Helsinki – CZ Bělehrad 2:1 (kon.) | AIK Stockholm – Maribor 3:2 (po pr.) | Karabach – Dundalk 3:0 (kon.)
Rosenborg – BATE 2:0 (kon.) | Kodaň – New Saints 1:0 (kon.)
AIK Stockholm
3:2 (1:0)
NK Maribor
Středa 31.07.2019, 19:00 • Friends Arena, Solna, Stockholm • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:53:03)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:19.

Je konec. Maribor nakonec slaví postup, když sice prohrál na půdě Stockholmu 2:3, ale díky lepšímu skóre z venkovního utkání jde do 3. předkola Ligy mistrů.
    Domácí vstoupili do tohoto utkání naprosto skvěle a už ve 4. minutě se prosadil Karlsson. Následně se švédské mužstvo ještě dostalo k několika střelám, ale nic vážnějšího z toho nebylo. Do druhé poloviny zápasu ovšem vstoupili skvěle hosté a ve 48. minutě srovnal Kotnik. V 61. minutě se ale povedlo vsítit branku Larssonovi. Následně branka nepadla a šlo se tak do prodloužení. Tam první poločas opět Stockholmu vyšel a v 93. minutě je poslal do vedení 3:1 Elyonoussi. Ke konci prodloužení se ovšem švédské mužstvo hodně zatáhlo, což ve 117. minutě potrestal Cretu.

120+3

120+2
    Do vápna hostů se už dostal také brankář Linner a posléze přišla tvrdá střela, kterou ale Pirič skvěle vyrazil.

120+2
    Opět přišel nákop do vápna hostů, kteří míč uklidili do zámezí a AIK získalo autové vhazování.

120+1
    Brankář Pirič čekal s výkopem od brány, dokud mu sudí neukáže žlutou kartu, což se tak následně stalo.

120+1
    Centr domácích z pravé strany nepřinesl nic velkého a balón tak zavítal pouze do zámezí.

120
    Rozhodčí nastavil dvě minuty navíc.

120
    Stockholm získal autové vhazování na polovině soupeře, ovšem následně dostal z ničeho nic křeče hostující hráč. Bylo by zajímavé, jestli by křeče měl také za stavu 3:1 pro domácí.

119
    Brankář Pirič si skvěle poradil s nákopem domácích, když vyboxoval balón.

118
    Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Kronaveter, přichází Pihler.
    117. Alexandru CRETU - 3:2

117
    Maribor právě vstřelil branku!
    Tak tohle je neskutečné, jelikož hosté následně dávají gól a snižují na 2:3 a momentálně tak postupují! Centr z rohu byl odvrácen, ovšem posléze vrátil míč do vápna Viler, který našel hlavu ALEXANDRA CRETA, který zakončil k pravé tyči, kde byl brankář Linner, ale ten propustil balón. Asistence: Viler.

117
    Tak tohle je obrovsky zmařená šance hostů, které zachránil brankář Linner fantastickým zákrokem!

116
    Na tribunách už nepanuje taková dobrá nálada, jelikož ve vzduchu je cítit velké napětí a konec zápasu tak bude hodně dramatický.

115
    Další dva útoky Mariboru už byly slibnější, ale nakonec byl domácí brankář zfaulován a hra je tak přerušena.

114
    Následně ale získala míč obrana švédského celku, která jej posunula brankáři Linnerovi a ten odkopl balón do bezpečí.

113
    Posléze ale přišel nedovolený zákrok domácího hráče ve středu hrací plochy a u balónu tak bude Maribor, který si pomalu vyvíjí tlak ke konci utkání.

Michal Raška

Branky: 4. Karlsson (Larsson), 61. Larsson, 93. Elyonoussi (Adu) – 48. Kotnik (Tavares), 117. Cretu (Viler)

Karty:   10. Elyonoussi (AIK), 24. Saletros (AIK), 41. Larsson (AIK) – 53. Cretu (MAR), 59. Perišič (MAR), 75. Vrhovec (MAR), 120+1. Pirič (MAR)

AIK Stockholm: Linner – Granli (106. Dimitriadis), Karlsson, Mets – Lundstrom (77. Rashidi), Larsson (102. Hussein), Adu, Elyonoussi, Jonsson Saletros – Obasi Ogbuke (32. Sigthorsson), Goitom (C)
    Náhradníci: Janoševič – Dimitriadis, Hussein, Lindkvist, Rashidi, Sigthorsson, Ylatupa

NK Maribor: Pirič – Milec, Ivkovič, Perišič, Viler – Cretu, Vrhovec (106. Kramarič) – Hotič, Kronaveter (118. Pihler), Kotnik (91. Vancas) – Tavares (C) (86. Mešanovič)
    Náhradníci: Handanovič – Klinar, Kramarič, Mešanovič, Pihler, Rajčevič, Vancas

Rozhodčí: Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Matthias Sbrissa (vš. SUI)

Diváci: 19 179