Havlíčkův Brod – Chrudim 2:5 (kon.) | Žďár n/S – Kobra 6:5 (po pr.) | Ústí n/L – Písek 5:4 (po pr.)
Vsetín – Šumperk 3:2 (po pr.) | Havířov – Přerov 3:0 (kon.) | Litomyšl – Poruba 4:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:4 (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0)
IHC Králové Písek
Neděle 22.09.2019, 14:45 • Zimní stadion Ústí nad Labem • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

Já se s vámi odsud z ústeckého zimního stadionu pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek svátečního dne. (16:59:53)

Tak to bylo velmi dramatické utkání. Zprvu vypadalo dosti jednoznačně, leč Písek se v třetí třetině vzchopil a dokázal vrátit do hry. Ta tak dospěla až do prodloužení, které domácí Slovan utnul hned po druhé úspěšné akci a bere dva body.

60:54
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    A je dokonáno! Samostatným výpadem od vlastní branky rychle přejel na opačný konec hřiště ADAM JANOUŠEK, který také pohotově zavěsil a ukončil tak dnešní utkání. Asistence: Matěj Harkabus.

60:14
    V počátku prodloužení si Ústečtí najeli do útočné třetiny, kde se snaží najít volný prostor ke střele.

60:01

Tato třetina patřila zejména píseckým hokejistům, kteří ze sebe dokázali vymáčknout naprosté maximum a třemi góly poslat zápas do prodloužení. Ústecké to ale musí velmi mrzet, neboť vedli již 4:1.

60:00

59:34
    Písek právě vstřelil branku!
    Závěrečný tlak Písku vyšel a 26 vteřin před koncem třetí třetiny je srovnáno! Volný prostor u levé tyče krásně našel JIŘÍ EGERT, který navíc kompletuje svůj hattrick v dnešním utkání. Asistence: Matěj Fríd, Jan Tampier.

58:26
    Písek za vlastní brankou ukořistil kotouč a i přes drobný zádrhel se dostal dopředu. Po odstoupení gólmana Pícla navíc tlačí svého soupeře a snaží se o skórování.

57:52
    Pojištění ústeckého vedení měl na své holi Jan Macel, při dorážce jiné střely svého týmu. Pícl ale proti pozemní střele včas vysunul betony a vyrazil ji.

57:11
    Ústečtí se musí velmi snažit před vlastní brankou. V defenzivě a blokování kotouče se jim ale daří, díky čemuž se mohli postavit i k rozehrávce.

56:41
    Toho hosté využili k dalšími brejku, který jen s velkým štěstím neskončil minimálně s velkým závanem na gólmana Kmocha.

56:09
    Tlak Slovanu narůstá i přes shodný počet mužů na ledové ploše. Domácím se ale stále nedaří vystřelit.

55:29

54:53
    Slovan se stále drží v útočném pásmu a stále se pokouší o znovupojištění svého vedení. V královské brance ale stojí připravený Michal Pícl, který působí na kotouče jako magnet.

53:39
    Tak to byla hodně povedená trefa! JIŘÍ EGERT si velmi rychle najel skrz celé hřiště a z hranice pravého kruhu prudce propálil Kmochovu svatyni. Utkání se tak v samém závěru velmi dramatizuje. Asistence: Stanislav Vajner.

53:35
    Písek pokračuje ve čtyřech.

53:29
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Jan Tampier – 2 min., podrážení).

Vít Trubička

Branky a nahrávky: 3. Harkabus (Mareš), 14. Macel (Šindelář, Gottfried), 34. Harkabus (Gottfried, Janoušek), 39. Janoušek (Stuchý), 61. Janoušek (Harkabus) – 27. Egert, 52. Karbulka (Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier)

HC Slovan Ústí nad Labem: Kmoch (Volke) – Šešina, Stuchlý (A), Jarábek, Gottfried, Mareš, Štěpánek – Harkabus (C), Hampl, Matloch, Macel, Brandner, Tot, Janoušek, Šindelář (A), Čermák.
    IHC Králové Písek: Pícl (Buchta) – Tampier, Kulvejt, Kurfürst, Cibuzar, Šafár, Kocour, Vajner – Petřík, Přibyl (C), Andrle, Fríd (A), Novotný (A), Egert, Karbulka, Brož, Kouba.

Rozhodčí: Místecký – Goltsch, Sýkora