Liberec – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Třinec – Plzeň 1:4 (kon.)
konec
Detroit Red Wings
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Pittsburgh Penguins
Středa 03.04.2019, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  S konstatováním, že Detroit vítězí pošesté v řadě, se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc nebo dobré ráno, pokud zrovna vstáváte. (04:15:51)
   
  Československá stopa:

  Filip Hronek (DET) 0+1, žádná střely, 18:51 čas na ledě
  Martin Frk (DET) žádný bod, žádná střely, 12:51 čas na ledě

  Dominik Simon (PIT) žádný bod, 3 střely, 15:21 čas na ledě
   
  Hvězdy utkání:

  1. Tyler Bertuzzi (DET) 2+1
  2. Jimmy Howard (DET) 38 zákroků, 1 inkasovaný gól, 97,4% úspěšnost zákroků
  3. Dylan Larkin (DET) 0+3
   
  Pittsburgh byl v poslední dvacetiminutovce výrazně aktivnější, ale dnes utrpěl od soupeře lekci z produktivity, když se nevyvaroval chyb. V poslední části se dvakrát prosadil Anthony Mantha, který dal stavu zápasu definitivní podobu. Detroit si připisuje šesté vítězství v řadě a se sezónou se pomalu loučí ve velkém stylu. Naopak Penguins dále čekají na definitivní potvrzení o účasti do vyřazovacích soubojů.

  Střely na branku: 26:39.
  Střely na branku ve třetí třetině: 9:16.
   
  Konec zápasu.
   
  59:32
  V závěru utkání se hra ještě jednou přerušuje, protože Pittsburgh se provinil proti pravidlům ofsajdovým postavení. Hra se znovu přesouvá do středního pásma.
  58:06 Anthony MANTHA - 4:1
   
  58:06
  Detroit právě vstřelil branku!
  Je rozhodnuto! Přihrávku za brankou zachytil Niklas Kronwall, jenž našel u mantinelu Tylera Bertuzziho. Ten odmítl šanci na hattrick, když přihrál na pravou stranu obranného pásma, kde se nacházel ANTHONY MANTHA. Jeho pokus z vlastní třetiny doletěl vzduchem až do branky. Asistence: Tyler Bertuzzi a Niklas Kronwall.
   
  57:21
  Matt Murray jede na střídačku a v útočném pásmu už je šest Tučňáků!
   
  57:07
  Nick Bjugstad zprava přihrával na střed hrací plochy. Puk byl ale zpomalen, a tak je tu další ofsajd, jenž je posouzený jako úmyslný.
   
  56:50
  Pittsburgh se znovu hnal do útočné akce, kterou ale zastavuje čárový sudí, jenž viděl ofsajd. Hra je tak vykázaná do středního pásma.
   
  56:24
  Od zadního mantinelu se před branku snažil procpat Nick Bjugstad, ovšem domácí brankář byl u tyče připraven, a tak znovu v pohodě zasáhl.
   
  55:10
  Andreas Athanasiou za brankou zamotal Erika Gudbransona a přihrál před branku, kde se nacházel pouze Jack Johnson.
   
  Střely na branku: 24:37.
   
  53:42
  Nick Bjugstad a Bryan Rust dlouho kombinovali v rohu hrací plochy, až přišla přihrávka před branku, kam si najížděl Patric Hörnqvist. Jenže Tučňáci další střelecký pokus nezapsali.
   
  52:20
  Z ostrého úhlu opět střílel nejlepší střelec Penguins, jenž mířil mezi ruku a tělo domácího brankáře. Ten si však mezeru pohlídal a dál drží pro svůj tým dvoubrankové vedení.
   
  52:03
  Po vyhraném vhazování okamžitě vystřelil Jake Guentzel, jehož pokus letěl pod horní tyč. Ovšem Jimmy Howard máchl lapačkou a puk do ní schoval.
  51:24 Anthony MANTHA - 3:1
   
  51:24
  Detroit právě vstřelil branku!
  Nyní už to bude mít hostující mužstvo těžké! Dylan Larkin obloučkem vyhodil do útočného pásma, kde Marcuse Petterssona přesprintoval ANTHONY MANTHA. Jeho klička zmátla Matta Murrayho a domácí útočník už měl snadnou pozici. Asistence: Dylan Larkin a Filip Hronek.

  Michal Luxa

  Branky a nahrávky: 11. Bertuzzi (Athanasiou, D. Larkin), 31. Bertuzzi (Helm, D. Larkin), 52. Mantha (D. Larkin, Hronek), 59. Mantha (Bertuzzi, Kronwall) – 20. Kessel (Crosby, Guentzel)


  Detroit Red Wings: Howard (Fulcher) – Hronek (A), Kronwall, Bowey, Hicketts, McIlrath, Chelios, Witkowski – Mantha (A), D. Larkin, Bertuzzi (A) – Helm, Athanasiou, Hirose – Frk, Ehn, Kuffner – Puempel, Turgeon.
  Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson, Trotman, Määttä – Rust, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist (A), Bjugstad, Simon – Kessel, Blueger, McCann – G. Wilson, Cullen (A), A. Johnson.

  Rozhodčí: Joannette, Hebert – Smith, Devorski

  Diváci: 19 515