Liberec – Luleå 4:5 (po pr.) | Djurgården – Tychy 2:0 (kon.) | Lausanne – Pelicans Lahti 4:3 (2:0 po s.n.)
Mannheim – Vienna Capitals 4:0 (kon.) | Třinec – Junosť Minsk 7:2 (kon.) | Augsburg – Belfast Giants 3:1 (kon.)
Tappara – Biel 1:0 (kon.) | Frisk Asker – EC-KAC 0:4 (kon.)
Tappara Tampere
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
EHC Biel-Bienne
Neděle 08.09.2019, 18:00 • Hakametsä Stadium • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dalším pokračování CHL se utkají týmy z Finska a Švýcarska. Konkrétně se jedná o domácí Tapparu, kterou vyzve EHC Biel.
    Týmy jsou v odlišném rozpoložení, když domácí Tappara získala z úvodních třech duelů pouhé tři body, zatímco Biel má se svými devíti body stoprocentní úspěšnost.

Oba týmy se již potkaly na konci srpna, když ve Švýcarsku zvítězil na domácí půdě Biel poměrem 1:0.
    Podaří se Tappaře srovnat účet, nebo si Biel nějaký ten bodík z Finska odveze? To se dozvíme v neděli, zápas začíná v 18:00.

Tappara: Heljanko (Garteig) – Vittasmaki, Suhonen, Blood, Kemilainen, Yttrell, Utunen, Mantyla – Kuusela, Morley, Bertrand – Levtchi, Virta, Ojamaki – Moilanen, Rauhala, Karjalainen – Puistola, Jasu, Vauhkonen – Lehtonen

EHC Biel: Hiller (Paupe) – Kreis, Moser, Ulmer, Salmela, Fey, Sataric, Prysi – Tschantré, Pouliot, Rajala – Kuenzle, Cunti, Schneider – Neuenschwander, Gustafsson, Karaffa – Riat, Tanner, Luethi – Wuest

Rozhodčí: Birin, Brannare – Neva, Sormunen.

Oba celky jsou již nastoupeny na modrých čarách. Nyní znějí hymny – nejprve hymna CHL, následuje švýcarská a na závěr finská.

Domácí Tappara nastupuje v modro-oranžové kombinaci dresů, hostující EHC Biel ve žluto-červené kombinaci.

00:01

00:50
    Utkání začali lépe hostující hokejisté, kteří jsou usazeni v útočném pásmu.

01:30
    První ostřejší střelu musel řešit Heljanko, ale povedlo se mu zasáhnout.

02:30
    Tappara se osvobodila z úvodního tlaku hostů a nyní útočí právě finský celek.

03:24
    Hosté jsou již opět v útoku. Začali opravdu ve svižném tempu.

04:06
    Rychlou střelu po vhazování opět zlikvidoval domácí gólman.

04:15
    Finský celek se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění. Zatím je na ledě pouze jeden celek, a jsou to hosté.

04:47
    Hosté opět krouží ve své útočné třetině.

05:10
    Krásná nahrávka na volného Petera Schneidera, který byl mezi kruhy, ale domácí obránce nakonec zablokoval tuto střelu.

05:48
    Další střela Petera Schneidera. Heljanko byl opět připraven.

06:14
    Bude následovat první přesilovka zápasu. 2 minuty pro Antona Levtchiho (TAP) za podrážení.

06:20
    Domácí získali puk a osvobodili se. Následoval rychlý průnik Rajaly, jehož střelu domácí brankář vyrazil do ochranné sítě.

06:40
    Další vyhození domácích.

06:49
    Hostující útočník byl načapán v ofsajdu. Bude se vhazovat ve střední třetině.

07:25
    Už to vypadalo, že se hosté usadí, ale domácí nakonec získali puk a vyhodili jej přes celé hřiště.

08:14

08:52
    Hostům tato přesilová hra nevyšla, ale u puku zůstávají hráči švýcarského celku.

09:01
    Zakázané uvolnění hostů po nepřesné nahrávce.

09:30
    První nadějná akce domácích. Hiller první střelu pouze vyrazil a naštěstí pro hosty byli u puku dříve právě hráči ve službách Bielu.

10:53
    Backhandová střela Morleye se neujala, ale u puku zůstávají domácí.

11:50
    Hosté si nahodili puk do útočné třetiny, ale domácí jej dostali ven ze své třetiny, a tak to mohou hosté zkusit znovu.

12:01
    Vhazování po levé ruce domácího gólmana.

12:30
    Domácímu obránci se podařilo vypíchnout puk soupeři, a tak musí Biel začít znovu.

12:50
    Zakázané zvolnění hostů. Hra se přesune před Hillera.

13:10
    Domácí si nahodili puk do útočné třetiny, ale záhy o něj opět přišli.

13:50
    Obrovská šance hostů! Dlouhý pas nalezl Schneidera, který však netrefil poloodkrytou bránu!

14:02
    2 minuty pro Valtteriho Kemilainena (TAP) za podrážení.

15:00
    Domácí se osvobozují.

15:15
    Další vyhození přes všechny čáry v podání obránců domácích.

16:02

16:39
    2 minuty za držení pro Alexandera Ytterella (TAP).

17:08
    Odražený puk se dostal k jednomu z útočníků hostí, ten měl ale pozici těžkou a nezamířil tak přesně.

17:41
    Ofsajd, ve kterém byli načapáni hostující hokejisté.

18:07
    Vyhození domácích přes všechny čáry. Hosté musí začít opět od své brány.

18:22
    Další ofsajd hostů. Tato přesilovka je hrubě nepovedená.

18:39

19:00
    Tappara zakládá útočnou akci.

19:31
    Nebezpečná střela Patrika Virty, ale Hiller byl připraven.

20:00

Skončila nám první třetina, ve které byli dominantní hostující hokejisté, ale kýžený úspěch to pro švýcarský celek nepřineslo, přestože si Biel zahrál 3 přesilové hry. Do kabin se tak jde za stavu 0:0.

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:20
    První útok ve druhé třetině obstarají hosté.

20:53
    Stefan Ulmer vypálil, ale jeho projektil proletěl pouze vedle pravé tyče brány Heljanka.

21:52
    Domácím se kombinace v útočném pásmu nepodařila, a tak je puk za bránou Heljanka.

22:25
    Střela přes clonu domácím nevyšla, jelikož byl zasažen jeden z obránců.

22:37
    Zakázané uvolnění hostů.

22:45
    2 minuty pro Kevan Feye (BIE) za podrážení.

22:57
    Tappara právě vstřelila branku!
    Domácí rychle využívají přesilovou hru! Teemu Suhonen předal puk svému kolegovi na modré čáře, a ten se nemýlil. TYLER MORLEY vypálil dělovku, na kterou Jonas Hiller neměl nárok. Asistence: Teemu Suhonen, Kristian Kuusela.
    22:57 MORLEY - 1:0

24:44
    Hosté se po gólu přesouvají opět do útoku a snaží se o rychlé vyrovnání.

25:14
    2 minuty pro Kevina Feye za nedovolené bránění.

25:30
    Domácí se ocitli v dobrých pozicích, ale ani dorážky z předbrankového prostoru se neujaly, a tak pokračujeme za stavu 1:0.

26:20
    Hosté se osvobozují.

27:00
    Skvělý zákrok Hillera, který dokázal vychytat střelu po křižné nahrávce domácích.

27:14

28:10
    Biel se pokusil o útočnou akci, ale domácí otáčejí hru.

28:14
    Ofsajd domácích hráčů.

28:49
    Suhonen vypálil ze zápěstí od modré čáry. Hiller byl připraven a přikryl puk.

29:08
    2 minuty opět pro Kevina Feye (BIE), tentokrát za držení.

30:02
    Drtivý tlak domácích byl zakončen střelou Tylera Morleye, který však minul zařízení.

30:30
    Nebezpečná střela Karjalainena minula jen těsně pravou tyč Hillerovy branky.

31:08

32:10
    Výpad po křídle v podání Toniho Rajaly byl zakončen střelou golfákem, ale Heljanko měl hruď nastavenou, a tam také puk nakonec skončil.

32:43
    2 minuty pro Mathieua Tschantrého (BIE) za hákování.

33:24
    Ostrá střela Karjalainena prověřila Hillera, ten byl však v pozoru a vše vyřešil svou lapačkou.

34:05
    Další spektakulární zákrok švýcarského gólmana. Tentokrát si lapačkou smlsnul na střele Suhonena od modré čáry.

34:43

35:00
    Heljanko zastavil další výpad Toniho Rajaly po levém křídle.

35:50
    V této fázi zápasu se musí Jonas Hiller pořádně otáčet. Tappara je při chuti.

37:10
    Velká chyba domácí obrany nebyla naštěstí pro Tapparu potrestaná.

39:40
    Asi minutový zámek domácích odvrátila domácí obrana pouze do středního pásma. Následně se Tappara dostala opět do pásma útočného, kde se Hiller musel opět otáčet na všechny strany a jen tak tak ustrážil stav 1:0.

40:00

Skončila druhá třetina, která byla diametrálně odlišná od té první. Tappara v této fázi zápasu jasně dominovala, vytvořila si možná 5 nebo 6 gólových šancí, ale finskému celku se podařilo proměnit pouze jednu, když se příklepem trefil Tyler Morley v přesilové hře. Do kabin se tak jde za stavu 1:0 pro domácí celek.

Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

41:00
    Třetí třetina začala stejně jako první dvě, tedy tlakem švýcarského celku.

41:25
    Máme tady menší potyčku po ostřejším zákroku u mantinelu. Uvidíme, jak rozhodčí rozdělí tresty.

41:25
    Nakonec pouze 2 minuty pro Patrika Virtu (TAP) za vražení na hrazení.

41:45
    Heljanko neměl nyní lehkou úlohu, ale střelu Toniho Rajaly nakonec zastavil.

42:21
    2 minuty pro Veli-Matti Vittasmakiho (TAP) za krosček. Uvidíme přesilovku 5 na 3.

42:39
    Domácí se osvobozují vyhozením přes celé kluziště.

43:00
    Obrovské šance hostů! Christian Heljanko se ale ukázal v tom nejlepším světle a předvedl nám asi 3 nebo 4 zákroky během krátké chvíle.

44:21

45:00
    Zakázané uvolnění. Domácím nevyšla rozehrávka, a tak se bude rozehrávat u jejich svatyně.

46:15
    Tappara má hru pod kontrolou. Domácí příliš nepůjčují puk hostům, kteří se tak nemohou dostat do kýženého tlaku.

47:12
    Střela Vauhkonena byla ztečována nad plexisklo, a tak se bude vhazovat před bránou švýcarského celku.

48:14
    Hostujícím se stále nedaří se propracovat k nějakému tlaku. Tappara má v posledních minutách hru pod kontrolou.

48:48

49:42
    Nahození hostů pohodlně ukryl do své lapačky Heljanko. Vhazovat se bude po jeho pravici.

50:03
    Hra vysokou holí v podání domácích. Následovat bude další vhazování v útočném pásmu Bielu.

51:40
    Finský celek kombinuje v útočném pásmu, zatím bez střeleckého pokusu.

53:10
    Domácí jsou stále na puku, ale neženou se do zakončení. Vypadá to, že se domácí spoléhají na výsledek 1:0, případně na gól do odkryté brány na konci.

55:31
    Domácí jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu, ale tahají pouze čas hrou u mantinelu.

55:49
    Zakázané uvolnění Bielu.

57:00
    Dlouhý pas domácích nalezl Bertranda, který se hnal do situace 1 na 1, ale nepodařilo se mu přehrát hostujícího obránce.

57:36
    Svižná střela Cuntiho skončila v lapačce Heljanka.

57:51
    Přihrávka rukou v podání domácích. Hra se přesune opět před bránu Heljanka.

58:00
    Poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:24
    Ve skvělé pozici se úplně sám ocitl Samuel Kreis, ale střelou příklepem se mu nepodařilo trefit prostor mezi třemi tyčemi.

59:00
    Hosté v šesti v útočném pásmu.

59:31
    Po bloku domácí obrany přišla ještě jedna střela z hole Salmely. Puk si našel Heljanko a přerušil hru.

Střely na branku 25:25
    Trestné minuty 10:8
    Vhazování 34:16 (20:18:50)

Skončilo utkání Hokejové Ligy mistrů, ve kterém se potkala finská Tappara proti švýcarskému Bielu. První třetina se nesla ve znamení dobrého pohybu hostů, z něhož pramenily šance pro hosty, ale domácí gólman všem situacím odolal.
    Ve druhé třetina převzali iniciativu domácí, kteří šli ve 23. minutě do vedení zásluhou Tylera Morleyho, a do kabin se po čtyřiceti minutách šlo za stavu 1:0 pro domácí.
    Ve třetí třetině si Biel zahrál přesilovku 5 na 3, ve které měl švýcarský celek několik možností na skórování, ale z žádného mráčku nezapršelo. Následovala dlouhá pasáž, ve které měla Tappara navrch a zkušeně si pohlídala své vedení do závěrečného hvizdu rozhodčích. Finská Tappara si tak odnáší cenné 3 body do tabulky ve skupině A.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek neděle a pokud možno pohodový vstup do nového týdne!