Rusko – Maďarsko 6:1 (kon.) | Česko – Japonsko 2:1 (kon.) | Finsko – Norsko 4:1 (kon.)
Švýcarsko – Německo 1:3 (kon.)
Česko
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Japonsko
Středa 24.04.2019, 12:30 • Zimní stadion Příbram • Evropský pohár žen do 16 let • Skupina B

44:30
    Japonky to zkoušejí v šesti hráčkách.
    44:03 BARTÁKOVÁ - 2:1

44:03
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky necelou minutu před koncem dávají veledůležitý gól! Haasová vyslala z levé strany krásnou přihrávku vzduchem, kterou před brankou tečovala BARBORA BARTÁKOVÁ za záda Nakanové! Asistence: Hana Haasová.

42:17
    Obrovská šance pro Češky, necelé tři minuty před koncem třetí třetiny si zahrají přesilovku! Brankářka Nakanová (JAP) se provinila podrážením, trest odpyká Shinodová.

35:30
    Vyloučení v týmu Česko (Kalová – 2 min., držení hole).
    Vyloučení v týmu Japonsko (Kitamurová – 2 min., držení).

32:50
    Vyloučení v týmu Japonsko (Kosugová – 2 min., hákování).

31:12
    Velká šance Češek. Kalová si vybruslila až do mezikruží, odkud vyslala tvrdou ránu, jenže těsně přestřelila!

24:33
    Minami Kamadová se po pěkné individuální akci objevila sama před Pejšovou, ta ale její střelu dobře vyrazila betonem!
    20:55 ITOVÁ - 1:1

20:55
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Japonky využívají přesilovku a vyrovnávají! Rána MAKOTY ITOVÉ od modré čáry Pejšové propadla a puk se pomalu došoural až za brankovou čáru. Asistence: Haruna Nomurová.

20:40
    Vyloučení v týmu Česko (Hráčová – 2 min., hákování).

19:55
    Nahození Veverkové od modré čáry se zastavilo až na horní tyčce japonské branky!
    17:57 TRNKOVÁ - 1:0

17:57
    Češky se ujímají vedení! Při signalizovaném trestu se výborně uvolnila ANDREA TRNKOVÁ, která svou střelu z mezikruží otřela o tyčku a svým prvním gólem v reprezentaci otevírá skóre zápasu! Asistence: Tereza Mašková.

16:30
    Druhá formace Japonek teď nadělala české defenzívě velké problémy. Po střele Murakamiové se před brankou vytvořila skrumáž, puk už ležel před prázdnou brankou, nikdo z Japonek ho ale za čáru nedorazil!

11:46
    Obrovská šance Japonek! V přesilovce si vypracovaly velký tlak, který vyvrcholil dělovkou Nomurové od modré čáry. Tu sice Vaněčková obětavě zblokovala, jenže poté se před Pejšovou vytvořila velká skrumáž. Naštěstí pro národní tým skončil kotouč v lapačce české brankářky.

10:55
    Vyloučení v týmu Česko (Haasová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

01:13
    První formace Češek zamkla Japonky u útočném pásmu, žádnou šanci si ale nevypracovala. To na druhé straně málem padl úvodní gól zápasu. Japonky vyrazily do přečíslení 2 na 1, které vyřešila střelou Itová. Pejšovou zachránila tyčka!

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 18. Trnková (Mašková), 45. Bartáková (Haasová) – 21. Itová (Nomurová)

Česko: Pejšová (Dvořáková) – Habartová (A), Chladová, Vaněčková (C), Kučerová, Veverková, Hračová, Mašková, Wojnarová – Haasová, Gruntová, Bartáková – Pavlasová, Kalová (A), Malicka – Dýcková, Eignerová, Mazancová – Trnková, Dubová, Hrubanová.
    Japonsko: Nakanová (Sasaková) – Nomurová (A), Kitamurová, Tsutsumiová, Tomiuchiová, Kosugová, Shinodová – Itová, Kamadová (A), Norová Riri – Hatadová, Murakamiová, Takimotová – Hayakawová, Norová Rio, Shimomukaiová (C) – Tanabová, Kitanová, Sugieová.

Rozhodčí: Strohmengerová (GER) – Hájková, Lounová (obě CZE).