Juventus – AC Milán 1:0 (kon.)
Juventus FC
1:0 (0:0)
AC Milán
Středa 16.01.2019, 18:30 • King Fahd International Stadium, Rijád, Saudská Arábie • Italský Super Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím, dnes je na programu italský Superpohár mezi týmy Juventus FC a AC Milán.
    Italský fotbalový Superpohár se bude hrát poprvé v Saúdské Arábii. Od roku 2009 se konal čtyřikrát v Číně a dvakrát v Kataru. Minulý rok v červnu zástupci Serie A podepsali smlouvu se saúdskoarabskými představiteli o tom, že v jejich zemi odehrají tři z následujících pěti Superpohárů. Liga za to má dostat 20 milionů eur (519 milionů korun) a každý z účastnících se klubů 3,15 milionu eur (82 milionů korun).
    Hrát se tak bude King Fahd International Stadium v Rijád, který se nachází v Saudské Arábii. Tento stadion nabídne kapacitu pro 68 752 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Luca Banti a jeho asistenti Fabiano Preti a Matteo Passeri. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.

Juventus FC:

Juventus v minulé sezóně zvítězil v italské lize s devadesáti pěti body a skóre 86:24. Před druhou Neapolí měl čtyřbodový náskok. Rovněž vyhrál také italský pohár, kde se utkal právě s AC Milánem a porazil jej naprosto jasně 4:0. Momentálně se Stará dáma pod Massimiliano Allegrim nachází v lize po 19. kolech na čele tabulky s padesáti třemi body, když ztratila body jen za dvě remízy a připsala si hned sedmnáct výher.

AC Milán:

Milán se dostal do superpoháru právě díky Juventusu, se kterým sice ve finále italského poháru prohrál, jenomže Turínský klub zvítězil také v lize. AC Milán marně čeká na bývalou slávu a aktuálně se v italské lize pod Gennarem Gattusem nachází na pátém místě s třiceti jedna body a skóre 26:20.

Posledních pět zápasů AC Milán:

COP: Sampdoria 0:2pp AC Milán
    SA: AC Milán 2:1 Spal
    SA: Frosinone 0:0 AC Milán
    SA: AC Milán 0:1 Fiorentina
    SA: Bologna 0:0 AC Milán

Juventus FC: Szczesny – Cancelo, Bonucci, Chiellini (C), Alex Sandro – Bentancur, Pjanić, Matuidi – Costa, Dybala, Ronaldo
    Náhradníci: Del Favero, Perin, Pinsoglio – Bernardeschi, Can, De Sciglio, Kean, Khedira, Rugani, Spinazzola

AC Milán: Donnarumma G. – Calabria, Zapata, Romagnoli (C), Rodriguez – Kessie, Bakayoko, Paquetá – Castillejo, Cutrone, Calhanoglu
    Náhradníci: Donnarumma A., Reina – Abate, Bertolacci, Borini, Conti, Higuaín, Laxalt, Mauri, Montolivo, Musacchio, Simič, Strinič

Rozhodčí: Luca Banti – Fabiano Preti, Matteo Passeri.

1

1
    Milán se dostal dopředu po pravé straně, ale centr Castilleja skončil pouze za bránou polského brankáře.

2
    Chiellini byl včas na správném místě a zblokoval tak centr Calhanogla z pravé strany. AC Milán získal autové vhazování.

3
    Úvodní minuty je u míče AC Milán, který momentálně drží balón ve středu hrací plochy.

4
    Douglas Costa se posléze dostal k míči a vypálil velice dobrou střelu uvnitř vápna, která ale nakonec skončila jen vedle levé tyče Donnarummovy brány.

5
    Chiellini se sice srazil ve středu hrací plochy s Cutronem, ale sudí Luca Banti nechal hru pokračovat.

6
    Juventus už přebírá iniciativu, ale zatím jsou to přihrávky a menší centry především ve středu hřiště.

7
    Pjanićovi se nepodařilo přihrát přesně na Costu, ale Juventus se posléze opět dostal k balónu.

8
    Paulo Dybala si sice naběhl do vápna na centr, ale ten byl příliš prudký a skončil tak pouze vedle milánské svatyně, kterou dnes střeží Donnarumma, ale ten zkušenější Gianluigi.

9
    Hra se přerušila, jelikož Bakayoko leží na hrací ploše v bolestech, protože jej velice tvrdě dohrál Bentancur, jemuž utekl míč od nohy a posléze přišlápl nohu soupeři.

10
    Tiémoué Bakayoko je na nohou, což je pro AC Milán dobrá zpráva, ale zatím pouze kulhá do zámezí a uvidíme, zda bude pokračovat.

11
    Zatím nám toho zápas v prvních minutách moc nepřinesl, až na pokus Costy, který ale skončil pouze vedle tyče.

12
    Szczesny je očima zkontroloval plachtící střelu soupeře, která šla daleko vedle turínské brány.

13
    Alex Sandro se snažil z levé strany najít ve vápně Ronalda, ale míč mu sjel z nohy a skončil v horních řadách tribuny.

14
    Ani jeden tým tento zápas dnes nebere na lehkou váhu, což dokazuje také začátek utkání, kdy se oba mužstva soustředí především na obrannou fázi.

15
    Centr do šestnáctky zlikvidoval kapitán hostujícího celku Romagnoli a ani tentokrát jsme se tak nedočkali první střely na bránu.

16
    Kessie s Castillejom si neporadili na pravé straně s obranou domácích a přišli o balón.

17
    První vážnější pokus dnešního zápasu! Cancelo nabral rychlost a dostal míč před vápnem, se kterým se dostal dovnitř šestnáctky a mířil na vzdálenější levou tyč, ovšem těsně minul!
    17. Cancelovo zakončení skončilo těsně vedle levé tyče.

18
    Alex Sandr byl zfaulován milánským hráčem a Juventus tak pokračuje v pomalé kombinaci na polovině soupeře.

19
    Následně Castillejo srazil Dybalu k zemi, který hrudí spadl přímo na míč a sudí Luca Banti tak odpískal faul. Následuje volný kop Juventusu z levé strany čtyři metry od hranice vápna.

20
    Ale žádný z vysokých hráčů Juventusu se nedostal do zakončení. Posléze ještě znovu centroval do šestnáctky Dybala, ale Donnarumma byl připraven a skryl míč v rukou.

21
    Calhanoglu je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou tohoto italského superpoháru, jelikož ve skluzu trefil soupeře podrážkou napřed a nemůže se tak divit.

22
    Posléze se provinil hráč staré dámy a AC Milán se tak může pokusit něco vymyslet a dostat se do zakončení.

23
    Bentancur si nevedl moc dobře na pravé straně, jelikož lacině přišel o míč a posléze se dopustil faulu, když poslal k zemi Calhanogla. AC Milán tak získal volný kop a hráči už jsou nastěhováni ve vápně Juventusu.

24
    Hodně prudký míč z nohy Calhanogla končí na zádech Dybaly a Milán bude mít také rohový kop.

25
    Brankář Szczesny nedosáhl na balón a skončil tak na kolenou, ovšem toho Castillejo nevyužil, jelikož zpoza vápna vystřelil nad bránu Juventusu.

26
    Alex Sandro velice nepříjemně a zezadu přišlápl protihráči achylovku a je tak prvním turínským potrestaným hráčem žlutou kartou.

27
    Centr se dostal za záda Cristiana Ronalda, ovšem za ním nebyl nikdo v černobílém a balón tak skončil v zámezí.

28
    Donnarummův výkop se bude opakovat, jelikož milánský hráč se při prvním zpracování nacházel uvnitř šestnáctky.

29
    Douglas Costa se dostal k míči na pravé straně a posléze odcentroval šajtlí, ale balón neměl dostatečnou rotaci a skončil v rukou Donnarummy.

30
    Castillejo to zkusil razantně z pravé strany, ale jeho rána byla zblokována a následuje tak rohový kop pro AC Milán.

31
    Balón se dostal na malé vápno a Juventus si chvíli nevěděl rady, ale nakonec se dostal do rychlého protiútoku, kdy Ronaldo vedl míč ze svého vápna přes celé hřiště, posléze jej posunul na Costu, ale ten svůj následný centr směřující na Dybalu zmařil.

32
    Rohový kop také pro Juventus, když centr Costy z pravé strany zblokoval Paquetá.

33
    Ale tato standardní situace nic velkého nenabídne, jelikož se Chiellini dopustil útočného faulu a Donnarumma tak bude odkopávat balón ze svého vápna.

34
    Tak tohle bylo velice těsné, jelikož pomezní rozhodčí zvednutým praporkem signalizoval ofsajd, ve kterém se nacházel Cutrone, ale podle opakovaných záběrů spíše ne.

35
    Míč sice končí v síti Milána, ale gól neplatí! Matuidi si zpracoval balón uvnitř vápna po přihrávce Costy, ale domácí hráč si skluzem srazil balón do brány, ale gól neplatí, jelikož se právě Matuidi nacházel v jasném ofsajdu!
    35. Ofsajdový gól Juventusu.

36
    AC Milán to má na polovině soupeře velice těžké a nemůže se přihrávkami prokombinovat ke střele.

37
    Posléze se do střely z dvaceti metrů opřel Pjanić, ale jeho pokus byl hodně nepovedený a letěl vysoce nad bránu Milána.

38
    Cutrone si chtěl zpracovat výkop ve středu hřiště, ale zahrál rukou, načež se ozvala píšťalka sudího.

39
    Juventus měl posléze rohový kop z pravé strany, ale ten dostal Donnarumma do bezpečí a následuje autové vhazování turínského celku.

40
    Následně byl zfaulován na levé straně Alex Sandro, když se snažil projít přes Castilleja. Domácí mužstvo tak bude mít další standardní situaci a centr pošle do vápna Dybala.

41
    Ronaldo se snažil vypálit z voleje, ale Romagnoli byl u balónu dřív a dostal jej do bezpečí.

42
    Costa na nič nečekal a poslal fantastický centr z levé strany na nohu Ronalda, který ale z voleje zamířil vedle brány a Donnarumma může být rád!
    42. Ronaldo poslal svou volej vedle.

44
    Třetí žlutá karta v dnešním zápase, kterou vidí Pjanić, když skluzem sejmul Calhanogla.

45
    Už to vypadalo, že z toho bude další ztráta míče pro AC Milán, ale nakonec se do něj opřel Calhanoglu, který vyslal štiplavou ránu, ale pouze doprostřed brány, kde byl připraven Szczesny.

45
    Rozhodčí nastavil dvě minuty navíc.

45+2
    Hra ke konci první půle přitvrdila a tentokrát je to Castillejo, který uviděl žlutou kartu.

45+2

První poločas tohoto italského superpoháru je u konce, ale branky jsme se zatím nedočkali. V 17. minutě byla k vidění první větší šance, ale Cancelova střela skončila těsně vedle tyče. Ve 35. minutě už padla branka, ale Matuidi se nacházel v jasném ofsajdu a gól tak uznán nebyl. Ve 42. minutě pálil z voleje Ronaldo, ale ten minul milánskou svatyni. Juventus sice předvádí lepší hru, ale stále je vše otevřené.

Druhý poločas začne přibližně v 19:37.

46

47
    Juventus získal přímý kop, kterého se ujal Ronaldo, ale ten svou ránu poslal pouze do připravené zdi z hostujících hráčů.

48
    Velká šance Milána nakonec nekončí gólem! Už to vypadalo, že se bude pískat faul na Calhanogla, ale k balónu se dostal Cutrone, který levačkou vypálil pouze do břevna!
    48. Cutrone orazítkoval horní tyč.

49
    Posléze se ovšem faulu dopustili ve středu hrací plochy hosté a Juventus tak může něco vymyslet směrem dopředu.

50
    Opět si Milán vytvořil dobrou šanci, ale tento rychlý útok zmařila nepřesná přihrávka.

51
    Následně se dopředu dostal Juventus, který získal rohový kop z pravé strany a může tak otevřít brankový účet.

52
    Ale centr z rohu skončil bezpečně v rukou Donnarummy, který rozehrál rychlý útok, ovšem v tom si Kessie neporadil a nyní tak lapá po dechu.

53
    AC Milán je bez balónu mnohem aktivnější, než v první půli a Szczesny se ocitl v úzkých a odkopl tak míč pouze do zámezí.

54
    Douglas Costa to šikovně zkoušel na zadní tyč, kde si nabíhal Ronaldo, ale centr přišel příliš brzo a skončil jen vedle brány Milána.

55
    Ronaldo si chtěl vymodlit penaltu, jelikož měl podle něj zahrát domácí hráč rukou uvnitř milánského vápna, ale sudí Luca Banti okamžitě rozpažil.

56
    Romagnoli si poradil s centrem Matuidiho a míč odhlavičkoval mimo hrací plochu. Juventus tak bude mít autové vhazování.

57
    Costa dokázal protlačit balón na Dybalu, ale ten se nedostal do zakončení, čehož se ovšem ujmul Pjanić, ale ten dnes nemá střeleckou fazónu.

58
    Cristiano Ronaldo se dostal k míči po pasu na levou stranu, odkud se dostal přes obránce do zakončení, ale to Donnarumma vyrazil do zámezí a následuje rohový kop.

59
    Po rohu se ovšem domácí hráč provinil faulem a Milán tak bude moct něco podniknout směrem dopředu.

60
    Calhanoglu to zkusil z dálky, ale jeho pokus měl Szczesny pod kontrolou.

61
    Juventus právě vstřelil branku!
    Turínský celek jde do vedení! Pjanić poslal naprosto fantastický pas za obranu, na který si sběhl CRISTIANO RONALDO a hlavou zakončil za záda Donnarummy, který si na balón možná sáhl, ale vyrazit jej nedokázal! Hosté tento gól reklamovali, jelikož se mělo jednat o ofsajd, ale hlavní rozhodčí Luca Banti tuto branku uznal. Asistence: Pjanić.
    61. Cristiano RONALDO - 1:0

63
    AC Milán se dostal po levé straně, ale nakonec je to pouze autové vhazování pro hosty.

65
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Pjanić, přichází Can.

66
    Cancelo poslal centr do vápna z pravé strany, který letěl na hlavu Ronalda, ale ten nedokázal zamířit.

67
    Romagnolimu se nepodařilo odkopnout míč do bezpečí, ale Juventus je stále u míče.

68
    Domácí sice dávají gól, ale ten podruhé v dnešním zápase neplatí, díky ofsajdovému postavení! Skvělou akci předvedl Juventus, ovšem přihrávka na Matuidiho byla do ofsajdu a Dybalova branka tak nemůže být uznána!
    68. Druhý gól Juventusu z ofsajdového postavení.

69
    Bakayoko podcenil tento moment, kdy přišel o míč, ale Dybala se naštěstí pro něj dopustil nedovoleného zákroku.

70
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Castillejo, přichází Higuaín.

71
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Paquetá, přichází Borini.

72
    Matuidi nechtěl přes sebe pustit Calabriu a dopustil se tak ofsajdu, ovšem žlutá karta tentokrát nepřišla.

73
    Emre Can leží na hrací ploše v křečích, jelikož mu soupeř pořádně přišlápl nohu a na hrací ploše jsou lékaři Juventusu.

74
    No pozor! Sudí Luca Banti po přezkoumání záběru ukazuje Kessiemu červenou kartu za jeho ostrý šlapák v předešlém souboji s Canem.
    74. Červená karta Kessieho.

76
    Donnarumma si dokázal poradit s tečovaným centrem z pravé strany.

77
    Juventus ale momentálně dominuje dění na hrací ploše a je v dnešním zápase lepším týmem, tak jak se předpokládalo.

79
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Cutrone, přichází Conti.

80
    Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a Juventus momentálně bez problémů kontroluje hru.

81
    Matuidi se opět ocitl v ofsajdovém postavení, ale tentokrát se nejednalo o gól, ani větší šanci.

82
    Bentancur to sice zkusil z dálky, ale jeho pokus letěl hodně nad bránu Donnarummy, který neměl žádnou práci a postará se o odkop od své svatyně.

82
    Costa se dostal kolem Bakayoka, ale následně ho přerušil tvrdým skluzem Calabria, který uviděl kartu žluté barvy.

83
    Domácí hráč se ocitl v ofsajdovém postavení a Milán tak bude u míče a musí se pokoušet něco vymyslet ke konci utkání.

84
    Ale hra momentálně zvolnila a u míče je především Juventus, který si ale jenom nahrává na polovině soupeře a tahá čas.

85
    Dybala zkoušel vypálit z hranice šestnáctky, ale v tom mu zabránil obránce AC Milánu.

86
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Bentancur, přichází Bernardeschi.

87
    Cancelo získal volnost a snažil se projít do vápna soupeře, ovšem v tom mu nakonec zabránila obrana Milána.

87
    Zapata se snažil zakončit uvnitř vápna, ovšem tam ho poslal k zemi Can, ale sudí nechal hru pokračovat a posléze se hostující hráč Rodriguez dopustil nedovoleného zákroku, za který uviděl žlutou kartu.

89
    Dybala se opět dostal z pravé strany na hranici vápna, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.

90
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Costa, přichází Khedira.

90
    S následným rohem si ovšem Milánští poradili a vydali se dopředu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90+1
    Juventus se posléze dostal k míči a Bernardeschi tahal celou akci po pravé straně, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího a následně získal autové vhazování AC Milán.

90+2
    Další šance pro Juventus, kdy se ovšem Cristiano Ronaldo zachoval jako sólista a místo přihrávky na dva volné spoluhráče to zkusil sám, ale svou střelu poslal do míst, kde byl Donnarumma připraven.

90+3
    Nepřesnosti hosty brzdí od vytvoření akce, či šance a Juventus se tak dostává zadarmo k míči.

90+4
    Posléze Turín získal autové vhazování, ale nic vážnějšího z toho nebylo a u míče je hostující mužstvo.

90+4
    Dybala za žádnou cenu nechtěl pustit ruky z dresu Higuaína a uviděl žlutou kartu.

90+5
    Juventus drží balón na polovině soupeře, kde lehce kombinuje a nebude už chtít ztratit míč do posledního hvizdu sudího.

90+5

Je konec! Juventus získává první trofej v roce 2019, jelikož v italském superpoháru vítězí nad AC Milánem 1:0!
    V 17. minutě byla k vidění první větší šance, ale Cancelova střela skončila těsně vedle tyče. Ve 35. minutě už padla branka, ale Matuidi se nacházel v jasném ofsajdu a gól tak uznán nebyl. Ve 42. minutě pálil z voleje Ronaldo, ale ten minul milánskou svatyni.
    Druhý poločas byl o dost zajímavější. Ve 48. minutě mohl poslat hosty do vedení Cutrone, ale napálil pouze břevno. V 61. minutě jsme se už dočkali branky, která také rozhodla. Cristiano Ronaldo si sběhl za obranu na pas Pjaniće a následně hlavou překonal Donnarummu. V 68. minutě vstřelil Juventus druhý gól z ofsajdu a skóre se tak nezměnilo. V 74. minutě dostal milánský Kessie červenou kartu za svůj šlapák a AC Milán tak šel do deseti hráčů. Konec utkání už si turínský celek pohlídal a zaslouženě zvítězil.

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:15.