Washington – New Jersey 6:3 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (po pr.) | Carolina – Anaheim 1:2 (po pr.)
Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 4:1 (kon.) | Ottawa – San Jose 6:2 (kon.)
Vancouver – Dallas 1:2 (kon.)
Vancouver Canucks
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Dallas Stars
Sobota 01.12.2018, 22:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (00:51:31)

Bodyčeky: 22:13

Je konec. Dallas nakonec zvítězil 2:1, když předvedl skvělý obrat v posledních deseti minutách.
    V 51. minutě se hosté konečně dočkali, když se prosadil do odkryté brány Jamie Benn. Posléze měl Dallas další velké šance a ta v 57. minutě už skončila brankou, kterou vstřelil Alexandr Radulov. V poslední minutě bylo málem srovnáno, ale Boeser trefil pouze tyč.

59:55
    Stars vyhodili kotouč do středního pásma.

59:38
    Po buly se k puku dostali Canucks.

59:31
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., sekání).

59:30
    Tyler Seguin mohl zakončovat před prázdnou bránou, ale byl zfaulován!
    59:09 Boeserova rána trefila brankovou konstrukci.

59:09
    Brock Boeser napálil pouze tyč hostující svatyně! Dallas má obrovské štěstí!

58:52
    Sam Gagner vypálil, ale jeho pokus byl ztečován vedle brány.

58:30
    Tak tohle bylo těsně vedle! Alexandr Radulov byl blízko druhé a rozhodující brance, ale jeho pokus z vlastního pásma skončil pár centimetrů vedle pravé tyče.

58:15
    Dallas sice dostal kotouč ze svého pásma, ale posléze se k němu dostali Canucks.

57:58
    Domácí hrají bez brankáře!

57:58
    Rána Alexe Biegy od modré skončila v moci gólmana Bena Bishopa a následuje další komerční přestávka.

57:42
    Nyní se dopředu dostali Stars, ale ke střele už nikoliv.
    56:37 Alexandr RADULOV - 1:2

56:37
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté otáčejí utkání a jdou do vedení! Benn poslal kotouč před bránu, kde byl osamocený ALEXANDR RADULOV, který skvělým bekhendovým blafákem překonal Nilssona. Asistence: Jamie Benn.

56:26
    Polákova rána od modré nadělala Andersi Nilssonovi problémy, ale domácí brankář nakonec skryl kotouč ve své moci.

55:32
    Faksa se dostal do zakončení bekhendem, ale to orazítkovalo pouze tyč domácí svatyně!

54:58
    Canucks nahodili puk na bránu Dallasu, ale obráncům hostujícího celku se nakonec podařilo vyhodit kotouč.

54:17
    Posléze Vancouver vyhodil kotouč na zakázané uvolnění a následuje buly před bránou Nilssona.

53:49
    Gavin Bayreuther mohl poslat Dallas do vedení a otočit tak vývoj utkání, ale nedokázal dostat puk přes ležícího brankáře Nilssona!

53:17
    Veliký počet nepřesností ve středním pásmu a posléze se hra přesunula do pásma Dallasu.

52:32
    Opět se bojuje o kotouč ve třetině Canucks, ale zatím se hraje stále u mantinelu.

51:15
    Hosté se opět dostali k puku a budou se snažit zvrátit výsledek na svou stranu.

Gól platí a je to tak 1:1!

Vancouver si ovšem bere coach's challenge!
    50:19 Jamie BENN - 1:1

50:19
    Je srovnáno! Po zmatcích před brankou domácích si volný kotouč našel JAMIE BENN, který si objel bránu a následně do prázdné svatyně bekhendem zakončil. Asistence: Miro Heiskanen a Tyler Seguin.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:00
    Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a nyní to bude ještě hodně zajímavé!

49:21
    Dickinson se dostal do zakončení, ale ani on nesrovnal stav utkání.

48:36
    Ben Bishop zariskoval při rozehrávce, ale nakonec pro Dallas vše dobře dopadlo.

47:49
    Canucks se sice dostali do útočného pásma, ale po boji u mantinelu se k puku dostal soupeř.

46:58
    Jason Spezza to zkusil z levého kruhu, ale minul domácí svatyni.

46:08
    A opět se hra velmi kouskuje a nyní následuje komerční přestávka.

46:00
    Nyní skončil kotouč mimo hrací plochu a po čtyřiceti šesti minutách stále vede Vancouver těsně 1:0 díky brance Horvata.

45:50

45:36
    Posléze se Stars povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma.

45:05
    Poté si Ben Bishop opět připisuje úspěšný zákrok.

44:42
    Sam Gagner číhal před bránou, kde se ale nakonec nedostal do zakončení.

44:18
    Brock Boeser to zkusil na bližší tyč, ale i tentokrát minul hostující svatyni.

43:50
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Spezza – 2 min., podrážení).

43:39
    Horvat sice startoval, ale nakonec se nedostal přes obránce.

42:44
    Opět se domácí dostali do zakončení, ale Ben Bishop si připisuje jen další zákrok.

42:38
    Antoine Roussel poslal kotouč do brankoviště, kde dojel Markus Granlund, ale Ben Bishop si opět se vším poradil.

42:22
    Poté vypálil z pravé strany Miro Heiskanen, ale Anders Nilsson si připsal zákrok.

42:12
    Edlerova rána nebyla nijak nebezpečná a Bishop si s ní poradil.

41:56
    Dallas jen nahodil kotouč do útočného pásma.

40:47
    Hra se na začátku třetí periody hodně kouskuje a opět je přerušeno.

40:27
    Posléze se ovšem Dallas provinil ofsajdem..

40:16
    Domácí se dostali ke střele, ale Ben Bishop byl připraven.

Vyhrané buly: 15:5

Druhá třetina je u konce a Vancouver stále vede těsně 1:0. Ve 25. minutě se Brock Boeser dostal do úniku, ale Bishopa nepřekonal. Ve 32. minutě měl podobnou šanci na druhé straně Blake Comeau, ale ani on skóre nezměnil. Ve 38. minutě jsme málem byli svědky rvačky mezi Gavinem Bayreutherem a Adamem Gaudettem, ovšem tu rozhodčí včas přerušili.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56
    Tyler Seguin sestřelil Anderse Nilssona, ovšem ani tentokrát hosté nevstřelili gól.

39:54

39:39
    Dallasu se tato přesilovka moc nedaří, ale nyní už je v útočném pásmu.

39:08
    Nyní se dokonce Canucks dostali dopředu, ale střela nepřišla.

38:49
    Vancouveru se v oslabení zatím daří skvěle a opět vyhodil kotouč.

37:54
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Adam Gaudette – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost). Trest odpyká Sam Gagner.
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Gavin Bayreuther – 2 min., hrubost).

37:54
    Gavin Bayreuther a Adam Gaudette se chtěli pobít, ovšem rozhodčí včas zasáhli, ale vylučovat se bude.

37:19
    Hráči Dallasu sice vyhráli minisouboj u mantinelu na své polovině, ale poté jen odevzdali kotouč.

36:30
    Devin Shore nedokázal protlačit kotouč v útočném pásmu na svého spoluhráče.

36:14
    Ben Bishop zlikvidoval tvrdou ránu domácího hráče.

35:58
    Poté přichází další zakázané uvolnění ze strany Stars.

35:18
    Nyní je kotouč za hostující svatyní, kde jej získal Antoine Roussel, který se posléze dostal ke střele, ale ta letěla vedle brány.

34:19
    Tanevova rána od modré skončila i tentokrát v lapačce Bishopa.

33:18
    Rána domácího obránce skončila zblokována v ochranné síti.

32:41
    Polák opět vyhodil puk jen na zakázané uvolnění a hra se i tentokrát přesune před bránu Bena Bishopa.

31:58
    Posléze skončil kotouč mimo hrací plochu a následuje další komerční přestávka.

31:32
    Blake Comeau se po chybě domácího obránce dostal do velké šance v úniku, ale jeho ránu do pravé šibenice vyrazil Anders Nilsson!

31:19

31:08
    Posléze se sice Canucks dostali ke dvěma střelám, ale Bishop byl připraven.

30:26
    Dallas se ale opět skvěle brání a opět se mu podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

30:00
    Máme za sebou polovinu základní hrací doby a Vancouver stále vede 1:0, ovšem nyní může zvýšit vedení v přesilové hře.

29:19
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., podrážení).

29:07
    Střela domácího hráče skončila v moci Bishopa a následuje komerční přestávka.

28:34
    Polák vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění.

28:16
    Blake Comeau se nedostal po levé straně, když jej čistým hitem zastavil Horvat.

27:34
    Radulov poslal skvělou nabídku před bránu z otočky, ale ani Faksa a jeho spoluhráči se nedostali do zakončení.

26:42
    Lindellova střela z pravé strany skončila na betonu Nilssona, který má ve druhé třetině čím dál víc práce.

25:58
    A opět se dostal do zakončení nejproduktivnější hráč Dallasu Tyler Seguin, ale i tentokrát jej vychytal Anders Nilsson.

25:24
    Nyní se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

25:06
    Nyní se bojuje za bránou hostů, ale následná střela byla zblokována.
    24:24 Boeser nepřekonal Bishopa v úniku.

24:24
    Z ničeho nic se Brock Boeser dostal do samostatného úniku, ale Bishopa nepřekonal!

24:08
    Hosté jsou nyní velice aktivní a snaží se srovnat stav utkání.

23:18
    Jamie Benn netrefil kotouč před odkrytou bránou a Vancouver tak měl velké štěstí.

23:02
    Tyler Seguin se po vhazování dostal ke střele, ale s tou si poradil opět Anders Nilsson.

22:53
    Tyler Seguin se dostal po levé straně ke střele, ovšem s tou si Anders Nilsson poradil.

22:30
    Posléze se k puku dostal Dallas, ale ani ve druhé třetině hra nemá žádné větší tempo.

21:58
    Nyní byla střela domácího hráče zblokována do ochranné sítě a vhazovat se bude po levici Bena Bishopa.

21:31
    Roman Polák to zkusil od modré čáry, ale jeho nához skončil v lapačce Anderse Nilssona.

20:46
    Posléze se ovšem dopředu dostal Vancouver, ale nebylo z toho nic vážnějšího a u puku tak jsou Stars.

20:22
    Nyní se bojuje o kotouč v pásmu domácího celku.

Bodyčeky: 6:5

První třetina je u konce a Vancouver tak vede 1:0. Na začátku utkání si domácí zahráli dvě přesilovky, ale nic si v nich nevytvořili. Posléze měl Dallas rovněž početní výhodu, kterou neproměnil a v 16. minutě přišel první gól utkání, který vstřelil Bo Horvat. V 19. minutě bylo málem srovnáno, ale Anders Nilsson předvedl skvělý zákrok.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:52
    Posléze skončil kotouč opět v moci Nilsona.

19:42
    Radek Faksa se dostal ke střele, ale ta skončila jen vedle pravé tyče.

19:09
    Domácím se podařilo vyhodit puk do útočného pásma.
    18:36 Nilsson předvedl fantastický zákrok!

18:36
    Obrovská šance Dallasu nekončí gólem, jelikož Anders Nilsson předvedl skvělý zákrok, když vyrazil puk, který už padal do branky!

17:46
    A opět je to ofsajd Dallasu a následuje tak buly ve středním pásmu.

16:52
    Hra se přerušila, jelikož se domácí hráč ocitl příliš brzo v útočném pásmu a je z toho ofsajd.

16:25
    Hosté se sice dostali s pukem do útočného pásma, ale opět byla střela jen zblokována.

15:50
    Nyní měl Ben Bishop opět práci, ale tentokrát už chytil kotouč a následuje komerční přestávka.
    15:18 Bo HORVAT - 1:0

15:18
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Roussel v rychlém protiútoku poslal parádní přihrávku před bránu, kde zakončoval osamocený BO HORVAT, který z bezprostřední blízkosti překonal gólmana Bishopa. Asistence: Antoine Roussel, Tyler Motte.

15:01

14:40
    Posléze skončil puk jen mimo hrací plochu a skončil tak jako suvenýr pro jednoho z diváků.

14:01
    Radulova střela zápěstím neskončila ničím vážným, jelikož byla opět zblokována a posléze skončil puk ve výstroji jednoho hráče Vancouveru.

13:43
    Domácím se nepodařilo vyhodit kotouč a Dallas jej tak stále drží v útočném pásmu.

13:01
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., sekání).

11:52
    Kosatkám se nepodařil přechod přes modrou čáru a je z toho opět ofsajd.

11:09
    Elias Pettersson se dostal po levé straně, až do zakončení, ale to letělo nad bránu Dallasu.

10:40
    Zatím je na střely srovnáno 3:3, ale nyní to může změnit Dallas, který jde dopředu.

10:08
    Nyní se hvězdy dopustily ofsajdu a následuje další komerční přestávka.

09:48
    Vancouver pokračuje v menším tlaku také po skončení přesilovky, ale Dallas se zatím skvěle brání.

08:38
    Dickinson se dostal do zakončení bekhendem, ale s tím si poradil Nilsson.

08:24

07:55
    Domácí stále drží puk v útočném pásmu, ale Roman Polák následnou střelu zblokoval.

07:36
    Elias Pettersson mohl změnit skóre, ale kotouč vypálil jen do hostujícího obránce.

07:06
    Kosatky se usadili ve třetině a posléze se opřel do rány Edler, ale Ben Bishop si s jeho pokusem poradil.

06:24
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., podrážení).

05:55
    Útok se ovšem Stars moc nepovedl a k puku se tak dostali Canucks.

05:06
    Hosté jsou zatím o něco aktivnějším týmem a nyní se snaží prokombinovat středem hrací plochy.

04:20
    Následně už Bishop skryl kotouč do lapačky a hra je přerušena.

04:16

03:58
    Bishop si poradil s jednou střelou, ale posléze už zasahovat nemusel, jelikož obrana Dallasu skvěle blokuje střely.

03:38
    Posléze se domácí hráč dostal ke střele, ale ta byla zblokována do ochranné sítě.

03:12
    Domácí drží puk v útočném pásmu, ale zatím jsme se nedočkali nějaké střely.

02:16
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Taylor Fedun – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

01:22
    Dallas se pokouší něco vymyslet, ale s následnou střelou z levé strany si Nilsson poradil.

00:20
    Krátce po začátku utkání je odpískán ofsajd a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

00:01

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Biega, Edler (A), Ch. Tanev (A), Del Zotto, Stecher, B. Hutton – Virtanen, Horvat (A), Leipsic – Boeser, Pettersson, Goldobin – Eriksson, M. Granlund, Roussel – Gagner, Gaudette, Motte.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Heiskanen, Lindell, R. Polák, Bayreuther, Fedun, Hanley – Radulov (A), Seguin, Ja. Benn (C) – D. Shore, Spezza (A), Hintz – Pitlick, Faksa, G. Smith – Comeau, Dickinson, Janmark.

Rozhodčí: Justin StPierre, Gord Dwyer – Bryan Pancich, Shandor Alphonso.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dallas je aktuálně v Západní konferenci na šestém místě s dvaceti devíti body a skóre 72:70. V posledním zápase Stars zavítali do Calgary, kde se hrál velice vyrovnaný zápas a po základní době to bylo 3:3. Nakonec ale dvacet čtyři vteřin po začátku prodloužení rozhodl o výhře Dallasu Seguin. Nejproduktivnějším hráčem je s pětadvaceti body právě Seguin.

Vancouver je momentálně v Západní konferenci na jedenáctém místě s dvaceti pěti body a skóre 81:100. Forma Canucks není moc dobrá a v posledním zápase přivítali na svém ledě Vegas. Hosté sice vedli ve 42. minutě 3:1, ale posléze Vancouver srovnal na 3:3. Nakonec se ale radovali právě Golden Knights, kteří dali v 54. minutě vítězný gól a vyhráli 4:3. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti čtyřmi body Horvat.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Vancouver Canucks a Dallas Stars. Naposled se spolu tato mužstva utkala v březnu letošního roku na ledě Dallasu, který ovšem prohrál 1:4. Dnes se bude hrát v Rogers Aréně ve Vancouveru. Úvodní buly je naplánováno na 22:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 16. Horvat (Roussel, Motte) – 51. Ja. Benn (Heiskanen, Seguin), 57. Radulov (Ja. Benn)

Rozhodčí: Justin StPierre, Gord Dwyer – Bryan Pancich, Shandor Alphonso