Švýcarsko – Finsko 0:6 (kon.) | USA – Švédsko 4:5 (2:3 po s.n.) | Česko – Kanada 1:7 (kon.)
Slovensko – Rusko 1:2 (po pr.)
konec
Švýcarsko
0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Finsko
Středa 07.08.2019, 15:30 • Zimní stadion města Břeclavi, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A
Partner:
  44:30 Brad LAMBERT - 0:6
   
  44:30
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Máme tu další finský gól. Ruben Rafkin vypálil od modré lajny do mantinelu vedle švýcarské branky, puk se odrazil zpět před branku, kde do odkryté branky skóroval BRAD LAMBERT. Ten třetím gólem v dnešním zápase kompletuje hattrick! Asistence: Ruben Rafkin a Rami Määttä.
  31:48 Brad LAMBERT - 0:5
   
  31:48
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Tak to byl gól! Topi Niemelä vystřelil od modré pouze do mantinelu vedle švýcarské branky, puk se však odrazil zpět před branku, kde se k němu jako první dostal BRAD LAMBERT, který z první vymetl šibenici! Asistence: Topi Niemelä.
  26:31 Roby JÄRVENTIE - 0:4
   
  26:31
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Po parádní přihrávce zpoza branky od Olivera Suniho ROBY JÄRVENTIE parádní střelou z první poslal puk pod víko švýcarské branky. Přesouvající se Andri Henauer se po Finově trefě jen marně natahoval. Finský tým tak vede už o čtyři branky a nad českým i švýcarským týmem se smráká. Vypadá to, že večerní utkání mezi Kanadou a domácím výběrem bude už pouhou formalitou. Asistence: Oliver Suni, Roni Hirvonen.
  21:28 Aatu RÄTY - 0:3
   
  21:28
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Tak to bylo rychlé! Necelé dvě minuty po začátku druhé třetiny se před švýcarskou brankou dostal k puku AATU RÄTY, který neváhal a parádní dělovkou poslal puk pod víko soupeřovy branky. Finsko vede 3:0 a dá se říct, že je rozhodnuto. Asistence: Topi Niemelä.
  08:51 Roni HIRVONEN - 0:2
   
  08:51
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Tak to byla trefa! RONI HIRVONEN probruslil od mantinelu až na osu hřiště, kde parádní střelou z bekhendu podobně jako jeho spoluhráč vymetl pravou šibenici! Finové vedou už o dvě branky a mají velmi blízko k postupu mezi nejlepší čtveřici turnaje. Bez asistence.
  05:51 Brad LAMBERT - 0:1
   
  05:51
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Z první finské přesilovky ihned padá gól. BRAD LAMBERT se dostal na hranici levého kruhu ke střele, kterou vymetl pavouky v pravé šibenici švýcarské branky! Asistence: Juuso Mäenpää a Topi Niemelä.

  Libor Kokoška

  Branky a nahrávky: 6. Lambert (Mäenpää, Niemelä), 9. Hirvonen, 22. Aatu Räty (Niemelä), 27. Järventie (Suni, Hirvonen), 32. Lambert (Niemelä), 45. Lambert (Rafkin, Määttä)


  Švýcarsko: Henauer (41. Patenaude) – Streule, Meier, Sidler, Delémont, von Allmen, Chanton, Nussbaumer – Knak (C), Fahrni, Reichle – Robin, Allenspach, Dufey (A) – Hofer, Lindemann, Zaugg – Bottini, Bieri, Derungs – Ritzmann (A).
  Finsko: Blomqvist (Jatkola) – Viro, Puutio (A), Nyman (A), Niemelä, Määttä, Rafkin, Koskela, Karnaranta – Järventie, Hirvonen (C), Suni – Seppälä, Aatu Räty, Lambert – Luoto, Mäenpää, Korkalainen – Niemi, Määttä, Liukas.

  Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Robin Šír – Lukáš Rampír, Vladimír Rožánek

  Diváci: 268