Buffalo – Nashville 2:3 (kon.) | Columbus – Boston 2:6 (kon.) | Montreal – Tampa 4:2 (kon.)
Detroit – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Toronto – Carolina 1:4 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 5:1 (kon.)
Dallas – Philadelphia 6:2 (kon.) | Colorado – Edmonton 6:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 1:3 (kon.)
Vancouver – San Jose 4:2 (kon.)
Dallas Stars
6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Philadelphia Flyers
Středa 03.04.2019, 02:35 • American Airlines Center, Dallas • NHL

S konstatováním, že Dallas Stars porazil Philadelphii Flyers jednoznačně 6:2 a dvě kola před koncem základní části NHL si zajistil postup do bojů o Stanley Cup, se s Vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý. (05:22:49)

Československá stopa v utkání:
    Radek Faksa (DAL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:30
    Roman Polák (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:24
    Jakub Voráček (PHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:56.

Hity: 14-18.

Vstup do zápasu měli jednoznačně lepší domácí, kteří šli do vedení již ve druhé minutě trefou Jasona Dickinsona a když o tři minuty později využil přesilovou hru Esa Lindell, nevypadalo to s hosty dobře. Ale Philadelphia se postupně dostala do zápasu. Na začátku druhé třetiny snížil dorážkou Esa Lindell a ve 32. minutě bylo vedení Stars smazáno, když z přesilovky pálil tvrdě a přesně od modré Shayne Gostisbehere. Jenže Letci dali Dallasu sami možnost znovu urvat dvoubrankové vedení. Nejprve se v přesilovce krásným bekhendem prosadil Alexander Radulov a poté si Philadelphia vlastní chybou zrušila přesilovku a při hře čtyři na čtyři zužitkoval Hintzovu přihrávku Tyler Pitlick. Ve třetí třetině padly dva góly – a to během 10 sekund a oba do sítě hostí. Nejprve si střelu Blake Comeaua z velkého úhlu srazil do branky gólman Cam Talbot a prakticky hned po buly po chybě v rozehrávce zužitkoval Alexander Radulov přihrávku Dickinsona – 6:2.

59:33
    American Airlines Center vyprovází hráče Dallasu potleskem vestoje. Své miláčky budou fanoušci vídat i v play-off 2019.

58:13
    Tak ještě jedno zakázané uvolnění Philadelphie.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty nejen třetí třetiny, ale celého dnešního klání.

57:38
    Další přerušení, tentokrát nerozehrála přesně Philadelphia a je z toho zakázané uvolnění.

57:04
    Hru přerušuje postavení mimo hru v podání hráčů Dallasu.

56:01
    Domácí jsou v plné síle.

55:57
    Dallas se osvobodil a těsně před koncem přesilovky ještě přišel jeden pokus z pravé strany, když střelou neuspěl ani Nolan Patrick.

55:35
    Poté se neprosadil po Voráčkově přihrávce z pravé strany ani Couturier, který minul.

55:15
    Dobrá přesilová hra Philly. Hosté zamkli soupeře v útočném pásmu a stříleli, co to šlo. Giroux z pravého kruhu ani Gostisbehere od modré si na Chudobina nepřišli.

54:01
    Saša Radulov zahrál krosčekem proti Justinu Baileymu a také míří na trestnou lavici.

53:45
    Šest a čtvrt minuty před koncem utkání je tu ještě komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 2. Dickinson (Seguin, Radulov), 5. Lindell (Zuccarello, Radulov), 37. Radulov (Seguin, J. Klingberg), 39. Pitlick (Hintz, Lindell), 50. Comeau (Faksa, J. Klingberg), 50. Radulov (Dickinson) – 22. Lindblom (Patrick, Konecny), 32. Gostisbehere (Giroux, Voráček)

Dallas Stars: Chudobin (Bow) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Fedun, Lovejoy – Janmark, Seguin (A), Radulov – Ja. Benn (C), Hintz, Dickinson – Cogliano, Faksa, Comeau – Zuccarello, Spezza, Pitlick.
    Philadelphia Flyers: Talbot (Hart) – Provorov, Sanheim, Gostisbehere, P. Myers, Hägg, Morin – J. van Riemsdyk, Patrick, Lindblom – Giroux (C), Couturier (A), Voráček (A) – Hartman, Laughton, Konecny – M. Raffl, Knight, Ju. Bailey.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Trevor Hanson – Matt MacPherson, Devin Berg

Diváci: 18532