhatil.

13:28
    Kluch vyhrál pěkný bruslařský souboj s Broučkem, u puku je opět Slavia.

13:01
    Následně zkusil Kočárek překvapit Pittra z levého křídla, tato střela ale neměla gólové parametry. I tak byl brankář Slavie nucen podržet puk.

12:30
    Minařík se na modré neodvážil ke střele, rozehrál tak do rohu kluziště, kde Litvínov bojuje o puk.

12:11
    Hosté si trochu zahrávají, jejich rozehrávku teď málem chytil Vymětal.

11:38
    Slavia se snaží tlačit a hosté teď jen dvakrát vyhodili do středního pásma.

10:58
    Malínek předvedl velkou bojovnost a po kolenou se doklouzal k brance Čermáka. V této pozici dokonce dokázal vypálit, brankář hostů si ale jeho pokus pohlídal.

10:22
    Hosty opět trápí přechod do útočné třetiny, u puku je Slavia.

09:46
    Střelu Hrdličky od modré Čermák sice neviděl, ale dokázal vyrazit ramenem.

09:15
    Skoupý vybojoval pro Slavii puk v útočném pásmu.

08:46

08:39
    Až teď se ke kloudné střele dostal Adámek, Pittr byl připraven a vyrazil betonem.

08:12
    Nakonec se Litvínov sám připravil o pásmo, zpětná přihrávka šla až přes modrou čáru.

07:51
    Kombinace Litvínova pokračuje, ale hosté si sami přidělávají problémy. Už je toho moc.

07:25
    A teď zasahuje Pittr, který umožňuje spoluhráčům vystřídat.

07:08
    Dobrá kombinace Litvínova, finální přihrávka ale nevyšla.

06:46
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Horáček – 2 min., napadení).

06:30
    Vymětal se dobře natlačil k brance, ke střele se ale nedostal.

06:18

06:14
    Litvínov znovu vyhazuje a tohle oslabení už hosté nejspíš zvládnou.

05:44
    Teď Skuhrovec zaváhání odčinil, když chytil střelu a následně konečně dokázal vyhodit.

05:19
    Skuhrovec měl spoustu času vyhodit, ale byl laxní, a tak mu puk sebral Brummel. Tlak Slavie pokračuje.

04:59
    Už druhý zákrok Čermáka v přesilovce, který teď hosty drží nad vodou.

04:43
    Střelu slávistů zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě, rozhodčí ale nechávají podle nových pravidel pokračovat ve hře.

04:18
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Hora – 2 min., podrážení).

04:09
    O něco lépe se vedlo Brummelovi, který se dostal na pravém křídle ke střele, Čermák vyráží.

03:39
    Do útoku se pustila po konci oslabení Slavia, Malínek ale neuspěl.

03:24

03:11
    Na Krockera zívla poloprázdná branka, ale útočník Litvínova netrefil z první dobře. To už byla slušná šance.

02:25
    Cimrman to zkusil rychlou střelou bez přípravy, ale přestřelil o pár decimetrů branku.

02:01
    Sešívaní už dvakrát vyhodili.

01:24
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Čech – 2 min., podrážení).

00:54
    Dopředu se tlačí hosté, ale zatím se také nedostávají ke střele.

00:21
    Úvodní nahození slávistů za branku Čermáka nic vážnějšího nepřineslo.

00:01

HC Slavia Praha: Pittr (Janura) – Dráb, Čech, Srdínko, Horáček, Hrdlička, Palát, Kluch – Svoboda, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Skoupý, Hofmann, Rulc, Vymětal

HC Litvínov: Čermák (Herkommer) – Minařík, Werner, Cimrman, Hocelík, Novotný, Hora – Dej, Šikl, Adámek, Slavík, Brouček, Pešta, Krocker, Skuhrovec.

Jediný vzájemný zápas v této sezoně zvládli mnohem lépe dorostenci Slavie, kteří na ledě Litvínova v polovině října vyhráli 5:2, byli úspěšnější i v nájezdech, takže sebrali soupeři hned čtyři body. Litvínov tak má sešívaným co oplácet.

Domácí zatím prožívají skvělou sezonu, stejně jako téměř všechny kategorie slávistické mládeže. Z patnácti zápasů letošního ročníku odešli sešívaní dorostenci jen jednou bez bodu, což je vskutku unikátní bilance. I díky tomu drží slávisté druhou příčku tabulky. Lépe už je na tom jednom suverénní Plzeň na čele. Slavia zatím těží tuto sezonu z dobré produktivity a jisté obrany, která nepouští soupeře tak často ke střelbě. Proti Litvínovu ale bude muset vytasit výborný výkon, aby získala další body.

HC Litvínov
    Dorostenci ze severozápadu republiky jsou na tom podobně dobře jako sešívaní – v tabulce mají dokonce shodný počet 44 bodů, avšak mají odehraný o jeden zápas navíc. Litvínov taktéž táhnou produktivní útočníci a skvělá oslabení, díky kterým svěřenci trenéra Tvrzníka také moc často neprohrávají. Naposledy vyhrál Litvínov doma s nulou nad Karlovými Vary 2:0 a připsal si navíc i bonusový bod v nastavené části.

Zdravím všechny příznivce mládežnického hokeje. V pražském Edenu se utkají dva celky, které budou bojovat o šest bodů – tabulkoví sousedi Slavia a Litvínov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Jakub Slunečko

Branky a nahrávky: 21. Slavíček (Rulc), 24. Brummel (Altrichter, Malínek), 38. Slavíček (Hofmann), 38. Slavíček (Kluch), 50. Malínek (Altrichter), 50. Rulc, rozh. náj. Malínek – 16. Slavík (Brouček, Krocker), 51. Slavík (Krocker, Hocelík), 58. Šikl (Dej)