Slovensko – Česko 1:3 (kon.)
Boston Bruins
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0) Stav série: 1:0
Columbus Blue Jackets
Pátek 26.04.2019, 01:00 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Semifinále V. konference
    65:15 Charlie COYLE - 3:2

65:15
    Bruins právě vstřelili branku!
    Žádný hokejový maratón se v TD Garden konat nebude! Heinen přehodil puk na levou stranu k Johanssonovi, který pohotovým křižným pasem našel na zadní tyči CHARLIEHO COYLEA. Ten měl poměrně dost prostoru a ideálně nastavenou hokejkou ztečoval puk za záda pouze přihlížejícího brankáře. Asistence: Marcus Johansson, Danton Heinen.
    55:25 Charlie COYLE - 2:2

55:25
    Převaha Bostonu přinesla kýžene ovoce v podobě vyrovnávajícího gólu na 2:2! Velkou zásluhu na tom všem má Marcus Johansson, který zaútočil po pravé straně a bekhendem přenesl hru na CHARLIEHO COYLE. Ten z jedničky trefil odkrytý prostor u Bobrovského pravé tyče a přiblížil tím prodloužení. Asistence. Marcus Johansson, Torey Krug.
    47:52 Pierre-Luc DUBOIS - 1:2

47:52
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak to je velký šok pro domácí fanoušky, kteří viděli druhý inkasovaný gól během třinácti vteřin! PIERRE-LUC DUBOIS vjel do útočného pásma a přihrál Panarinovi, jehož střelu zpoza levého kruhu nohou šťastně ztečoval mezi Raskovy betony. Asistence: Artěmij Panarin, Seth Jones.
    47:39 Brandon DUBINSKY - 1:1

47:39
    Neprůstřelnost Tuukky Raska je v osmačtyřicáté minutě u konce! Boone Jenner vrátil puk k modré čáře, odkud napřáhl Seth Jones. Letící puk v mezikruží tečoval tečoval Nash sa po něm také BRANDON DUBINSKY, na což nedokázal finský gólman Bostonu nijak zareagovat. Všemu přecházela hodně zbytečná ztráta Charlieho Coylea. Asistence: Riley Nash, Seth Jones.
    10:34 Noel ACCIARI - 1:0

10:34
    Domácí se v jedenácté minutě dostávají ve vlastním oslabení do vedení! Duboisovi byl vypíchnut puk na NOELA ACCIARIHO, který zasprintoval do pravého kruhu a přesnou střelou na zadní tyč nedal Bobrovskému žádnou šanci. Jones ho nijak nebránil, neboť se snažil zabránit možné přihrávce na Nordströma. Asistence: Charlie McAvoy.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 11. Acciari (McAvoy), 56. Coyle (Ma. Johansson, Krug), 66. Coyle (Ma. Johansson, Heinen) – 48. Dubinsky (Riley Nash, S. Jones), 48. Dubois (Panarin)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), DeBrusk – Wagner, Coyle, Ma. Johansson – Acciari, Kuraly, Nordström.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Kukan, Harrington, Clendening – Bjorkstrand, Dubois, Panarin – Atkinson (A), Duchene, Dzingel – J. Anderson, N. Foligno (C), Texier – Dubinsky, Jenner (A), Riley Nash.

Rozhodčí: Charron, O´Rourke – Murray, Gibbons

Diváci: 17 565