Chodov – Liberec 11:1 (kon.) | Ostrava – Panthers 12:4 (kon.) | Vítkovice – Židenice 8:2 (kon.)
Olomouc – Střešovice 3:4 (1:2 po s.n.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
8:2 (4:0, 2:1, 2:1)
K1 Florbal Židenice
Neděle 13.01.2019, 15:00 • SC Dubina Ostrava • ČEZ Extraliga žen • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

SC TEMPISH Vítkovice
    Vítkovice mají za sebou mnoho výher. Poslední zápas, kde porovnaly své síly s FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA skončil také výhrou. V první třetině padla pouze jedna branka v šesté minutě od Vítkovic. Druhá třetina dopadla stejně, Ďuríková vstřelila v první minutě branku. Ve třetí třetině už se o branky oba týmy jen střídaly. Vítkovice hned na začátku poslaly soupeři míček do branky. Ostravě se povedlo nasázet soupeři tři branky, ovšem domácí tým měl jasnou převahu a tři branky nestačily. Utkání skončilo výhrou pro Vítkovice 6:3. Aktuálně se drží na druhé příčce s počtem bodů44. Hráčka s největším počtem bodů v týmu je Zuzana Šponiarová, vlastní 36 bodů.

Židenicím se nevede moc dobře. Mají za sebou pouze jednu výhru proti FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň, kterou porazily 11:2. Poslední jejich soupeř byl FBS Olomouc. V první třetině si hned v první minutě připsaly branku Židenice. Olomouc ke konci třetiny stihla dorovnat skóre a ještě jednou brankou skóre navýšit. První třetina skončila v poměru 2:1 pro Olomouc. Ve druhé třetině si Olomouc připsala dvě branky, jejich soupeři v posledních dvou minutách utkání daly pouze jednu branku. Druhá třetina skončila v poměru 2:1 pro Olomouc. Třetí třetina byla dlouhá a napínavá, Židenice dobře bránily svou branku, ovšem branku se jim dát nepodařilo. Soupeř zakončil poslední třetina brankou. Utkání skončilo pro Židenice prohrou 2:5. Nyní se drží na jedenácté příčce s počtem bodů 9. Hráčka s největším počtem bodů v týmu je Andrea Dernerová, vlastní 15 bodů.

V dnešním utkání má na vrh domácí tým. Uvidíme, zda si obhájí další vítězství i tentokrát. To se dozvíme od 15:00.

Hráčky nastupují na hřiště.

Domácí v modrých dresech a hosté v červených.

00:01

00:01
    Úvodní buly patří domácím.

00:20
    Vítkovice se přesouvají k brance soupeře.

00:40
    Domácí se drží na půdě soupeře.

01:02
    Židenice pálí na branku. Míček se odráží od těla soupeřky.

01:45
    Hra se opět přesouvá na půdu hostí.

02:00
    Týmy se přetahují o míček. Domácí vítězí a míří na branku soupeře.

02:53
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    LUCIE SUCHÁNKOVÁ zpracovala přihrávku od Šupánkové a přesnou střelou posílá míček do branky Židenic. Asistence: Ivana Šupáková.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská (Klečková) – Ďuríková, Kolářová, Peterková, Seevaldová, Theimerová, Planková – Boľová, Novotná, Trošková – Enenkelová, Husková, Šupáková – Paloncyová, L. Suchánková, Mikulová – Krzywaková.

K1 Florbal Židenice: Krištofová – Hubáčková, Pravcová, Drápalová, Knapová, Pospíšilová – Janečková, Hřebíčková, Smutná – Rybničková, Indrová, Nečasová – Běhounková, Švehlová, Dernerová – Tomová.

Rozhodčí: Dalibor Jekielek, Dominik Pustówka.

03:03
    SÁRA SEEVALDOVÁ připusuje svému týmu další branku. Po přesné nahrávce střelou z první posílá míček do branky. Asistence: Veronika Enenkelová.

04:05
    Hra nabývá rychlé tempo.

05:40
    Na míčku se oba týmy střídají.

06:00
    Hosté hrají na půdě soupeře. Snaží se z vhodné pozice vystřelit na branku.

07:01
    BARBORA HUSKOVÁ běží na branku po boku Krzywakové. Krzywaková po uniknutí soupeřovi obraně nahrává volné Huskové, která se postarala o další branku pro Vítkovice. Asistence: Justyna Krzywaková.

07:39
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Kateřina Peterková – 2 min., Sekání).

07:40
    Židenice jsou ve výhodě. Uvidíme, zda toho dokážou využít.

08:30
    Vítkovice si obsazují branku soupeře. Zdá se, že oslabení jim nedělá problém.

10:00
    Židenice pronikly k brance soupeře, ovšem obrana domácích včas zasáhla a ujímají se míčku.

11:39
    Paloncyová pálí na branku. Míček letí mimo.

12:00
    Hra se odehrává na půdě hostů.

12:15
    Domácí pálí na branku. Míček proletěl nad brankou.

12:38
    Židenice jsou na míčku.

12:56
    Domácí rozehrávají na půdě Židenic.

12:57
    Rozehrávka se jim nepovedla. Míčku se ujímají hosté.

13:20
    Hosté si obsazují branku soupeře.

14:20
    Síly týmu se zdají být vyrovnaný. Židenice neztrácí míček tak často.

15:30
    Obrana hostů je rychlejší a Vítkovice s tím mají lehčí problém.

16:13
    Domácí pálí na branku. Míček jí těsně míjí.

16:50
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

17:36
    LUCIE THEIMEROVÁ se postarala o další branku. Rychlou akcí překvapila brankářku a posílá míček do horního rohu braky. Asistence: Barbora Husková.

17:43
    Peterková pálí na branku. Míček se odrazil od ruky gólmanky.

18:49
    Vítkovice nenechají hráčky soupeře odpočinout.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:20
    Vítkovice se snaží vstřelit další branku. Míček se však zastavuje o těla soupeřek.

20:00

Střely první třetiny:
    Domácí – 10
    Hosté – 4

Na začátku první třetiny se Židenicím moc nevedlo. Neudržely se dlouho na míčku, míčky rychle ztrácely a toho jejich soupeř dokázal využít. Vítkovice hned z kraje daly dvě rychlý branky. Postupem začaly Židenice dávat přesnější nahrávky a více se hýbat. Hra tak byla chvílemi vyrovnaná. Vítkovice byly v oslabení, avšak hra vypadala stejně, podařilo se jim ubránit vlastní branku. Spíše se víc držely u branky soupeře. Ke konci první třetiny se na míčku týmy už jen střídaly. První třetina skončila v poměru 4:0 pro domácí tým SC TEMPISH Vítkovice.

Uvidíme, zda si Vítkovice ze začátku druhé třetiny naženou další góly, jako se jim to vždy vede nebo Židenice vymyslí jinou taktiku, aby v druhé třetině daly také nějaké branky.

20:57
    Vítkovice pálí na branku. Míček chytá gólmanka úspěšně do rukou.

21:29
    Krzywaková narála volné ELIŠCE PLANKOVÉ, která po zpracování míčku posílá míček do horního rohu branky. Asistence: Justyna Krzywaková.

22:59

23:30
    Židenice moc dlouho u branky domácích nepobily. Míčku se ujímají Vítkovice a míří na branku soupeře.

23:39
    Židenice právě vstřelily branku!
    ANDREA DERNEROVÁ unikla spolu s rybníčkovou a jejich rychlý útok končí první brankou Židenic. Míček proletěl kolem ruky brankářky, který již nestihla zareagovat .Asistence: Kateřina Rybničková.

24:20
    Vítkovice se nenechají a tvrdě dávají svým soupeřům najevo, že již další branku hosté nadají.

25:46

26:10
    Hosté pálí na branku. Gólmanka včas zasáhla.

26:40
    Vítkovice si obsazují branku soupeře a zasypávají ji značným počtem střel.

27:05
    KAMILA PALONCYOVÁ přesnou střelou z rohu poslala míček do branky. Brankářka neměla výhled před brankou, tudíž brance nemohla zabránit. Asistence: Sára Seevaldová.

28:30
    Židenice nasadily rychlé tempo.

28:40
    Hosté pálí na branku. Míček se zastavil o tělo gólmanky.

29:35
    Domácí se drží na půdě hostů. Židenicím se nedaří odpálit míček pryč z jejich poloviny hřiště.

30:27
    Vítkovice pálí na branku. Míček o kousek míjí branku.

30:38
    Židenicím se nedaří získat si pro sebe míček.

30:58
    Vítkovice drží všechny hráčky na půdě hostů. Branka ještě ovšem nepadla.

32:20
    Židenice se dostávají k brance domácích.

33:10
    Hosté z otočky pálí na branku. Brankářka byla však připravená.

35:07
    Hubáčková střílí na branku Vítkovice. Míček letí mimo.

35:15
    Vítkovice mají výhodu v rychlosti. Hosté jim nestačí.

37:00
    Hra je velmi rychlá, ovšem žádná příležitost na branku se zatím nenaskytla.

39:01
    Pobíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Střelu Židenic zastavila úspěšně gólmanka domácích.

40:00

Střely druhé třetiny:
    Domácí – 8
    Hosté – 8

Druhá třetina byla hodně napínavá. Vítkovice nezklamaly a hned ze začátku si připsaly další branku. Židenice v úvodu ztrácely míček. Po rychlé akci se jim podařilo dát jejich první branku v utkání, ovšem byla to jediná branka, kterou hosté daly. Ke konci druhé třetiny nepadla žádná branka ani už nebyly vidět střely na branku. Oba týmy úspěšně bránily své svatyně před míčkem. Druhá třetina skončila v poměru 2:1 pro domácí tým.

40:01

40:01
    Úvodní buly se ujímají hosté.

40:20
    Vítkovice okamžitě obsazují branku soupeře.

40:49
    Židenice překazily šanci domácímu týmu a ujímají se míčku.

41:20
    Hosté se drží u branky soupeře.

41:50
    Domácí brání svojí branku ze všech sil.

42:12
    Karta se obrací a domácí se už staví do dobré pozice na střelu.

42:42
    ŠÁRKA BOĽOVÁ nechala své soupeře za sebou a běží s míčkem na branku. Útok zakončuje gólem. Asistence: Jana Trošková.

44:05
    Židenice pálí na branku. Míček se po zemi zastavil o nohu soupeřky.

44:20
    Hosté si drží míček u sebe.

44:50
    Míček lítá z jedné strany na druhou.

45:25
    nová taktika Židenic vychází dobře. Ovšem branka stále nepadla.

46:51
    Zmanku před brankovištěm využila Enenkelová a nahrává volné ALŽBETĚ ĎURÍKOVÉ, která z poloviny hřiště nechává míček v brance soupeře. Asistence: Veronika Enenkelová.

48:00
    Hra se drží na půdě hostů.

48:30
    Míček vyklouzl domácím a míří na jejich polovinu. Židenice byly pomalejší a míček mají domácí opět pod kontrolou.

49:00
    Vítkovice rozehrávají na půdě hostů.

49:32
    Židenice z otočky pálí na branku. Míček sjel z čepele mimo branku.

49:40
    Hráčky se přesouvají z jedné strany na druhou. Míček se dlouho u týmů neohřeje.

50:30
    Domácí opět u branky Židenic.

50:46
    Židenice brání svojí branku ze všech sil. Podařilo se jim překazit šanci soupeře.

51:23
    Židenice si obsazují branku Vítkovic.

51:50
    Gólmanka Vítkovic uklidňuje hru a hází míček pryč od branky.

52:50
    Hra se odehrává na půdě domácích.

53:12
    Židenice se úspěšně drží u branky soupeře.

53:40
    Konečně se k míčku dostávají i domácí.

54:10
    Obrana hostů rychle zasáhla a překazila tak šanci Vítkovicím dát branku.

54:50
    Branky nyní nepadají. Když se jeden tým dostane k brance soupeře, soupeř ihned zareaguje a ukradne si míček pro sebe.

55:23
    Hosté opět u branky Vítkovic. Branka však nepadla.

57:31
    Planková zůstává na zemi po tvrdém souboji uprostřed hřiště.

57:50
    Vítkovice jsou na míčku.

58:34
    Včasný zásah brankářky Židenic nepřipsal devátou branku domácích.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:31
    ANDREA DERNEROVÁ si všimla jedoucího míčku a nasadila rychlý sprint na branku Vítkovic. Svůj útok zakončuje střelou na branku. Míček končí v síti branky. Bez asistence.