Barys – N.Novgorod 5:4 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 6:2 (kon.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:4 (0:2, 2:2, 2:0 - 1:0) Stav série: 2:0
Torpedo Nižnij Novgorod
Čtvrtek 28.02.2019, 14:30 • Kazachstan Arena • Play-off KHL • Osmifinále

Československá stopa v zápase
    Dominik Hrachovina (AST) 39 minut, 1 inkasovaný gól, 10 zásahů. (17:28:53)

Hostující celek vedl 3:0, pak domácí vystřídali brankáře. Dominik Hrachovina sice inkasoval jednou, ale týmu dodal potřebný klid. Pak začala stíhací jízda. Anton Sagadejev a Dmitrij Ševčenko se prosadili ve druhé třetině. Darren Dietz ve třetí třetině snížil na rozdíl jediné branky, pak vyrovnal Matt Frattin. Roman Starčenko rozhodl prodloužení, ujala se jeho rána od modré čáry.

61:50 Roman STARČENKO - 5:4

61:50
    Astana právě vstřelila branku!
    Tak to je obrat! Z 0:4 na 5:4. Domácí celek vyhrává i druhý zápas v sérii, tentokrát se tvrdou ránou od modré čáry prosazuje ROMAN STARČENKO. Jeho rána zapadla do brány, je konec. Asistence: Jesse Blacker.

61:30
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku.

60:46
    Domácí začali aktivněji, nyní vedl akci hostů Andy Miele.

60:24
    Brandon Bochenski zakončoval z dobré pozice, jeho projektil kryje Barry Brust.

60:01
    Začalo první prodloužení. Hraje se čtyři na čtyři a do rozhodnutí.

60:01

Domácí celek se zvedl po vystřídání brankáře. Dominik Hrachovina dodal týmu jistotu, a tak mohl pomalu začít stíhací jízdu. Na 4:4 srovnával Matt Frattin.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:22
    Patrice Cormier to zkoušel individuálně, ale neuspěl.
    58:20 Matt FRATTIN - 4:4

58:20
    Barys Arena se třese v základech, z 0:4 je srovnáno na 4:4. MATT FRATTIN zakončoval a jeho projektil si do vlastní branky bruslí tečoval Denis Barancev. Asistence: Curtis Valk a Brandon Bochenski.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:40
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Philip Holm – 2 min., nedovolené bránění).

56:50
    Robert Sabolič pálil od modré čáry, jeho pokus tečoval nepřesně Andy Miele.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 29. Sagadejev (Orechov, Asetov), 33. Ševčenko (R. Starčenko, Makljukov), 55. Dietz (A. Petersson, Bochenski), 59. Frattin (Valk, Bochenski), 62. R. Starčenko (Blacker) – 2. Volčenkov (Varnakov), 19. Varnakov, 21. Sabolič (Calof, Holm), 27. D. Iljin (Verjajev, Urakov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (21. Hrachovina) – Svedberg, Makljukov, Dietz, Orechov, Blacker, Polochov, M. Semjonov – Frattin, Valk, Bochenski – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Michajlis, Boyd – Sagadejev, Akolzin, Grenc – Asetov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Brust (Tichomirov) – Orlov, Barancev, Holm, Nazarevič, Aljajev, Volčenkov, Rodionyčev – Paršin, Galuzin, Žafjarov – Sabolič, Miele, Calof – Varnakov, Šenfeld, D. Sjomin – Verjajev, D. Iljin, Makarenko – Urakov.

Rozhodčí: Gamalej, Boondar – Judin, Bersenjov