Spišská N. Ves – Pov. Bystrica 4:1 (kon.) | Michalovce – Skalica 5:2 (kon.) | Humenné – Nové Zámky B 11:1 (kon.)
Martin – Trnava 10:5 (kon.) | Topoľčany – Prešov 4:3 (kon.) | Dubnica – Osmos Bratislava 6:3 (kon.)
TSS GROUP Dubnica
6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
HC Osmos Bratislava
sk Středa 16.01.2019, 18:00 • ZŠ Dubnica n/Váhom • 1. liga (SR) • 39. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00 a my vám z nich prinesieme všetky dôležité informácie.

Dubnica sa nachádza v prvej lige na štvrtej priečke so ziskom 76 bodov a stále môže poskočiť vyššie, postup do play-off má pritom istý. Na tretí Martin stráca tri body, na druhé Topoľčany je to strata sedembodová. Piata Skalica má rovnaký počet bodov, no horšie skóre. To dubnické je vysoko aktívne – 171:98. Z posledných štyroch duelov Dubničania vyhrali všetky v riadnom hracom čase.

Bratislavčania sú v tabuľke na šiestej priečke, keď získali 66 bodov pri skóre 147:114. A hoci ešte play-off nie je zaistené, Osmos je v ňom prakticky jednou nohou, keď deviata Spišská Nová Ves naň stráca už štrnásť bodov. Víťaznú šnúru HC prerušila v uplynulom kole Skalica, ktorá doma vyhrala 6:3.

Úvodné zostavy:

MHK Dubnica nad Váhom: Gibl (Pajpach) – Jarábek, Švec, Rehák, Lee, Kozachuk, Hlaváček, Vladimirov, Vakhrameev – Kokavec, Kristín, Veshutkin – Mikolášek, Lantoš, Kútny – Kanaet, Dvonč, Trenčan – Macek, Jakubík, Medek

HC Osmos Bratislava: Lakosil (Srnec) – Boldižár, Čech, Juriga, Valjent, Ficel, Pavešic – Danišovský, Prokop, Musliu – Trudman, Pék, Rzavský – Ondris, Smolka, Klučiar – Šalka, Bednarič, Mucha

Rozhodca: Bachúrik – Nosek, Makúch.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:57
    Osmos Bratislava práve strelil gól!
    Výborný vstup do duelu od hostí, Gibl ťahá puk zo siete po góle MARTINA TRUDMANA.

Asistencie: Pavol Pavešic, Daniel Rzavský.

02:40
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Jakub Jakubík – 2 min., sekanie).

03:38
    Využitá presilovka, LUKÁŠ PÉK sa už teší v kĺbku spoluhráčov.

Asistencie: Michal Valjent, Daniel Rzavský.

04:38
    Dubnica dáva gól! RONALD DVONČ znižuje za domácich na rozdiel jediného gólu, kto nestihol na štadióne prvých päť minút, ten môže ľutovať.

05:43
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Andrej Bednarič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

11:10
    Dubnica dáva gól! MHK dorovnáva náskok súpera, na 2:2 vyrovnáva MARTIN MIKOLÁŠEK.

Asistencie: Vladimír Kútny, Vladimír Lantoš.

13:54
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Marcel Hlaváček – 2 min., podrazenie).

19:12
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Erik Smolka – 2 min., podrazenie).

19:17
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Michal Kokavec – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Pavol Pavešic – 2 min., hrubosť).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po nabitých prvých piatich minútach prišiel ešte jeden gól domácich, ktorý pre túto chvíľu znamená remízu 2:2. Kto bude na tom lepšie po ďalšej tretine?

20:01
    Začala sa druhá tretina.

24:42
    Domáci nie a nie sa dostať do vedenia, JURAJ PROKOP posiela na koňa hosťujúci Osmos.

Asistencie: Patrik Danišovský, Kroni Musliu.

30:32
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Dominik Kanaet – 2 min., hákovanie).

33:38
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Andrej Bednarič – 2 min., podrazenie).

35:37
    Dubnica dáva gól! Sekundu pred koncom vylúčenia Bednariča skóruje VLADIMÍR KÚTNY. Naťahovačka pokračuje.

Asistencia: Vladimír Lantoš, Matej Macek.

37:01
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Daniel Rzavský – 2 min., podrazenie).

39:52
    Dubnica dáva gól! Osem sekúnd pred koncom druhej tretiny a MHK prvýkrát vedie! Autorom gólu je DOMINIK KANAET.

Asistencia: Ronald Dvonč.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

MHK osem sekúnd pred koncom uplynulej časti získalo potrebnú psychickú pohodu. Dubnica je bližšie triumfu, no záverečných dvadsať minút bude ešte veľmi bojovných.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

43:40
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Michal Kokavec – 2 min., podrazenie).

45:25
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Enrik Švec – 2 min., nedovolené bránenie).

55:57
    Dubnica dáva gól! Je pravdepodobne rozhodnuté, DENIS TRENČAN pridáva piaty klinec do ravky Lakosila.

Asistencia: Dominik Kanaet.

58:05
    Dubnica dáva gól! A ešte jeden zásah, ten si pripisuje MAXIM VESHUTKIN.

Asistencia: Vladimír Lantoš.

Pravdepodobne o všetkom rozhodol gól osem sekúnd pred koncom druhej tretiny v podaní Kanaeta. Dubnica víťazí po výsledku 6:3, zápas to však rozhodne taký jednoznačný nebol. Bratislavčania cestujú do hlavného mesta bez bodu. (20:26:17)

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 5. Dvonč, 12. Mikolášek (Kútny, Lantoš), 36. Kútny (Lantoš, Macek), 40. Kanaet (Dvonč), 56. Trenčan (Kanaet), 59. Veshutkin (Lantoš) – 1. Trudman (Pavešic, Rzavský), 4. Pék (Valjent, Rzavský), 25. Prokop (Danišovský, Musliu)

TSS GROUP Dubnica: Gibl (Pajpach) – Jarábek, Švec, Rehák, Lee, Kozachuk, Hlaváček, Vladimirov, Vakhrameev – Kokavec, Kristín, Veshutkin – Mikolášek, Lantoš, Kútny – Kanaet, Dvonč, Trenčan – Macek, Jakubík, Medek

Rozhodčí: Bachúrik – Nosek, Makúch