Izrael – Island 6:3 (kon.) | Gruzie – KLDR 4:9 (kon.)
Izrael
6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Island
Neděle 21.04.2019, 20:10 • Pista de Hielo Santa Fe, Mexico City • Mistrovství světa - II. B Divize • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítám vás u zápasu páté výkonnostní skupiny Mistrovství světa, ve kterém se nám dnes od 20:00 představí celky Izraele a Islandu.

Jelikož se jedná vůbec první utkání tady na turnaji v Mexiku, tak si připomeneme, jak si oba týmy vedly na šampionátu minulý rok. Izrael se ve stejné skupině představil i minulý rok, kde skončil třetí, když byly nad jeho síly výběry Španělska a Nového Zélandu. Dnes nastupuje v pozici, kdy by rád zaútočil na postup do další divize. A rovnou na začátek změří síly z jedním z těch silnějších soupeřů, Island totiž minulý rok právě spadl, když si nepřipsal ani jeden jediný bod.

Zajímavé je složení jednotlivých reprezentací. Island je složen nejen z hokejistů domácí soutěže, ale také několika hráči, kteří oblékají dresy mužstev z nižších skandinávských soutěží. To Izrael je tvořen výhradně hráči z té své, najdou se ale také výjimky, které zkouší své štěstí v nižších severoamerických ligách.

Celky se spolu střetly na MS již v roce 2014, tehdy zvítězili na nájezdy reprezentanti severněji položené země.

01:08
    Islanďané vstoupili do utkání o něco aktivněji, z jejich hokejek vzešel také první střelecký pokus.

02:57
    Po jednom zakázaném uvolnění přichází další a opět se chvíli nebude hrát. K vidění zatím nebyla žádná velká šance.

03:48
    Izraelci stále pouze vyhazují kotouč a nedokáží si vypracovat žádnou větší šanci.

04:50
    Tvrdý zákrok jednoho z Izraelců měl být potrestán, rozhodčí ale nakonec po poradě nechávají běžet hru dále.

05:38
    Levý centr Izraelců dlouho váhlal, co s pukem, i proto o něj za malý okamžik přišel.

07:24
    Izrael právě vstřelil branku!
    Tak tohle je velmi nečekané! Po velmi nenápadné akci napřáhl od modré BEN TOV a puk se zastavil až v síti. Asistence: Frenkel, Halpert.
    07:24 - 1:0

09:21
    Island právě vstřelil branku!
    Island ale vedení soupeře dlouho nedovolil a po kombinaci v útočném pásmu srovnává Bjorn JACCOBSSON! Asistence: Solvi Atlason, Aron Knutsson.
    09:21 - 1:1

11:34
    Po několika ztrátách na obou strnách jsme se dočkali pouze dalšího zakázaného uvolnění.

12:38
    Islanďané jsou zdržování ve svém obranném pásmu, jejich soupeři se ale nedaří získat puk a ohrozit tak branku. Nyní se bude vhazovat před islandskou brankou.

13:55
    Daniel Spivak se snažil o individuální akci středem hřiště, narazil už ale do prvního postaveného protihráče.

14:05
    Vyloučení v týmu Island (2 min. – nedovolené bránění).

14:30
    Izraelci drží soupeře v pásmu, v polovině přesilovky ale nezvládli ani jednou vystřelit.

15:05

Skrumáže před bránou nakonec dokázal skvěle využít DANIEL MAZOUR, který posílá svůj tým opět do vedení! Asistence: Elie Klein, Sergei Frenkel.
    15:05 - 2:1

16:10
    Island to opět pouze nabuzuje k větší útočné aktivnitě, což se projevilo i nyní – po tvrdé ráně od modré čáry měl izraelský golman plné ruce práce.

17:20
    Islanďané hrají opravdu tvrdě, nyní přichází další zákrok, po kterém mohlo přijít vyloučení. Rozhodčí se ale zatím jeví jako tolerantní.

18:00
    Poslední dvouminutovka bude zahájena vhazováním před islandskou brankou.

18:10
    Jeden z Izraelců se hned ihned po buli agresivně k puku a dokázal vystřelit – brankář soupeře byl nucen puk držet pod lapačkou.

19:15
    Poslední minuta se dohraje v pásmu izraelských, nevypadá to ale, že by se ještě nějak mělo změnit skóre.

20:00

První třetina nabídla několik zajímavých akcí, ze kterých jsme byli svědky tří gólů – Izrael díky tomu vede po prvním dějství 2:1. Hra je ovšem nesmírně vyrovnaná, a proto bude opravdu zajímavé sledovat, jak bude dál pokračovat. Sledujte s námi i nadále toto utkání, druhá třetina začne přibližně v 20:55.

21:36

Tak tomu se říká raketový nástup do druhé třetiny! K odraženému puku se dostal Artem VERNYY, který už měl lehkou práci a snadno skóruje! Bez asistence.
    21:36 - 3:1

22:50
    Islanďané se ne a ne probrat a ve druhém dějství je zatím jejich hra velmi špatná. Zatím si nevypracovali ani jednu dobrou šanci.

23:40
    Island sice nyní drží puk, do útočného pásma se jim ale nedaří dostat.

24:30
    Po malé chvíli dokonce přichází zbytečná ztráta, po které mohou být rádi, že soupeř nepřidal další branku.

26:45
    Od té doby už drží puk opět celek z východu a dostal se i k zajímavé příležitosti – brankář islandských byl ale na správném místě ve správný čas.

27:10
    Vyloučení v týmu Island (Račanský – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, naražení zezadu).

27:30
    Po velmi zbytečném zákroku končí zápas pro Miloslava Račanského.

27:35
    Vyloučení v týmu Izrael (Frenkel – 2 min., vysoká hůl).

27:50
    Přesilovka bude nakonec dohrávána čtyři na čtyři, protože proti pravidlům se provinil i izraelský hokejista.

28:40
    Dlouhé nahození Islanďanů vyústilo v zajímavou příležitost, střela ale letěla mimo tři tyče.

30:20
    V posledních minutách se obraz hry srovnal, ani jeden tým netahá za kratší konec. To je ovšem pro islandské málo.

31:50
    Modří hráči z Islandu kombinují a hledají skulinku v obraně soupeře.

32:40
    Izraelce je ovšem nutné pochválit v defenzivní činnosti, jelikož za poslední minuty dokázali odvrátit veškerý nápor.

33:05
    Vyloučení v týmu Island (Orongan – 2 min., hákování).

33:20
    Po nadějné pětiminutovce budu nyní opět muset Islanďané bránit, po zbytečném hákování je čeká hra v oslabení.

35:00
    Vypadá to, že toto oslabení přečkají bez jakékoliv újmy, dokonce se dostali do jednoho útočného tažení. Uvidíme, jestli tento herní pokles Izraele dokáží do konce periody využít.

35:51
    Zakázané uvolenění znační vhazování před brankářem Islandu.

36:00
    Vyloučení v týmu Island (Kristinsson – 2 min., příliš mnoho hráčů).

36:30
    Opravdu nepoučitelní. Izrael hraje další přesilovku po znovu zbytečném prohřešku soupeře.

36:40
    Autorem branky je DANIEL MAZOUR, který využívá po pěkné týmové akci přesilovou hru Izraele a posílá svůj tým do tříbrankového vedení. Asistence: Michael Kozevnikov.
    36:40 MAZOUR - 4:1

37:30
    Island nyní hraje opět velmi špatně a koleduje si o další branku před koncem druhého dějství.

38:20
    Jedna střela za druhou letí na brankáře Islandu, ten má co dělat, aby nepustil za svá záda žádný další puk.

39:25
    Autorem branky je SOLVI ATLASON, jehož nahození i s řádnou dávkou štěstí končí za zády soupeřova brankáře. Asistence: Aron Knutsson a Robert Sigurdsson.
    39:25 ATLASON - 4:2

40:00

Druhé dějství nabídlo opět tři góly a to znovu ve stejném poměru jako v první třetině – 2:1. Rozdíl byl ale v tom, že Izrael byl nyní o mnoho aktivnější a mohl branek přidat klidně i více. Jejich soupeř se naopak nechal několikrát zbytečně vyloučit, to byl jeden z hlavních důvodů jejich herní mizérie. Co předvedou v závěrečné periodě? To se dozvíte v tomto přenosu, který bude pokračovat přibližně v 21:43.

40:01

41:40
    První střela poslední třetiny jde na konto Izraele, jenž se evidentně snaží o další branky.

42:20
    Izraelský brankář trošku zmatkoval za svojí bránou, k jeho štěstí se ale jako první dostali k puku spoluhráči.

43:10
    V násleující akci ale po přechodu přes modrou čáru okamžitě ztratili kotouč.

43:40
    Pokus o průnikovou přihrávku středem kluziště mordým nevyšel, na puku je opět soupeř.

44:40
    Další zbytečná ztráta Islandu na středu hřiště připravuje tento tým o možnost hrát.

44:50
    Vyloučení v týmu Izrael (Klein – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Island (Mikaelsson – 2 min., sekání).

45:20
    Následující dvě minuty bude pokračovat hra bez jednoho hráče na každé straně, jelikož oba byli vyloučeni.

45:50
    Izrael je stále aktivnější a více na puku, soupeře pouští do šance jen vyjímečně.

46:40
    Velká šance izraelských a skvělý zákrok brankáře soupeře! Ten dokázal zlikvidovat nájezd soupeře a zaslouží si obrovskou pochvalu spoluhráčů.

47:50
    Island se sice nyní dostává více do hry, ani tak se jim ale nedaří vytvářet žádné větší šance.

49:20
    Stejná herní situace platí i po několika málo minutách, Island od té doby stále nevyslal žádnou střelu na bránu.

50:30
    Na hráčích v modrých dresech už jde vidět mírná frustrace, prototože si jsou vědomi, že čas letí a šance ne a ne přijít.

52:15
    Dá se očekávat, že za několik málo minut bude odvolán brankář, žádná jiná možnost islandským nezbývá.

52:50
    Vyloučení v týmu Island (Račanský – 2 min., nedovolené bránění).

53:00
    Naděje Islanďanů na zvrat v zápase se začínají pomalu stávat nereálnými, po skončení oslabení je čeká už jen necelá pětiminutovka.

53:32
    Tvrdá střela doprostřed brány je zachycena islandským brankářem, který puk zadržuje.

54:50
    Oslabení islandští úspěšně přečkali, nyní mohou vrhnout veškeré síly do závěrečného útoku.

55:35
    Ten se ale nejspíše vůbec nebude konat, jelikož se hraje stále v jejich obranném pásmu.

56:20
    Po vyhození puku mimo kluziště následuje vhazování ve středním pásmu.

57:00
    Izraelci drží puk ve svém pásmu a nikam dopředu se zbytečně neženou.

57:05
    Vyloučení v týmu Island (Johannesson – 2 min., příliš mnoho hráčů).

57:20
    Dovolím si tvrdit, že zde je hotovo. Island bude dohrávat v početní nevýhodě téměř do konce zápasu.

57:55
    Autorem branky je ROBERT SIGURDSSON, který se dostal po ztrátě soupeře do dobré střelecké pozice a nemýlil se. Asistence: Orongan Axel.
    57:55 SIGURDSSON - 4:3

58:15
    Islandský brankář odjíždí na střídačku!

58:28
    Autorem branky je ELIEZER SHERBATOV, který se dokázal prosadit do prázdné brány. Asistence: Yuval Halpert.
    58:28 SHERBATOV - 5:3

59:05
    Brankář v modrém dresu opět na střídačce!

59:40
    Autorem branky je ROEY AHARONOVICH, který se také prosazuje do odkryté klece. Bez asistence.
    59:40 AHARONOVICH - 6:3

No a dokonce i třetí dějství skončilo výsledkově úplně stejně, a to se stejný herním průběhem jako to předchozí. Celkově tak Izrael zaslouženě vítězí v tomto utkání 6:3. Island dnes podal opravdu špatný výkon, po kterém na žádný solidní výsledek nemohli ani pomýšlet.

Já vám děkuji za sledování tohoto přenosu, přeji hezký zbytek večera a těším se u dalšího, nejen hokejového utkání. Napočtenou. (22:37:43)

Daniel Juráš

Branky a nahrávky: 8. Tov (Frenkel, Halpert), 16. Mazour (Klein, Frenkel), 22. Vernyy, 37. Mazour (Kozevnikov), 59. Sherbatov (Halpert), 60. Aharonovich – 10. Jaccobsson (Atlason, Knutsson), 40. Atlason (Knutsson, Sigurdsson), 58. Sigurdsson (Orongan)

Izrael: Tichon (Reisinger) – Mostovoy, Spivak, Kozevnikov, Rosenthal, Hoffman, T. Aharonovich, Maaravi, Malachi – Sherbatov, Mazour, R. Aharonovich – Frenkel, Halpert, Kozhevnikov – Klein, Geller, Vernyy – Sherf, Ben Tov, Greenberg
    Island: Hedström (Sigurbergsson) – Palsson, Johannesson, Blondal, Thornsteinsson, Jonsson, Andresson, V. Arason, G. Arason – Orongan, Racansky, Sigurdsson – Mikaelsson, Leifsson, Sigrunarson – Jakobsson, Kristinsson, Gudnason – Knutsson, Atlason, Arnason

Rozhodčí: Thackaberry – Cornell, Progin