Benfica – Sporting 5:0 (kon.)
Benfica Lisabon
5:0 (1:0)
Sporting Lisabon
Neděle 04.08.2019, 21:45 • Estádio Do Algarve (São João da Venda) • Portugalský superpohár

Máme za sebou Portugalský Superpohár, který pro Sporting skončil ostudným a krutým debaklem. V první půli byli sice hráči v zeleném nebezpečnější, ale do kabin šli díky Silvovi ve vedení hráči Benficy. Ti si ve druhé půli otevřeli na hřišti střelnici a dalšími čtyřmi góly zesměšnili zdecimovaného soupeře. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek večera. (23:46:33)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 4:11. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 18:13.

90
    90. CHIQUINHO - 5:0

90
    Benfica právě vstřelila branku!
    Hráči v červeném podnikli další útok do otevřené obrany Sportingu. První zakončení sice ještě Ribeiro vytlačil na tyč, na dorážku CHIQUINHA již byl krátký! Asistence: Haris Seferović

89
    Doumbia přerušil rychlý útok Benficy a to je pro něj v tomto utkání konečná, když po druhé žluté kartě vidí i tu červenou.

89
    Fernandesův pokus letí jen do míst, kde stojí Vlachodimos.

88
    Raphinha je po slušné kombinaci na levé straně nachytán v ofsajdu.

87
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází De Tomas, přichází Jota.

86
    Fernandesova střela je zablokována a brankář Benficy může míč zachytit .

85
    Vlachodimos je pozorný a pro dlouhý míč za své obránce si došel.

85
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Acuna, přichází Borja.

84
    Hostům to ve druhé půli vůbec nejde a další nadějný protiútok zazdili přihrávkou do autu.

83
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Chiquinho.

83
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Taarabt.

81
    Další velká šance Benficy, která zahrozila z rychlého protiútoku. De Tomas poslal krásný centr do vápna na Seferoviće a Ribeiro předvedl vynikající reflexivní zákrok!

79
    Gabriel fauloval a poté zůstává ležet na zemi, asi bude potřebovat střídání.

78
    Pizzi si nabíhal na dlouhý míč za obranu, tam však byl jako první Ribeiro a pouští jej za brankovou čáru.

77
    Zoufalý Bruno Fernandes střílí z dálky hodně nepřesně.
    75. PIZZI - 4:0

75
    Rafa Silva si na levé straně pohrál s Correiou, dostal míč na nabíhajícího PIZZIHO, ten si míč posunul kolem Neta a střelou k tyči navyšuje skóre duelu! Asistence: Rafa Silva

73
    Další střela hostů z dálky je lehce tečována na rohový kop.

73
    Phelyppe se po rohovém kopu dostal k hlavičce a posílá míč vysoko nad branku.

72
    De Tomas zatáhl k zemi soupeře a opět vidíme žlutou kartu.

72
    Pizzi střílí z úhlu a Ribeiro jeho pokus chytá.

70
    Seferović fauluje Doumbiu a je dalším oceněným žlutým kartonkem.

70
    Phellype se dostal k hlavičce v těžké pozici a Vlachodimos nemá problém jeho pokus ukrýt do rukavic.

69
    Silva je faulován a rozhodčí píská.

68
    Seferović dostal výbornou přihrávku mezi obránce, jeho pokus ale dokázal Ribeiro vytáhnout na rohový kop.

66
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Coates, přichází Diaby.

66
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Dost, přichází Phellype.
    64. GRIMALDO - 3:0

64
    A míč si k přímému kopu postavil ALEX GRIMALDO, který jej střelou o tyč posílá do sítě! Bez asistence.

63
    Coates poslal k zemi De Tomase tvrdým zákrokem a po zásluze vidí žlutou kartu!

62
    A mohlo to být již o tři branky! Silva unikal obrancům v zeleném, ale Pizzimu předložil hroznou přihrávku. Ten tak musel střílet z otočky a netrefil branku.
    60. PIZZI - 2:0

60
    Tak to je obrovská hrubice obrany Sportingu! Coates chtěl rozehrát míč, jenomže si nevšiml stojícího Mathieuho, od něj se míč odrazil k Silvovi, který jej předložil PIZZIMU před prázdnou branku a máme to rázem o dvě branky! Asistence: Rafa Silva

59
    Neto se při obranném zákroku zranil a bude muset být ošetřen.

58
    Sporting se teď většinu času brání, ale Benfica se není schopna dostat na dostřel branky.

57
    Domácí sice nezvládli rozehrávku, hosté však při prechodu do útoku dopadli ještě hůře.

55
    De Tomas střílí svým pokusem jen do středu branky.

54
    Pizzi ostře dohrál Fernandese, tentokrát se to obešlo jen s ústním napomenutím.

54
    Narážečka hráčům v červeném nevyšla a Ribeiro může rozehrát od branky.

53
    Tento Fernandesův pokus o přenesení hry na levou stranu končí mimo hřiště.

52
    De Tomasův pokus levačkou letí po zemi mimo tři tyče.

51
    Raphinha se dostal lehce k míči, jeho pokus levačkou končí nad.

50
    Tak zatímco v první půli se sudí s kartami držel, teď stihl během úvodních pěti minut poločasu druhého nasázet hned čtyři. Po přerušení brejku vidí další kartu stoper Benficy Ferro.

49
    Raphinha se snažil přerušit rychlý útok Benficy což se mu sice nepovedlo, přesto od rozhodčího vidí žlutou kartu.

49
    Dias zezadu fauluje Fernandese a je dalším oceněným žlutou kartou.

48
    Centr Correiy letí až za branku.

46
    Grimaldo byl později v souboji a vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

46
    Hráči Benficy zahajují druhou půli dlouhým míčem, Coates si jej pohlídal a přenechal pro Ribeira.

46

Máme za sebou velice zajímavý úvodní poločas Superpoháru a derby zápasu mezi Benficou a Sportingem. Oba týmy hrají velice důrazně a sudí dobrému spádu hry pomáhá volnějším pojetím pískání. Sporting měl v úvodní půli tři velice dobré šance, které však neproměnil a potrestal je za to Silva, který si naběhl na centr Pizziho a vstřelil prozatím jedinou branku duelu.

Druhý poločas začne přibližně v 22:51.

45+1

45+1
    Fernandes nepříjemně došlápl po rozehrávce Diase a ten se skácel bolestí k zemi.

45+1
    Acuna se dostal k odraženému míči a z voleje jej namířil mezi fanoušky.

45
    Doumbia je zatažen za dres a Sporting zůstane u míče.

44
    Acuna dlouho přemýšlel co udělá s míčem a nakonec jej dobrou střelou poslal těsně vedlé levé tyče Benficy!

43
    Jenomže pokus Bruna Fernandese letí vysoko nad branku.

42
    Pizzi tentokrát fauluje a hráče v zeleném budou kopat přímý kop.
    40. SILVA - 1:0

40

zatímco Sporting své šance zahazuje, Benfica je proměňuje! Pizzi poslal nádherný centr na nabíhajícího RAFU SILVU, který volejem k tyči otevírá skóre tohoto duelu! Asistence: Pizzi

39
    Sporting hraje dnes velice přímočaře a dostal se do další šance na levé straně hřiště a Bruno Fernandes napálil dobře vyběhnutého Vlachodimose!

39
    Doumbia stáhl protihráče k zemi a sudí foukl do píšťalky.

36
    Mathieu si skvěle poradil s dlouhým míčem a ještě konstruktivně rozehrál. Domácí pak faulují a tak Sporting zůstane na míči.

35
    Bruno Fernandes nedokázal zpracovat dlouhý míč, navíc byl stejně v ofsajdu, tak by veškeré vzrušení bylo zbytečné.

33
    Hráči Benficy se při rozehrávce trochu zahánění a mohou být rádi, že z této situace vyvázli bez ztráty míče.

31
    Hosté po dlouhé kombinace lacině ztratili míč a po přerušení brejku vidí žlutou kartu Doumbia.

29
    Po rohovém kopu pálí Doumbia vysoko nad branku.
    28. Vlachodimos podržel svůj celek.

28
    Krásná a jednoduchá akce hostů! Dost lehce přiťukl dlouhý míč do kroku Fernandesovi a ten krásnou ranou protáhl Vlachodimose!

28
    Neto zahrál jako poslední hráč hodně laxně a Silva mu odebral míč, jeho střela však Ribeirovi vrásky neudělala.

28
    Toto je moc i na takového rychlíka, jakým je Acuna a Vlachodimos může rozehrát od své branky.

26
    Tempo hry se mírně zklidnilo a vidíme kombinaci obou týmů ve středu hřiště.

25
    Dlouhý míč za obranu stahuje ze vzduchu Ribeiro.

24
    Sudí teď hodně pozdě odpískal Fernandesovi ofsajd a Sporting tak přichází o možnost obrovské šance.

24
    Fernandes posílá rukami k zemi Gabriela a je pískáno.

23
    Hosté hrozí centry z jedné i druhé strany, koncovka jim však vázne.

21
    Grimaldův přímý kop příliš starostí Ribeirovi nenadělal.

20
    Tak přeci jsme se dočkali žluté karty. Acuna je opět pozdě v souboji a na hranici pokutového území posílá k zemi Seferoviće.

19
    Mathieu dal hlavu do ostrého centru z pravé strany a udržel míč ve hře.

18
    Acuna byl hodně pozdě v souboji a velice ostře zajel do Pizziho, vše se opět obešlo bez karty.

16
    Míč se odrazil k Florentinovi, který jej napálil hodně vysoko nad branku.

16
    Rohový kop se však Sportingu vůbec nepovedl a do rychlého kontru mohli jít jejich soupeři a Seferovićovu střelu na poslední chvílí sráží na rohový kop Correia.

15
    Vlachodimos ostrý centr do pokutového území boxuje na rohový kop.

14
    Gabriel střelou z pětadvaceti metrů míří jen do Ribeira.

13
    Opět jsme ve středu hřiště viděli několik hodně ostrých zákroků. Sudí hru zatím ještě pouští, ale za chvíli i on bude muset začít jednat.

12
    Tento křížný míč Gabriela končí mimo hřiště.

11
    Raphinha svůj pokus pouze napálil do obránce.

10
    Po něm míč chytá do rukavic Ribeiro, rozhodčí však ještě píská zřejmě faul.

10
    Tavares si dlouhý míč nezpracoval dobře, ale díky dobrému skluzu získal alespoň rohový kop.

9
    Silva tento dlouhý míč opravdu nemohl stihnout.

8
    Neto dalším ostrým faulem přepálil De Tomase a tentokrát je mu již důrazně domlouváno.

6
    Útok Sportingu končí odmávaným ofsajdem.

5
    Tak tenhle zápas bude velice ostrý! Hráči v červeném mohli jít do rychlého brejku, obránci Sportingu je však zastavují ostrými zákroky, faul se nepíská.

4
    S tím si již hráči domácích poradili a míč odehráli daleko od branky.
    3. Ferro si málem vstřelil vlastní branku.

3
    To byla obrovská šance Sportingu! Dva jeho hráči se dostali do rychlého protiútoku a po centru před branku si Ferro poslal míč na vlastní branku a Vlachodimos musel vytáhnout míč konečky prstů na rohový kop!

3
    Hráči Sportingu si však s centrem poradili.

2
    Rafa končí po faulu na zemi a červení mohou zahrávat standartní situaci.

1
    Na míči nám v úvodu kombinuje Benfica, útok po pravé straně ale končí pouze v autu.

1

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Tavares, Dias, Ferro, Grimaldo – Pizzi, Florentino, Gabriel, Silva – Seferović, De Tomas
    Náhradníci: Zlobin – Ebuehi, Chiquinho, Jardel, Jota, Taarabt, Vinicius

Sporting Lisabon: Ribeiro – Coates, Neto, Mathieu – Correia, Wendel, Fernandes, Doumbia, Acuna – Raphinha, Dost
    Náhradníci: Maximiano – Borja, Diaby, Henrique, Ilori, Phellype, Vietto.

Na opačné straně stojí lisabonský Sporting, který jen marně stíhal velice silné duo Porto – Benfica, přičemž se nakonec umístil na třetí pozici, což má za důsledek skupinovou fázi Evropské ligy. Sportingu nakonec scházelo na druhé Porto jedenáct bodů, koncovka soutěže tak nic moc neřešila, což se pochopitelně projevilo také na výsledcích. Sporting se do dnešního superpoháru probojoval díky úspěšné cestě v rámci domácího poháru. Tam se v samotném finále schylovalo k velice zajímavé bitvě proti Portu, přičemž devadesát minut nabídlo nerozhodný výsledek. Aby toho nebylo málo, tak se Sporting v prodloužení dostal do vedení, avšak v první minutě nastaveného času druhého poločasu soupeř srovnal. Finále tak dospělo až do penaltového rozstřelu, ve kterém slavil právě Sporting.

Benfica dokázala v uplynulé sezoně usednout na první pozici, která ji pochopitelně zaručila mistrovský titul, a sice s dvoubodovým náskokem na druhé Porto. Benfica za celou sezónu prohrála pouze tři zápasy, navíc jí zastihla vynikající forma ke konci ročníku, která měla za důsledek mistrovský titul. Lisabon měl s velkým náskokem nejlepší ofenzívu soutěže, na druhou stranu se prezentoval druhou nejlepší obranou. Co se týče domácího poháru, tak tam v rámci semifinále nestačil právě na Sporting, který se po úspěšném dvojzápase podíval do finále proti Portu.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Ještě před startem portugalské nejvyšší soutěže budeme sledovat bitvu o tamní superpohár, ve kterém se proti sobě představí Benfica Lisabon a Sporting Lisabon.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.