Buffalo – Nashville 2:3 (kon.) | Columbus – Boston 2:6 (kon.) | Montreal – Tampa 4:2 (kon.)
Detroit – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Toronto – Carolina 1:4 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 5:1 (kon.)
Dallas – Philadelphia 6:2 (kon.) | Colorado – Edmonton 6:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 1:3 (kon.)
Vancouver – San Jose 4:2 (kon.)
Arizona Coyotes
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Los Angeles Kings
Středa 03.04.2019, 04:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:48:13)

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 50 – 24 (19:6, 17:10, 14:8)
    Zablokované střely soupeře: 14 – 14
    Trestné minuty: 7 – 27
    Využité přesilové hry: 0/6 – 0/1
    Vyhraná vhazování: 55% – 45%
    Bodyčky: 26 – 31.

Je dobojováno! Arizona šla do zápasu jako favorit a tuto roli herně potvrdila, když zasypala hostující klec padesáti střelami. V brance Kings ale podal obdivuhodný výkon Jack Campbell, který pustil za svá záda jenom jednu střelu z hokejky Brada Richardsona. Tato chvíle domácí paradoxně zabrzdila, Kings naopak zabrali a díky šťastnému gólu z úplného konce druhé třetiny vyrovnali. Poslední dvacetiminutovka už byla z domácí strany hodně nervózní, moc vyloženích šancí si Arizona nevytvořila a ve čtyřiačtyřicáté minutě dostala dvojitý direkt v podobě gólu Lewise a zraněného oka brankáře Kuempera. Calvin Pickard dochytal zápas obstojně, jenže Kojoti pod velkým tlakem vyrovnat nedokázali. Pro svěřence Ricka Toccheta je to de facto konec nadějí na play-off.

59:51
    Coyotes ihned přišli o pásmo, což se opakovalo i po špatném zpracování Garlanda. Pro fandy Arizony je to hodně smutný závěr zápasu, ve kterém byli domácí jasně lepší.

59:24
    Conor Garland se prohnal kolem Diona Phaneufa, který ho při otočce nedovoleně atakoval hokejkou. Na osudu zápasu trest za sekání už nic nezmění.
    59:15 Drew DOUGHTY - 1:3

59:15
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Oliver Ekman-Larsson posílal kotouč napříč středním pásmem, přihrávku ale vystihl DREW DOUGHTY a střelou z dálky neomylně trefil nikým nehlídanou branku. Bez asistence.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Diváci vstávají, jenomže domácí hokejisté se nemohou pořádně dostat ke kombinaci.

58:36
    Ještě předtím, než se domácí pořádně usadili v útočném pásmu, odjel Pickard na střídačku. Arizona to zkusí v šesti proti pěti.

58:13
    Na Kojoty trochu dolehla tíha okamžiku. Po další nezvládnuté rozehrávce musel nepříjemnost v podobě střely Jeffa Cartera hasit střídající Pickard.

57:46
    Domácím teď dost trvalo založení útoku. Oesterle se navíc nechal obrat o puk ve středním pásmu a připravil Arizonu o další vteřiny.

57:01
    Galchenyuk s Demersem si vylámali zuby na Campbellovi. Hostující dvojka má na kontě senzačních devětačtyřicet zákroků!

56:36
    Rychlá stahovačka Ekmana-Larssona sice vedle ke střele, ale ta byla o pár decimetrů nepřesná. Coyotes přesto pokračují v útočné akci.

56:15
    Garland to vzal na sebe. Puk si na levém křídle dobře připravil, jenže střela mu vůbec nesedla. Domácí se musí vracet k vlastní brance.

55:43
    Garland se neprokličkoval přes celou řadu hráčů. Chvíli předtím měl Pickard práci proti střele Paula LaDuea od modré čáry.

55:03

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 37. Richardson (Hinostroza) – 40. Clifford (Toffoli, Kempe), 44. Lewis (Clifford), 60. Doughty

Arizona Coyotes: Kuemper (44. Pickard) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Hjalmarsson (A), Oesterle, Connauton – Hinostroza, Richardson, Grabner – Keller, Stepan (A), Pánik – Garland, Cousins, Galchenyuk – J. Archibald, Dvorak, Crouse.
    Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Doughty (A), Forbort, Roy, Martinez, LaDue, Phaneuf – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Kempe, Grundström – Lewis, J. Carter (A), Clifford – Kovalčuk, Amadio, Wagner.

Rozhodčí: Rank, McCauley – Nagy, Pancich

Diváci: 14 657