Čeljabinsk – Barys 1:2 (kon.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
CSKA Moskva
Pátek 27.09.2019, 18:30 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Torpedo Nižnij Novgorod a CSKA Moskva.

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě Západní konference se ziskem 14 bodů u jedenácti odehraných zápasů. Do dnešního utkání půjde Torpedo povzbuzeno dvěma výhrami v řadě, nejprve vyhrálo na ledě Čerepovce 4:2 a naposledy zdolalo doma Dinamo Minsk 4:3 po prodloužení, když se gólově prosadili Iljin, Varnakov, Schroeder a v nastaveném čase Šenfeld.

CSKA Moskva

Hosté jsou na tom ještě o něco lépe, na třetím místě mají 17 bodů a na vedoucí Viťaz ztrácí pouhý bod. CSKA je v opravdu skvělé formě, vždyť vyhrálo pět posledních utkání! Naposledy se o síle celku přesvědčil Jokerit Helsinky, který na svém ledě prohrál vysoko 1:5! Za hosty se o góly rovným dílem podělili Kaprizov, Okulov, Marčenko, Karnauchov a Vey. Dnes tak uvidíme bitvu dvou předních celků a to slibuje kvalitní podívanou.

Jiří Sekáč (CSKA) 3 (2+1)

Utkání v hale KRK Nagornyj začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Orlov, Barancev (C), Mišarin, Ch. Genoway, Aljajev, Volčenkov, Zborovskij – Žafjarov, Schroeder, Varnakov (A) – Šenfeld, Belevič, Bočarov – Urakov (A), Szczechura, Q. Howden – Gončaruk, D. Iljin, Verjajev.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – A. Romanov, Dahlbeck, Marčenko, Kiselevič, Blažijevskij, Naumenkov, Čmychov – Al. Popov (C), Světlakov, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Mamin – Tolčinskij, Vey (A), Sekáč – Slepyšev, P. Karnauchov, Tělegin (A) – Komissarov.

Rozhodčí: Gamalej, Kuljov – Gorděnko, Sysujev.

00:01

00:12
    Hned z prvního útoku zakončoval hostující Kaprizov, jeho střelu ze středu pokryl připravený Lindbäck.

00:38
    Zachytal si už i Johansson, u něj se ale nejednalo o tak nebezpečnou situaci.

01:28
    Přes obránce vystřelil domácí Šenfeld, ránu z levého kruhu vyrážel Johansson do rohu kluziště.

02:10
    Po hvizdu hlavního sudího si aktéři mysleli, že se bude poprvé vylučovat, jednalo se ovšem pouze o Lindbäckovu posunutou branku.

02:56
    K samostatné akci se nadechl Belevič, na levém křídle se ale neuvolnil a při kličce na střed přišel o puk.

03:49
    Další akci Torpeda rozjíždí za vlastní brankou Genoway, zatím čeká na své spoluhráče.

04:27
    Tvrdá rána v podání Orlova, Johansson byl u své levé tyčky nachystán a předvedl jistý zákrok.

04:53
    Po tvrdé ráně Baranceva od modré čáry přišla ještě dorážka od kruhů, Johansson se ale stihl přemístit a puk si pohlídat.

05:58
    Dlouhé vyhození domácích skončilo u brankáře, o zakázané uvolnění se tak nejednalo.

06:38
    V obranném pásmu CSKA se odehrálo hned několik tvrdých soubojů, rozhodčí ale zůstali v klidu a nevylučovali.

07:17
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za podrážení dostal Arťom Blažijevskij.

07:52
    Před brankovištěm hostů operoval Šenfeld, zblízka však nedokázal procpat puk za Johanssona.

08:42
    CSKA se podařilo dostat puk ze svého pásma a vyhodit jej až k Lindbäckovi.

09:08
    Aljajev se ke střele neodhodlal, raději se otočil zpátky a rozehrál na modrou čáru.

09:17
    CSKA přečkalo první oslabení, Blažijevskij opětovně naskočil do hry a hosté jsou v pěti.

10:58
    Hostující tým se po delší době snaží přejít do útoku, zatím však naráží na modré čáře na dobře pracující obranu Torpeda.

11:57
    Teď už to ale byla opravdu slušná šance a Lindbäck musel vytáhnout rychlou lapačku, aby lapil prudký Veyův švih.
    11:57 Vey svou střelou Lindbäcka nepřekonal

12:51
    Barancev vyvezl zpoza vlastní branky puk a snažil se založit akci Torpeda. Je to teď ale z obou stran hodně nepřesné.

13:48
    Urakov s Iljinem bojovali o možnou šanci, i teď to ale skončilo bez střely. CSKA už jde do protiakce.

14:26
    Barancev mohl zakončovat, rozhodl se ale pro přihrávku na pravou stranu, čímž celou akci zabrzdil.

15:06
    Hostující Světlakov schytal nepříjemný úder do obličeje, už je ale na střídačce a vypadá to, že naštěstí je to bez krvavého šrámu.

16:06
    Rychlý přechod domácích po levém křídle skončil přerušenou hrou po zakončení Iljina. Vhazuje se po Johanssonově pravici.

16:48
    Na druhé straně se v pravém kruhu zjevil Karnauchov a ihned pálil. Lindbäck puk pouze vyrazil a musel poté čelit ještě dorážce Tělegina.

17:06
    Po rychlém kontru se do brejku dostával Belevič, zkoušel bekhendový blafák, na Johanssona si s tím ale nepřišel.

18:29
    Nápor Torpeda, skoro to vypadalo jako přesilovkový tlak. Johansson se musel blýsknout hlavně po střele Baranceva a dotírání Schroedera.

18:40
    Vylučuje se na straně CSKA, dvouminutový trest za podrážení obdržel Sergej Tolčinskij.

19:12
    Puk letí až k Lindbäckovi, Torpedo musí zakládat další útočnou akci. Zatím to však domácím moc nejde.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, ve které byli o něco aktivnější domácí hokejisté, jenže vše skončilo bez důraznějšího zakončení. A tak se dá říci, že největší šanci měl hostující Vey, když z dobré pozice u kruhů mířil pod horní tyčku, vychytal jej ale pohotový Lindbäck. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.

20:27
    Domácí sice pokračují v přesilové hře, CSKA se ovšem podařilo vyhodit přes všechny čáry až k Lindbäckovi.

20:40
    A už je po přesilovce, hostující tým přečkal i druhé oslabení utkání s čistým štítem.

21:50
    Belevič skončil s pukem v rohu u mantinelu, musel čekat na své spoluhráče a hosté se mezitím stačili vrátit.

22:29
    Do odraženého puku se na levé straně opřel Genoway, Johansson jeho prudký švih pokryl.

23:17
    A teď už hosté z Moskvy. Vey přihrál na modrou čáru na Kiseleviče, jeho dělovku Lindbäck pokryl dobrým postojem.

23:20
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hned po vhazování se ale za kruhy do puku opřel IVAN TĚLEGIN a jeho prudká rána z první skončila v horním růžku Lindbäckovy branky – 0:1. Asistence: Pavel Karnauchov.
    23:20 Ivan TĚLEGIN - 0:1

24:37
    Torpedo se snažilo o rychlou reakci a výsledkem bylo krátké ostřelování Johanssovovy branky. Ten si svůj prostor pohlídal, nejvíce se zapotil při pokrytí Varnakovovy bekhendové dorážky, u které se musel rychle přemisťovat.

26:17
    Tlak domácích pokračuje, po rychlém přechodu útočné modré se před branku tlačil Iljin, v plné rychlosti ale Johanssona nepřekonal.

27:02
    Při dalším přechodu se pískalo postavení mimo hru, až příliš rychlý byl Aljajev.

28:03
    Tvrdá rána od modré čáry přes chumel hráčů skončila u Lindbäcka, ten si připsal jistý zákrok.

28:03
    Po odpískání se ale vylučovalo a první přesilovku si zahraje CSKA. Dvě minuty za podrážení obdržel Sergej Gončaruk.

29:05
    Slepyšev byl mezi kruhy těsně bráněn a ke střele se nedostal. Akci tak rozvinul na pravé křídlo.

29:16
    A je po přesilovce, neboť v útočném pásmu fauloval Konstantin Okulov a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

29:42
    Na brankové čáře pomáhal Johanssonovi Alexandr Romanov a roli gólmana zvládl na jedničku. Hosté stále drží těsný náskok.

30:03
    Domácí jsou v plném počtu, začíná tak jejich zkrácená přesilovka.

31:11
    Po Genowayově založení akce se v pásmu zjevil Szczechura a nebyl zase tak daleko od úspěchu, střela z mezikruží šla ale mimo.

31:16
    A už jsou v plném počtu i hráči CSKA.

32:35
    Lindbäck drží pouze jednobrankovou ztrátu, nyní si poradil i s výpadem Lindena Vaye a jeho střelou přes obránce.

33:18
    Probíhá těsný souboj o puk v pásmu domácího celku, CSKA se snaží Torpedu uštědřit druhý úder.

34:09
    Opět se vylučuje, nyní na straně domácích, dvě minuty za hákování dostal Georgij Mišarin.

34:45
    Po kombinaci v útočném pásmu se ke střele z levého kruhu dostal Romanov, puk byl sražen mimo ledovou plochu.

35:58
    U tyčky se o bekhend pokoušel Světlakov, jeho pokus ale dobře postavený Lindbäck zastavil.

36:06
    No, teď už se ale hosté mohou radovat a na konci přesilovky podruhé udeřili. Zprava přilétla přihrávka před brankoviště a ANTON SLEPYŠEV dokázal sklepnout puk za Lindbäckova záda. Asistence: Arťom Blažijevskij, Konstantin Okulov.
    36:06 Anton SLEPYŠEV - 0:2

36:29
    Je tu další vyloučení na straně Torpeda, domácí lavička dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Paul Szczechura.

37:45
    CSKA nyní nikam nepospíchá, má náskok, hostům stačí kontrolovat puk co nejdál od vlastní branky.

38:29
    A je po přesilovce. Tentokrát se to obešlo bez nebezpečného ohrožení Lindbäckovy branky.

38:48
    Za domácí se do rychlého kontru dostal Varnakov a po delší době donutil Larse Johanssona vytáhnout zákrok.

39:27
    Od modré čáry se do puku opřel Aljajev, moc mu to ale nesedlo a puk skončil mimo branku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a k výhře mají našlápnuto hráči CSKA Moskva. Ti byli ve druhé třetině lepším a aktivnějším týmem a dvakrát překonali brankáře Lindbäcka. Jako první se ve 24. minutě trefil Ivan Tělegin a o navýšení se pak ve 37. minutě postaral Anton Slepyšev. Torpedo tak stojí před těžkým úkolem zvrátit nepříznivý stav a ještě zabojovat o bodový zisk.

40:19
    Hned v úvodu třetí třetiny je tu vyloučení na straně CSKA, dvě minuty za krosček obdržel Bogdan Kiselevič.

41:10
    Po krátkém a neúspěšném tlaku domácích se bránící čtveřice CSKA osvobodila a vyhodila puk až k Lindbäckovi.

41:59
    Neohroženě se na levé straně natlačil do zakončení Varnakov, Johansson však skvělým postavením puk vyrazil.

42:19
    CSKA je v plném počtu, Kiselevičův trest vypršel.

43:28
    Od modré čáry nahazoval hostující Marčenko, puk se ale zastavil hned u nejbližších obránců Torpeda.

44:40
    U vrcholu levého kruhu vystřelil z první Jiří Sekáč, našel ale pouze Lindbäckovu lapačku.

45:04
    Několik odrazů u brankoviště Torpeda, nakonec se pískalo provinění na straně hostů a vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:25
    Vyhozený puk klouzal k Lindbäckovi, ten jej daleko od vlastního brankoviště rozehrál na spoluhráče.

47:18
    Nesledujeme teď zrovna strhující hokej. Domácí marně buší na útočné pásmo, hosté pouze udržují svůj náskok.

48:49
    Žafjarov nezpracoval u modré čáry dle svých představ a poté domácí pouze nahodili na Johanssona.

49:45
    Puk je opět ve středním pásmu, CSKA nemá problém zcela kontrolovat zápas.

50:29
    A dokonce i zaútočit, když se naskytne příležitost. Kaprizovův švih pokryl Lindbäck lapačkou.

51:06
    Daniil Iljin si ve středním pásmu vybojoval puk a zkusil prudký pokus z levého kruhu. Johansson ránu vytěsnil.

52:00
    Belevič naopak ve středním pásmu puk ztratil a nerozvinul tak nadějně vyhlížející akci Torpeda.

52:48
    Žafjarov už ve druhé vlně napřahoval ke tvrdé střele, když jeden z obránců akci přerušil hbitým vložením hole do dráhy puku.

53:52
    Slepyšev udělal na modré čáře o kličku více a akce CSKA tak skončila postavením mimo hru.

54:28
    Zakázané uvolnění domácího Torpeda, hra se stěhuje před Anderse Lindbäcka.

55:08
    Těsná obrana se hostům vyplácí, ofenzíva Torpeda se nemůže dostat do opravdu nadějného zakončení.

55:42
    Schroeder si sice dojel puk, jenže z rohu pásma se útok buduje opravdu těžko.

56:39
    Po delší době přišla i střela na Lindbäcka, stále ale platí, že CSKA už spíše udržuje výsledek.

57:32
    Kaprizov se Světlakovem byli před brankovištěm, poskakující puk však nezvládli sklepnout na domácí branku.

57:55
    Domácí Torpedo si bere oddechový čas.

58:17
    Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Johanssona a Lindbäck míří na střídačku. Je tu power-play Torpeda.

59:01
    A je definitivně rozhodnuto. Domácí tým neudržel útočné pásmo a po krátké šavlovačce před opuštěnou brankou Torpeda se z pravé strany trefil ANTON SLEPYŠEV. Asistence: Ivan Tělegin.
    59:01 Anton SLEPYŠEV - 0:3

59:40
    Torpedo se snaží alespoň umazat čisté konto hostujícího brankáře, Johansson je ale jako skála.

Utkání je u konce a CSKA si odváží všechny body. Domácí tým se sice snažil o případné zdramatizování duelu, jenže směrem kupředu to dnes nebylo ono. Hosté udržovali svůj náskok a v úplném závěru, když už Torpedo odvolalo gólmana, se trefil Anton Slepyšev a upravil na konečných 0:3. CSKA tak prodloužilo svou vítěznou sérii už na šest zápasů.

Utkání sledovalo 5 500 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:02:23)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 24. Tělegin (P. Karnauchov), 37. Slepyšev (Blažijevskij, Okulov), 60. Slepyšev (Tělegin)

Rozhodčí: Gamalej, Kuljov – Gorděnko, Sysujev

Diváci: 5 500