Bulharsko – Kosovo 2:3 (kon.) | Česko – Černá Hora 3:0 (kon.) | Srbsko – Litva 4:1 (kon.)
Ukrajina – Lucembursko 1:0 (kon.) | Dánsko – Gruzie 5:1 (kon.) | Irsko – Gibraltar 2:0 (kon.)
Faerské ostrovy – Norsko 0:2 (kon.) | Malta – Rumunsko 0:4 (kon.) | Španělsko – Švédsko 3:0 (kon.)
S. Makedonie – Rakousko 1:4 (kon.) | Lotyšsko – Slovinsko 0:5 (kon.) | Polsko – Izrael 4:0 (kon.)
Malta
0:4 (0:3)
Rumunsko
Pondělí 10.06.2019, 20:45Kvalifikace ME • Skupina F

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fanoušky kvalifikace o Euro. V rámci utkání skupiny F se utkají týmy Malty a Rumunska. Ve skupině F se ještě nachází týmy Španělska, Švédska, Norska a Faerských Ostrovů.

Malta:
    Fotbalisté Malty jsou na 4. místě skupiny. V dosavadních třech zápasech získali 3 body, když porazili Faerské Ostrovy 2:1 po brankách Nwoka a Borga z penalty. Dále prohráli doma se Španělskem 0:2 a ve Švédsku 0:3. Domácí jsou jasným outsiderem utkání, ale to neznamená, že nemůžou překvapit.
    Poslední tři zápasy:
    Švédsko VS. Malta 3:0
    Malta VS. Španělsko 0:2
    Malta VS. Faerské Ostrovy 2:1

Rumunsko:
    Rumuni jsou na 3. místě skupiny. Mají skóre 7:5. Získali 4 body. Na úvod prohráli 2:1 ve Švédsku, následně porazili Faerské Ostrovy 4:1 po brankách Deace, dva Kesera a jeden dal Puscas. V minulém zápase remizovali 2:2 v Norsku. Za rumunský národní tým nastupují i exsparťani Stanciu a Chipciu. Oba jmenovaní v Norsku hráli, ale ani jeden se neprosadil. Brankář Sparty Nita nyní není ani v nominaci.
    Norsko VS. Rumunsko 2:2
    Rumunsko VS. Faerské Ostrovy 4:1
    Švédsko VS. Rumunsko 2:1

Týmy spolu ještě žádný vzájemný duel neodehráli.

Malta: Bonello – Z. Muscat, Agius (C), S. Borg, Zerafa – R. Muscat, P. Fenech, Mbong, Corbolan – Effiong, Gambin.
    Náhradníci: Haber, Hogg – T. Caruana, Grech, Apap, Kristensen, Mintoff, Mifsud, Montebello, Nwoko, D. Vella, Xuereb.

Rumunsko: Tătăruşanu (C) – Chipciu, Benzar, Nedelcearu, Bancu – Hagi, Marin, T. Baluța, Maxim – Puşcaş, Keșerü.
    Náhradníci: Radu, Lung – Anton, Stanciu, Deac, Grozav, Man, Nistor, Rotariu, Săpunaru, Tucudean, Tosca..

1

2
    V úvodu aktivnější hosté, kteří drží míč na vlastích kopačkách.

4
    O první střelu se pokusil Puscas, ale jeho rána letěla vysoko nad branku.

7
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    Na levé straně se uvolnil Nicusor Bancu, který centroval do vápna. Tam našel GEORGEHO PUSCASE, který se nemýlil 0:1.
    7. George PUŞCAŞ - 0:1

9
    Další útočnou akci začnou domácí od vlastní branky.

11
    Po dlouhém nákopu se k míči vpředu dostal Effiong, ale do vápna se nedostal, protože tam mu cestu uzavřel Cristea.

13
    Po inkasované brance jsou domácí lepší, nyní se snaží opět jít dopředu.

14
    U míče nyní hosté, kteří kombinují na polovině hřiště. Kombinaci začal Baluta.

15
    Ve středu hřiště se uvolnil Maxim a lobem hledal ve vápně Kesera, ale lob byl příliš dlouhý a skončil mimo hřiště.

16
    Z pravé strany centroval do vápna Muscat, ale Gambina nenašel, protože míč odhlavičkoval do bezpečí Cristea.

17
    Po nádherné průnikovce od Marina se dopředu s míčem dostal Puscas, obešel brankáře, ale trefil pouze tyč branky Malty.

18
    Při dalším rychlém přechodu dostal míč na levou stranu Keseru, ale neodcentroval. Hru otočil znovu do středu.

19
    Roh pro Rumunsko.

20
    Centr z rohového kopu Bonello vyboxoval ven z vápna, čímž založil brejk domácích. Po rychlém přechodu si na střelu troufl Corbolan, jehož střela z hranice vápna skončila pouze v rukavicích Tatarusana.

21
    Po nahrávce z pravé strany se ke střele asi dva metry za vápnem dostal Marin. Jeho střela levou nohou skončila nad brankou domácího týmu.

22
    Hosté nyní kombinují na polovině hřiště. U míče i exsparťan Chipciu.

23
    Chytrou přihrávku vpřed zkusil hostující Hagi, ale jeho pas byl moc dlouhý a skončil za brankou domácích.

24
    Zerafa fauloval soupeře na polovině hřiště. Hosté budou rozehrávat z místa přestupku.

25
    Po hezké kličce se na pravé straně uvolnil Hagi a hned centroval do vápna. Jeho centr byl ale opět přetažený, takže rozehrávat budou domácí.

27
    Chipciu dostal míč za obranu, ale zradilo ho zpracování, takže následně musel fauloval, což ukončilo útočnou akci Rumunska.

28
    Domácí byli po delší době opět vpředu. Jenomže Zerafa špatně nahrál a Chipciu jeho nahrávku vystihl.

29
    Claudiu Keseru se uvolnil a nahrál do vápna, tam opět úřadoval GEORGE PUSCAS, který zvyšuje vedení Rumunska už o dvě branky – 0:2.
    29. George PUŞCAŞ - 0:2

31
    Dosavadní statistika držení míče: 51%:49%.

34
    Míč za vápnem dostal bývalý hráč Sparty Alex Chipciu, na nic nečekal a vystřelil. Jeho střela zapadla přímo branky – 0:3.

35
    Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ionut Nedelcearu, přichází Cristian Săpunaru.

37
    Domácí měli k dispozici přímý kop z levé strany, ale centr do vápna neznamenal pro Rumunsko žádné ohrožení, protože si míč vzal Tatarusanu.

39
    Na pravé straně se opět uvolnil aktivní Hagi a odcentroval do vápna. Jeho centr ale Kesera nenašel a míč odskákal pryč.

41
    Po neúspěšném útoku Malty jsou u míče opět Rumuni, kteří kontrolují hru.

42
    Chipciu vběhl na útočnou polovinu a hledal vpředu Kesera, ale jeho přihrávka spěšná nebyla, takže u míče jsou nyní hráči Malty.

43
    Effiong se snažil získat míč, ale dopustil se útočného faulu. Rozehrávat budou Rumuni.

44
    Další dlouhý míč dostal za obranu Ceseru, jenomže se nacházel v ofsajdu a rozhodčí to viděl.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2
    Žlutou kartu dostává Alexandru Chipciu (Rumunsko).

45+2

První poločas skončil jasně výsledkově pro Rumunsko. Ač tomu hra nenapovídala, tak Rumunsko vyhrálo první poločas 3:0. Střelecký účet utkání otevřel v 7. minutě Puscas po hezkém centru z levé strany od Banca. Druhou branku přidal v 29. minutě opět Puscas, který zužitkoval nahrávku od kolegy z útoku, Cesera. Poslední branku prvního poločasu vstřelil v 34. minutě Chipciu, který se nádherně trefil za vápnem.

47
    Hostující Marin dostal prostor na pravé straně a nacentroval do vápna. jeho centr ale odhlavičkoval domácí Borg.

48
    Na levou stranu dostal míč Maxim, protáhl se do vápna, ale pak nahrával nahoru, což mu nevyšlo a u míče jsou nyní domácí.

50
    Z levé strany odcentroval do vápna Maxim, ale ve vápně nikoho ve žlutém nenašel.

51
    Na zemi nyní hostující Bancu, který má zdravotní problémy po jednom ze soubojů.

52
    Bancu už na nohou, může se pokračovat.

53
    Hagi hledal přízemní nahrávkou nabíhajícího Puscase, ale nahrávka byla dlouhá a míč si pro sebe vzal Bonello.

54
    Hosté měli k dispozici přímý kop z pravé strany. K míči se dostavil Maxim a míč zahrával do vápna. Jeho centr ale pouze odhlavičkoval Agius.

55
    Po hezké nahrávce za obranu už běžel sám na branku domácí Effion. Jenomže před tím fauloval, na což si teď rozhodčí vzpomněl.

56
    Další útočnou akci začnou Rumuni od vlastní branky.

57
    K odraženému míči se ve vápně dostal Effiong a na dlouhou nohu vystřelil. Jeho střela letěla pouze vedle branky.

58
    Přímý kop měli k dispozici z nějakých 20 metrů hosté. K míči si stoupl Keseru a míč poslal pouze doprostřed branky, kde byl připravený brankář Malty.
    58. Přímý kop Kesera

59
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Paul Fenech, přichází Jake Grech.

61
    Žlutou kartu dostává Steve Borg (Malta).

62
    Další standardní situaci měli k dispozici hosté. Tentokrát to bylo o hodně dál, tak se k míči postavil Hagi a poslal tvrdou ránu, která jen o kousek minula branku soupeře.

63
    Na levé straně se uvolnil Corbolan a hned odcentroval do vápna. Jeho centr ale odhlavičkoval v pohodě hostující Cristea.

65
    Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Claudiu Keșerü, přichází Dennis Man.

66
    K zajímavé střele se dostal ve vápně Corbolan, ale jeho střelu zablokoval Bancu.

67
    Po hezké kombinaci se do vápna z levé strany protáhl Maxim a hned vystřelil. Jeho střelu dokázal pohotový Bonello vyrazit.

67
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Luke Gambin, přichází Michael Mifsud.

68
    Do velké příležitosti se dostal hostující Man po nádherné přihrávce za obranu. Zjevil se před Bonellem sám, ale trefil ho pouze do hrudníku.

70
    Na zemi nyní leží po jednom ze soubojů Effiong.

71
    Další centr do vápna posílal Zerafa, ale ten byl neúspěšný, protože si s ním hostující obrana v klidu poradila.

72
    Dost už má v dnešním zápase Puscas, který leží na hřišti a má křeč.

73
    Puscas odchází za čáru, může se pokračovat. Tak uvidíme, zda se ještě dvougólový střelec vrátí.

75
    Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Maxim, přichází Dorin Rotariu.

76
    Zápas už se dohrává v poklidném tempu. Nyní domácí kombinují na polovině hřiště.

77
    Nějaký problém se zády měl Hagi. Hosté už nemají možnost střídání, takže to bude muset vydržet, ale teď se zdá, že by to mělo být v pohodě.

78
    Hosté začnou další útočnou akci od vlastní branky.

79
    Rumuni měli rohový kop a k hlavičce se dostal ve vápně Cristea, jenomže jeho hlavička letěla vedle branky.

81
    Po pravé straně se prohnal Corbolan, píchl si míč dopředu a Chipciu ho hloupě fauloval. Druhá žlutá se rovná kartě červené a odchod do sprchy.
    81. Červená karta po 2. žluté

83
    Dlouhý nákop dopředu Puscas nezpracoval, takže u míče je Bonello.

84
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Juan Carlos Corbolan, přichází Luke Montebello.

85
    Po zvláštním odrazu se ke střele ve vápně dostal Agius. Jeho střela ze stoprocentní však letěla pouze vedle branky.

87
    Na pravé straně dostal prostor Muscat a zkusil přízemní centr. Ale ani tento centr nikoho ve vápně nenašel, takže u míče jsou nyní hosté.

88
    Po dalším nepřesném zakončení domácích bude rozehrávat od vlastní branky Bonello.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1
    Po dlouhém pasu za obranu od Nicusora Bancy si DENNIS MAN zpracoval míč, udělal kličku a vystřelil na zadní tyč levou nohou. Jeho střela ideálně zaplula do branky – 0:4.
    90+1. Dennis MAN - 0:4

90+3

Dnešní utkání jednoznačně výsledkově ovládli hostující Rumuni, kteří vstřelili 4 branky. Už v 7. minutě otevřel skóre Puscas, který vstřelil branku ještě v 29. minutě. V 34. minutě se pak trefil střelou za vápnem Chipciu. Druhý poločas byl už opatrnější a spíše se zápas dohrával. Jenomže v 81. minutě zbytečně fauloval Chipciu, pro kterého to byla už druhá žlutá karta, takže následovala červená karta. V 90+1. minutě ještě zvýšil vítězství Rumunska Man, který míč výborně usměrnil do branky.
    Malta příští zápas hraje 5.9. v rámci kvalifikace v Norsku.
    Rumuni příště hrají 5.9. doma se Španělskem.

Toto je ode mě vše v tuto chvíli. Děkuji za pozornost au fotbalu zase někdy příště. (22:44:06)