Olomouc – Pardubice 2:1 (kon.) | FC Košice – Michalovce 3:1 (kon.) | Karviná – Vítkovice 4:0 (kon.)
Teplice – Sokolov 5:0 (kon.) | Raków – Opava 1:0 (kon.) | Brno – Jihlava 5:2 (kon.)
Samara – Ostrava 0:1 (kon.) | Hr. Králové – Varnsdorf 2:2 (kon.) | Prostějov – Třinec 2:2 (kon.)
Žižkov – Táborsko 3:0 (kon.) | Karviná – Poprad 0:1 (kon.) | Vladislav – Jihlava 1:8 (kon.)
Kluž – Sparta 1:0 (kon.) | Rapid – Bohemians 1905 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Amstetten 2:2 (kon.)
Olomouc – Trnava 1:2 (kon.) | Maribor – Slovácko 0:1 (kon.)
SK Sigma Olomouc
2:1 (0:1)
FK Pardubice
Sobota 29.06.2019, 10:00 • Slatinice • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

V přípravném zápase se proti sobě utkají týmy SK Sigma Olomouc a FK Pardubice. Tato mužstva se spolu naposled utkala před dvěma roky rovněž v přátelském utkání, kdy Sigma vyhrála 2:1. Dnes se bude hrát hřišti ve Slatinicích. Úvodní výkop je naplánován na 10:00.

Náhradníci: Reichl, Látal, Polom, Hála, Fredy, Zifčák, Texl

FK Pardubice: Horníček – Prosek, Breda, Toml, Pfeifer, Černý, Šejvl, Hlavatý, Huf, Solil, Kohout
    Náhradníci: Čelůstka, Pihrt, Lee, Kovář, Jeřábek, Mužík, Vejr.

1

4
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Hosté dávají gól a jdou tak už ve čtvrté minutě do vedení! Kohout poslal přihrávku na Černého, který skvělou patičkou vyslal do obrovské šance TOMÁŠE SOLILA a ten i se štěstím překonal brankáře Mandouse.
    4. Tomáš SOLIL - 0:1

7
    Domácí drží míč na své polovině a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet.

9
    Pardubice poslaly hned dva nebezpečné centry do vápna, ale ani jeden nebyl zakončen střelou.

10
    Hostující celek je od úvodního výkopu lepším celkem, který bezpečně drží míč na svých kopačkách a podniká útoky směrem dopředu.

11
    Následně se ale pardubický útočník dopustil nedovoleného zákroku a Sigma si může na chvíli odpočinout.

13
    Olomouc má k dispozici rohový kop z pravé strany a může srovnat stav zápasu.

14
    Standardní akce nakonec byla zakončena střelou, která ale šla mimo bránu soupeře z Pardubic.

15
    Hra se nyní už vyrovnala a Olomouc drží hosty pod tlakem.

16
    Ovšem s následným centrem z pravé strany si brankář Horníček poradil bez problémů.

17
    Hostující hráč se provinil faulem blízko svého vápna a následuje tak volný kop Sigmy.

18
    Ani tentokrát ale centr nepřinesl žádné větší vzrušení a Pardubice odkoply míč do bezpečí.

19
    Hosté jsou pod tlakem a neví kde jim hlava stojí. Dobrý zákrok Horníčka jim ovšem pomáhá tlaku odolat.

20
    Ani nyní z dalšího volného kopu Sigmy nic nebylo a Pardubice na chvíli mohou uklidnit hru.

22
    Domácí hráč chtěl překvapit brankáře soupeře střelou lobem, ale Horníček byl připraven a vyrazil míč do zámezí. Následuje rohový kop.

23
    Následný roh ale nepřinesl nic vážnějšího a dopředu mohou jít Pardubice.

25
    Sudí nyní přerušil hru a nařídil občerstvení pro oba týmy.

27
    Olomouc bude mít k dispozici rohový kop, potom co byl obranou Pardubic odvrácen centr z pravé strany.

29
    Ovšem centry se Sigmě dnes zatím nedaří a obrana hostů je s přehledem sbírá.

30
    Půl hodina hry je u konce a Pardubice stále a překvapivě vedou nad Sigmou 1:0.

32
    Domácí hráč to zkusil zpoza vápna, ale jeho pokus pokryl gólman Horníček.

33
    Hosté se z následného protiútoku dostali do zakončení, ovšem to bylo zblokované.

34
    Vichta poslal soupeře k zemi a Pardubice tak mají k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.

35
    Huf to nakonec zkusil střelou, která nebyla vůbec špatná, ale skončila těsně vedle pravé tyče!
    35. Hufův pokus skončil vedle.

36
    Pardubice nyní hrají především na brejky, ovšem tentokrát skončil míč jen v moci brankáře po nepřesné přihrávce.

37
    Už to vypadalo na skvělý lob olomouckého hráče do vápna, ale tam míč z voleje odkopl obránce hostů.

38
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Nešpor, přichází Zifčák.

39
    Domácí útočník se tentokráte ocitl pouze v ofsajdovém postavení a šance Sigmy je tak u konce.

40
    Pardubice jsou dnes více, než jen vyrovnaným soupeře a po zásluze stále vedou 1:0.

41
    Pardubice se skvěle dostaly do vápna soupeře, ale následný pokus o finální přihrávku byl zblokován. Ovšem hosté budou mít k dispozici rohový kop.

42
    Po závaru před bránou přišel faul ze strany hostů na gólmana Mandouse.

44
    Nyní se hraje nahoru dolů, ovšem bez nějakých střeleckých příležitostí.

45
    Olomouc ještě ke konci poločasu získala rohový kop z levé strany a bude tak mít poslední možnost srovnat.

45+1
    Ovšem centr končí bezpečně v moci brankáře Horníčka.

45+1

První poločas je u svého konce a Pardubice vedou nad Sigmou Olomouc 1:0. Už ve 4. minutě poslal hostující celek do vedení Tomáš Solil. Hra je zatím spíše vyrovnaná a rozdíl mezi prvoligovým a druholigovým týmem dnes vidět není.

Druhý poločas začne přibližně v 10:54.

46

47
    Hosté se dopustili faulu ve středu hrací plochy a u balónu tak bude Sigma Olomouc.

48
    Zlatohlávek se snažil něco vymyslet s míčem ve vápně Pardubic, ovšem to se mu nepovedlo.

49
    Olomouc ve druhém poločase zvýšila obrátky a vytvořila si dobrou šanci, ale rána zpoza vápna letěla jen vedle pravé tyče pardubické svatyně.

50
    Další nedovolený zákrok hostujícího hráče na levé straně a následuje tak volný kop pro Olomouc.

52
    Nákop Olomouce skončil jen u obrany Pardubic.

54
    Hosté to zkusili po levé straně a mají k dispozici autové vhazování.

56
    Momentálně nám toho hra moc nenabízí, jelikož se bojuje především ve středu hrací plochy a k vidění jsou nepřesné nákopy.

59
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je srovnáno na 1:1! Zifčák se dostal k míči na pravé straně a takovým lehkým centrem našel před bránou volného FREDYHO, který neměl problém zakončit hlavou z bezprostřední blízkosti.
    59. FREDY - 1:1

60
    Hodina hry je tak u konce a stav máme vyrovnaný 1:1.

62
    Už to vypadalo, že se Pardubice dostanou do zajímavé šance, ale nakonec přišla jen rána vysoko nad.

64
    Nákop za obranu skončil pouze v moci brankáře Mandouse a Sigma tak může hru na chvíli uklidnit.

66
    Olomouc měla opět k dispozici rohový kop, ovšem ten ani tentokrát nepřinesl nic a centry ze standardek se tak Sigmě dnes vůbec nedaří.

67
    Sudí opět nařídil krátké občerstvení pro oba týmy.

68
    Po srovnávacím gólu je o něco aktivnější tým z Pardubic, který se snaží něco vymyslet.

70
    Lukáš Pihrt si vytvořil příležitost ke střele, ale tou trefil pouze vlastního hráče, který se nacházel v ofsajdu a akce je u konce.

72
    Hosté nyní mají k dispozici autové vhazování na polovině soupeře.

74
    Centr Pardubic z levé strany skončil jen v zámezí vedle domácí brány.

75
    Hosté šli 4 na 4 a celá akce nakonec byla zakončena střelou, ovšem ta byla hodně nepřesná a skončila v moci brankáře Olomouce.

78
    Sigma otáčí utkání a jde do vedení! Nákop do vápna si zpracoval domácí hráč, který míč posunul Fredymu, ten se místo střely rozhodl přihrát MARTINU HÁLOVI, jenž zakončil do levé části branky.
    78. Martin HÁLA - 2:1

80
    Centr hostů z levé strany nepřinesl nic vážnějšího.

82
    Sigma se dopustila nedovoleného zákroku na své polovině a Pardubice tak získali volný kop.

83
    S následným centrem si ovšem Olomouc poradila bez problému.

85
    Pardubičtí centrují do vápna jeden míč za druhým, ale obrana Sigmy si ve druhé půli vede skvěle.

87
    Fantastický zákrok předvedl olomoucký brankář, když hlavička pardubického hráče mířila k levé tyči.

88
    Následně se do rychlého protiútoku dostala Sigma, ovšem i na druhé straně se předvedl gólman.

90

Je konec tohoto přípravného zápasu, který lépe zvládla Sigma Olomouc, která po poločase otočila nepříznivý výsledek a zvítězila 2:1.

Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 9:13.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (11:45:38)