Chabarovsk – Novosibirsk 2:4 (kon.) | Vladivostok – Omsk 4:1 (kon.) | Kunlun – Ufa 2:3 (1:2 po s.n.)
Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 1:3 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Petrohrad – Minsk 5:1 (kon.) | Riga – HC Slovan 3:2 (kon.)
Dinamo Riga
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Úterý 22.01.2019, 18:30 • Arena Riga • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera! (21:11:10)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:27 (7:9, 9:13, 9:5)
    Zblokované střely – 18:15
    Vyhraná vhazování – 30:21
    Trestné minuty – 10:12
    Hity – 11:10

Hokejisté Dinama Riga se dočkali po pěti zápasech výhry, když zdolali bratislavský Slovan 3:2. Ten naopak prohrál už poosmé v řadě. Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 2:2. Nakonec vítězný gól vstřelil ve 44. minutě Lauris Darzinš, který byl na konci krásné kombinace Dinama. Hostům mohl zajistit alespoň vyrovnání Taffe, ten ale zblízka zamířil do tyčky.

59:36
    Džerinš zahrál puk vysokou holí, vhazovat se bude před Biljalovem.

58:58
    Sersenova rána skončila jen na zadním mantinelu. Vzápětí puk opustil hrací plochu a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

58:46
    Zakázané uvolnění Dinama. Štěpánek je už na střídačce a Slovan tak hraje v šesti hráčích v poli!

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Hosté jsou kompletní a mohou začít myslet na závěrečný nápor.

57:02
    Tahle přesilovka Dinama není vůbec špatná. Martinš Dzierkals si vykroužil na pravý kruh, ale vypálil mimo.

56:21
    Maione nabil na střelu Laurisovi Darzinšovi. Jeho ránu našel Štěpánek v lapačce.

55:52
    Po střílené přihrávce Džerinše tečoval puk na branku Mikelis Redlihs. Štěpánek ale zaklapl betony včas!

55:32
    Střídačka Dinama si vyžádala oddechový čas.

55:32
    Hosté dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. To už je pro ně poměrně nepříjemné.
    54:35 Taffe nastřelil zblízka tyčku branky Dinama.

54:35
    Mohlo být naopak vyrovnáno! Chipchura poslal od zadního mantinelu puk před branku, kde si ho našel Jeff Taffe, který ho bekhendem poslal do tyčky!
    53:15 Hosty udržel ve hře skvělým zákrokem Štěpánek.

53:15
    Po přihrávce Červeného se nedostal ke kotouči Sukel' a domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Po nahrávce McMillana mohl završit hattrick Lauris Lauris Darzinš, ale Štěpánek fantastickým zákrokem ještě udržel Slovan ve hře!

52:45
    Na ledě zůstal ležet Colton Gillies, který odchází za pomoci spoluhráčů rovnou do šaten. Vypadá to na zranění levé nohy.

52:15
    Hosté se už budou asi stále více tlačit dopředu. Naopak hráči Rigy již příliš nepospíchají.

51:10
    Ránu Lukáše Kloka srazil do ochranné sítě jeden z bránících hráčů.

50:56
    Tentokrát hosty zastavilo postavení mimo hru.

50:45
    Od modré čáry pálil Michal Sersen. Nemířil však přesně.

50:05
    Rihards Marenis se důrazně natlačil až před hostující branku. Ani nadvakrát však kotouč nedostal za Štěpánka.

48:29
    Mário Lunter poslal kotouč na pravou stanu, odkud střílel Michal Sersen. Biljalov se stačil přesunout a vyrazil střelu hostujícího obránce.

48:03

47:46
    Gelinasovi se podařilo vyhodit.

46:51
    Hosté zaútočili i v oslabení. Patrik Lamper našel z druhé vlny najíždějícího obránce Ivana Švarného, který si přikopl puk bruslí a z osy hřiště vystřelil. Biljalov si připsal úspěšný zákrok.

46:02
    Patrik Bačik sevřel kotouč v rukavici příliš dlouho a bude za to vyloučen. Po reklamní přestávce tak bude hrát Dinamo přesilovku.

45:02
    Nerijus Ališauskas nahodil puk za hostující branku a umožnil sobě i spoluhráčům vystřídat.
    43:36 Lauris DARZINŠ - 3:2

43:36
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí teď přihrávkami na jeden dotek úplně rozebrali defenzivu Slovanu! Mikelis Redlihs našel přihrávkou napříč pásmem Brandona McMillana, který z pravého kruhu vyslal před branku střílený pas a pohotový LAURIS DARZINŠ kotouč tečoval za Štěpánkova záda. Asistence: Brandon McMillan a Mikelis Redlihs.

42:01
    Oba týmy jsou už v plném počtu.

41:43
    Dávid Buc si vyměnil kotouč s Lamperem a ocitl se sám před Biljalovem. Zamířil však jen do betonů brankáře Dinama!

41:23
    Darzinš se prokličkoval až před branku Slovanu a ještě se snažil najít Mikelise Redlihse. Před ním však puk na poslední chvíli tečoval obránce!

40:40
    Většího prostoru na ledě využil obránce Kristaps Zile, který si sjel do předbrankového prostoru. Z dobré pozice ale nepřekonal Štěpánka.

40:01

Za zmíněnou šarvátku obdrželi dvě minuty za hrubost Rudolf Červený a Martinš Dzierkals. Třetí třetina tak začne hrou 4 na 4.

Hity – 9:8

Druhá třetina byla rozhodně zajímavá. Slovan nejprve dokázal ve 28. minutě vyrovnat, když se po krásné přihrávce Buce prosadil Adam Liška. Domácí si pak vzali vedení zpět ve 35. minutě, byť situaci po gólu Martinše Dzierkalse rozhodčí několik minut zkoumali u videa. V čase 38:53 však srovnal před brankou důrazný Kyle Chipchura. Po siréně se ještě hráči pustili do hromadné šarvátky, za kterou určitě padnou nějaké tresty.

Již po závěrečné siréně jsme viděli další šarvátku! Před začátkem třetí části nám tak na kostce určitě naskočí nějaké tresty!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Rudolf Červený – 2 min., hrubost).

39:45
    Ještě obrovská šance Slovanu! Byla to podobná situace, jako u gólu na 2:2. Střelu Červeného z levého kruhu vyrazil Biljalov před sebe a dorážející Adam Liška trefil hůl již sedícího gólmana Dinama!
    38:53 Kyle CHIPCHURA - 2:2

38:53
    Slovan právě vstřelil branku!
    Hosté srovnávají skóre! Adam Jánošík trefil z levého kruhu jen hruď brankáře Biljalova, ale v předbrankovém prostoru byl dostatečně důrazný KYLE CHIPCHURA, jenž i s trochou štěstí protlačil puk za záda brankáře Rigy – 2:2. Asistence: Lukáš Klok.

38:13
    Další rána Švarného. Ten tentokrát netrefil branku.

37:56
    Od modré čáry pálil Ivan Švarný. Domácí dobře vyčistili prostor před brankou a Biljalov kotouč kryl.

37:47
    Domácí jsou již v plném počtu.

37:13
    Rozhodčí nakonec potrestali jen po hráči na každé straně. Dvě minuty za hrubost dostávají domácí Gints Meija a hostující Adam Jánošík. Na přesilovce Slovanu 5 na 4 se nic měnit nebude.

37:13
    Na ledě vzplanuly emoce! Byla z toho hromadná strkanice a na ledě dokonce zůstaly ležet rukavice. Aktéři si ještě vše vysvětlují, ale teď už spíše jen slovně. Vše rozpoutal zákrok domácího Ališauskase, který trefil protihráče kolenem.

36:17
    Skvěle si teď počínal Jakub Štěpánek! McMillan by na něj jel už zcela sám, ale český gólman Slovanu vyjel z branky a odehrál puk do bezpečí těsně před lotyšským reprezentantem!

35:59
    V oslabení ale zamířil dopředu Gints Meija. V tísni však nedokázal zakončit tak důrazně, aby Štěpánka překonal.

35:46
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Matias Myttynen – 2 min., podrážení).

35:32
    Signalizované vyloučení na domácí straně. Hráči Slovanu zatím drží kotouč a mají tedy výhodu.
    34:19 Martinš DZIERKALS - 2:1

34:19
    Gól platí! Domácí vybojovali puk u zadního mantinelu a vytáhli ho na modrou. Z tohoto stanoviště vypálil Mathew Maione a letící kotouč ještě před Štěpánkem tečoval MARTINŠ DZIERKALS. Rozhodčí pak dlouho řešili u videa, zda gól uznat. Nakonec rozhodli kladně Asistence: Uvis Balinskis a Mathew Maione.

34:19
    Tak tohle je hodně dlouhá porada u videa. Diváci už jsou netrpěliví a začínají pískat...

34:19
    Domácí se radovali z gólu, ale rozhodčí si ještě prohlédnou gól na videu. Těžko říci, co by mohlo být problémem. Možná postavení clonícího Razgalse v brankovišti?

34:05
    Od modré čáry střílel Uvis Balinskis. Puk je v lapačce Jakuba Štěpánka.

33:39
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

33:18
    Domácí se ubránili a jsou kompletní.

33:00
    Klokovu nabídku netrefil ze vzduchu Jeglić. Hosté ale zůstávají usazeni v útočném pásmu.

32:35
    Nyní se Dinamo osvobodilo.

31:49
    Teď byli hosté blízko gólu! Rau nabil zadovkou Sersenovi, jehož střelu vyrazil Biljalov jen před sebe a netušil, kde je puk. Dorážející Chad Rau však trefil jen jeho a do druhé dorážky si stačil domácí brankář pohotově lehnout!

31:30
    Střelu Jeffa Taffea se snažil tečovat Chad Rau. Puk ale končí ve výstroji Biljalova.

31:17
    Slovan je kompletní a navíc přichází jeho přesilovka. Dvě minuty za podrážení vyfasoval Rihards Marenis.

30:59
    Lauris Darzinš měl před sebou na pravé straně hodně prostoru. Před Štěpánkem chtěl ještě nahrávat, ale trefil brusli bránícího hráče!

30:11
    Na konci rychlé kombinace Dinama byl Frenks Razgals. Štěpánek se stačil postavit proti jeho střele.

29:51
    Kotouč vyvezl daleko od branky Slovanu Lamper.

29:11
    Dávid Buc tentokrát chyboval. Nechal se obrat o puk Razgalsem a následně soupeře podrazil. Uvidíme tedy přesilovou hru Dinama.
    27:48 Adam LIŠKA - 1:1

27:48
    Hosté vyrovnávají! Skvěle to udělal Dávid Buc, který zadovkou zpoza branky našel ADAMA LIŠKU a ten zblízka uklidil puk za dezorientovaného Biljalova. Asistence: Dávid Buc a Ivan Švarný.

27:23
    Na přihrávku Pavlovse z rohu si najel před branku Gints Meija. Ten ale nedokázal zblízka procpat puk za Štěpánka a dorážka McMillana skončila mimo!

27:11
    Další ofsajd Dinama. Následuje reklamní přestávka.

27:02
    Domácím byl odpískán úmyslný ofsajd. Hra se tedy vrací do jejich obranného pásma.

26:52
    Sersenovu rozehrávku nezachytil žádný z hráčů Slovanu. Puku se ujímají domácí.

25:45

25:11
    Hosté vyhazují.

24:43
    Ve vlastním oslabení zahrozil Mário Lunter. Ten se natlačil až před branku, kde byl asi podražen, ale vylučovat se nebude.

24:14
    Od modré čáry vypálil Nerijus Ališauskas. Trefil pouze bránícího hráče.

23:44
    Casey Bailey sekl protihráče a dostává za to dvouminutový trest. Přesilovka pro Dinamo.

22:49
    Od modré čáry pálil Lukáš Klok. Domácí brankář zasáhl maskou, hra ale pokračuje.

22:40
    Dávid Buc a Patrik Lamper si v útočném pásmu dobře vyměnili puk a druhý jmenovaný vystřelil. Biljalov dokázal zasáhnout, přestože toho nemohl moc vidět.

21:50
    Teď už jsou domácí v plném počtu.

21:39
    Střelu od modré čáry šikovně tečoval Matúš Sukel'. Puk si ale cestu za Biljalova nenašel.

20:02
    Hosté dohrávají početní výhodu z konce první třetiny.

Hity – 5:3

První třetina se dá rozdělit na dvě poloviny. V té první byli aktivnější domácí, byť se do velkých šancí nedostávali. Po deseti minutách se obraz hry otočil a Belasí si vytvořili místy až drtivý tlak. Ten však nedokázali zužitkovat a 66 sekund před přestávkou naopak sami inkasovali, když zápěstím zamířil přesně Lauris Darzinš. Dinamo tak vede nad Slovanem 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58
    V dobré pozici byl ještě Lukáš Klok, ale prováhal ideální čas na střelu.

19:49
    Sergej Gimajev si sjednával před domácí brankou respekt až příliš důrazně a je poslán na trestnou lavici za hrubost. Uvidíme přesilovku Slovanu.
    18:54 Lauris DARZINŠ - 1:0

18:54
    Domácí se z ničeho nic ujímají vedení! Za vlastní brankou se dostal k puku Zanetti, který ho po mantinelu rozehrál svým spoluhráčům. Ve středním pásmu kotouč přenechal Mikelis Redlihs zadovkou LAURISOVI DARZINŠOVI, který využil toho, že bránící hráč před ním couval až příliš a střelou zápěstím z pravého kruhu překonal Štěpánka. Zamířil přesně pod víko. Asistence: Mikelis Redlihs a Anthony-Marc Zanetti.

18:28
    Razgals neměl komu a tak jen nahodil puk za branku Slovanu.

17:30
    Domácí tým vypadl ve druhé polovině třetiny z role. Pokud jsem v úvodu zápasu říkal, že Slovanu nefunguje rozehrávka, tak teď platí to samé pro Rigu. Z pravého kruhu nyní střílel Rudolf Červený, ale puk neprošel až na domácí svatyni.

16:29
    Casey Bailey vjel do útočného pásma z pravé strany. Nakonec puk nastřelil na Biljalova a donutil ho přerušit hru.

15:51
    Bačíkovo zaváhání napravil odebráním kotouče Gelinas. Slovan rozehrává útočnou akci.

14:50
    Po delší době se dostali do útočného pásma domácí. Martinš Dzierkals hledal zpoza branky u tyčky připraveného spoluhráče, který kotouč promáchl.

14:36
    Z mezikruží střílel Sukel', ale zákrok Biljalova byl už nakonec zbytečný. Rudolf Červený totiž stál v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.

14:21
    Chad Rau si rovnal kotouč na střelu, ale Ališauskas mu ho vypíchl. Puk následně opustil hrací plochu a tak následuje reklamní přestávka. Dinamo si tak může oddechnout. V posledních minutách bylo pod velkým tlakem.

13:59
    Nyní pálil od modré Ivan Švarný, trefil ale bránícího Maiona.

13:16
    Hostující aktivita pokračuje. Michal Sersen se dostal až do předbrankového prostoru a obrana Dinama v čele s Biljalovem měla co dělat. Belasí ale zůstávají v pásmu.

12:41
    Až nyní se domácí vymanili z velkého náporu soupeře. Slovan ukázal, že může Dinamu pořádně zatopit.

12:03
    Hosté se osmělili a zatlačili Dinamo. Nyní tvrdě pálil Eric Gelinas, ovšem Biljalov zakročil vyrážečkou.

10:58
    Hosté se dostali do přečíslení 3 na 1! Na konci celé kombinace našel Lukáš Klok českého krajana Rudolfa Červeného, který z bezprostřední blízkosti nezvedl puk nad levý beton Biljalova!

10:18
    Meija rozehrál na modrou čáru, kde byl Mathew Maione. Střelu obránce, který je mimochodem také vynikajícím zpěvákem a kytaristou, zablokoval Rau.

09:35
    Žiga Jeglić zachytil na modré čáře domácí vyhození a nahodil puk před branku, kde číhal Sloboda. Ten ale nedokázal tečovat kotouč mezi tyče.

08:59
    Zatím sledujeme velmi opatrné utkání. Domácí mají územní převahu, ale ani oni se do šancí moc nedostávají. Na ty je to 1:1.

08:13
    Liška tečoval puk na střídačku Dinama. Následuje reklamní přestávka.

07:39
    Teď se hosté dostali do dobré příležitosti! Rudolf Červený zajel s kotoučem za branku, odkud našel parádní přihrávkou Matúše Sukel'a. Ten z levého kruhu těsně minul vzdálenější tyčku!

06:54
    Slovanu vázne rozehrávka. Lépe řečeno, ta v podstatě neexistuje. Všechny kotouče získávají ve středním pásmu domácí.

06:17
    Od levého mantinelu pálil Nerijus Ališauskas. Štěpánek si pro puk sáhl lapačkou a následně i rozehrál.

05:41
    Další úspěšný zákrok Štěpánka, na kterého pálil Gints Meija. Brankář Belasích přerušil hru.

04:51
    Před Štěpánkem zůstal volný Mikelis Redlihs. Brankáře Slovanu však nedokázal prostřelit! Tohle byla první velká šance zápasu.

04:35
    Rozehrávka Bačíka hledala obsazeného Luntera. Kotouč tak získávají znovu domácí.

04:11
    Domácí se chopili puku za vlastní brankou a rozjíždějí další útočnou snahu.

03:08
    Pokus Gintse Meiji byl sražen do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Dinama.

02:29
    Tvrdou střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Marek Sloboda. Biljalov vyrazil kotouč jen před sebe, ale u brankoviště scházeli hráči Slovanu.

01:46
    Hosté zatím jen brání. Nahrávku Razgalse srazil bránící hráč Slovanu do středního pásma.

00:57
    Domácí se nadechují k náporu. Litevský obránce Nerijus Ališauskas se natlačil až před hostující branku, kterou bekhendem netrefil.

00:18
    Domácí první ofenzivní snahu hosté zastavili a vyhodili puk do bezpečí.

00:01

Oficiality jsou už za námi. Utkání začne za malou chvíli.

Před začátkem utkání zazní hymny Slovenska a Lotyšska.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Balinskis, Maione, Zile, Ališauskas, Gimajev, Zanetti, Karkls – Meija (A), McMillan (A), Gegeris – Dzierkals, Džerinš, Gillies – M. Redlihs, Razgals (C), Darzinš – Pavlovs, Myttynen, Marenis – Lipsbergs.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Jánošík, Sersen (C), Klok, Švarný, Bačik, Gelinas, Boldižár – Chipchura, Taffe, Rau – Lunter, Sukel', Červený – Lamper, Buc, Liška – C. Bailey, Jeglič, M. Sloboda – Baranov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Olenin – Sadovnikov, Šeljanin.

Česká stopa

Lukáš Klok (SVB) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:56
    Rudolf Červený (SVB) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:13
    Jakub Štěpánek (SVB) 59 minut, 22 zákroků, 3 góly, 88,0 %

Dinamo Riga:
    Hokejistům Rigy pomalu ale jistě uniká účast v play off. Na postup ztrácejí z devátého místa tabulky Západní konference pět bodů. Soupeři Dinamu odskočili v posledních dnech a týdnech, jelikož lotyšský tým čeká na výhru už pět utkání. Kuriózní je, že hned čtyřikrát v řadě Dinamo prohrálo až v prodloužení či nájezdech. Teprve naposledy padlo v řádné hrací době, když doma podlehlo 0:2 Magnitogorsku.