Japonsko – Itálie 1:5 (kon.) | Norsko – Kanada 2:14 (kon.) | USA – J. Korea 4:0 (kon.)
Švédsko – Česko 1:6 (kon.)
konec
Švédsko
1:6 (1:3, 0:1, 0:2)
Česko
Neděle 28.04.2019, 20:00 • Ostravar aréna, Ostrava • MS v para hokeji
Partner:
   
  Čeští hráči si užívají děkovačku s fanoušky. Tímto pohledem se s Vámi loučí Jakub Kudláč, děkuji za Vaši dnešní pozornost a přeji pěkný zbytek neděle. Něvěšte hlavy, že zítra začíná pracovní týden, ve středu je zase volno. A hlavně se v úterý večer a ve středu hrají české zápasy šampionátu v para hokeji!

  Ještě jednou hezký večer. (22:11:37)
   
  Střely na branku: 24:3 pro Česko. Chudák Michal Vápenka, který vinou nízké střelecké produktivity má úspěšnost zásahů pouze 66,6%. Proti ráně Ingvarssona to měl těžké.
   
  Konečné skóre je tedy 6:1. Takovou malou povinnost mají Češi splněnou, pravdou je, že Japonsko se Švédy se moc nepředvedlo... Nyní přijdou těžší zápasy, boj o první místo ve skupině se bude hrát v úterý od 20 hodin proti Itálii, čtvrtému týmu paralympiády, následně ve středu se naši borci utkají ve čtvrtfinále s jedním z dvojice Norsko a nejspíše Jižní Korea.
   
  Češi se udrželi v elitní skupině mistrovství světa a zároveň slaví postup do čtvrtfinále! Švédi naopak společně s Japonskem sestupují.
   
  Konec zápasu.
   
  44:50
  Ostravar aréna ve stoje doprovází hráče v posledních vteřinách, které Češi tráví v útočném pásmu.
   
  44:00
  Hábl si sjel na nahrávku k tyčce, ale netrefil puk. Nevadí.
   
  42:30
  Tribuny si přejí ještě jeden gól, o to se nyní snaží třetí útočná lajna.
   
  41:41
  Wágner je na ledě, hned poté se píská zakázané uvolnění.
  40:49 Michal GEIER - 1:6
   
  40:49
  Česko právě vstřelilo branku!
  Gól v oslabení znamená další úspěch našich barev. Nyní pro změnu vyslal do brejku Hábl MICHALA GEIERA, jenž ránou pod břevno nedal Nilssonovi šanci na zásah. Asistence: Zdeněk Hábl.
   
  39:41
  Vyloučení v týmu Česko (Wágner – 2 min, Téčko).
  39:27 Zdeněk HÁBL - 1:5
   
  39:27
  Česko právě vstřelilo branku!
  Po delší době se může Ostravar aréna radovat, Češi jdou do vedení 5:1! Kvoch vyslal do samostatného úniku ZDEŇKA HÁBLA, který krásnou kličkou překonal Nilssona. Pokud ještě nespí dvě malé dcerky Hábla, musí být teď u něj doma hodně veselo. Asistence: Tomáš Kvoch.
   
  37:52
  U tyčky se snažil propašovat za čáru puk Šafránek, ovšem nepovedlo se mu to tak dobře, jako včera, kdy z toho byl gól.
   
  37:00
  Co napsat. Čas běží a Češi jsou blíže ke čtvrtfinále.
   
  Tak jsem to před duelem tipl téměř přesně, dnešní utkání sleduje 4895 diváků.
   
  36:12
  Ofsajd českého týmu následovaný komerční pauzou.
   
  35:00
  Švédové vystrkují jednu ze svých tří korunek, Vápenka ale vystartoval proti puku a odpálil jej dříve, než se k němu dostal Ingvarsson.

  Jakub Kudláč

  Branky a nahrávky: 11. Ingvarsson (Gyllsten) – 2. Raul (Wágner), 5. Geier (Hábl, Raul), 15. Doležal (Geier, Hábl), 20. Krupička (Kvoch), 40. Hábl (Kvoch), 41. Geier (Hábl)


  Švédsko: U. Nilsson (Nejman) – Ingvarsson (C), P. Nilsson (A), Siren – Hedberg, Cederstam, Dickson Gyllsten (A) – Pettersson, Rakos. Trenér: Rickard Hardstam.
  Česko: Vápenka (Kudela) – Kubeš (A), Kvoch, Wágner, Doležal – Geier (C), Hábl (A), Novotný – Šafránek, Klíma, Krupička – Kořínek, Raul, Palát. Trenér: Jiří Bříza, Michal Tereska a Jakub Novotný,

  Rozhodčí: Webinger (CAN) – Fergenbaum (CAN), Nittyla (FIN)

  Diváci: 4895