Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:4 (kon.) | N.Novgorod – Barys 5:4 (po pr.) | Spartak Moskva – Petrohrad 2:3 (po pr.)

Vhazování – 53:56. (21:17:31)

Je konec! Dnešní utkání bylo opravdu vyčerpávající, navíc nabídlo hned několik zajímavých momentů. Astana totiž necelé dvě minuty před koncem zápasu vedla o dvě branky, avšak soupeř dokázal srovnat na konečných 4:4, čímž zápas poslal do prodloužení. První prodloužení branku nenabídlo, logicky tak přišlo na řadu další, v jehož závěru si Torpedu vyzkoušelo přesilovku 4 na 3, kterou tvrdou ránou dokázal využít Galuzin, který tak rozhodl o vítězi tohoto zápasu.

95:14 Vladimir GALUZIN - 5:4

95:14
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí to přeci jenom dokázali, utkání tak končí! Torpedo pochopitelně sevřelo svého soupeře, posléze se k puku dostal VLADIMIR GALUZIN, který s ním trochu popojel, načež tvrdou ránou propálil Hrachovinu, který byl téměř bez šance.
    Asistence: Philip Holm.

94:42
    Vyloučení v týmu Barys Astana (André Petersson – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Matt Frattin – 2 min., naražení zezadu).

94:19
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anton Šenfeld – 2 min., podrážení).

94:05
    Domácí se dožadovali icingu, avšak i tentokráte hra pokračovala. To Torpedu nemuselo příliš vadit, jako první se k volnému kotouči dostal Volčenkov.

93:11
    Na ledové ploše skončil domácí Sabolič, avšak ani tentokráte se vylučovat nebude. V těchto momentech utkání jsou ale domácí hráči nebezpečnější.

92:05
    Hodně drzým průnikem to zkoušel domácí Nazarevič, který byl snadným způsobem obrán o hrací předmět. Ze střední vzdálenosti to zkoušel Dietz.

91:20
    Torpedo pouze nahazovalo do pásma, načež se hrací předmět otřel o horní síť. Hra tak musela být přerušena, vhazovat se bude po pravici brankáře Hrachoviny.

89:10
    Sledujeme celkem poklidnou podívanou, přičemž se oba celky dopouštějí celé řady nepřesností. Nyní na zakázané uvolnění vyhazoval Volčenkov.

88:08
    Nahození podél hrazení našlo Mieleho, jehož rána ze značného úhlu nakonec prosvištěla vedle branky. Kazašský celek se ale daleko s pukem nedostal.

87:14
    Až nyní se Novgorodu podařilo usadit na delší dobu v pásmu soupeře, jenomže k ničemu závratnému nedošlo. Hrachovina je už delší dobu bez práce.

86:14
    Na druhou stranu se vydala druhá formace domácích, která se kostrbatým způsobem dostala za modrou čáru, kde ale číhal důrazný obránce Polochov.

85:15
    Po pravém křídle to zkoušel Michajlis, který po kontaktu s protihráčem skončil na zemi. Tentokráte se vylučovat nebude, hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.

84:30
    Jenomže ani tato přesilová hra nepatří mezi ty povedené. Domácí dokázali hned dvakrát vyhodit do bezpečí, naopak Barys se nedostal k žádné slibné ráně.

83:55
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anton Volčenkov – 2 min., držení).

83:14
    Do útočné třetiny se za domácí celek vydal forvard Paršin, který posléze přihrával zpoza branky na Galuzina, jenž měl na za práci s pukem příliš málo času.

David Suchý

Branky a nahrávky: 31. Volčenkov (Aljajev), 37. Varnakov (Barancev, Galuzin), 58. Žafjarov (Barancev, Varnakov), 59. Paršin (Holm, Calof), 96. Galuzin (Holm) – 8. Cormier (Michajlis), 15. Akolzin (Sagadejev, Asetov), 17. Frattin, 50. Valk (Bochenski, Frattin)

Torpedo Nižnij Novgorod: Brust (Tichomirov) – Orlov, Barancev, Holm, Nazarevič, Volčenkov, Aljajev, Rodionyčev – Žafjarov, Galuzin, Paršin – Calof, Miele, Sabolič – Šenfeld, D. Sjomin, Varnakov – Verjajev, Makarenko, Urakov – Smolin.
    Barys Nur-Sultan: Hrachovina (H. Karlsson) – Makljukov, Svedberg, Orechov, Dietz (A), Polochov, Blacker, Lipin – Bochenski (C), Valk, Frattin – Michajlis, Cormier (A), A. Petersson – Ševčenko, Boyd, R. Starčenko – Akolzin, Sagadejev, Asetov – Grenc.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Goljak, Nikolajev