Rusko – Kanada 1:5 (kon.) | Japonsko – Švýcarsko 1:2 (kon.) | USA – Švédsko 2:0 (kon.)
Finsko – Česko 2:1 (kon.)
Japonsko
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Švýcarsko
Středa 09.01.2019, 06:30 • Obihiro, Hokkaidó, Japonsko • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina B

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (08:28:00)

Je konec a Švýcarsko má jistý postup do čtvrtfinále! Od začátku utkání bylo ovšem lepší Japonsko, které bylo skoro po celou dobu první třetiny v tlaku, ale nakonec se jediného gólu v této periodě dočkalo Švýcarsko, když se v 9. minutě prosadila Pagnamentová. Začátek druhé třetiny byl stejný jako v té první, ale tentokrát se už Japonsko prosadil, konkrétně se ve 25. minutě trefila Šigová. Ovšem ve 31. minutě se prosadila v oslabení Ingoldová. V poslední periodě bylo k vidění plno vyloučení a taky tlak ze strany Japonska, ovšem to gól dokázat nevstřelilo.

59:57
    Rána z pravé strany skončila jen vedle levé tyče.

59:44
    Nyní se Švýcarsko dopustilo zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Maurerové.

59:29
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma a čas se domácí hodně krátí.

58:55
    Domácí tým hraje bez brankářky!

58:55
    Oddechový čas pro domácí.

58:46
    Itová si udělala místo pro střelu, ale Maurerová vyrazila tuto střelu.

58:32
    Hosté tahají čas a drží kotouč v útočném pásmu.

57:41
    Švýcarská hráčka se dostala ke střele, ale ta v brance Japonska neskončila.

56:36
    A další střela z hole domácí hráčky, ovšem Maurerová i tentokrát kryje.

55:58
    Hosté dostali kotouč do středního pásma.

54:39
    Japonky zůstávají v tlaku a na hostující svatyni jen lítají střely, které Maurerová vyráží.

53:52

53:49
    Do obrovské šance se dostalo Japonsko v přečíslení 2 na 1, ale Maurerová předvedla skvělý zákrok a dnes je hrdinkou Švýcarska!

53:07
    Posléze se Japonkám podařilo vyhodit puk a na chvíli se tak vyprostit z tlaku.

52:37
    Švýcarsko má velkou šanci rozhodnout toto utkání, jelikož získalo přesilovku 5 na 3. Nyní byla blízko k brance Hauserová, ale ta Sasakiovou nepřekonala.

51:52
    Oddechový čas pro hosty.

51:52
    Vyloučení v týmu Japonsko (Nomurová – 2 min., podrážení).

51:25
    Vyloučení v týmu Japonsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sasakiová.

51:14
    Domácí mužstvo se dál snaží, ale Švýcarsko se ve třetí třetině soustředí hlavně na obranu a nebude chtít pustit jednobrankový náskok.

50:11

49:26
    Sasakiová byla ve své bráně připravena a nakonec přikryla kotouč lapačkou.

48:11
    Vyloučení v týmu Japonsko (Jamašitová – 2 min., hákování).

47:50
    Pagnamentová to vzala na sebe, ale neprošla středem hrací plochy.

46:59

46:37

46:32
    Sakuraiová vypálila z pravé strany, ale Maurerová si s její pokusem poradila.

45:48
    I ve hře 4 na 4 je Japonsko v tlaku, ovšem obrana Švýcarska zatím pracuje skvěle.

44:59
    Vyloučení v týmu Japonsko (Cucumiová M. – 2 min., podrážení).

44:37
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Zimmermannová – 2 min., podrážení).

43:45
    Domácí mužstvo je zatím ve třetí třetině o něco lepším týmem, ale nemůže se dostat ke střele na branku.

42:36
    Japonky se snaží vstřelit gól a srovnat tak stav utkání.

40:55
    Střela domácích byla zblokována a neprošla tak na bránu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 07:53.

Druhé dvacetiminutovka je u konce a Švýcarsko stále vede, ovšem tentokrát 2:1. Začátek třetiny byl stejný jako v té první, ale tentokrát se už Japonsko prosadil, konkrétně se ve 25. minutě trefila Šigová. Ovšem ve 31. minutě se prosadila v oslabení Ingoldová a tato branka může být rozhodující, jelikož od této doby bylo Švýcarsko jasně lepším týmem.

40:00

39:45
    Japonsko se pokouší něco vymyslet ke konci periody.

38:55
    Poté mohla Ingoldová přidat druhou branku, ale Sasakiovou nepřekonala.

38:43
    Posléze sice přišla nepřesná přihrávka, ale Japonky se nemohou dostat do útočné třetiny.

37:48
    Aktuálně má navrch hostující tým, který je u kotouče a dominuje hře.

36:36
    Ovšem nakonec to byli opět hosté, kteří si vypracovali příležitost pro střelu, ale ta skončila v lapačce Sasakiové.

35:56
    Švýcarky přišly o puk ve středním pásmu a Japonsko se tak může pokusit něco vymyslet.

34:45
    Hosté jsou nabuzeni a budou chtít vstřelit třetí branku, po které by byli blízko vítězství.

33:44
    Tentokrát se domácí tým dopustil zakázaného uvolnění a následuje buly v pásmu Japonska.

32:57
    Japonsko se snaží něco vymyslet, ale druhá obdržená branka jej psychicky srazila.

31:31

30:52
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Halloranová, přichází Sasakiová.
    30:52 Emma INGOLDOVÁ - 1:2

30:52
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je neskutečné, jelikož hostující tým jde zpátky do vedení a dokonce v oslabení! Tato přesilovka se Japonsku nedařila a nakonec se po chybě dostala k puku EMMA INGOLDOVÁ, která vypálila z pravého kruhu přesně do šibenice branky Halloranové. Bez asistence.

30:37
    Japonská přesilovka zatím nic moc nepřinesla u kotouče jsou převážně hosté.

29:31
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Neuenschwanderová – 2 min., faul loktem).

29:31
    Následně byla střela domácí hráčky sražená do ochranné sítě.

29:08
    Makoto Itová se dostala do velké šance, když Maurerová vyrazila střelu přímo k její holi, ale domácí hráčka nedokázala trefit puk před odkrytou bránou!

28:40

28:06
    Posléze už přišla střela, ale ta se od mantinelu odrazila jen do středního pásma.

27:38
    Švýcarsko drží puk v útočném pásmu, ale zatím toho v přesilové hře moc nevymyslelo.

26:40
    Vyloučení v týmu Japonsko (Itová – 2 min., nedovolené bránění).

26:31
    Japonky se sice dostaly ke střele, ale ta byla zblokována.

26:05
    24:30 Akane ŠIGOVÁ - 1:1

24:30
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Itová zpoza branky poslala kotouč na AKANE ŠIGOVOU a ta v přesilovce 5 na 3 prostřelila Maurerovou. Asistence: Makoto Itová a Azaki Ušiová.

24:05
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Leemannová – 2 min., nedovolené bránění).

23:23
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Zimmermannová – 2 min., nedovolené bránění).

22:52
    A další zakázané uvolnění z hostující strany a hra se zpátky přesune před bránu Maurerové.

21:20
    Posléze se k němu sice dostala švýcarská hráčka, ale ta jej odpálila a následuje zakázané uvolnění.

20:58
    A opět je začátek třetiny stejný jako té první, jelikož Japonsko drží kotouč pod svou kontrolou.

20:01

Další třetina začne přibližně v 07:11.

První třetina je u konce a Švýcarsko vede 1:0. Od začátku utkání je ovšem jasně lepší Japonsko, které bylo skoro po celou dobu první třetiny v tlaku, ale nakonec se jediného gólu v této periodě dočkalo Švýcarsko, když se v 9. minutě prosadila Pagnamentová. Hosty zatím drží především brankářka Maurerová, která už musela vytáhnout velký počet důležitých zákroků.

20:00

19:37
    A opět zakončení z domácí strany, které ale ani tentokrát neskončilo za zády hostující brankářky.

18:58
    Po chybě švýcarské obrany se do velké šance dostala Šimomukaiová, ale aurerová včas vystřelila beton a stále drží svůj tým!

18:02
    Následně už ale švýcarská brankářka musela přikrýt kotouč svou lapačkou, což se jí bez problémů povedlo.

17:36
    Střela domácí Hajakové neprošla od modré čáry a Maurerová nemusela zasahovat.

16:35
    Následně se hosté zkoušeli dostat do zakončení, ale nakonec z toho nic nebylo a dopředu šlo Japonsko, ovšem to se dopustilo ofsajdu.

16:18
    Domácí i hosté v plném počtu.

15:52
    Švýcarsko se ve hře 4 na 4 dostalo ke střele, jelikož domácí obrana je momentálně prostupnější.

14:18
    Vyloučení v týmu Japonsko (Jamašitová – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Zimmermannová – 2 min., hákování).

13:45
    Tomiučiová to následně zkusila z pravé strany, ale ani ona nepřekonala Maurerovou.

12:55
    Japonsko chtělo rychle odpovědět, ale zatím nedokáže využít svůj tlak.
    11:54 Alicia PAGNAMENTOVÁ - 0:1

11:54
    Tak tohle je velice nečekané, jelikož hosté snad ze druhé střely na branku dávají gól! Zimmermannová zpoza domácí svatyně poslala přihrávku před ní, kde z první vypálila ALICIA PAGNAMENTOVÁ a dává gól. Asistence: Laura Zimmermannová.

10:32
    Ovšem krátce po buly se hra opět rychle přestěhovala do třetiny Švýcarek.

09:56
    Švýcarsko se opět po dlouhé době dostalo ze svého pásma a následně byl domácímu týmu odpískáno zakázané uvolnění.

08:43
    Zatím je velké štěstí a především dobré zákroky Maurerové, že Japonky ještě nešly do vedení, ovšem s takovým průběhem se můžeme dočkat v brzké době gólu z domácí strany.

08:21
    Japonsko je stále v obrovském tlaku a švýcarská brankářka tak má hodně práce.

07:55
    Maurerová musela zasahovat proti střele Rimy Takahašiové, což se jí nakonec povedlo a nadvakrát zkrotila kotouč.

06:14
    Tentokrát se ale domácí mužstvo dopustilo zakázaného uvolnění a následuje buly ve třetině Japonska.

05:49
    Japonsko je stále v tlaku a neustále drží puk v útočném pásmu. Švýcarky se zatím nedostali ani k jedné střele.

04:32

04:26
    Nepřesná přihrávka stála Japonky kotouč, jelikož se Švýcarsko opět vysvobodilo.

03:36
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a mohou tak vystřídat.

02:32
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Neuenschwanderová – 2 min., nedovolené bránění).

01:45
    Od začátku utkání se hraje převážně v pásmu Švýcarska a posléze musela Maurerová likvidovat ránu od modré.

00:55
    Japonky se snažily dostat ke kotouči v útočném pásmu, ale to se jim nakonec nepovedlo.

00:01

Japonsko: Halloranová (Sasakiová) – Cucumiová K., Sakuraiová, Nomurová, Jamašitová, Tomiučiová, Takahašiová, Kosugová – Itová, Suzukiová, Šigová – Cucumiová M., Sasakiová, Šimomukaiová – Satová, Sonojová, Wajimová – Nagaoková, Ušiová, Kamadová, Hajaková

Švýcarsko: Maurerová (Spiesová) – Lutzová, Vallariová, Christenová, Gianolová, Hauserová, Polettiová, Luternauerová, Messerliová – Bachmannová, Ingoldová, Surdezová – Zimmermannová, Leemannová, Pagnamentová – Bessonová, Neuenschwanderová, Staubová – Harjuová, Bardillová

Rozhodčí: Tijana Haackova, Gabriela Malá – Anna Hammarová, Linnea Sainiová.

Japonsko je momentálně na posledním čtvrtém místě bez bodu a se skóre 3:6. V prvním zápase se utkalo s Finskem, ovšem těsně prohrálo 1:2. Následně narazilo na Českou republiku, ovšem tentokrát přišla porážka 2:4. Nejproduktivnějšími hráčkami jsou se dvěma body Sasakiová a Tsutsumiová.
    Švýcarsko je na třetí příčce se třemi body a skóre 3:4. Nejprve vyhrálo nad Českem těsně 1:0, ale poté prohrálo s Finskem 2:4. Nejproduktivnější hráčka je se dvěma body Zimmermannová.

V posledním zápase skupiny B se proti sobě utkají týmy Japonsko a Švýcarsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala před dvěma měsíci, kdy Japonsko vyhrálo 4:3 po nájezdech. Dnes bude mít výhodu Japonsko, jelikož se letošní Mistrovství světa odehrává v japonském městě Obihiro. Úvodní buly je naplánováno na 06:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:30.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 25. Šigová (Itová, Ušiová) – 12. Pagnamentová (Zimmermannová), 31. Ingoldová

Japonsko: Halloranová (31. Sasakiová) – Cucumiová K., Sakuraiová, Nomurová, Jamašitová, Tomiučiová, Takahašiová, Kosugová – Itová, Suzukiová, Šigová – Cucumiová M., Sasakiová, Šimomukaiová – Satová, Sonojová, Wajimová – Nagaoková, Ušiová, Kamadová, Hajaková

Rozhodčí: Tijana Haackova, Gabriela Malá – Anna Hammarová, Linnea Sainiová