Florida – Tampa 6:3 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:2 (kon.)
Edmonton – Arizona 2:4 (kon.) | Calgary – Winnipeg 2:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:1 (kon.)
St. Louis Blues
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Dallas Stars
Středa 25.09.2019, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny hokejové milovníky! V noci z úterka na středu pokračuje kolotoč přípravných zápasů na NHL. Do akce půjdou také obhájci Stanley Cupu ze St. Louis Blues, kteří hostí Dallas Stars. Oba týmy se utkaly už na úvod přípravy a Blues tehdy v Texasu zvítězili 2:0.

Dallas Stars:
    Hokejisté Dallasu dosud sehráli čtyři přípravné utkání s bilanci dvou výher a dvou porážek. Do zápasového kolotoče vstoupili níže zmíněnou prohrou 0:2 se St. Louis. Poté vyhráli 2:1 v prodloužení na půdě Minnesoty a následně také stejným výsledkem, ale v normální hrací době, v Coloradu. Naposledy pak Texasané schytali domácí nášup 0:6 od Floridy.

St. Louis Blues:
    Blues si užili oslavy historického Stanley Cupu, ale teď už musejí myslet na novou sezónu. V přípravě se jim zatím celkem daří. Začali výhrou 2:0 v Dallasu. Poté prohráli 2:3 ve Washingtonu, ale následně zvítězili 4:3 v prodloužení ve Winnipegu a 5:3 doma nad Columbusem.

St. Louis Blues: Allen (Wilcox) – Bortuzzo, Dunn, Gunnarsson, Pietrangelo (C), Walman, Mikkola – Barbašev, Blais, Bozak, Fabbri, Kostin, O'Reilly, Perron, Sanford, Schenn, Schwartz (A), Steen (A), Sundqvist.

Dallas Stars: Bow (Oettinger) – Klingberg (A), Harley, Polák, Lindell (A), Sekera, Oleksiak – Radulov, Hintz, Benn (C) – Gurjanov, Dickinson, Janmark – Robertson, Gardner, Caamano – Kiviranta, Dellandrea, Comeau.

Rozhodčí: Halkidis, Brenk – Flemington, Nagy.

Dozněla hymna Spojených států amerických. Za malou chvíli se již bude hrát.

00:01

00:22
    Jako první musel zasahovat hostující brankář Bow. Ten pokryl bekhendový pokus Sammyho Blaise.

01:30
    Bekhendovou střelu Romana Poláka vyrazil Jake Allen. Ten si ted ypřipsal první zákrok v zápase.

02:03
    Ruský mladík Klim Kostin si dělal mezi kruhy prostor ke střele. Puk mu však stačil vypíchnout hostující obránce Lindell.

03:43
    Na modré čáře měl napřaženo domácí obránce Jake Walman. Jeho projektil se však mezi tyče nevešel.

04:59
    Zatím sledujeme chudý zápas na střely na branku. Oba brankáři museli zasahovat shodně jednou.

05:12
    Nezměnil to ani Rus ve službách Dallasu Alexandr Radulov. Jeho střelu totiž zablokoval krajan Barbašev.

07:05
    Blake Comeau podrazil Ryana O'Reillyho a půjde na trestnou lavici. V signalizované výhodě pálil Mikkola, ale Bow byl na místě. Následuje reklamní přestávka.

07:56
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení! Domácím obráncům ujel JASON DICKINSON, který udělal Allenovi bekhendovou kličku a zasunul puk za jeho záda. Asistence: Esa Lindell.
    07:56 Jason DICKINSON - 0:1

08:25
    Od modré čáry pálil Alex Pietrangelo. Ránu domácího kapitána vyrazil brankář Bow.

09:06
    Dallas je už v plném počtu.

10:04
    Po reklamní přestávce začne druhá přesilovka St. Louis. Za vražení Barbaševa na hrazení je potrestán Roman Polák.

10:04
    Střely na branku – 5:2.

10:13
    Hintz vyhrál vhazování a hráči Dalalsu tak mohli následně vyhodit puk z obranného pásma.

10:23
    Síly na ledě se vyrovnávají! Na trestnou lavici usedá Alex Pietrangelo, který v souboji kapitánů nedovoleně bránil Jamieho Benna.

10:29
    Po vhazování se dostal ke střele z pravé strany kousek za kruhem John Klingberg a zasahovat musel Allen.

10:46
    Domácí brankář si připsal další zákrok, tentokrát pálil Radulov.

11:33
    Střelu Jakea Walmana z vrcholu levého kruhu zneškodnil Landon Bow.

11:52
    Joel Kiviranta zvedl hokejku do obličeje Jakea Walmana. Navíc mu způsobil krvavý šrám, takže z toho je trest na 2 + 2 minuty!

12:05
    Hosté jsou ve čtyřech. Chvíli se bude hrát 4 na 4.

12:15
    Vince Dunn napřáhl z vrcholu levého kruhu. Bow na místě.

12:25
    Domácí v plném počtu. Nyní budou hrát klasickou početní výhodu.

13:27
    Přesilovka se Bluesmanům moc nedaří. Bowa už delší dobu neohrozili.

13:46
    Alex Pietrangelo střílel od modré čáry. Teď už musel Bow zasahovat.

13:57
    Rána O'Reillyho nebyla přesná. Puk skončil jen na zadním hrazení.

15:05
    Dunn nyní nedokázal udržet útočnou modrou. Hosté se osvobodili.

15:53
    Hosté přestáli dlouhé oslabení a už jsou kompletní.

15:58
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Allenem.

16:55
    Za hákování je potrestán Jake Walman. Stars si zahrají poprvé v utkání přesilovku.

17:25
    Bortuzzo odvedl dobrou práci a vyhodil puk až k brance Dallasu.

18:11
    Vince Dunn dokonce v oslabení vystřelil na hostující branku. Bow vyrazil kotouč.

18:46
    Střelu Andreje Sekery zablokoval Pietrangelo. Domácí hrají v oslabení velmi dobře.

18:56
    A už jsou v plném počtu.

19:02
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:22
    Hostující obránce Jamie Oleksiak se ocitl až před brankou soupeře. Z bezprostřední blízkosti nepřekonal bekhendem brankáře Allena!

20:00

Po první třetině prohrává St. Louis s Dallasem 0:1. Domácí jsou mírně aktivnější, ale v 8. minutě jim zasadil úder ve vlastním oslabení Jason Dickinson. Právě přesilovky dnes Bluesmanům zatím příliš nejdou. Neprosadili se ani ve dlouhé výhodě při trestu Kiviranty na 2 +2 minuty.

21:18
    Za podražení je vyloučen Joel Kiviranta. Přesilovku si zahrají Blues.

21:50
    Projektil O'Reillyho z pravého kruhu postrádal přesnost. Bow nemusel zasahovat.

22:47
    Kotouč byl sražen do hlediště. Vhazuje se v útočném pásmu vítězů Stanley Cupu.

23:06
    Tentokrát je puk v ochranné síti za brankou Dallasu.

23:19
    Hosté přežili i další oslabení a už jsou v plném počtu.

24:46
    Domácí se snaží vyrovnat. V krátkém sledu se dostali k zakončení Ryan O'Reilly a David Perron a své umění musel ukázat Landon Bow.

25:23
    Od modré čáry netrefil branku Jake Walman. Domácí mají tlak.

25:37
    To hosté ve druhé třetině ještě nevystřelili. Přesto stále drží nejtěsnější náskok.

25:44
    Rána Roberta Bortuzza neprošla přes blokojícího Kivirantu. Ten ušetřil brankáři Bowovi práci.

26:26
    Do střely Jasona Dickinsona vložil hokejku bránící Gunnarsson. Puk skončil v ochranné síti a tak tu máme reklamní přestávku.

26:49
    Z pravé strany modré čáry vypálil Carl Gunnarsson. Bow si připsal další dobrý zákrok.

27:02
    Na druhé straně tečoval Jamie Benn nahození spoluhráče a Allen měl co dělat, aby stačil reagovat.

27:32
    Další vyloučení na straně hostí! Roope Hintz dostal dvě minuty za podrážení.

27:49
    Hned dvakrát střílel Vince Dunn. Domácí obránce však nedokázal prostřelit Bowa.

29:11
    Síly na ledě se vyrovnávají! Tyler Bozak dostal dvě minuty za podrážení.

30:24
    Z vrcholu pravého kruhu střílel Alexandr Radulov. Branku netrefil.

30:37
    Po střele Roopeho Hintze schoval puk ve výstroji Jake Allen.

31:12
    A teď už jsou domácí v plném počtu.

31:15
    Hosté tečovali přihrávku hráče Blues do ochranné sítě. Vhazuje se před Bowem.

32:33
    Do zakončení se dostával hostující útočník Denis Gurjanov. Mikkola však střelu zablokoval.

32:48
    Střelou z dálky prověřil Allena Mattias Janmark. Domácí brankář byl pozorný.

33:49
    Útočnou snahu domácích nyní zastavil čárový rozhodčí. Tne viděl ofsajd.

34:53
    Hra se nyní uklidnila a další šance se moc nerodí.

35:50
    Až nyní přišla zajímavá střela Dickinsona, kterou ale pokryl Allen. Následuje reklamní přestávka.

36:12
    Za sekání je vyloučen David Perron. Přesilovka pro Stars.

36:36
    Hosté využívají přesilovku a vedou už o dva góly! Hintz nahrál JOHNOVI KLINGBERGOVI a švédský obránce prostřelil z vrcholu kruhů vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Roope Hintz a Alexandr Radulov.
    36:36 John KLINGBERG - 0:2

37:42
    Před Allenem tečoval vystřelený puk Denis Gurjanov. Domácí brankář si připsal dobrý zákrok.

38:14
    Rhett Gardner se natlačil až před Allena, který pokryl jeho bekhendové zakončení.

39:12
    Hosty druhý gól hodně povzbudil! Allen nyní vyrážel ránu Johna Klingberga. Běží už poslední minuta druhé třetiny.

39:55
    Těsně před přestávkou to ještě zkoušel domácí David Perron, ale Kiviranta mu dos třely vložil hokejku.

40:00

Také ve druhé třetině jsme viděli jediný gól. Opět ho vstřelily hostující Hvězdy, které tak vedou v Enterprise Center už 2:0. Ve 37. minutě se v přesilové hře trefil John Klingberg. Blues už navíc neměli ani mírnou herní převahu, hostům se podařilo srovnat i umělecký dojem.

40:01
    Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Landon Bow, přichází Jake Oettinger.

40:29
    Rána Dunna až na hostující branku neprolétla. Zablokoval ji Lindell.

40:59
    Stars mohli navýšit svůj náskok! Nicholas Caamano svou střelou orazítkoval tyčku!

42:32
    Alexandr Radulov podrazil Dunna. Domácí mají další možnost skórovat v přesilovce.

42:44
    Svůj křest ohněm zvládl druhý brankář Dallasu Jake Oettinger. Ten pokryl střelu Jadena Schwartze.

43:08
    Další rána Schwartze se mezi tyče nevešla.

43:26
    Od modré střílel Vince Dunn, ale Oettinger byl na místě. Jistým zákrokem hru přerušil.

44:33

44:42
    Oettinger si připisuje další úspěšný zákrok. Střílel Alexander Steen.

45:12
    Za sekání je vyloučen domácí Robert Bortuzzo. Početní výhoda také pro hosty. Ti tu předchozí na konci druhé třetiny proměnili...

45:42
    V oslabení se dostal do zakončení Oskar Sundqvist. Oettinger jeho střelu vyrazil.

45:55
    Hostům se nepovedl přechod do útočného pásma. Dopustili se postavení mimo hru.

47:16
    Domácí se bránili dobře. Zblokovali několik střel soupeře a teď už jsou v plném počtu.

48:27
    Po reklamní přestávce uvidíme další přesilovku Texasanů! Dvě minuty za hákování obdržel Sammy Blais.

49:23
    Domácí opět obětavě blokují střely soupeře. Nyní skončila rána Robertsona na chráničích Bortuzza.

49:39
    Bozakovi se povedlo vyhodit.

50:02
    Síly na ledě se na chvíli vyrovnají! Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Oskar Klingberg.

50:28
    Blais na ledě a začíná tak zkrácená přesilovka Blues.

51:39
    Tvrdou střelu Perrona od modré čáry vyráží Oettinger. I druhý brankář Dallasu si počíná velmi dobře.

52:03
    Jake Oettinger se nenechal zaskočit ani Braydenem Schennem. Hosté drží svůj dvougólový náskok. Už jsou navíc kompletní.

54:10
    Zakázané uvolnění hostí. Do konce zbývá necelých šest minut.

54:42
    Střelu Mattiase Janmarka z mezikruží ztlumil bránící hráč. Puk, který se doklouzal k brankovišti, následně přikryl Allen.

55:17
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Závěr ještě bude pořádně dramatický! Na rozdíl jediné branky snižuje RYAN O'REILLY, který usměrnil do odkryté branky puk po přihrávce Blaise – 1:2. Asistence: Sammy Blais a David Perron.
    55:17 Ryan O'REILLY - 1:2

55:46
    Hosté se dostali do útočného pásma a Roman Polák se s ničím nepáral. Jeho projektil od modré vyrazil Allen.

56:04
    Domácí ožili! Rány Bortuzza a Saforda pochytal Oettinger.

56:15
    K další střele napřáhl Dunn. Kiviranta mu ránu zablokoval.

56:35
    Hosté se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

58:10
    Další icing hostujícího týmu.

58:15
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

59:04
    Máme tu už poslední minutu. Pietrangelovu střelu vyrazil Oettinger.

59:15
    Další rána stejného hráče, Oettinger přerušuje hru.

59:59
    Ani velký tlak St. Louis vyrovnání nepřinesl. Hosté vyhrají!

Hokejisté St. Louis už dokázali ve třetí třetině jen snížit a tak podlehli Dallasu 1:2. V 8. minutě zápasu poslal Stars do vedení ve vlastním oslabení Jason Dickinson. Ve druhé třetině se trefil naopak v přesilovce John Klingberg. V 56. minutě domácím vrátil naději Ryan O'Reilly, ovšem ani velký závěrečný tlak už Bluesmanům vyrovnání nepřinesl.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:18 (9:6, 6:8, 14:4)

Roman Polák (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:59
    Andrej Sekera (DA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:35 (04:42:56)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 56. O'Reilly (Blais, Perron) – 8. Dickinson (Lindell), 37. Klingberg (Hintz, Radulov)

Dallas Stars: Bow (41. Oettinger) – Klingberg (A), Harley, Polák, Lindell (A), Sekera, Oleksiak – Radulov, Hintz, Benn (C) – Gurjanov, Dickinson, Janmark – Robertson, Gardner, Caamano – Kiviranta, Dellandrea, Comeau.

Rozhodčí: Halkidis, Brenk – Flemington, Nagy

Diváci: 16 515