Trenčín – K. Vary 9:3 (kon.) | Kladno – Füchse 5:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Púchov 4:3 (kon.)
Kobra – Příbram 5:0 (kon.) | Linz – Motor ČB 4:1 (kon.)

Kladno právě vstřelilo branku!
    Střelou do prázdné branky pečetí BRENDAN O'DONNELL vítězství Kladna.

59:00
    Běží poslední minuta poslední třetiny.

58:03
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2+2 min + osobní trest do konce utkání, bitka).
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Clarke Breitkreuz – 2+2 min + osobní trest do konce utkání, bitka).

58:02
    Kehar se pustil do bitky s Breitkreuzem!

57:15
    Hosté zkoušejí hru bez brankáře.

56:59
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Darcy Murphy – 2 min. + osobní trest do konce utkání).

56:35
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., hrubost).

53:35
    Lausitzer Füchse právě vstřelili branku!
    Přesilová hra je u konce po čtyřech vteřinách! V předbrankovém prostoru se dokázal prosadit důrazný MIKE HAMMOND.

53:31
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendan O'Donnell – 2 min., podrážení).

52:27
    Stach z pravého křídla našel křižnou přihrávkou Jágra, který pouze nastavil svou čepel na teč! Carruth se stihl přemístit.

51:54
    Murphy podpořil útok a v přečíslení dva na jednoho nastřelil pouze levou tyč Bízgalovy branky!

50:53
    Okamžitá střela ihned po buly se otřela o rameno zakleknutého Carrutha do ochranné sítě.

50:13
    Před pravou tyčí se mohl prosadit Andres, ale jeho koncovka nebyla vůbec přesná.

48:18
    Keussen ze středu modré čáry vysílá jednu střelu za druhou, ale Brízgala zůstává stále stoprocentní.

47:06
    Jelínek ani Strnad v těsných únicích ve vlastním oslabení Carrutha nepřekonali!

46:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., hákování).

45:50
    Hráči Weiswasseru chybují v obranné třetině a příliš lacině pouští Rytíře do střeleckých pozic.

44:00
    Hajný se dokázal dostat těsně za obranu soupeře, ale bekhendový pokus už nedokázal v blízkosti zvednout nad beton Carrutha.

43:38
    Carruth teď nádherně! Přihrávka skrz brankoviště a okamžitá střela skončila pouze na betonech skvěle se přesouvajícího Carrutha.

43:27
    Krátký pobyt Kladna ukončil Carruth, který si v přehuštěném prostoru našel mezeru na Smetanovu střelu.

43:02
    Oba týmy hrají v plném počtu hráčů.

41:49
    Stach se pokusil najít žabičkou před brankou najíždějícího Lakose, ale obrana Füsche byla úspěšná.

40:54
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Robert Farmer – 2 min., hrubost).

40:46
    Bránící Hammond na hranici brankoviště srazil střelu od modré. Hra se stěhuje do střední třetiny.

40:32
    Jágr vytáhl hru na modrou čáru, kde Kaut na nic nečekal a v rychlosti pálil přímo do hrudi Carrutha.

40:01

Ve druhém dějství Rytíři pohotově upevnili své vedení. Třemi brankami nastoupí Kladno do poslední části s náskokem čtyř gólů.

40:00

39:57
    O'Donnellovu dělovka vytěsnil Carruth bez větších problémů.

39:24
    Strodel se přiřítil z druhé vlny mezi kruhy, ale jeho pokus skončil sražen obránci Kladna.

37:02
    Andersova střela z levé strany přepadla Brízgalovi přes beton a k první brance hostí nechybělo moc.

36:20
    Hostům se nedaří přejít přes střední pásmo, které Kladno velmi dobře brání.

35:45
    Tvrdou dělovku schytal do obličeje Jakub Müller, který okamžitě odjel na střídačku.

35:21
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., krosček).

34:08
    Krátce po skončení přesilové hry domácí opět skórují a upevňují své vedení. JAKUB HAJNÝ byl na brankovišti důrazný a překonal Carrutha. Asistence: Jakub Strnad a Ondřej Smetana.

33:38
    Ze středu modré nahodil Smetana kotouč těsně vedle levé tyče, ale nikomu z domácích se před brankou nepodařilo tečovat.

32:51
    Jágr zkoušel najít Zikmunda před brankou, ale jeho bekhend skončil za brankou.

32:04
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Ondřej Poživil – 2 min., vysoká hůl).

30:51
    Jágr se pokusil prokličkovat do prostoru mezikruží, ale zdvojenou obranou neprošel.

29:26
    Redlich našel svého kolegu před pravou tyčí, kam také posílal přihrávku. Hosté si málem připsali druhý vlastní gól.

28:49
    Murphy se dostal za kladenskou obranu a rychlou střelou mířil mezi Brízgalovy betony! Kladenský brankář zajel až do branky, ale puk zastavil těsně před brankovou čarou.

28:28
    Přečíslení dva na jednoho vyřešil Ustorf individuální střelou. Tu si Brízgala pohlídal a jistým zákrokem přerušil hru.

27:37
    Hosté opět inkasují. Před brankou zůstal nepokrytý ŠIMON JELÍNEK, který dostal přihrávku z pravého rohu.

27:02
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba celky bez větších obtíží přechází do slibných střeleckých pozic.

24:07
    Z rychlého protiútoku Kladno opět skóruje. Podle všeho se jednalo o vlastní gól po zmatcích v brankovišti Füsche. Posledním hráčem na puku byl DAVID STACH.

23:54
    Přečíslení dva na jednoho hostí zastavil vracející se Jágr, který zachytil zpětnou přihrávku Andrese.

22:33
    Němci působí aktivnějším dojmem. Od modré to zkusil krátce po vhazování Poživil.

21:17
    Německý útok se skvěle prokombinoval ke střele. Po přenesení hry na levé křídlo pálil rychle Murphy, jehož pokus vytěsnil přesouvající se Brízgala.

20:01

Do první třetiny vstoupili lépe domácí. Po pár minutách se tempo hry zklidnilo a vyrovnalo. Přesilovou hru si jako první zahráli Němci, kteří si nedokázali vytvořit slibnější koncovku. Naopak domácí svou početní výhodu zužitkovali a do šaten odchází po dvaceti minutách s těsným vedením.

20:00

19:38
    Nepříjemně tečovaná skončila střela z hole Kuschela. Brízgala letící puk vyrazil do rohu kluziště.

18:46
    Hosté se nemohou vymanit z kladenského sevření. Nicméně se hra drží spíše u hrazení a Carruth nemusí příliš zasahovat.

18:06
    Na druhé straně totožně pálil Kehar. Oba brankáři si s tvrdými střelami poradili.

17:49
    Farmer zpoza branky našel nepokrytého Hammonda, který z nápřahu prověřil Brízgalu!

17:22
    Vysoké nahození od modré Carruth viděl a raději přerušil hru.

15:54
    Domácí celek přesilovou hru využívá a otevírá stav utkání. LADISLAV ZIKMUND vyjel od pomezní čáry na levý kruh a prostřelil Carrutha na bližší tyči. Asistence: Jaromír Jágr.

14:53
    Stach to nemyslel vůbec špatně! Jeho jedovatou střelu zápěstím ale dokázal Carruth vytěsnit vedle branky.

14:27
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse (Julius Karrer – 2 min., podrážení).

13:14
    Příliš dlouho si připravoval střelu z mezikruží O'Donnell, kterému puk vypíchl Poživil. Kanaďan pokračoval v akci a po sjetí na střed pravého kruhu mířil rychle mezi betony Carrutha.

11:48
    Spousta prostoru se otevřela rozjetému Murphymu, jehož střelu na vzdálenější tyč zachytil Brízgala.

11:15
    V obranné třetině ukázal šikovné ruce Keussen, který si poradil s kladenskou napadající dvojicí.

10:57
    Hajný zavezl puk přes pravé křídlo a následně jej bekhendem nahodil na bližší tyč, kde byl připraven brankář hostí se svou lapačkou.

10:28
    Po střele od modré vyrazil puk Carruth pouze do chumlu před sebou, kde puk jako první ulovil Machač. Jeho pokus o dorážku ale mezi tři tyče nešel.

10:00
    Je za námi první polovina úvodní třetiny. Z kladenského tlaku v prvních minutách sešlo, nyní je hra vyrovnaná.

08:08
    Zikmund se pokusil dostat za obranu Füsche, ale toho si všiml Granz, který prudký pas srazil.

07:30
    Špatné rozehrávky přesilové pětky se zmocnili domácí, kteří se znova osvobozují.

06:50
    Po řadě přihrávek dostal nabito na levou část modré čáry Andres, který při své dělovce zlomil hůl.

06:03
    Hosté byli vyhnáni až do vlastní obranné třetiny, odkud zakládá útok Breitkreuz.

05:41
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Kaut – 2 min., držení).

05:07
    Hra se opět přestěhovala na polovinu Füsche, kde oba týmy bojují o kotouč na hrazení.

04:38
    Německé úsilí mohlo přinést první branku. Murphy ve skvělé rychlosti nabruslil z pravého křídla přímo před branku, kde mu Brízgala nenechal otevřený prostor.

04:02
    Zikmund skvěle tečoval střelu od modré mezi kruhy, ale Carruth pohotově zasáhl. Poradil si také s Jágrovou střelou zápěstím, jenž šla z pravého kruhu.

03:37
    Máme tu první přerušení hry. Zatím se hraje ve velkém tempu.

02:51
    Zámek Rytířů přerušila chybná přihrávka, kterou zachytil Strodel. Jeho vyhození ale zastavili domácí hned za modrou čarou.

02:00
    Machač z pravého rohu bekhendem posunul hru na Redlicha, který bez přípravy poslal kotouč pouze za vzdálenější tyč.

01:26
    Sólově zkusil projít kladenskou obranou hostující Farmer, ale marně.

01:08
    Z ostřejšího úhlu to zkoušel zase Kružík, ale Carruth tentokrát zasahovat nemusel.

00:48
    Keharova střela byla zblokovaná a z druhé vlny plácl do kotouče Kružík. Carruth si připisuje první zákrok.

00:17
    Hned do první střelecké příležitosti se dostal po šikovné předávce kladenský Stach, jehož pokus srazil nad branku bránící Andres.

00:01

Rytíři Kladno: Brízgala (Cikánek) – Müller, Lakos, Romančík, Kehar, Zelingr, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Kružík, Melka, O'Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Jelínek

EHC Lausitzer Füchse: Franzreb (Carruth) – Keussen, Fern, Kuschel, Poživil, Monteith, Granz, Karrer – Ustorf, Murphy, Schwamberger – Rentsch, Reichel, Farmer – Breitkreuz, Rennert, George – Andres, Hammond, Strodel

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Brejcha, Jelínek.

Německý celek má za sebou zatím pouze dvě odehraná utkání, a to vítězně. V prvním případě Lišky porazily celek Berlína na samostatné nájezdy 5:4. Ve druhém utkání zavítal celek Lausitzeru na českou půdu, kde jako první vyzval HC Benátky nad Jizerou. Ty dokázaly stáhnout dvougólovou ztrátu, ale v prodloužení byli úspěšní Němci – 3:4.

EHC Lausitzer Füsche v Česku bude pokračovat na ledě Rytířů Kladno, ČEZ Motor České Budějovice, HC Stadion Litoměřice a HC Slovan Ústní nad Labem.

Příprava Rytířům zatím příliš úspěšně nevychází. Těsnou porážkou v prodloužení na ledě Litvínova kladenští hokejisté porazili pražskou Slavii. Od té doby ale podlehlo Kladno totožným rozdílem 2:5 v odvetném zápase s Litvínovem a také na ledě Plzně. Sérii porážek navýšil Rytířům celek Mladé Boleslavi. Zvládnou Středočeši ukončit tuto sérii v zápase proti německým Liškám?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 16. Zikmund (Jágr), 25. Stach, 28. Jelínek, 35. Hajný (Strnad, Smetana), 60. O'Donnell – 54. Hammond

EHC Lausitzer Füchse: Carruth (Franzreb) – Keussen, Fern, Kuschel, Poživil, Monteith, Granz, Karrer – Ustorf, Murphy, Schwamberger – Rentsch, Reichel, Farmer – Breitkreuz, Rennert, George – Andres, Hammond, Strodel

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Brejcha, Jelínek