Vegas – Vancouver 3:0 (kon.) | Anaheim – Colorado 2:1 (kon.) | Florida – Ottawa 2:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 2:5 (kon.) | Minnesota – Nashville 2:3 (1:2 po s.n.) | San Jose – Chicago 5:2 (kon.)
San Jose Sharks
5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Chicago Blackhawks
Pondělí 04.03.2019, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji úspěšný start do nového pracovního týdne! (06:37:47)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:30 (7:11, 14:12, 12:7)
    Zblokované střely – 16:11
    Vyhraná vhazování – 27:26
    Trestné minuty – 6:2
    Hity – 15:9

Hokejisté San Jose poráží Chicago 5:2, když utkání rozhodli třemi zásahy ve třetí třetině.

První dvě části byly vyrovnané. Domácí dvakrát vedli po zásazích Tomáše Hertla a Tima Meiera, ale Blackhawks dokázali vždy srovnat. V závěru první dvacetiminutovky se trefil Dylan Strome, ve druhé třetině pak kontroval Erik Gustafsson.

V závěrečné periodě se už ale trefovalo jen žraločí komando. Ve 45. minutě našel Thornton Marcuse Sörensena a ten se z mezikruží nemýlil. Ve 49. minutě pak Melker Karlsson pohotově tečoval střelu Burnse a stejný hráč v čase 57:38 zpečetil skóre ranou do prázdné branky soupeře.

59:44
    Toews nabil Dylanovi Stromeovi. Jones si připsal úspěšný zákrok.

59:28
    Střelu Alexe DeBrincata zablokoval Justin Braun. Domácí následně vyhodili.

58:35
    Chicago opět zkouší hru bez brankáře!

58:34
    Micheal Haley zasáhl hokejkou do tváře Murphyho. Hosté si ještě zahrají přesilovku.

58:23
    Střelu Joonase Donskoie našel Ward v lapačce. Tohle si už domácí v pohodě pohlídají.
    57:38 Melker KARLSSON - 5:2

57:38
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! MELKER KARLSSON dojel s pukem k útočné modré a prázdnou brankou nepohrdl. Asistence: Barclay Goodrow a Micheal Haley.

57:08
    Hosté už hrají s prázdnou brankou!

56:40
    Kahun nabídl snížení Marcusovi Krügerovi. Ten z mezikruží minul branku!

56:05
    Couture hledal přihrávkou Pavelskiho, kterému puk přeskočil hokejku. Domácí však mohou nadále šetřit čas v útočném pásmu.

55:30
    Joe Thornton vyhrál buly a domácí mohli díky tomu poslat na led čerstvou pětici.

55:17
    Zakázané uvolnění Žraloků. Hra se vrací před Jonese.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 13. Hertl (Heed), 22. Meier (Heed, Donskoi), 45. Sörensen (J. Thornton, Donskoi), 49. M. Karlsson (Burns, Haley), 58. M. Karlsson (Goodrow, Haley) – 20. D. Strome (DeBrincat, Seabrook), 27. E. Gustafsson (J. Toews, Keith)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, R. Šimek, Heed, Vlasic, Braun, Dillon – Pavelski (C), Couture (A), Meier – Labanc, Hertl, Donskoi – Nyquist, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Haley.
    Chicago Blackhawks: C. Ward (Crawford) – Seabrook (A), Keith (A), E. Gustafsson, C. Murphy, Forsling, Dahlström – P. Kane, J. Toews (C), Saad – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Sikura, Anisimov, Perlini – Hayden, Krüger, Kunitz.

Rozhodčí: Hanson, Syvret – Gawryletz, Cherrey

Diváci: 17 252