Dynamo Moskva – Čerepovec 1:2 (po pr.) | Jokerit – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – N.Novgorod 6:1 (kon.)
Jokerit Helsinky
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pondělí 21.01.2019, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Československá stopa v utkání
    Adam Polášek – 0+0, 4 střely na branku, čas na ledě 22:58.
    Andrej Nestrašil – 0+0, 4 střely na branku, čas na ledě 18:04. (19:47:04)

Ve třetí třetině jsme spíše mohli vidět aktivitu domácích, kteří se snažili o kontaktní branku. Té se nakonec dočkali, ale k vyrovnání se již nakonec nedokázali dopracovat. Nižněkamsk jako jeden z mála klubů dokázal sebrat všechny body z Hartwall arény! Jokerit doplatil na špatný vstup do utkání, kdy obdržel dvě branky a následně se hodně trápil ve svém zakončení. Nižněkamsk díky své obranné hře a disciplinovanosti dokázal nakonec vydřít cenné vítězství.

Střely po třetí třetině: 16:5!
    Střely celkem za zápas: 36:23!

59:47
    Nižněkamsk zavřel střední pásmo a opět poslal puk k brance Jokeritu a tohle už hosté zvládnou.

59:26
    Domácí vyhráli buly, ale následně se soupeři daří vyhodit puk.

59:13
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Joonas Nättinen – 2 min., podrážení).

58:55
    Oddechový čas pro domácí.

58:31
    Nižněkamsku se daří dobře bránit a nepouštět svého soka do závěrečného tlaku.

57:15
    Hráči domácího celku si nyní nerozumělo ve středním pásmu a soupeř se dostává do útoku, kde ale jen odevzdal puk.

57:02
    Po střele od modré, kdy se puk odrazil od mantinelu a Ježov zachytil puk u své pravé tyčky.

56:52
    Ježov předvádí další jistý zákrok, kdy nevypadl puk z jeho výstroje a bude se vhazovat po jeho pravici.

56:25
    Nepřesná přihrávka a puk se odráží až do středního pásma. Domácí musí znovu založit útočnou akci.

55:44
    Ježov úspěšně kryje i další zakončení z pravého kruhu pro vhazování.

55:16
    Po závaru se strhla menší strkanice před Ježovem, ten dokázal hokejkou přitáhnout puk pod sebe a rozhodčí přerušuje hru.

54:16
    Čas se domácím neúprosně blíží ke konci, ale jejich snaha i nadále pokračuje. Nižněkamsk se již dal spíše na bránění jednobrankového náskoku a čeká na případné brejky.

53:27
    Domácí měli dvě zajímavé přímočaré útočné akce, ale v koncovce vždy dokázali obránci srazit puk mimo branku.

52:42
    Kalninš přerušuje hru po střele od modré čáry a odražený puk od zadního mantinelu ukrývá pod svou lapačku.

51:35
    Špatné zavezení do pásma a šance pro Nižněkamsk zaútočit. Nakonec se nedokázali dostat do zakončení.

50:31
    Avšak předchozí poslední vyloučení jim trochu vzalo vítr z plachet a nemohou se dostat zpět ke své nátlakové hře.

50:00
    Nyní mají přesně deset minut na to, aby mohli vyrovnat, potenciálně otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch.

49:32
    Domácí získávají puk pod svou kontrolu a již se ženou do útočení.

48:47
    Hosté se i nadále drží v útočném pásmu a obstřelují branku Kalninše.

48:25

48:05
    Hosté vyhráli buly a nyní se snaží o další zakončení, které však nepřichází.

47:51
    Až nyní dostali puk do kombinace a Kalninš předvádí jistý zákrok, kdy střela mířila přímo doprostřed jeho branky.

47:17
    Nižněkamsk tak nějak prokaučoval první část přesilovky, kdy se k ničemu nedokázal dostat.

46:25
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

46:06
    Pro domácí celek bude tato snižující branka pořádným impulsem a dá se očekávat další tlak z jejich strany.
    45:03 Nicklas JENSEN - 1:2

45:03
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Jokerit se dočkal a dává důležitou branku. Mannien ještě se svým zakončením neuspěl. Ale vybojoval u zadního mantinelu puk zpět a přihrál před branku, kde si jej našel NICKLAS JENSEN a ten v bezprostřední blízkosti zavěsil puk do branky. Asistence: Sakari Manninen.

44:26
    Soupeři se podařilo dostat na chvíli puk ze svého pásma, ale už se chystají na další útok soupeře.

43:51
    Bekhendové zakončení, ale i s ním si Ježov věděl rady a betonem vyrazil puk k mantinelu. Domácí si vytváří tlak a převahu.

42:55
    Pobídka z pravé strany, ale puk si nenašel cestu na hráče Jokeritu, který byl zaparkovaný před brankou.

41:59
    Domácí se dostávali do útoku, ale nakonec si nevytvořili žádnou šanci a i nadále převládá jejich snaha o kontaktní branku.

40:45
    Domácí celek v plném počtu.

40:20
    Andrej Nestrašil se proháčkoval do koncovky, nakonec byl ubráněn a jeho zakončení nebylo čisté. Trochu se rozčiluje, že byl zahákován. Rozhodčí však v tomto případě nevylučují.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 6:12!

Druhá třetina nám nepřinesla branku. Přinesla nám počáteční tlak Jokeritu, který se snažil o rychlou kontaktní branku. Nejblíže k ní měl G. Platt, ale svůj nájezd na brankáře nedotáhl do vítězného konce. Následně Jokerit sráželo vyloučení a tím pádem se nemohl dostat do dalšího tlaku. Soupeř v přesilových hrách držel puk, ale velké šance si nevytvořil. Část přesilovky ještě bude dohrávat na začátku třetí třetiny, ve které se domácí budou bezesporu snažit o kontaktní branku. Domácí celek má zatím trápení ve své koncovce, tak uvidíme, jestli se na tom něco změní v závěrečné části.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:09
    Střela od modré končí na zadním mantinelu, následně se puk dostává do středního pásma a vypadá to, že Jokerit ubrání ve druhé třetině část tohoto oslabení.

38:41
    Po buly se domácím daří osvobodit.

38:32
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., podrážení).

38:31
    Náznak přečíslení Nižněkamsku, které nakonec končí zásahem Kalninše, ale také faulem domácího hráče a hosté budou krátce před koncem druhé třetiny hrát další přesilovou hru.

37:48
    Skrytou střelu Kaninš vyrazil jen před sebe, ale nikdo z řad hostí se nedostal k potenciální dorážce.

37:03
    Zakončení, které bylo sražené a puk se objevuje ve středním pásmu, domácí rozjíždí další rychlý útok.

36:33
    Je to tak. Domácí jsou již konečně v pěti a ihned se nastěhovali před branku Nižněkamsku.

35:56
    Jokerit má nyní puk pod svou kontrolou a vypadá to, že Nižněkamsk tuhle dlouhou přesilovku nevyužije ve svůj prospěch.

35:40
    Další přerušení hry a to po dalším úspěšném zásahu Kalninše.

35:17
    Ještě celou minutu se budou domácí muset bránit. Doposavad se jim to daří poměrně dobře.

35:06
    Pavel Padakin se dostal do zakončení, ale Kalninš si našel puk a ukrývá jej ve své lapačce.

34:20
    Nižněkamsk si nyní nerozuměl v rozehrávce a byla z toho střela soupeře, která však postrádala přesnost.

33:37
    To se jim daří až nyní, kdy se puk odrazil před branku, kde stál obránce domácích a ten lobem vyhazuje puk až k brance soupeře.

33:17
    Boj o puk u mantinelu a domácí se snaží o vyhození černé pryže.

32:53
    Domácí vyhazují a budou to pro ně hodně perné čtyři minuty. Jestli celé čtyři minuty, tak to uvidíme v následujících okamžicích.

32:23
    Střela z první, která míří mimo branku. Kalninš nemusel zasahovat.

32:17
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2+2 min, vysoká hůl).

32:14
    Po střele Adama Poláška má puk ve své lapačce Kalninš!

32:00
    Puk v obranném pásmu Jokeritu a ten nyní vyčkává co jejich soupeř předvede.

31:18
    Ani svou druhou přesilovku hosté zatím nehrají nejlépe a nyní se musí vracet pro puk až do vlastní třetiny.

30:32
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., podrážení).

29:02
    Uběhla nám téměř polovina druhé třetiny a domácí mají více ze hry a jde na nich vidět snaha o kontaktní branku. Zatím se však v koncovce hodně trápí.

28:14
    Jokerit zvládá oslabení a po jejím konci se dostal do slibného rychlého útoku, který nakonec překazila vracející se obrana soupeře.

27:46
    Z dané kombinace nevzešla žádná střela a Jokerit úspěšně vyhazuje až k brankáři na druhé straně.

27:18
    Až nyní se podařilo hostům rozestavit přesilový vzorec. Přihrávají si puk za brankou Kalninše.

26:23
    Nižněkamsk nezačal dobře a soupeři se daří ihned vyhodit puk přes všechny čáry.

26:01
    První přesilovka pro hostující celek, Viktor Lööv sedí za nedovolené bránění.

25:43
    Nižněkamsku se nyní podařilo dobře rozestavit v útoku a dostali soupeře pod menší tlak.
    24:54 Platt neuspěl v nájezdu na Ježova.

24:54
    Mika Niemi předložil puk na rozjetého Platta a ten nedokázal přehodit puk nad betony Ježova. Velká šance domácího celku zůstala nevyužitá.

24:25
    Karl Stollery s pukem za svou brankou a čeká na své spoluhráče až vystřídají.

23:22
    Jokerit se pokouší dostat s pukem z vlastní třetiny, ale zatím se mu to moc nedaří. Soupeř nyní dobře napadá jeho rozehrávku.

21:52
    Pavel Kulikov se pokoušel dostat podél mantinelu do útoku, ale ihned za modoru čarou byl přišpendlen na tvrzené sklo a jeho útočný výlet rázem skončil.

21:23
    To se jim však nepodařilo a Jokerit kombinuje s pukem.

20:49
    Ježov vyráží střelu z pravé strany a jeho spoluhráči se snaží dostat puk z vlastní třetiny.

20:25
    První střelecký pokus ze strany domácích, který zamířil mimo levou tyčku.

20:01

Střely na branku po první třetině: 14:6!

Jokerit nevstoupil do dnešního zápasu nejlépe. Ihned na začátku zápasu inkasoval, poté co soupeř měl velmi dobrý a aktivní vstup do utkání. Následně se Nižněkamsku podařilo po chybě soupeře podruhé skórovat a dvoubrankové vedení si udrželi po zbytek první třetiny. Jokerit měl šanci ke konci zápasu, ale svou první přesilovou hru nedokázal využít ke snížení stavu skóre.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40
    Mikael Ruohomaa nyní nezvládl situaci na modré čáře a vyhání svůj tým z útočného pásma.

18:37
    Nižněkamsk své první oslabení zvládá bez úhony. Jokerit si vytvořil tlak, ale žádné velké šance směrem na branku.

18:19
    Po nepříliš nebezpečné střele se hosté dokázali opět osvobodit.

17:54
    Kombinace domácích a ti si snaží najít nějaký odkrytý prostor, ale hosté se dobře brání.

17:17
    Ježov vyrazil nahozený puk do rohu a soupeř se dokázal následně osvobodit vyhozením puku.

16:37
    Nakonec hra přerušena a uvidíme první přesilovku tohoto zápasu, kdy Pavel Porjadin je vyloučen za nedovolené bránění. Šance domácích dostat se do kontaktu.

16:25
    Avšak už by to chtělo nějaké střelecké zakončení...

15:57
    Jokeritu se nyní podařilo dostat svého soupeře pod tlak a operuje s pukem v jeho obranném pásmu.

14:17
    Marat Chajrullin zavezl puk do třetiny a hosté se opět dostali do kombinace, ze které rezultovalo zakončení mimo branku.

13:18
    Jesse Joensuu se neohroženě dostával do zakončení, nakonec Ježov chytá puk.

12:43
    Alex Grant byl příliš rychlý a dostal se do ofsajdového postavení. Vhazování ve středním pásmu.

12:19
    Ihned po buly se před branku natlačil Emil Galimov a Nestrašil se posléze snažil dorážet. Kalninš má nakonec puk pod svou výstrojí.

12:10
    Kalninš raději přikrývá nahozený puk od modré čáry a hosté mají v první třetině hru zcela pod svou kontrolou.

11:30
    Zakončení z levé strany se na Ježova nedostalo a pokus byl sražen.
    10:23 Pavel PORJADIN - 0:2

10:23
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Velká chyba v rozehrávce Jokeritu z vlastní třetiny. Mikael Ruohomaa vystihl rozehrávku a přebral puk na modré čáře a vyslal do úniku PAVLA PORJADINA, který v tváří tvář brankáři Jokeritu uspěl a umístil puk k pravé tyči. Asistence: Mikael Ruohomaa.

09:35
    Domácí zavezli puk do útočné třetiny soupeře, ale nedokázali na Ježova vyslat žádnou nebezpečnou střelu.

08:05
    Z protiútoku nebyli hosté nebezpeční, ale mají puk stále pod svou kontrolou. Zatím je to hodně o boji na puku, než o pohledné hře.

07:26
    Po rychlém přechodu domácích se puk najednou objevil až před Ježovem, ale po menším závaru nakonec hosté vyváží puk a podnikají protiútok.

07:09
    Hráč Jokeritu se srazil na vlastní modré s protihráčem a další hráč Nižněkamsku ujížděl do samostatného úniku, nakonec odpískán ofsajd.

06:41
    Hosté opět nebezpečně operovali před brankou soupeře a měli tam dvě nebezpečné dorážky. Tentokrát Kalninš celou situaci ustál. Největší šanci měl Emil Galimov.

06:03
    Hodně nepřesná střela ze strany domácích a rána orazítkovala jen zadní mantinel.

05:30
    Nebezpečná přihrávka před Kalninše, naštěstí pro něj se puku jako první zmocnil jeho spoluhráč.

04:31
    A domácí zabrali a podnikají jeden útok za druhým, avšak bez pořádnějšího zakončení na brankáře Nižněkamsku.

03:45
    Uvidíme, zda úvodní branka bude pomyslným budíčkem pro domácí celek, který nezačal zrovna nejlépe.
    02:49 Ildar ŠIKSATDAROV - 0:1

02:49
    Hosté svůj dobrý vstup do zápasu pečetí první brankou utkání, kdy Padakin nahrál z rohu kluziště na střed, odkud se přesně trefil ILDAR ŠIKSATDAROV. Asistence: Pavel Padakin.

02:10
    Marat Chajrullin si vybruslil zpoza branky a poslal puk před branku na možnou dorážku, ale k té nakonec nedošlo a obrana Jokeritu vyráží puk z vlastní třetiny.

01:45
    Brankáře Jokeritu však ještě pořádně neprověřili.

01:17
    Hosté vlétli do začátku zápasu nebojácně a stále se jim daří držet puk a podnikat útoky.

00:40
    V samotném úvodu se domácí museli bránit kombinaci soupeře, který se pokoušel vyslat střelu od modré čáry, ale ta byla sražená a puk se ocitá ve středním pásmu.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jokerit se vinou špatných výsledků v posledních zápasech propadl ze třetí pozice na čtvrtou pozici tabulky Západní konference. Z třetí pozice je sesadil Jaroslavl, který má náskok jednoho bodu. Jokerit ještě nemá jistou účast v play off. V tří zápasovém venkovním tripu nasbíral celkem čtyři body a to za výhru 5:3 nad Kunlunem a výhru v nájezdech s Chabarovskem.
    Nyní se bude Jokerit o další body snažit na svém ledě, kde soupeři neradi zajíždí, neboť z Hartwall arény se jen tak často body neodváží.

Nejproduktivnější hráči týmu
    B. O´Neill – 11+32
    S. Manninen – 17+24
    N. Jensen – 15+16

Nikdo z řad českých či slovenských hráčů na soupisce Jokeritu nefiguruje.

Nižněkamsku se účast v play off notně vzdaluje a na osmou příčku momentálně ztrácí propastných jedenáct bodů. Navíc jejich forma v posledních pěti zápasech není zrovna nejlepší, kdy dokázali vydolovat pouze pět bodů. V minulém zápase nestačili na Viťaz, kterému podlehli těsně 1:2.

J. Puustinen – 20+16
    M. Ruohomaa – 6+22
    A. Polášek – 7+17

Adam Polášek – 7+17 (po 48 odehraných zápasech), v bodování +/- má zápornou bilanci -13.
    Andrej Nestrašil – 8+11 (po 44 odehraných zápasech), v bodování +/- se nachází v záporných číslech a to -10.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně
    Oba celky se utkaly prozatím jednou a tehdy Jokerit sehrál na ledě Nižněkamsku remízový stav 1:1 a následně padl v prodloužení. V daném zápase skóroval právě český útočník Andrej Nestrašil, který střílel úvodní branku zápasu. Za Jokerit vyrovnával Geoff Platt na samém počátku druhé třetiny. O rozhodující branku se v prodloužení postaral nejproduktivnější hráč týmu J. Puustinen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 46. Nicklas Jensen (Manninen) – 3. Šiksatdarov (Padakin), 11. Porjadin (Ruohomaa)

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Lepistö, Lööv, Kivistö, A. Grant, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Stollery – Joensuu, O'Neill, Norman – Manninen, Moses, Nicklas Jensen – H. Ikonen, Vesalainen, Regin – Anttila, Platt, Niemi.
    Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, Bryncev, D. Musin, An. Sergejev, Timašov, Šaripzjanov, Semjonov, Volgin – Avcin, Jo. Nättinen, Ruohomaa – Nestrašil, Porjadin, E. Galimov – Podšendjalov, P. Kulikov, Chajrullin – Padakin, Šiksatdarov, Šarifjanov.

Rozhodčí: A. Soin, A. Ansons – Y. Ivanov, A. Černyšov