Chabarovsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Ufa 1:3 (kon.) | Jokerit – Riga 7:2 (kon.)
Soči – Kazaň 3:6 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:5 (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 07.09.2019, 12:00turnaj O Pohár DHL • 2. kolo

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:14:30)

Vítkovice nakonec dotáhly libereckou přestřelku do zdárného konce. Bod navíc jim v prodloužení vystřelil dnes dvougólový Jan Bernovský.

63:01
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice si nakonec svou velkou šanci v prodloužení vyčekali. Fridrich se podél levého mantinelu prosmýkl do přečíslení dva na jednoho, v němž našel zakončujícího JANA BERNOVSKÉHO a mohl se jít radovat. Vítkovice tak berou bod navíc!

62:30
    Oba týmy hrají velmi opatrně, brankáři jsou v podstatě bez práce.

61:12
    Ofsajd hostů.

60:40
    První útočný výpad zakončil Jiruš nad vítkovickou klec.

60:01

Po šedesáti minutách je skóre nerozhodné, a tak vítěze dnešního klaní poznáme nejdříve v pětiminutovém prodloužení, které bude za moment následovat.

60:00

59:51
    Machů vypálil od modré těsně vedle.

59:14
    Ryšavý se dostal ke střele ihned po vhazování, Čajan připraven.

59:11
    Icing šelem.

58:32
    Na Šedivého pokus od modré čáry měl Dolíška dobrý výhled, a tak ji bez starostí zneškodnil.

57:30
    V závěru zápasu je patrné, že nikdo nechce udělat fatální chybu.

56:18
    Mrva od levého mantinelu vyprášil jen Čajanovu lapačku.

55:50
    A znovu zakázané uvolnění Ridery.

55:43
    Icing Vítkovic.

54:35
    Rossmy se z první opřel do křižné přihrávky, jenže rychlost šla na úkor přesnosti.

53:48
    Beránek se už už hnal v prodloužení dopředu, dlouhá hůl Klapky mu v tom ale zamezila.

52:30
    Liberec dobře kombinoval v útočném pásmu, nakonec se ale Vítkovickým povedlo vyhodit.

51:55
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Krška – 2 min., držení).

51:15
    Rossmy nahrnul do brankoviště puk, který ošemetně poskakoval kolem brankové čáry. Dolíška však za asistence svých kolegů nebezpečí zažehnal.

49:48
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři to nebalí a je opět vyrovnáno. Jiruš od pravého mantinelu našel mezi kruhy PETRA ŠAFAŘOVSKÉHO a ten nezištně nasměroval kotouč mezi tři tyče. Asistence: Vojtěch Jiruš.

48:55
    Krška nabral velkou rychlost ve středním pásmu, Had ho zastavil na poslední chvíli.

47:47
    Ryšavý se vytočil do střely zpoza brány, Čajan měl však všechny mezírky utěsněné.

47:10
    Další osvobození šelem.

46:40
    Další oslabení Tygři zatím bez problémů zvládají.

45:59
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Žůrek – 2 min., hákování).

44:52
    Hosté se vrací do vedení! Utajenou ránu JIŘÍHO GEBAUERA od pravého mantinelu Čajan neviděl přes clonícího Kršku, střela navíc byla velmi přesná a zapadla do horního růžku. Asistence: Filip Zapletal.

44:27
    Liberecká obrana teď působila hodně rozhozeně, a tak Čajan raději přerušil hru.

43:56
    Bernovský dostal křižnou přihrávku před libereckou bránu, z bezprostřední blízkosti si ale na Čajana nepřišel.

43:15
    Tygři ve vlastním oslabení nastřádali cenné vteřinky na útočné polovině.

42:25
    Po Kylnarově dělovce zaduněl jen zadní mantinel.

42:07
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Had – 2 min., podrážení).

40:50
    Skvělý start Ridery do třetí části! Ryšavý zavezl puk do útočného pásma, kde se puk po sérii odrazů dostal k JANU BERNOVSKÉMU. Vítkovický útočník pak na Čajan vyzrál nenápadnou střelou z pravého kruhu. Asistence: Adam Beránek.

40:01

Ve druhé části měl lepší začátek liberecký tým, který se záhy dostal do vedení. Vítkovice sice posléze srovnaly krok, ale do šaten se, po dalším gólu v samotném závěru periody, přece jen vrací Bílí Tygři jako spokojenější tým. Třetí třetina, v níž bude utkání vrcholit, by měla začít přibližně ve 13:30.

40:00

39:25
    Další gól do šatny, to už je pro Rideru krutá rána. Šafařovský zpoza brány rozehrál na ADAMA NAJMANA, který z nenápadné pozice procedil puk Dolíškovou výstrojí až do brány. Asistence: Petr Šafařovský.

38:35
    Jiruš dostal střeleckou pobídku do pravého kruhu, jenže Dolíška následnou ránu z voleje zneškodnil.

37:59
    Krška teď zůstal pozapomenutý mezi kruhy, kam také dostal kotouč na střelu. Z ideální pozice však Čajana nedokázal překonat.

37:26
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Fridrich – 2 min., držení).

36:37
    Pěkná kombinace hostů! Beránek dostal nádhernou zadovku od svého spoluhráče, nakonec ale zakončil vedle.

36:16
    Bernovský trefil Čajana do masky, od níž zamířil kotouč do ochranné sítě.

36:08
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kovář – 2 min., vysoká hůl).

35:18
    Kylnar se pokusil trefit zápěstím horní růžek, těsně však minul.

34:42
    Obrovskou chybu teď vyrobil vítkovický gólman Dolíška, který doslova namazal před prázdnou bránu Najmanovi. Ten byl nespíš tak šokovaný, že nedokázal včas srovnat svá mířidla.

34:28
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jiruš – 2 min., krosček).

34:02
    Ridera toho v početní výhodě moc nevymyslela, Jiruš skáče do hry a Tygři jsou kompletní.

32:55
    Tygři se dokázali opakovaně osvobodit a zatím se v pohodě brání.

32:02
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jiruš – 2 min., podrážení).

31:48
    Čajan je teď tím zaměstnanějším gólmanem. Další prověrku mu připravil z ostrého úhlu Gebauer.

31:13
    Zakázané uvolnění šelem.

30:21
    Je opět srovnáno! Ondřej Věntus vyslal na bránu nebezpečné nahození, které těsně před Čajanem tečoval PETR FRIDRICH. Liberecký gólman byl proti změně trajektorie bezmocný. Asistence: Ondřej Věntus.

29:17
    Věntus vypálil od modré, trefil se však jen do plastronu Čajana.

27:42
    Fridrich si teď ve středním pásmu v souboji jeden na jednoho pohrál s Kovářem, čímž si vybojoval samostatný nájezd. Ten ale zahodil střelou vedle.

26:30
    Ryšavý obkroužil libereckou klec a snažil zasunout puk rychle za tyčku. Čajan se musel rychle přesunout, na poslední chvíli se mu to nakonec podařilo.

25:40
    Vítkovičtí se oklepali a po delší době zahrozili. Vojtovič před ránou tečoval nahození Věntuse těsně nad.

23:41
    Velkou chybu v hostující rozehrávce Severočeši nemilosrdně trestají! BENNET ROSSMY obral Vítkovické o kotouč a šel sám na bránu. Po pěkné bekhendové kličce vrátil Dolíškovi puk mezi nohy a mohl se jít radovat. Bez asistence.

23:25
    Dolíška teď musel rychle na zem proti ráně Rossmyho z pravého kruhu.

22:24
    Dolíška v klidu podržel Křepelkovo nahození ve své rukavici.

21:25
    Čajan musel být pozorný u své levé tyče, kde se to jen hemžilo vítkovickými hráči.

20:21
    Šafařovský z otočky trefil jen prostor, kde stál pozorný Dolíška.

20:01

V úvodní části utkání mezi Libercem a Vítkovicemi měla navrch hostující Ridera, která se také dostala do vedení. Bílí Tygři ale začali přidávat a nakonec se dočkali kýženého vyrovnání. Po dvaceti minutách je tak stav nerozhodný 1:1. Druhá třetina by měla začít přibližně ve 12:44.

20:00

19:33
    Tak je přece jen vyrovnáno! Vítkovickým v závěru periody tak trochu docházel dech a Tygři toho dokázali využít. Na konci vyrovnávací akce byl nakonec JAN KŘEPELKA, který zblízka dostal puk do sítě odrazem od tyče. Asistence: Adam Liška.

18:45
    Vypadá to, že oba týmy chtějí dohrát třetinu bez další obdržené branky.

17:36
    Ryšavý prověřil Čajana od levého mantinelu, liberecký gólman trochu nejistě zasáhl lapačkou.

16:14
    Tygři teď vyvinuli dobrý tlak do brankoviště, Dolíškovi museli vypomoci vítkovičtí obránci.

15:24
    Žůrkovo nahození od modré čáry tečoval těsně před bránou Vomáčka, puk ale od jeho hole zamířil vedle.

14:39

13:13
    Po delší odmlce přispěchali s nebezpečnou situací Bílí Tygři, Jiruš ale zakončil svůj výpad po levém křídle mimo tři tyče.

11:32
    Křepelka vychýlil vítkovickou branku z jejího obvyklého postavení, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

11:04
    Tygři si v pokračujícím oslabení vedou obstojně a Rideru k ničemu nepouští.

10:29
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vomáčka – 2 min., vysoká hůl).

09:31
    Hosté jdou do vedení! Před Čajanem byl v přesilové hře pořádný mumraj, čehož si dobře všiml vítkovický bek TOMÁŠ MACHŮ. Jeho nahození od modré čáry se ještě nejspíš otřelo o někoho z Libereckých, a tak se Čajan jen smutně ohlédl za kotoučem do své sítě. Asistence: Martin Ryšavý.

08:40
    Věntus si od modré čáry sjel na přihrávku zpoza brány, tu ale pak trestuhodně minul.

08:10

07:36
    Zakázané uvolnění Ridery.

06:03
    Machů od modré čáry našel jen lapačku Pavla Čajana.

04:24
    Hra je teď plná nepřesností.

03:57
    Kovář nyní dostal nabito a z voleje prověřil vítkovického gólmana. Ten si připsal úspěšný zákrok.

02:28
    Ryšavého pokus zápěstím přizvedl do ochranné sítě Žůrek.

01:30
    Začátek utkání se nese v hodně opatrném duchu.

00:01

Vítkovice budou mít na ledě Liberce šanci napravit nepovedenou přestřelku z Mladé Boleslavi. Tygři se naopak vytáhli proti úřadujícím šampionům z Třince.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 20. Křepelka (Liška), 24. Rossmy, 40. Najman (Šafařovský), 50. Šafařovský (Jiruš) – 10. Machů (Ryšavý), 31. Fridrich (Věntus), 41. Bernovský (Beránek), 45. Gebauer (Zapletal), 64. Bernovský (Fridrich)

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Král) – Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář, Žůrek, Had (A) – Najman, Křepelka, Vomáčka, Šafařovský (A), Jansa, Jiruš, Liška, Klapka, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura
    HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Piták) – Bystroň, Zapletal, Smička, Věntus, Machů – Fridrich, Bernovský, Krška, Kotásek, Bochnak, Mrva, Kylnar, Gebauer, Vojtovič, Ryšavý, Beránek

Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Lhotský, Šimánek