Winnipeg – Montreal 1:3 (kon.) | Tampa – Washington 3:6 (kon.) | New Jersey – St. Louis 2:3 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 4:2 (kon.) | Nashville – Columbus 2:5 (kon.)
San Jose – Vegas 4:3 (po pr.) | Vancouver – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 1:5 (kon.)
Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 0:3 (kon.) | Arizona – Minnesota 4:0 (kon.)
Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:1 (0:0, 4:0, 2:1) Stav série: 2:0
Piráti Chomutov
Neděle 31.03.2019, 18:00 • mini WERK ARENA • Play-off DHL extraligy juniorů • Semifinále

Domácí nakonec ovládli i třetí dějství zápasu a postupují tak do finále DHL Extraligy Juniorů! Pro dnešek to je ode mne vše, hezký zbytek dne. (20:19:57)

59:36
    Macháček dostal chvíli prostoru na vrcholku pravého kruhu a okamžitě vypálil na Běhulu, Ten kotouč podržel na své hrudi.

59:01
    Peterek dostal šikovnou přihrávku a uháněl sám na Běhulu. Zkusil střelu na jeho lapačku ale nebyl úspěšný. Bude se vhazovat po levici Běhuly.

58:25
    Vrhel dorážel před Malíkem ale přestřelil!

58:06
    Krzak nahazoval do modré čáry, ale netrefil bránu Běhuly. Hosté poté vyhazují pouze na icing.

56:52
    Hosté jsou kompletní.

56:03
    Čmiel hledal od levého mantinelu pasem na osu své spoluhráče, puk však získali hosté a osvobozují se.

54:52
    Domácí mají přesilovku 5 na 4.

54:37
    Jaroš zkusil vypálit z osy hřiště, ale ztratil rovnováhu a v dramatické chvíli upadl.

54:02
    Peterek zavezl kotouč až za bránu Běhuly, zde ho ale ztratil a hosté opět otáčí hru.

53:22
    Hosté se ještě snaží vytvořit tlak, ten ale domácí zvládají a otáčí hru.

52:39
    Třinec právě vstřelil branku!
    A domácí přidávají i šestou branku! Tu vstřelil PAVEL MATĚJ a domácí už tak jsou velmi blízko vysněnému finále! Asistence: Nico Geidl

52:11
    Šuráň hákoval ujíždějícího třineckého hráče a domácí tak měli možnost trestného střílení! Toho se ujal Jonáš Peterek, který vyzkoušel bekhendový blafák ale svým pokusem netrefil bránu.

51:35
    Čmiel si nabruslil na osu hřiště v situaci jeden útočník na dva beky, šikovně si všiml že mu v tandemu najíždí Tomáš Krč, dal mu perfektní zadovku a Krč se tak ocitl přímo před Běhulou. Svou střelou však minul.

50:41
    Hosté však nesložili zbraně a opět se snaží snížit stav utkání. Domácí však předvádí opět velice pečlivou defenzívu.

50:15
    Domácí jsou kompletní.

49:56
    Ofsajd hostů.

49:16
    Domácí se snaží zašlápnout kotouč za branou Malíka, to se jim nedaří a těží z toho Zeman svojí střelou nad bránu.

48:15
    Plandor si počínal v útočné třetině obzvlášť nebezpečně. Za bránou Běhuly těžce dohrál soupeře a inkasoval 10min za vražení na hrazení. Hosté mají přesilovou hru.

47:35
    Chovaniak se zkoušel podél pravého mantinelu protlačit až před Běhulu, to se mu ale nepovedlo jelikož ho odzbrojili hostující obránci.

47:04
    Váchal pálil okamžitě po buly od modré příklepem, ale Malíkovou bránu nedokázal trefit.

46:41
    A domácí přidávají další hřebíček do rakve hostů. Štěpán Macháček poslal od mantinelu kotouč na JAKUBA ADÁMKA, který to zkusil švihem od modré. Jenomže trefil hostujícího beka, který změnil směr jeho střel a Běhula si už s touhle tečí nedokázal poradit. Asistence: Štěpán Macháček

46:05
    A další zával před branou Malíka, ten ale tentokrát domácí beci zvládli a vyváží kotouč do středního pásma.

44:43
    Piráti právě vstřelili branku!
    Piráti snižují stav utkání! V přesilové hře se svojí nenápadnou střelou prosadil DENIS ZEMAN! Hosté tak už ztrácí jen tři branky! Uvidíme, zda se jim povede ještě vyrovnat! Asistence: Petr Chlán

44:14
    Krzak podrazil v souboji v rohu vlastního obraného pásma protihráče a odsedí si tak dvě minuty. Přesilovka pro hosty.

43:44
    A Malík opět pomáhal domácím s rozehrávkou, tentokrát svou holí. Ve středním pásmu ale jeho spoluhráči kotouč ztratili a útočí hosté.

43:05
    Domácí teď nekombinovali dobře ve středním pásmu a kotouč ztratili. Ujímají se ho hosté a otáčejí hru.

42:50
    Raška dorážel kotouč přímo před Běhulou, ale chomutovského gólmana nedokázal překonat.

42:11
    Zaman nastřelil od červené čáry kotouč až na Malíka, ten ho zpracoval svojí lapačkou a okamžitě puk rozehrává.

41:42

41:15
    Krzak vyslal po Chovaniakově pasu okamžitý příklep z první, ten ale zblokovali hostující beci.

40:51
    Jaroš osvobozuje hosty.

40:14
    Domácí vstupují do třetí třetiny přesilovou hrou. Okamžitě se usazují před Běhulou a snaží se kombinovat.

40:01

Domácí jasně ovládli druhé dějství a do kabin si odnášejí čtyřbrankový náskok. Povede se hostům ještě zdramatizovat utkání? To nám napoví až třetí třetina, která začne přibližně v 19:41.

40:00

39:42
    A domácí budou opět končit třetinu v početní výhodě.

39:10
    Hra se nám v téhle fázi zápasu přelívá hodně ze strany na stranu. Těžko říct, kdo má momentálně navrch. Podle stavu určitě domácí, ale herně jsou síly vyrovnané.

38:33
    Oba týmy jsou kompletní.

37:30
    Štefančík ztratili útočnou třetinu a domácí vyráží na zteč. Ani těm se však nedaří a hra se opět otáčí.

37:12
    Oba týmy hrají ve čtyřech. domácí nyní ztratili kotouč, který ujel až na zakázané uvolnění.

36:33
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Pastor – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Seemann – 2 min., držení).

36:07
    Trenér hostí se rozhodl dodat svému týmu nový impulz v podobě střídání brankáře.

35:17
    Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Pavlát, přichází Běhula.

35:17
    A domácí už jdou do čtyř brankového vedení! Střelu Rašky od levého mantinelu tečoval za záda Pavláta JIŘÍ PLANDOR! Asistence: Adam Raška, Jakub Michálek

34:49
    Krč byl tentokrát o něco dřív v útočné třetině než jeho spoluhráč s kotoučem Matouš Čmiel. Píská se ofsajd domácích.

33:59
    Souboj ve středním pásmu u třinecké střídačky vyhrávají hosté, okamžitě otáčí hru. Jenomže puk si opět vzali domácí v obrané třetině a hra se opět otáčí.

32:45
    A domácí navyšují svůj náskok už na tři branky! Z pravého kruhu uspěl svou střelou MATOUŠ ČMIEL. Asistenci si připisuje Tomáš Krč. Stav utkání: 3:0.

32:01
    Havránek ukořistil kotouč ve středním pásmu, z pravé strany se prokličkoval až k bráně Pavláta a pasem hledal za osou hřiště někoho ze svých spoluhráčů, to se mu však nepovedlo.

31:30
    Souboj v rohu obrané třetiny domácích vyhráli Oceláři, ten však posunuli jen do druhého rohu, kde vidíme opět další souboj.

30:50
    A opět se Ouřada zkoušel z pravé strany natlačit před Malíka. Tentokrát se dostal i do zakončení, ale rozvlnil jen boční sítku Malíkovy brány.

30:10
    Ouřada to tentokrát zkusil po zemi z vrcholku pravého kruhu ale netrefil Malíkovou bránu.

29:20
    Vrhel se zkoušel podél levého mantinelu natlačit až před Malíka, kotouč projel sice brankovištěm třineckého gólmana avšak nikdo ho za jeho záda neztečoval. Hra se opět otáčí.

29:14
    Puk skončil v hledišti, buly ve středním pásmu.

28:54
    Domácí teď velice srdnatě vybojovali po několika soubojích kotouč za bránou Malíka, snaží se o založení útoku, avšak to jde velice kostrbatě jelikož i hosté předvádí svou fantastickou obrannou hru.

28:34
    Útok domácích zastavuje ofsajd.

28:02
    Matěj se snažil v souboji přebruslit hostujícího beka, to se mu ale nepovedlo a Piráti opět vyrážejí směr Malíkova brána.

27:49
    Čmiel už naskočil na led a domácí jsou kompletní!

27:05
    Domácí i nadále perfektně brání své oslabení.

26:43
    A domácí navyšují svůj náskok v oslabení! David Homola sebral hostům kotouč, okamžitě vyslal podél pravého mantinelu do útočné třetiny ADAMA RAŠKU, který vyslal nechytatelný příklep do pravého horního růžku Pavlátovy brány. Asistence: David Homola

26:15
    Hladoník nyní perfektně napadá rozehrávku hostů až v jejích obrané třetině a díky tomu se mu daří hosty držet daleko od Malíka.

26:00
    Domácí se osvobozují.

25:49
    Michálek projel podél pravého mantinelu až do útočné třetiny, odkud zakončoval střelou, kterou vklidu Pavlát pokryl. Jenomže do situace dojel Matouš Čmiel a počínal si velmi aktivně, proto od sudích inkasoval dvě minuty za sekání.

25:27
    A domácí útočníci opět vyhodili bránu Pavláta ze základního postavení. Buly opět ve středním pásmu.

24:52
    Tentokrát Oceláři rozehrávají až zpoza brány Malíka, dostávají se do útočné třetiny. Za bránou však kotouč hned ztratili a Piráti vyvážejí kotouč.

24:29
    Koblížek zavezl kotouč do útočné třetiny, ten však skončil za bránou Malíka a domácí už tuhle situaci zvládnou.

24:11
    Hostům se nyní nepovedl nacvičený signál na založení útočné akce a kotouč jim utekl na zakázané uvolnění. Buly po levici Pavláta.

23:31
    Ouřada pálil z levého kruhu velice tvrdě švihem, jeho pokus ale obětavě zblokoval třinecký bek a domácí tak otáčí hru.

22:42
    Tománek nahodil kotouč za bránu Pavláta, ten ho holí zpracoval a rozehrává na své spoluhráče.

22:31
    Hra má i nadále velké obrátky, jeden z domácích útočníků teď vyrazil bránu Pavláta a hra se přerušuje. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

21:30
    NICO GEIDL se dostal po přihrávce od svého spoluhráče do samostatného úniku. Na Pavláta najížděl z levé strany a ve velké rychlosti mu provedl blafák zakončený mezi jeho betony. Pavlát by bez šance! 1:0. Asistence: Pavel Matěj, Štěpán Macháček

21:11

20:54
    Až teď Raška zavezl kotouč do útočné třetiny podél pravého mantinelu, jenomže kotouč ztratil a hosté se osvobozují.

20:39
    A nyní domácím nevyšlo založení útoku a kotouč jim utíká na icing.

20:30
    Hosté i nadále drží perfektně modrou čáru a domácí se tak nemohou dostat do útočné třetiny.

20:06
    Domácí vstupují do druhé třetin v přesilové hře, jenomže hosté je ihned zahánějí za bránu Malíka.

20:01

Domácí už však nic v krátké přesilovce neztihli a do kabin tak oba dva týmy odcházejí za nerozhodnutého stavu. Druhá třetina začíná přibližně v 18:50.

20:00

19:11
    Po krosčeku Vrhela za branou Malíka mají domácí první možnost početní výhody.

18:18
    Hosté opět hluboko napadají rozehrávku domácích, ti se však dostali ven ze třetiny a na druhé straně okamžitě zakončoval Krč bekhendem. Pavlát se ale nenechal nachytat a kotouč opět vyrazil.

17:48
    Hostům uskočil kotouč opět na zakázané uvolnění.

17:20
    Plandor nahodil kotouč do útočné třetiny, okamžitě za ním spěchá ale rychlejší byli opět hosté kteří otáčí hru.

16:20
    Krzak teď hledal křižmou přihrávkou od modré čáry někoho ze svých spoluhráčů v levém kruhu. jenomže nikoho nenašel a kotouč tak končí v levém rohu.

15:36
    Na druhé straně teď v protiútoku upaloval Vrhel, jenomže se rozhodl pro střelu zápěstím z pravé strany, která však neudělala Malíkovi sebemenší problém.

14:54
    Krč sebral kotouč ve středním pásmu, jakmile proťal modrou čáru tak okamžitě vypálil na Pavláta. Jeho pokus však byl sražen a sotva se kotouč dokutálel po zemi k Pavlátovi. Ten ho raději přikryl lapačkou.

13:52
    Elitní lajna domácích teď udělal průvan v obranné třetině hostů, jenomže ti se nenechali vyvézt z míry, kotouč jim sebrali a okamžitě zakládají protiútok.

13:36
    Domácí teď měli akci přímo v blízkosti Pavláta. Do zakončení se vrhali tak vehementně, až vypadla brána ze svého postavení. Hra se přerušuje.

12:50
    Macháček sebral hostům puk, prodral se až do útočné třetiny, zde ale puk opět ztratil a hosté hru opět otáčí.

12:15
    Šulák vyslal od modré velmi tvrdý příklep, jenomže trefil hned prvního z blokujících hráčů a kotouč tak skončil až v ochranné síti.

12:09
    Hostům opět nevyšlo založení útoku a kotouč jim tak uskakuje na zakázané uvolnění.

11:46
    Buly před Pavlátem sice vyhráli domácí, ale hosté jim okamžitě kotouč sebrali a vyvezli ho do středního pásma.

11:36
    Krč to zkoušel z velkého úhlu od pravého rohu, ale netrefil bránu Pavláta.

10:53
    Ouřada hledal zpětným pasem někoho ze svých spoluhráčů, avšak na jeho přihrávku si nikdo nenajel a vyhnal tak své spoluhráče z útočné třetiny.

10:13
    Na druhé straně zkoušeli bojovat za bránou hostů domácí, těm se však nepovedlo kotouč vybojovat a hosté opět otáčí hru.

09:57

09:30
    Hosté se snaží hluboko napadat rozehrávku domácích. těm se teď nedaří vůbec dostat z vlastní obranné třetiny.

08:16
    Svoboda teď zakončoval z bezprostřední blízkosti před Malíkem a ten si nebyl vůbec jistý! Pokus chomutovského střelce nakonec vyrazil svojí paží vysoko nad bránu. Hra pokračuje.

07:30
    Jenomže Pirátům se nepovedlo na druhé straně nijak výrazně ohrozit branku Malíka a domácí tak bezpečně vyvážejí kotouč do bezpečné zóny.

06:53
    Havránkovou střelu od pravého mantinelu zastavil hostující bek svým tělem. Hosté otáčí hru.

06:47
    A hosté tentokrát vyhazují kotouč pouze na zakázané uvolnění.

06:04
    Domácí teď perfektně vykombinovali hosty. Zcela osamocen se ocitl po Michálkově přihrávce v levém kruhu Peterek, ten však svou střelou nedokázal překonat Pavláta!

05:38
    Příklep Chovaniaka od modré opět skončil v moci Pavláta.

05:26
    Čmiel vybojoval ve vlastní obranné třetině kotouč a ihned s ním upaloval podél levého mantinelu až do třetiny útočné. Od mantinelu vyslal také své zakončení švihem, to však skončilo na hrudi Pavláta.

05:10
    A domácím také puk uskakuje na zakázané uvolnění.

04:37
    Pastor hledal od levého mantinelu svým pasem před brankou stojícího havránka, hostující beci mu však perfektně přizvedli hůl a zamezili tak Havránkovi v zpracování přihrávky.

04:20
    Hosté ihned po buly zkoušeli založit útok, puk jim však uskočil na icing.

04:08
    A opět puk končí po střele jednoho z domácích hráčů v náruči Pavláta.

03:56
    Domácí vyhráli buly v útočné třetině, kotouč se však z jejich holí dokutálel až k Pavlátovi, který raději přerušil hru.

03:45
    Příklep Macháčka z levého kruhu po pasu z rohu od jednoho z jeho spoluhráčů vyrazil Pavlát bez problému do rohu, hra pokračuje.

02:58
    Peterek pálil z dobré pozice v pravém kruhu, střelou po zemi zápěstím však nenašel na Pavláta recept.

02:37
    A ihned po buly domácí zkoušeli založit útok, puk jim však utekl na zakázané uvolnění.

02:31
    Útok domácích tentokrát zastavuje ofsajd.

02:19
    Chlán sebral domácím ve středním pásmu kotouč, okamžitě našlápl do útočné třetiny a z vrcholku levého kruhu vyslal jedovku na Malíka, ten však puk zachytil svojí lapačkou.

01:31
    Oba dva týmy zatím svádějí souboj o střední pásmo, uvidíme, komu se podaří najít dřív na soupeře recept.

00:54
    Šulák nahodil po mantinelu kotouč za bránu Pavláta, tam ho sebrali hosté a otáčí hru.

00:29
    Na druhé straně zamezil puku v cestě do brány svojí lapačkou Malík.

00:18
    Hosté okamžitě po buly vyrazili na steč, ale Hladoník jim puk sebral a uháněl sám na Pavláta. Ten jeho pokus zlikvidoval svojí vyrážečkou. Bude se vhazovat.

00:01

Začátek druhého semifinále bude z důvodu poruchy chomutovského autobusu zhruba o hodinu opožděn!

První duel mezi těmito semifinalisty se odehrál v páteční poledne v Chomutově. Byť měli herně na vrch domácí, tak se povedlo hostujícím Ocelářům vyloupit arénu Pirátů poměrem 1:3. Za Oceláře se dokázal v první třetině prosadit Hladoník. Utkání bylo opravdu velmi vyrovnané, Oceláře držel perfektně chytající Malík. Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali, a tak jsme museli na další gól čekat až do třetího dějství. Zde se za Oceláře nejprve prosadili Čmiel společně s Havránkem. A o úpravu skóre se již poté postaral v poslední minutě utkání chomutovský Ouřada.

Ocelářům se povedlo ve čtvrtfinále vyřadit vítkovickou Rideru poměrem 3:1 na zápasy. Velký podíl měl na tom zejména skvěle chytající Malík, který deptal psychiku soupeře i v utkání v Chomutově, když předvedl 44 úspěšných zákroků. Nutno podotknout, že Nick Malík dokázal udržet průměr inkasovaných branek na zápas v Play-Off na skvělém čísle 1.44! Oceláři nepatří v Play-Off mezi nejpilnější týmy co by stříleli na bránu soupeře, ale za to každou 10 střelu dokážou poslat za záda soupeřova gólmana. Lepší v téhle statistice je už pouze pražská Sparta.
    Nejproduktivnější Oceláři v Play-Off:
    Jan Hladoník – 7 bodů (2+5)
    Jonáš Peterek – 6 bodů (2+4)
    Marek Havránek – 5 bodů (4+1)

Piráti si dokázali ve velmi vyrovnaném čtvrtfinále poradit s pražskou Slávii, kterou dokázali zdolat 3:2 na zápasy. Stejně jako u Ocelářů měl na tomhle čtvrtfinále velkou zásluhu perfektně chytající Dominik Pavlát, který dokázal rovněž svůj průměr obdržených branek na zápas stlačit pod číslo 2! Byť Chomutov v ofenzivních statistikách mírně zaostává za třineckými Oceláři, tak se zas naopak mohou spolehnout na skvělé oslabení. To dokážou ubránit v 86,36% ze 100, což je perfektní číslo! Uvidíme, zda-li to bude dnes rozhodující faktor, který by dokázal přisoudit první výhru v téhle sérii i pro chomutovské Piráty.
    Nejproduktivnější Piráti v Play-Off:
    Kryštof Ouřada – 5 bodů (2+3)
    Tomáš Koblížek – 5 bodů (1+4)
    Michal Gut – 4 body (3+1)

Příjemný nedělní podvečer z třinecké mini WERK ARENY. Dnes máme na programu druhý semifinálový souboj mezi třineckými Oceláři a chomutovskými Piráty.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

René Sasyn

Branky a nahrávky: 22. Geidl (Matěj, Macháček), 27. Raška (Homola), 33. Čmiel (Krč), 36. Plandor (Raška, Michálek), 47. Adámek (Macháček), 53. Matěj (Geidl) – 45. Zeman (Chlán)

HC Oceláři Třinec: Malík (Švehlák) – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek (C), Michálek (A), Homola – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Geidl, Peterek, Raška, Hladoník, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček (A)
    Piráti Chomutov: Pavlát (36.Běhula) – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Beneš, Vaněk, Štochl – Štefánčík, Vrhel, Chlán (A), Prokop, Jaroš, Svoboda, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada (C)

Rozhodčí: Kika, Obadal – Bryška, Hanzlík