Tisková konference 1.SK Prostějov | (kon.) | | | Tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava | (kon.) |
TK k předávání ocenění pro nejlepšího paralympika | (kon.) |
Kvalifikace mužů, HS108, Seefeld | Vítěz. S. Kraft (AUT) (kon.) |
Štafeta žen, 4x5 km, Seefeld | Vítěz: Švédsko (kon.) |
Skoky HS109, Seefeld | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) | | | Běh 10 km, Seefeld | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) |
Luke Humphries - Gerwyn Price | 6:6 (kon.) | | | Daryl Gurney - Rob Cross | 1:7 (kon.) |
Mensur Suljović - Peter Wright | 7:4 (kon.) | | | Michael van Gerwen - James Wade | 3:7 (kon.) |
Michael Smith - Raymond van Barneveld | 7:4 (kon.) |
konec
Kvalifikace mužů, HS108, Seefeld
Vítěz. S. Kraft (AUT)
Tomáš Lysý
Konečné pořadí:
1. Stefan Kraft (AUT) 130,9 bodů
2. Rjoju Kobajaši (JPN) 127,5 b.
3. Kamil Stoch (POL) 126,1 b.
4. Dawid Kubacki (POL) 123,4 b.
5. Jevgenij Klimov (RUS) 122,4 b.
6. Michael Hayböck (AUT) 120,3 b.
7. Richard Freitag (GER) 119,9 b.
8. Peter Prevc (SLO) 118,3 b.
9. Markus Eisenbichler (GER) 117,1 b.
10. Killian Peier (SUI) 116,9 b.
...
15. Viktor Polášek (CZE) 113,3 b.
20. Roman Koudelka (CZE) 110,7 b.
39. Čestmír Kožíšek (CZE) 91,4 b.
48. Filip Sakala (CZE) 85,5 b.
Startovní listina:
1. Sabiržan Muminov (KAZ)
2. Maxim Sergejev (RUS)
3. Sergej Tkačenko (KAZ)
4. Kevin Malcev (EST)
5. Sebastian Colloredo (ITA)
6. Florian Molnar (HUN)
7. Jevgen Marusiak (UKR)
8. Radu Mihai Pacurar (ROU)
9. Andrij Vaskul (UKR)
10. Kuang Jang (CHN)
11. Filip Sakala (CZE)
12. Čchao Li (CHN)
13. Nikita Děvjatkin (KAZ)
14. Hunor Farkas (ROU)
15. Vitalij Kaliničenko (UKR)
16. Jonathan Learoyd (FRA)
17. Patrick Gasienica (USA)
18. Alexej Romašov (RUS)
19. Nuršat Tursunžanov (KAZ)
20. Casey Larson (USA)
21. Martti Nõmme (EST)
22. Luca Egloff (SUI)
23. Andrew Urlaub (USA)
24. Andreas Schuler (SUI)
25. Jarkko Määttä (FIN)
26. Andreas Alamommo (FIN)
27. Thomas Aasen Markeng (NOR)
28. Eetu Nousiainen (FIN)
29. Roman Trofimov (RUS)
30. Alex Insam (ITA)
31. Čestmír Kožíšek (CZE)
32. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
33. Artti Aigro (EST)
34. Dmitrij Vasiljev (RUS)
35. Žiga Jelar (SLO)
36. Kevin Bickner (USA)
37. Peter Prevc (SLO)
38. Jernej Damjan (SLO)
39. Viktor Polášek (CZE)
40. Jan Hörl (AUT)
41. Stefan Hula (POL)
42. Daiki Ito (JPN)
43. Vladimir Zografski (BUL)
44. Philipp Aschenwald (AUT)
45. Simon Ammann (SUI)
46. Michael Hayböck (AUT)
47. Junširo Kobajaši (JPN)
48. Jukija Sato (JPN)
49. Antti Aalto (FIN)
50. Richard Freitag (GER)
51. Andreas Stjernen (NOR)
52. Killian Peier (SUI)
53. Daniel Huber (AUT)
54. Jevgenij Klimov (RUS)
55. Roman Koudelka (CZE)
56. Stephan Leyhe (GER)
57. Karl Geiger (GER)
58. Markus Eisenbichler (GER)
59. Timi Zajc (SLO)
60. Johann André Forfang (NOR)
61. Robert Johansson (NOR)
62. Dawid Kubacki (POL)
63. Piotr Żyła (POL)
64. Stefan Kraft (AUT)
65. Kamil Stoch (POL)
66. Rjoju Kobajaši (JPN)
Průběžné pořadí SP:
1. Rjoju Kobajaši (JPN) 1620 bodů
2. Kamil Stoch (POL) 1145 b.
3. Stefan Kraft (AUT) 1017 b.
4. Piotr Żyła (POL) 963 b.
5. Dawid Kubacki (POL) 834 b.
...
12. Roman Koudelka (CZE) 468 b.
41. Viktor Polášek (CZE) 45 b.
52. Lukáš Hlava (CZE) 15 b.
60. Čestmír Kožíšek (CZE) 9 b.
71. Tomáš Vančura (CZE) 3 b.
1. Stefan Kraft (AUT) 130,9 bodů
2. Rjoju Kobajaši (JPN) 127,5 b.
3. Kamil Stoch (POL) 126,1 b.
4. Dawid Kubacki (POL) 123,4 b.
5. Jevgenij Klimov (RUS) 122,4 b.
6. Michael Hayböck (AUT) 120,3 b.
7. Richard Freitag (GER) 119,9 b.
8. Peter Prevc (SLO) 118,3 b.
9. Markus Eisenbichler (GER) 117,1 b.
10. Killian Peier (SUI) 116,9 b.
...
15. Viktor Polášek (CZE) 113,3 b.
20. Roman Koudelka (CZE) 110,7 b.
39. Čestmír Kožíšek (CZE) 91,4 b.
48. Filip Sakala (CZE) 85,5 b.
Startovní listina:
1. Sabiržan Muminov (KAZ)
2. Maxim Sergejev (RUS)
3. Sergej Tkačenko (KAZ)
4. Kevin Malcev (EST)
5. Sebastian Colloredo (ITA)
6. Florian Molnar (HUN)
7. Jevgen Marusiak (UKR)
8. Radu Mihai Pacurar (ROU)
9. Andrij Vaskul (UKR)
10. Kuang Jang (CHN)
11. Filip Sakala (CZE)
12. Čchao Li (CHN)
13. Nikita Děvjatkin (KAZ)
14. Hunor Farkas (ROU)
15. Vitalij Kaliničenko (UKR)
16. Jonathan Learoyd (FRA)
17. Patrick Gasienica (USA)
18. Alexej Romašov (RUS)
19. Nuršat Tursunžanov (KAZ)
20. Casey Larson (USA)
21. Martti Nõmme (EST)
22. Luca Egloff (SUI)
23. Andrew Urlaub (USA)
24. Andreas Schuler (SUI)
25. Jarkko Määttä (FIN)
26. Andreas Alamommo (FIN)
27. Thomas Aasen Markeng (NOR)
28. Eetu Nousiainen (FIN)
29. Roman Trofimov (RUS)
30. Alex Insam (ITA)
31. Čestmír Kožíšek (CZE)
32. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
33. Artti Aigro (EST)
34. Dmitrij Vasiljev (RUS)
35. Žiga Jelar (SLO)
36. Kevin Bickner (USA)
37. Peter Prevc (SLO)
38. Jernej Damjan (SLO)
39. Viktor Polášek (CZE)
40. Jan Hörl (AUT)
41. Stefan Hula (POL)
42. Daiki Ito (JPN)
43. Vladimir Zografski (BUL)
44. Philipp Aschenwald (AUT)
45. Simon Ammann (SUI)
46. Michael Hayböck (AUT)
47. Junširo Kobajaši (JPN)
48. Jukija Sato (JPN)
49. Antti Aalto (FIN)
50. Richard Freitag (GER)
51. Andreas Stjernen (NOR)
52. Killian Peier (SUI)
53. Daniel Huber (AUT)
54. Jevgenij Klimov (RUS)
55. Roman Koudelka (CZE)
56. Stephan Leyhe (GER)
57. Karl Geiger (GER)
58. Markus Eisenbichler (GER)
59. Timi Zajc (SLO)
60. Johann André Forfang (NOR)
61. Robert Johansson (NOR)
62. Dawid Kubacki (POL)
63. Piotr Żyła (POL)
64. Stefan Kraft (AUT)
65. Kamil Stoch (POL)
66. Rjoju Kobajaši (JPN)
Průběžné pořadí SP:
1. Rjoju Kobajaši (JPN) 1620 bodů
2. Kamil Stoch (POL) 1145 b.
3. Stefan Kraft (AUT) 1017 b.
4. Piotr Żyła (POL) 963 b.
5. Dawid Kubacki (POL) 834 b.
...
12. Roman Koudelka (CZE) 468 b.
41. Viktor Polášek (CZE) 45 b.
52. Lukáš Hlava (CZE) 15 b.
60. Čestmír Kožíšek (CZE) 9 b.
71. Tomáš Vančura (CZE) 3 b.
Celému startovnímu poli hodil rukavici Stefan Kraft, který obhajuje zlatou medaili z Lahti 2017. Rakušan dokázal skočit 106 metrů, což byl do té doby nejlepší výkon dne. Pak jej sice o metr přeskočil Kamil Stoch, ale měl větší podporu větru. A právě výrazná podpora větru nestačila ani Rjoju Kobajašimu, lídrovi světového poháru, jenž ukázal 108,5 metrů, tedy o dva a půl metru déle než Kraft, ale právě kvůli odpočtu bodů skončil až na druhém místě o 3,4 bodů.
1. Stefan Kraft (AUT) 130,9 bodů
2. Rjoju Kobajaši (JPN) 127,5 b.
3. Kamil Stoch (POL) 126,1 b.
4. Dawid Kubacki (POL) 123,4 b.
5. Jevgenij Klimov (RUS) 122,4 b.
6. Michael Hayböck (AUT) 120,3 b.
7. Richard Freitag (GER) 119,9 b.
8. Peter Prevc (SLO) 118,3 b.
9. Markus Eisenbichler (GER) 117,1 b.
10. Killian Peier (SUI) 116,9 b.
...
15. Viktor Polášek (CZE) 113,3 b.
20. Roman Koudelka (CZE) 110,7 b.
39. Čestmír Kožíšek (CZE) 91,4 b.
48. Filip Sakala (CZE) 85,5 b.