Florida – Tampa 6:3 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:2 (kon.)
Edmonton – Arizona 2:4 (kon.) | Calgary – Winnipeg 2:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:1 (kon.)
St. Louis Blues
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Dallas Stars
Středa 25.09.2019, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • Příprava NHL

Československá stopa

Roman Polák (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:59
    Andrej Sekera (DA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:35 (04:42:56)

1. Landon Bow (DAL) 15 zák., 0 gólů, 100 %
    2. John Klingberg (DAL) 1+0
    3. Ryan O'Reilly (STL) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:18 (9:6, 6:8, 14:4)
    Zblokované střely – 11:9
    Vyhraná vhazování – 30:19
    Trestné minuty – 12:16
    Hity – 16:16

Hokejisté St. Louis už dokázali ve třetí třetině jen snížit a tak podlehli Dallasu 1:2. V 8. minutě zápasu poslal Stars do vedení ve vlastním oslabení Jason Dickinson. Ve druhé třetině se trefil naopak v přesilovce John Klingberg. V 56. minutě domácím vrátil naději Ryan O'Reilly, ovšem ani velký závěrečný tlak už Bluesmanům vyrovnání nepřinesl.

59:59
    Ani velký tlak St. Louis vyrovnání nepřinesl. Hosté vyhrají!

59:15
    Další rána stejného hráče, Oettinger přerušuje hru.

59:04
    Máme tu už poslední minutu. Pietrangelovu střelu vyrazil Oettinger.

58:15
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

58:10
    Další icing hostujícího týmu.

56:35
    Hosté se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

56:15
    K další střele napřáhl Dunn. Kiviranta mu ránu zablokoval.

56:04
    Domácí ožili! Rány Bortuzza a Saforda pochytal Oettinger.

55:46
    Hosté se dostali do útočného pásma a Roman Polák se s ničím nepáral. Jeho projektil od modré vyrazil Allen.
    55:17 Ryan O'REILLY - 1:2

55:17
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Závěr ještě bude pořádně dramatický! Na rozdíl jediné branky snižuje RYAN O'REILLY, který usměrnil do odkryté branky puk po přihrávce Blaise – 1:2. Asistence: Sammy Blais a David Perron.

54:42
    Střelu Mattiase Janmarka z mezikruží ztlumil bránící hráč. Puk, který se doklouzal k brankovišti, následně přikryl Allen.

54:10
    Zakázané uvolnění hostí. Do konce zbývá necelých šest minut.

52:03
    Jake Oettinger se nenechal zaskočit ani Braydenem Schennem. Hosté drží svůj dvougólový náskok. Už jsou navíc kompletní.

51:39
    Tvrdou střelu Perrona od modré čáry vyráží Oettinger. I druhý brankář Dallasu si počíná velmi dobře.

50:28
    Blais na ledě a začíná tak zkrácená přesilovka Blues.

50:02
    Síly na ledě se na chvíli vyrovnají! Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Oskar Klingberg.

49:39
    Bozakovi se povedlo vyhodit.

49:23
    Domácí opět obětavě blokují střely soupeře. Nyní skončila rána Robertsona na chráničích Bortuzza.

48:27
    Po reklamní přestávce uvidíme další přesilovku Texasanů! Dvě minuty za hákování obdržel Sammy Blais.

47:16
    Domácí se bránili dobře. Zblokovali několik střel soupeře a teď už jsou v plném počtu.

45:55
    Hostům se nepovedl přechod do útočného pásma. Dopustili se postavení mimo hru.

45:42
    V oslabení se dostal do zakončení Oskar Sundqvist. Oettinger jeho střelu vyrazil.

45:12
    Za sekání je vyloučen domácí Robert Bortuzzo. Početní výhoda také pro hosty. Ti tu předchozí na konci druhé třetiny proměnili...

44:42
    Oettinger si připisuje další úspěšný zákrok. Střílel Alexander Steen.

44:33

43:26
    Od modré střílel Vince Dunn, ale Oettinger byl na místě. Jistým zákrokem hru přerušil.

43:08
    Další rána Schwartze se mezi tyče nevešla.

42:44
    Svůj křest ohněm zvládl druhý brankář Dallasu Jake Oettinger. Ten pokryl střelu Jadena Schwartze.

42:32
    Alexandr Radulov podrazil Dunna. Domácí mají další možnost skórovat v přesilovce.

40:59
    Stars mohli navýšit svůj náskok! Nicholas Caamano svou střelou orazítkoval tyčku!

40:29
    Rána Dunna až na hostující branku neprolétla. Zablokoval ji Lindell.

40:01
    Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Landon Bow, přichází Jake Oettinger.

Hity – 12:13

Také ve druhé třetině jsme viděli jediný gól. Opět ho vstřelily hostující Hvězdy, které tak vedou v Enterprise Center už 2:0. Ve 37. minutě se v přesilové hře trefil John Klingberg. Blues už navíc neměli ani mírnou herní převahu, hostům se podařilo srovnat i umělecký dojem.

40:00

39:55
    Těsně před přestávkou to ještě zkoušel domácí David Perron, ale Kiviranta mu dos třely vložil hokejku.

39:12
    Hosty druhý gól hodně povzbudil! Allen nyní vyrážel ránu Johna Klingberga. Běží už poslední minuta druhé třetiny.

38:14
    Rhett Gardner se natlačil až před Allena, který pokryl jeho bekhendové zakončení.

37:42
    Před Allenem tečoval vystřelený puk Denis Gurjanov. Domácí brankář si připsal dobrý zákrok.
    36:36 John KLINGBERG - 0:2

36:36
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku a vedou už o dva góly! Hintz nahrál JOHNOVI KLINGBERGOVI a švédský obránce prostřelil z vrcholu kruhů vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Roope Hintz a Alexandr Radulov.

36:12
    Za sekání je vyloučen David Perron. Přesilovka pro Stars.

35:50
    Až nyní přišla zajímavá střela Dickinsona, kterou ale pokryl Allen. Následuje reklamní přestávka.

34:53
    Hra se nyní uklidnila a další šance se moc nerodí.

33:49
    Útočnou snahu domácích nyní zastavil čárový rozhodčí. Tne viděl ofsajd.

32:48
    Střelou z dálky prověřil Allena Mattias Janmark. Domácí brankář byl pozorný.

32:33
    Do zakončení se dostával hostující útočník Denis Gurjanov. Mikkola však střelu zablokoval.

31:15
    Hosté tečovali přihrávku hráče Blues do ochranné sítě. Vhazuje se před Bowem.

31:12
    A teď už jsou domácí v plném počtu.

30:37
    Po střele Roopeho Hintze schoval puk ve výstroji Jake Allen.

30:24
    Z vrcholu pravého kruhu střílel Alexandr Radulov. Branku netrefil.

29:11
    Síly na ledě se vyrovnávají! Tyler Bozak dostal dvě minuty za podrážení.

27:49
    Hned dvakrát střílel Vince Dunn. Domácí obránce však nedokázal prostřelit Bowa.

27:32
    Další vyloučení na straně hostí! Roope Hintz dostal dvě minuty za podrážení.

27:02
    Na druhé straně tečoval Jamie Benn nahození spoluhráče a Allen měl co dělat, aby stačil reagovat.

26:49
    Z pravé strany modré čáry vypálil Carl Gunnarsson. Bow si připsal další dobrý zákrok.

26:26
    Do střely Jasona Dickinsona vložil hokejku bránící Gunnarsson. Puk skončil v ochranné síti a tak tu máme reklamní přestávku.

25:44
    Rána Roberta Bortuzza neprošla přes blokojícího Kivirantu. Ten ušetřil brankáři Bowovi práci.

25:37
    To hosté ve druhé třetině ještě nevystřelili. Přesto stále drží nejtěsnější náskok.

25:23
    Od modré čáry netrefil branku Jake Walman. Domácí mají tlak.

24:46
    Domácí se snaží vyrovnat. V krátkém sledu se dostali k zakončení Ryan O'Reilly a David Perron a své umění musel ukázat Landon Bow.

23:19
    Hosté přežili i další oslabení a už jsou v plném počtu.

23:06
    Tentokrát je puk v ochranné síti za brankou Dallasu.

22:47
    Kotouč byl sražen do hlediště. Vhazuje se v útočném pásmu vítězů Stanley Cupu.

21:50
    Projektil O'Reillyho z pravého kruhu postrádal přesnost. Bow nemusel zasahovat.

21:18
    Za podražení je vyloučen Joel Kiviranta. Přesilovku si zahrají Blues.

Hity – 8:2

Po první třetině prohrává St. Louis s Dallasem 0:1. Domácí jsou mírně aktivnější, ale v 8. minutě jim zasadil úder ve vlastním oslabení Jason Dickinson. Právě přesilovky dnes Bluesmanům zatím příliš nejdou. Neprosadili se ani ve dlouhé výhodě při trestu Kiviranty na 2 +2 minuty.

20:00

19:22
    Hostující obránce Jamie Oleksiak se ocitl až před brankou soupeře. Z bezprostřední blízkosti nepřekonal bekhendem brankáře Allena!

19:02
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:56
    A už jsou v plném počtu.

18:46
    Střelu Andreje Sekery zablokoval Pietrangelo. Domácí hrají v oslabení velmi dobře.

18:11
    Vince Dunn dokonce v oslabení vystřelil na hostující branku. Bow vyrazil kotouč.

17:25
    Bortuzzo odvedl dobrou práci a vyhodil puk až k brance Dallasu.

16:55
    Za hákování je potrestán Jake Walman. Stars si zahrají poprvé v utkání přesilovku.

15:58
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Allenem.

15:53
    Hosté přestáli dlouhé oslabení a už jsou kompletní.

15:05
    Dunn nyní nedokázal udržet útočnou modrou. Hosté se osvobodili.

13:57
    Rána O'Reillyho nebyla přesná. Puk skončil jen na zadním hrazení.

13:46
    Alex Pietrangelo střílel od modré čáry. Teď už musel Bow zasahovat.

13:27
    Přesilovka se Bluesmanům moc nedaří. Bowa už delší dobu neohrozili.

12:25
    Domácí v plném počtu. Nyní budou hrát klasickou početní výhodu.

12:15
    Vince Dunn napřáhl z vrcholu levého kruhu. Bow na místě.

12:05
    Hosté jsou ve čtyřech. Chvíli se bude hrát 4 na 4.

11:52
    Joel Kiviranta zvedl hokejku do obličeje Jakea Walmana. Navíc mu způsobil krvavý šrám, takže z toho je trest na 2 + 2 minuty!

11:33
    Střelu Jakea Walmana z vrcholu levého kruhu zneškodnil Landon Bow.

10:46
    Domácí brankář si připsal další zákrok, tentokrát pálil Radulov.

10:29
    Po vhazování se dostal ke střele z pravé strany kousek za kruhem John Klingberg a zasahovat musel Allen.

10:23
    Síly na ledě se vyrovnávají! Na trestnou lavici usedá Alex Pietrangelo, který v souboji kapitánů nedovoleně bránil Jamieho Benna.

10:13
    Hintz vyhrál vhazování a hráči Dalalsu tak mohli následně vyhodit puk z obranného pásma.

10:04
    Střely na branku – 5:2.

10:04
    Po reklamní přestávce začne druhá přesilovka St. Louis. Za vražení Barbaševa na hrazení je potrestán Roman Polák.

09:06
    Dallas je už v plném počtu.

08:25
    Od modré čáry pálil Alex Pietrangelo. Ránu domácího kapitána vyrazil brankář Bow.
    07:56 Jason DICKINSON - 0:1

07:56
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení! Domácím obráncům ujel JASON DICKINSON, který udělal Allenovi bekhendovou kličku a zasunul puk za jeho záda. Asistence: Esa Lindell.

07:05
    Blake Comeau podrazil Ryana O'Reillyho a půjde na trestnou lavici. V signalizované výhodě pálil Mikkola, ale Bow byl na místě. Následuje reklamní přestávka.

05:12
    Nezměnil to ani Rus ve službách Dallasu Alexandr Radulov. Jeho střelu totiž zablokoval krajan Barbašev.

04:59
    Zatím sledujeme chudý zápas na střely na branku. Oba brankáři museli zasahovat shodně jednou.

03:43
    Na modré čáře měl napřaženo domácí obránce Jake Walman. Jeho projektil se však mezi tyče nevešel.

02:03
    Ruský mladík Klim Kostin si dělal mezi kruhy prostor ke střele. Puk mu však stačil vypíchnout hostující obránce Lindell.

01:30
    Bekhendovou střelu Romana Poláka vyrazil Jake Allen. Ten si ted ypřipsal první zákrok v zápase.

00:22
    Jako první musel zasahovat hostující brankář Bow. Ten pokryl bekhendový pokus Sammyho Blaise.

00:01

Dozněla hymna Spojených států amerických. Za malou chvíli se již bude hrát.

St. Louis Blues: Allen (Wilcox) – Bortuzzo, Dunn, Gunnarsson, Pietrangelo (C), Walman, Mikkola – Barbašev, Blais, Bozak, Fabbri, Kostin, O'Reilly, Perron, Sanford, Schenn, Schwartz (A), Steen (A), Sundqvist.

Dallas Stars: Bow (Oettinger) – Klingberg (A), Harley, Polák, Lindell (A), Sekera, Oleksiak – Radulov, Hintz, Benn (C) – Gurjanov, Dickinson, Janmark – Robertson, Gardner, Caamano – Kiviranta, Dellandrea, Comeau.

Rozhodčí: Halkidis, Brenk – Flemington, Nagy.

St. Louis Blues:
    Blues si užili oslavy historického Stanley Cupu, ale teď už musejí myslet na novou sezónu. V přípravě se jim zatím celkem daří. Začali výhrou 2:0 v Dallasu. Poté prohráli 2:3 ve Washingtonu, ale následně zvítězili 4:3 v prodloužení ve Winnipegu a 5:3 doma nad Columbusem.

Dallas Stars:
    Hokejisté Dallasu dosud sehráli čtyři přípravné utkání s bilanci dvou výher a dvou porážek. Do zápasového kolotoče vstoupili níže zmíněnou prohrou 0:2 se St. Louis. Poté vyhráli 2:1 v prodloužení na půdě Minnesoty a následně také stejným výsledkem, ale v normální hrací době, v Coloradu. Naposledy pak Texasané schytali domácí nášup 0:6 od Floridy.

Vítám tu všechny hokejové milovníky! V noci z úterka na středu pokračuje kolotoč přípravných zápasů na NHL. Do akce půjdou také obhájci Stanley Cupu ze St. Louis Blues, kteří hostí Dallas Stars. Oba týmy se utkaly už na úvod přípravy a Blues tehdy v Texasu zvítězili 2:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 56. O'Reilly (Blais, Perron) – 8. Dickinson (Lindell), 37. Klingberg (Hintz, Radulov)

Dallas Stars: Bow (41. Oettinger) – Klingberg (A), Harley, Polák, Lindell (A), Sekera, Oleksiak – Radulov, Hintz, Benn (C) – Gurjanov, Dickinson, Janmark – Robertson, Gardner, Caamano – Kiviranta, Dellandrea, Comeau.

Rozhodčí: Halkidis, Brenk – Flemington, Nagy

Diváci: 16 515