Chabarovsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Ufa 1:3 (kon.) | Jokerit – Riga 7:2 (kon.)
Soči – Kazaň 3:6 (kon.)
HC Kometa Brno
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 07.09.2019, 17:30 • DRFG arena • turnaj O Pohár DHL • 2. kolo

Třetí třetina nabídla jako ta první jednu branku. Více ze hry měla Kometa, která se dokázala prosadit zásluhou Martiška. Salcburk srážely častá vyloučení. Kometa tak může slavit zasloužené vítězství. (19:36:41)

59:30
    Brno svíralo obranu hostů u vlastní brány, ale příliš prostoru na zakončení si nikdo nenašel.

58:57
    Hostům se daří vyhodit puk až na druhou stranu hřiště.

58:36
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Obu – 2 min., hákování).

58:10
    Svoboda nepřesně rozehrál a daroval soupeři kotouč. Ten však pouze najel do útočného pásma, kde mu byl touš odebrán.

56:52
    Popelka si vyjel z levé části útočného pásma až před branku, zkusil zakončit bekhendem, ale branku netrefil.

56:25
    Martiška vystřelil po ledě z pravé strany hřiště. Bugl nemusel zasahovat.

55:23
    Eliaš nenašel v útočném pásmu své spoluhráče, ale následoval souboj o kotouč v rohu hřiště a hosté zůstávají před Kubíkem.

54:31
    Holemý se snažil najít rozjetého Brabence, který však na puk nedosáhl, takže je pískáno zakázané uvolnění.

54:02
    Maier střílel ihned po vhazování a trefil hráče, kteří opouštěli kruh pro vhazování.

53:19
    Danjo Leonhardt se rozjel rychle, před Kubíkem prudce zabrzdil, ztratil rovnováhu a trestné střílení vůbec nezakončil.

53:19
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček I. – trestné střílení, podrážení).

53:10
    Salcburk pojede trestné střílení!

52:24
    Svozil našel přes celou šíři útočného pásma Dufka, který pálil bez přípravy, ale Bugla překonat nedokázal.

52:10
    Po vhazování přišla okamžitě střela od modré čáry, kterou brankář Salcburku bez problému chytil.

52:03
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Okonkwo – 2 min., nedovolené bránění).

51:26
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brabenec – 2 min., držení).

50:55
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak Kometa využívá dvojnásobnou přesilovou hru. DOMINICK VAŠÍČEK využil chyby obránců před vlastní bránou a posílá Kometu znovu do vedení o tři branky. Bez asistence.

50:43
    Z vrcholu kruhu pálil Kowalczyk a následně se pokoušel hostujícího brankáře prostřelit i Fajmon, jenže bez úspěchu.

50:19
    Hráči bojují o kotouč v levém rohu u brány Salcburku.

50:08
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Eliaš – 2 min., vysoká hůl).

49:49
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Lutz – 2 min., příliš mnoho hráčů).

49:12
    Vypadá to, že brněnský útočník bude v pořádku, takže hra pokračuje a Kometa je v útočném pásmu.

48:27
    Brabenec získal puk v obranné třetině a rychle se vydal do útoku po levém křídle. Po přejetí modré čáry vystřelil na vzdálenější tyč a těsně minul. Následně nepříjemně narazil do mantinelu a hra je přerušena.

47:26
    Braun si najel do útočného pásma a vystřelil přes obránce, který nohou zvládl změnit směr puku a Kubík nemusel zasahovat.

47:07
    Borzecki po rychlém protiútoku mířil z pravého kruhu na vzdálenější tyč. Kubík puk vytěsnil vyrážečkou.

46:05
    Dufek ve středním pásmu předal puk Martiškovi, který se chtěl protlačit přes dva obránce, ale to se mu nepovedlo.

45:10
    Vašíček poslal puk do středního pásma, kde jej rychle přebral hostující hráč, který se však kotouče zbavil nahozením za branku Kubíka.

44:58
    Už i hosté jsou v plném počtu.

44:11
    Svoboda si vybruslil na střed útočného pásma a vystřelil nad lapačku. Úspěšný však nebyl.

43:53
    Kometa hraje v plném počtu.

42:58
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Maier – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

42:36
    Salcburku se nepovedl přechod přes modrou čáru, je pískán ofsajd.

41:38
    Wimmer střílel od modré čáry a trefil bránícího hráče, který stál těsně před ním. Kometě se povedlo puk získat a vyhodit z vlastní třetiny.

41:34
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček J. – 2 min., podrážení).

40:48
    A domácí brankář musel být znovu v pozoru, ale ani tentokrát nepustil kotouč za svá záda.

40:15
    Kubík musí zasahovat lapačkou proti prvnímu útoku Salcburku.

40:01

Druhá perioda byla na branky i šance bohatší. Brno se hned v úvodu dostalo do dvoubrankového vedení, když se blýskl rychlou akcí Michal Kunc. O chvíli později to bylo na střídačce Komety ještě veselejší, když se prosadil Martiška. Salcburk stihl korigovat stav v 28. minutě, když se prosadil Lutz. Kometa měla vícero šancí na zvýšení skóre, ale žádná se již neujala. Třetí perioda začne v 19:01.

40:00

39:27
    Maier se prodral přes obránce a vypadalo to, že půjde sám na Kubíka, jenže v rozhodující moment upadl a nemohl zakončit. Rozhodčí faul neviděl a hru přerušuje kvůli posunuté brance.

38:52
    Brno se jednoduše dostalo do útočného pásma. Kombinaci přerušila až hokejka hostů, která poslala puk do hlediště.

38:03
    Popelka stál nehlídaný u pravé tyče, čehož si všiml Stránský a předal Popelkovi kotouč. Ten se napřáhl a vystřelil. Gól z toho však není, jelikož Bugl se stačil přemístit.

37:38
    Hostům se dvakrát nepodařilo založit útočnou akci a je znovu pískáno zakázané uvolnění.

36:34
    Kunc byl nejrychleji u kotouče za brankou soupeře a hledal v mezikruží Brabence. Obrana Salcburku však byla pozorná a pas zablokovala.

35:58
    Hosté si nerozuměli za vlastní brankou a puk poslali přesně na Matěje Svobodu, který měl čas před Buglem, ale bekhendem branku přestřelil.

34:40
    Malý nabral rychlost a dostal se přes dva obránce ke kotouči. Ten se snažil rychle předat na Stránského, jenž byl úplně sám před brankou, ale přihrávka byla hodně nepřesná.

34:06
    Puk se dostal mimo hřiště. Bude se vhazovat před domácím brankářem.

33:07
    Kunc si sjížděl k bráně hostů a Svoboda u skvěle nabídl puk, jenže brněnský útočník tentokrát namířil kotouč nad branku Bugla.

32:17
    Schwaiger nedokázal dostat puk z vlastní třetiny, na čemž má velkou zásluhu Bartes, který k soupeři rychle přistoupil. Puk se však začal na ledě vrtět a domácí hráč touš dlouho neudržel.

31:11
    Svozil dlouho držel kotouč ve své moci, ale jeho následná přihrávka nenašla na modré čáře nikoho, takže Brňané musí opustit útočné pásmo.

30:29
    Nepřesnosti na obou stranách přisuzují puk Kometě, která zakládá svůj útok od vlastní brány.

29:52
    Ehamův pokus z pravého kruhu vyrazil Kubík do ochranné sítě.

28:40
    Ivo Sedláček se hnal do samostatného úniku. Na záda se mu pověsil hostující obránce, ale ani on nezastavil Sedláčka v zakončení. Ten vylil pro nedostatek místa svižnou střelu, kterou Bugl vyrazil vyrážečkou.

27:46
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Salcburk snižuje svou ztrátu po rychlo akci. Leonhardt našel před brankou JULIANA LUTZE, jenž zvládl brněnského brankáře překonat pokusem mezi betony. Asistence: Danjo Leonhardt.

27:14
    Reich přejel útočnou modrou čáru po levé straně a ihned vystřelil zápěstím. Kubík zasahovat nemusel.

26:29
    Svozil pálil ze středu modré čáry. Trefil jen bránícího hráče, ale Kometa nadále zůstává v útočném pásmu.

25:38
    Cimmerman ztratil puk ještě ve středním pásmu, takže Kometa rychle otočila hru ke druhé brance, jenže při přechodu nebylo vše podle pravidel, takže se píská ofsajd.

25:16
    Hosté se neshodli v kombinaci a je z toho zakázané uvolnění.

23:52
    Braun předal puk na Lutze a hosté šli do přečíslení tři na dva, jenže druhý jmenovaný chtěl předat puk za sebe, kde již byl připraven dojíždějící domácí hráč.

23:38
    Kometa je v úvodu třetiny velmi aktivní a nepouští soupeře ke kotouči. Další útočnou sekvenci Brna přerušuje až zákrokem Bugl, jenž zasáhl proti střele Malého.

22:31
    A Kometa vede již o tři branky. Sebastian Bartes dostal puk za branku hostů, kde si jej převzal Dominick Vašíček, který našel před brankou MARCEL MARTIŠKA, jenž překonal hostujícího brankáře. Asistence: Sebastian Bartes, Dominick Vašíček.

21:40
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

20:34
    Kometa brzy po začátku druhé třetiny zvyšuje své vedení. Daniel Kowalczyk vyslal po pravé straně MICHALA KUNCE, který si dojel do útočného pásma a namířil si to přes brankoviště k druhé tyči. Bugl se začal přesouvat a nechal mezírku mezi betony, kterou Kunc využil. Asistence: Daniel Kowalczyk.

20:05
    Úvodní vhazování vyhrává domácí Kometa.

20:01

První třetina je minulostí a do šaten odchází spokojenější Brňané, kteří se v úvodních minutách spíše bránili. Hned v první třetině bylo vidět sedm vyloučených. Právě jediná branka utkání padla v přesilové hře 4 proti 4, když po přihrávce Brabence skóroval do prázdné brány Michal Kunc. Druhá perioda začne v 18:17.

20:00

19:53
    Kometa vybojovala vhazování a Kowalczyk pálil přes chumel hráčů. Bugl střelu viděl a zneškodnil lapačkou.

19:50
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Menner – 2 min., držení).

19:40
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Malý – 2 min., podrážení).

19:24
    Borzecki si natáhl puk na bekhend a prověřil Kubíka z levé strany.

18:14
    Maier se dostal přes obránce, kteří stáli na modré čáře a jel sám na Kubíka. Zkusil střelu nad vyrážečku, ale puk vylétl až nad horní tyč!

17:50
    Přihrávka rukou zastavuje útočnou akci hostů. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

16:21
    Kowalczyk si vzal kotouč ve středním pásmu a prosmýkl se až za útočnou modrou, kde puk předal na levou stranu. Střela na bližší tyč nedělal hostujícímu brankáři sebemenší problém.

15:33
    Kubík musel zasahovat bekhendový pokus hostujícího útočníka, jenž nabral rychlost po levém křídle.

14:53
    Hosté nahodili puk do útočného pásma, ale setrvat před brankou Kubíka se jim nepodařilo.

13:10
    Nádhernou akci až do prázdné brány předvedli domácí hráči. Jakub Brabenec byl úplně osamocen la pravé tyči hostující brány, naznačil střelu a poslal puk ke druhé tyči, kde pohotově do prázdné brány zakončil MICHAL KUNC. Asistence: Jakub Brabenec, Matěj Svoboda.

12:44
    Brňané využívají volného prostoru před hostující brankou, ale k brance to zatím nevede.

12:13
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Eham – 2 min., hákování).

11:29
    Kowalczyk měl na levé straně útočné třetiny spoustu prostoru. Dostal puk, napřáhl se a vystřelil tvrdou ránu, kterou hostující brankář vyrazil hřbetem lapačky.

11:27
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Wimmer – 2 min., podrážení).

11:15
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vašíček – 2 min., držení).

10:48
    Ivo Sedláček zastavil útočnou akci hostí a puk vykopl ze třetiny, kde jej však znovu získává celek z Rakouska.

10:15
    Salcburk je v plném počtu a ihned se žene do útočné třetiny.

09:19
    Brňané jsou v početní výhodně střelecky hodně aktivní, ale hostující brankář musel zasahovat pouze proti střele z pravé strany.

08:33
    Kowalczyk pálil od modré čáry, ale trefil jen prvního bránícího hráče.

08:13

07:15
    Kunc zavezl kotouč za branku Salcburku, ale byl v útočném pásmu sám a puk ztratil.

06:19
    Popelka nabral rychlost po levé straně a dostal se až do útočné třetiny, zde zkusil přihrát na druhou stranu. Puk trefil hokejku dojíždějícího obránce a jen těsně minul bližší tyč.

05:19
    Střela z levého kruhu ještě ke Kubíkovi nedolétla, ta druhá z vrcholu druhého kruhu už byla nebezpečnější, ale domácí brankář puk viděl a vyrazil.

04:51
    Svozil získal puk po vhazování a vyhazuje jej až na druhou stranu hřiště.

04:40

04:10
    Střela prakticky ihned po vhazování skončila na hrudi brněnského brankáře. Hra je znovu zastavena.

04:07
    Hra se na úvod hodně kouskuje. Po dalším zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Kubíkem.

03:36
    Další přechod Rakušanů do útočného pásma nebyl dle pravidel. Hra je přerušena.

03:17
    Salcburk zahrozil z rychlého protiútoku, který však dokázal Kubík skvěle zlikvidovat!

02:16
    Hosté kombinují v útočném pásmu, domácí brankář musel zasahovat proti střele od modré čáry, kterou vyrazil pravým betonem.

01:41
    Brňané vyhazují puk přes všechny čáry. Bude se vhazovat před Kubíkem.

00:38
    Malý poslal kotouč na modrou čáru, kde čekal Stránský, ale ke střele se neodhodlal a s pukem zamířil za soupeřovu bránu.

00:16
    Salcburk začal utkání v útočném pásmu, ale Kometa získala kotouč a přechází do protiútoku.

00:01

HC Kometa Brno: Kubík (Rachůnek) – Kowalczyk (C), Sedláček J., Svozil, Vašíček, Holemý, Fajmon, Furch – Svoboda, Brabenec, Kunc (A), Sedláček I., Malý, Stránský, Martiška, Vašíček, Bartes, Popelka, Dufek.

EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Schwaiger, Okonkwo, Menner, Szuber, Wimmer, Reich – Cimmerman, Eham, Braun, Lutz, Eliáš, Maier, Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin.

Rozhodčí: Kika, Kubičík – Gebauer, Rožánek.

Brněnští junioři jsou jistě na novou sezónu natěšeni. V přípravném období odehráli devět utkání a pouze dvakrát našli přemožitele, když nestačili venku na výběr Třince a švýcarský Bern. V úvodu přípravy si Brňané poradili se Zlínem a dvakrát s Jihlavou. Nejostřejší zkouškou však byl turnaj v Českých Budějovicích. Kometa na turnaji zvládla porazit Trenčín, Liberec i domácí Motor. Jediné zaváhání přišlo již ve zmíněném duelu s Bernem. Tři vítězství však stačily na to, aby Brňané mohli slavit zisk zlatých medailí. Generálku odehráli junioři na konci srpna na ledě Zlína, jenž rozstříleli 7:1.

Salcburk měl rovněž náročný program. Během srpna odehrál rakouský celek deset utkání proti náročným soupeřům. Hned na úvod přípravy se Rakušané střetli s výběrem USA do sedmnácti let. Následovaly zápasy s Pískem, Turku nebo ruským Petrohradem. Na závěr přípravy se Salcburk utkal s Linköpingem, Djurgårdensem a Färjestadem. Bohužel ani z jednoho utkání není znám výsledek.

Ještě jednou vás vítám u prvního kola turnaje O Pohár DHL. Brněnští svou cestu soutěží začnou v domácí DRFG areně a soupeřem bude silný celek EC Red Bull Salzburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matouš Vojáček

Branky a nahrávky: 14. Kunc (Brabenec, Svoboda), 21. Kunc (Kowalczyk), 23. Martiška (Vašíček, Bartes), 51. Vašíček – 28. Lutz (Leonhardt)

Rozhodčí: Kika, Kubičík – Gebauer, Rožánek