Mladá Boleslav – Jihlava 0:2 (kon.) | Karviná – Třinec 1:1 (kon.) | Sparta – Vltavín 5:0 (kon.)
Opava – Prostějov 3:1 (kon.) | Teplice – Táborsko 6:1 (kon.) | Zlaté Moravce – Dubnica 5:2 (kon.)
Skalica – Trnava 1:0 (kon.) | Žižkov – Litoměřicko 2:1 (kon.) | Dukla Praha – Živanice 4:2 (kon.)
Slovan Bratislava – Olomouc 2:3 (kon.) | Jablonec – Mšeno 8:0 (kon.)
AC Sparta Praha
5:0 (3:0)
Loko Vltavín
Středa 16.01.2019, 11:17 • Tréninkové centrum Sparty, Praha-Strahov • Přípravný zápas
    Sparta žádné překvapení nepřipustila, Vltavín smetla 5:0

To je ode mě z dnešního přípravného utkání mezi Spartou a Vltavínem vše. Děkuji za sledování a u fotbalových přenosů na počtenou! (12:57:39)

Je za námi i druhý poločas dnešního mače, ve kterém Sparta zaslouženě zvítězila 5:0. Tři branky zvládla nastřílet hned v prvním poločase, druhý se proměnil v čistou exhibici. Výkonnostní rozdíl mezi domácími a hosty byl opravdu velký, Vltavín ve druhém poločase vypálil jen jednou na branku.

90+1

90+1
    V samotném závěru pálil Martin Hašek, našel jen připraveného Štorce. Více se dnes už nestane.

90
    Roh pro letenské, zahrál jej Martin Frýdek. Míč se dostal k Plavšičovi, Štorc si připisuje další zákrok.

89
    Čtyři hráči Vltavína utíkali dopředu, Hložek zvládl hned dvakrát odzbrojit svého soupeře.

88
    Sparťané získávají roh poté, co míč uklidil do bezpečí Melichar.

87
    Melichar prověřil Bičíka, který si konečně sáhl i svými rukavicemi na míč.

86
    Až od svých stoperů rozehraje Sparta svou další akci, Stanciu však ztratil míč, ke kterému se dostal Veselý.

85
    Loko za celý druhý poločas nevystřelilo na branku, výkonnostní rozdíl je znatelný.

84
    Veselý obešel Chervaka, posílal míč do vápna, žádný problém pro domácí.

83
    Plavšič se pokusil trefit míč svou slabší pravou nohou, od které mířil vysoko nad branku Vltavína.

82
    Bílí pokračují v útočení, dnes mohli nastřílet klidně deset branek, kdyby nabídnuté příležitosti řešili efektivněji.
    81. ČERVAK - 5:0

81
    Sparta právě vstřelila branku!
    VADYM ČERVAK přidává pátou branku do sítě Vltavína! Ukázkově si naběhl na Stanciův centr a hlavičkou poslal míč k Štorcově levé tyči! 5:0!

80
    Sparťané pokračují v útočení, Tetteh si rovnal míč na střelu, ta nepřišla. Za to opět pálila rumunská hvězda, i její rána byla zblokována.
    79. STANCIU - 4:0

79
    NICOLAE STANCIU dává čtvrtý gól! Štorc si sáhl na míč, ale i přesto se tato tvrdá rána dostal do sítě. 4:0!

79
    Vyložená šance Sparty, ve které se ocitl Stanciu! Tváří v tvář Štorcovi neuspěl, ani pak Tetteh z dorážky.

78
    I David Bičík se zapojil do kombinace, s míčem se v dnešním zápase příliš nepotkal.

77
    Frýdek rozehrál na krátko na Plavšiče, jeho centr byl pak zablokován hosty.

76
    Wiesner přihrával Tettehovi do jasné gólovky, rychle však zasáhl Tichý a ukopl míč na roh!

75
    Frýdek rozbíhá další akci pro letenské, která je ukončena faulem Radakoviče.

74
    Hanousek na levém křídle špatně přihrál, Stanciu vzápětí míč vybojoval. Sparťané si pohrávají s Vltavínem jako kočka s myší.

73
    Další příležitost 2 na 1 pro Spartu nekončí brankou. Stanciu příliš přetáhl akci a ve výsledku jen odevzdal míč Vltavínu.

73
    Hložkova přihrávka našla volného Tetteha, který píchl míč mezi nohama Štorce, ale gól pro ofsajd neplatí.

72
    Tetteh "zazdil" stoprocentní šanci! Po špatné rozehrávce brankáře Štorce ještě hledal lobem Stancia, kterého si hostující obrana pohlídala!

71
    Hašek nepropasoval míč přes Podzimka, Vltavín má míč na kopačkách.

70
    Duelu jako divák přihlíží Bořek Dočkal, že by byl na cestě do Sparty?

69
    Pouhý odkop od branky, který rozehraje Štorc. Víc toho zatím sparťané vytěžit nedokázali.

68
    Hložek byl zatažen protihráčem, Hašek natahuje sérii nekonečných přihrávek.

67
    Sparta se pokouší dostat před branku Vltavína, ten zatím odolává všemu, co si na něj domácí přichystají.

66
    Až teď zakončil Hanousek, ale jen prověřil Štorce, ten v klidu chytil míč do rukavic.

65
    Úvodních dvacet minut žádnou velkou šanci nepřineslo.

64
    Radakovič rozehraje míč pro své spoluhráče, držení míče je snad 90% ku 10%.

63
    Tlak Sparty trochu brzdí nepřesné přihrávky, ty je potřeba nutně zlepšit.

62
    Střídání dvou hráčů na straně Vltavína, odchází Rada s Podzimkem.

61
    Haškův nepřesný pas pouze do autu, zelení se po dlouhé době dostanou k míči.

60
    Štorc nepřesně zahrál do autu, domácí tak mohou pokračovat ve svém náporu.

59
    Nenadál domlouvá trenéru Frýdkovi, jeho syn mezitím čeká na rozehrání standardky.

58
    Bílí velmi ladně kombinují, až se míč dostává k Tettehovi. Ten hledal ještě Stancia, obrana Vltavínu odvrací.

57
    Stanciu nastoupil nezvykle s číslem 23, obvyklá 10 není vůbec dnes využita.

56
    Tetteh si zřejmě zpracoval míč rukou, Nenadál svou píšťalkou zastavuje sparťanskou akci.

55
    Útočný faul domácích ukončuje aspoň prozatím jejich tlak, Vltavín se osvobozuje.

54
    Ani jeden ze sedmi sparťanů míč nezasáhl, avšak pokračují v tlaku.

53
    Novák nedovoleně zastavil Haška, Stanciu nacentruje do vápna.

52
    Nepřesná rozehrávka bílých, navíc se píská ruka Plavšiče.

50
    Plavšičův pokus novému brankáři Štorcovi potíže nenadělal.

49
    Pískán útočný faul Martinu Uvírovi, Sparta je tak zpátky na míči.

49
    Rohový kop pro Loko, který rozehraje Valíček.

48
    Na druhé straně nepřesná Tettehova přihrávka, míč končí v zámezí.

47
    Chipciova nepřesná přihrávka končí u Veselého, který přišel na druhý poločas.

46
    Velice rychle a nečekaně začal druhý poločas. U míče jsou sparťané.

46

Je za námi první poločas, po kterém Sparta vede hned o tři branky. Dvakrát se trefil mladíček Václav Drchal, třetí trefu přidal Eldar Ćivić. Druhý poločas bude zřejmě jen formalitou. Letenští rozhodně prohodí spoustu hráčů, uvidíme tedy, kdo nastoupí do poslední části dnešního mače.

45

45
    Zahustel centroval z pravé strany na Drchala, tomu pár centimetrů chybělo, aby vstřelil třetí branku!

43
    Bílá kombinace nemá konců, Vltavín jen těžko stačí prvoligovému soupeři.

42
    Kanga se dostal do velké šance, před Pávkem ještě hledal volné spoluhráče, ale jeho přihrávku hosté vystihli.

41
    Sparťané v poklidu kombinují, zelení se snaží napadat jejich rozehrávku.

40
    Sparta se žene dopředu, Vltavín její tempo nestíhá.

39
    Další sparťanský roh, tlak je v těchto minutách čím dál větší. Drchal vypálil uvnitř vápna, branku neohrozil.

38
    Karlssonův centr mířil jen do Pávkových rukavic, ten může uklidnit hru.

37
    A opět Pávek si poradil s nebezpečnou hlavičkou Zahustela, opět svou nohou!

37
    Skvělý zákrok Pávka proti Karlssonovi, nohami vyrazil jeho ránu na další roh!

36
    Sáček rychle získal míč ve vápně Vltavína, následuje další rohový kop pro domácí.
    35. ĆIVIĆ - 3:0

35
    ELDAR ĆIVIĆ uklidil míč do prázdné branky, poté co byl Pávek překonán po Zahustelově umístěné hlavičce.

34
    Rohový kop pro domácí fotbalisty, ti mohou znovu zahrozit.

32
    Chipciu mohl poslat Spartu do tříbrankového vedení, rumunský záložník se rozhodl zakončit. Poslal míč vedle levé Pávkovy tyče, kdyby přihrál Drchalovi, tak by se jeho spoluhráč dostal do stoprocentní šance.

32
    Dlouhý aut Vltavínu rozehrál Uvíra, Sparta si v klidu poradila a míří do protiútoku.

31
    Drchal se příliš horlivě dral za balonem, přitom fauloval Tichého. Vltavín se tak dostane alespoň na chvilku k míči.

30
    Costa příliš tvrdě zasáhl v souboji svého protihráče, z následné rozehrávky se dostal míč jen k Bičíkovi.

29
    Kanga rychle ze standardky rozehrál na Chipcia, který byl úplně sám na Pávka, nedokázal jej však překonat!

28
    Pávkův vypadl tečovaný míč z rukavic, Drchal se k němu jen o kousek nedostal.

28
    Ofsajd i pro Loko, ocitl se v něm Uvíra.

27
    Šípkův dlouhý aut našel jen hlavu Costy, Sparta vyrazila do protútoku. Karlsson neprotačil míč přes jednoho z vltavínských.

26
    Hosté získávají po opravdu dlouhé době autové vhazování na polovině Sparty.

25
    Drchal může pomýšlet i na hattrick v dnešním mači, zvládne to do poločasu?
    25. DRCHAL - 2:0

25
    VÁCLAV DRCHAL dává druhou branku v zápase! Karlsson jej našel skvělou průnikovou přihrávkou, po které běžel domácí útočník sám na Pávka, a zakončil zkušeně, jako starý mazák. 2:0!

23
    Zajímavý pas na Drchala našel jen vybíhajícího Pávka, ten se dnes ještě zapotí.

22
    I domácí faulovali, hosté udrželi balon jen na pár vteřin. Bílí pokračují v náporu, je jasné, kdo je na hřišti pánem.

21
    David Bičík je zatím bez práce, ještě nemusel zasahovat. Na druhé straně opět nedovolený zákrok od hostů.

20
    Karlsson našel ve vápně hlavu Drchala, od níž se balon odrazil jen k Pávkovi.

19
    Na krátko rozehraný roh našel jen připravené zelené obránce. Letenští jsou stále na míči.

19
    Rohový kop č.2 pro Spartu, bude z toho i druhý gól?

18
    Costa rychle napravil svou chybu, žádné nesnáze pro domácí, se tak nekonaly.

17
    Pávkův dlouhý míč jen do autu, Sparta je tak znovu na balonu.

16
    Sáček našel na pravé straně Zahustela, ten hledal v šestnáctce Drchala, leč nepřesně.

15
    Karlsson překvapil Pávka tvrdou ranou, ten míč jen tak tak vyboxoval! Pak se k míči dostal Kanga, ale jen zakroutil balon do rukavic hostujícího brankáře!

14
    Kangův centr nenašel do vápna nabíhajícího Ćiviće, míč tak končí opět v zámezí.

13
    Odkop od branky Vltavína, Pávek předvedl další dlouhý nákop, až míč skončil u Bičíka.

12
    Karlsson s Drchalem nevyzráli na obranný blok soupeře, u balonu je opět Kanga, který rozeběhne své spoluhráče.
    11. Žlutá karta

11
    Tomáš Rada (Vltavín) obdržel žlutou kartu za nesportovní chování.

10
    Vltavín nezahrál roh podle svých představ, ale stále je na míči.

9
    Rohový kop pro hosty, Hovorkův centr tam vykopl dnešní kapitán Plechatý.

9
    Kangova přihrávka na Drchala našla jen připraveného gólmana hostí.

8
    Sparta podle očekávání dominuje, pokračuje v náporu.
    7. DRCHAL - 1:0

7
    VÁCLAV DRCHAL posílá Spartu do vedení! Po sérii "ťukanců" po rohovém kopu se míč odrazil k tomuto mladíkovi, který se před Pávkem nemýlil. 1:0!

7
    Sáček nebezpečně centroval na branku Vltavína, div netrefil branku.

6
    Kanga rozehrál na krátko, série přihrávek pokračuje.

6
    Sparťané zatlačili Vltavín na jeho polovinu, Uvíra nedovoleně zasáhl Váchu. První standardní situace pro Spartu.

5
    První, snad metrový ofsajd domácích, ocitl se v něm Drchal.

4
    Hraje se v dobrém tempu, na to, že se jedná o přátelský zápas.

3
    Chvíli se díky tomu nehrálo, náhradní míč k dispozici zatím není. Snad se dnes neztratí.

2
    Plechatý rychle zakročil proti hráčům Vltavína a poslal míč daleko do zámezí.

1
    První "dáreček" pro brankáře Vltavína Ondřeje Pávka, nepovedený centr sparťanů mu nenadělal potíže.

1
    Zápas je rozehrán! První jsou u míče hosté, zatím v klidu drží míč.

1

Trenérem Vltavína je legenda Sparty Martin Frýdek starší. Na druhou lavičku se posadí Zdeněk Ščasný.

Sparťané nastoupí v bílé kombinaci, hosté si vybrali zelenou kombinaci.

AC Sparta Praha: 1. poločas: Bičík – Zahustel, Plechatý (C), Costa, Ćivić – Karlsson, Vácha, Kanga, Sáček, Chipciu – Drchal
    Náhradníci: Nita, Heča – Radaković, Chervak, Wiesner, Hanousek, Frýdek, Hašek, Hložek, Stanciu, Plavšić, Tetteh, Zuberu, D. Mareček

Loko Vltavín: Pávek – Láncz, Tichý, Rada, Podzimek, Uvíra, Hovorka, Šípek, Mysliveček, Zoubek, Maione

Rozhodčí: Nádvorník – Nenadál, Hájek.

Zápas začne s mírným zdržením, mezi 11:10 – 11:15.

Favorit dnešního zápasu je jasný, v základní jedenáctce Sparty se objevuje veterán Bičík či nová posila Karlsson. Další nově příchozí hráč, Hanousek, začíná na lavičce, stejně jako Stanciu nebo Tetteh.
    Sestava Sparty pro 1. poločas, zahrají si mladíci Plechatý s Drchalem

Třetiligoví hosté z Holešovic zahájí zimní přípravu utkáním se svým "rivalem" z Letné. Vltavín se v ČFL nachází na příjemné čtvrté příčce, ale s velkou ztrátou na první postupové místo, jež drží Zápy. Nejlepším střelcem zelenobílých je teprve 21letý Lukáš Veselý (na hostování ze Slavie), který během 16 utkání nasázel hned 10 branek! V posledním zápasu podzimní části třetí ligy podlehli vltavínští překvapivě Štěchovicím 0:2. Proti Spartě mohou navázat na předchozí vítězství, nicméně Sparta bude velmi těžkým protivníkem.

Sparťané dnes odehrají už třetí přípravný zápas, předtím se utkali právě na Strahově s Českými Budějovicemi (výhra 3:1), rovněž si poradili i venku s německou Chotěbuzí 2:0. Rudí nastoupí bez Josefa Šurala, který přestoupil do tureckého Alanyasporu. Dá se očekávat, že si zahrají hráči širšího kádru nebo z juniorky. Domácí nevzpomínají na Vltavín v dobrém, během letní přípravy právě jemu podlehli 1:3, za což hráči na sociálních sítích schytali velkou kritiku od fanoušků. Sparta nastoupila se spoustou mladíků, Vltavín nasadil silnou sestavu, ta mu 5. září vynesla výhru nad věhlasným soupeřem.

Hezké středeční dopoledne u přípravného mače mezi pražskou Spartou a Vltavínem! Zápas se odehraje v tréninkovém centru letenských na Strahově od 11 hodin, 90 minutami fotbalového umění vás provede Tadeáš Podolka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Tadeáš Podolka

Branky: 7. Drchal, 25. Drchal, 35. Ćivić, 79. Stanciu, 81. Červak

Karty:   11. Rada (VLT)

2. poločas: Bičík – Wiesner, Radaković, Červak, Hanousek – Hložek, Frýdek, Hašek (C), Stanciu, Plavšić – Tetteh

Loko Vltavín: Pávek (46. Štorc) – Láncz, Tichý, Rada, Podzimek, Uvíra (C), Hovorka, Šípek, Mysliveček, Zoubek, Maione

Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Hájek