Vsetín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Zlín – Přerov 3:2 (kon.) | Technika Brno – Mountfield HK 1:7 (kon.)
Havlíčkův Brod – Pardubice 3:4 (po pr.) | Mladá Boleslav – Jihlava 7:1 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 4:3 (kon.)
PZ Kladno – Třemošná 1:2 (po pr.) | Třinec – Olomouc 5:1 (kon.) | Havířov – Vítkovice 6:3 (kon.)
Poruba – HK MD Šumperk 3:4 (kon.) | Kladno – Chomutov 8:1 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 3:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:4 (0:1, 0:1, 3:2)
HK Mladí Draci Šumperk
Sobota 28.09.2019, 15:15 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

Zdravím Vás a zároveň Vás i vítám u sledování textového přenosu ledního hokeje. V rámci 6. kola ELIOD Extraligy dorostu – Východ svoje síly poměří domácí HC RT TORAX Poruba a hostující HK Mladí Draci Šumperk. Utkání začíná v 15:15.

Draci prožívají trochu horší vstup do nové sezóny. Ligu odstartovali na ledě Třince, kde dokázali zvítězit 4:1. V dalším kole nestačili doma na Olomouc a prohráli s ní 0:4. Třetí zápas odehráli s ostravskými Vítkovicemi a po výhře 3:2 v prodloužení brali dva body do tabulky. Čtvrté klání bylo naplánované na ledě Šumperku. Domácí prostředí drakům nepomohlo a prohráli 2:4. Poslední pátý zápas odehráli v dalekém Brně, kde prohráli po debaklu 1:11.

Pozice v tabulce: 8. místo

Poruba, jakožto nováček ligy stále na svojí první výhru a body do tabulky čeká. První zápas RT TORAX odehrál na ledě Zlína, odkud si odvezl vysokou prohru 1:11. Další zápas proti Přerovu se hrál v Porubě. Ten skončil pro porubské dorostence výsledkem 1:7. Dále se hrálo na ledě nedalekého Havířova. Ani ten však nepřinesl první body pro Porubu. Zápas skončil prohrou 1:3. Čtvrté kolo Porubští odehráli doma, kde prohráli 1:7. Pátý zápas se hrál v Třinci, kde Poruba dokonce nedala ani jeden gól a vracela se do Ostravy s prohrou 0:7.

Pozice v tabulce: 10. místo

Přeji Vám krásné sobotní odpoledne z RT TORAX ARENY!!! V plánu je, jak už bylo zmíněno, šestý zápas ELIOD Extraligy dorostu. Mezi sebou poměří síly Poruba a Šumperk. Porubští zatím nemají žádný bod, a tak se dneska budou chtít o cenné tři kousky porvat. Jestli se jim to podaří, to se můžete dozvědět, když budete sledovat tenhle textový přenos.

HC RT TORAX Poruba: Drabčík, Chylík – Černý, Kříž, Macias Kac., Kosina, Borkovec, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Slusarczyk, Macias Krz., Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka, Kovalčík, Hlavatý

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý, Šedivý – Seidenglanz, Minařík, Slabý, Kareš, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Mann, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas

Rozhodčí: Kašík – Vengřín, Janoško.

Oba dva celky už krouží po ledové ploše, aby se rozbruslili. Až přijdou rozhodčí, utkání začne.

Už i rozhodčí jsou na ledě. Za malý okamžik začneme.

00:01

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly a nastěhovali se do pásma Poruby.

00:56
    Signalizovaná výhoda Šumperk si zahraje přesilovku.

01:05
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kříž – 2 min., podrážení).

01:40
    RT TORAX se osvobozuje a následné protiútoky hostů zastavuje už na modré čáře.

02:14
    Draci se dopouštějí zakázaného uvolnění.

02:20
    Po vyhraném vhazování vystřelil na Ryšavého Chovanec, jeho střela letěla mimo tři tyče.

02:54
    V závěru početní převahy se nakonec Šumperk dostal do pásma a kombinuje.

03:05
    Poruba v plném počtu.

04:03
    Domácí teď měli smůlu. Z dobré pozice trefil pouze tyč Slusarczyk.

04:56
    Z mezikruží zkoušel překvapit hostujícího brankáře Macias Krzysztof, jeho pokus skončil na zadním mantinelu.

05:20
    Tvrdou střelou od modré vypálil Minařík, Drabčík byl ale připraven.

05:26
    Poruba se osvobozuje pomocí icingu.

06:00
    Domácí se dostali do úniku a následný tlak v brankovišti zastavilo postavení útočicicho hráče v brankovišti.

08:00
    Tentokrát si zahraje Poruba přesilovku. Zatím kombinují v ponechané výhodě.

08:20
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Haas – 2 min., sekání).

09:00
    Domácí tlačí svého soupeře v pásmu a střílí ze všech možných pozic.

09:48
    Šumperští se horko těžko dostali z pásma a rychle odjížděli střídat.

10:20
    Šumperk v plném počtu.

11:51
    Po nevyžité přesilovce se do útoku dostali zase hosté a Poruba tuhle skutečnost vyřešila dalším icingem.

12:10
    Další přesilovka připadne hostům, teď se čeká až skončí ponechaná výhoda.

12:14
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kovalčík – 2 min., faul kolenem).

12:37
    Hosté dokázali vyhrát buly a krouží v pásmu Poruby.

13:21
    Teď svojí velkou příležitost nevyužil Patrik Janech. Obkroužil celou porubskou bránu, ale Drabčík se stihl přesunout a puk vykopnout betonem.

13:30
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Šumperk využívá přesilovku! Jan Kučera poslal křižnou přihrávku přes střed pásma a do poloprázdné branky se už nemýlil JIŘÍ FIBIGR. Asistence: Jan Kučera.

14:57
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Burda – 2 min., hrubost).

15:03
    Hosté dokázali vyhrát vhazování a dokonce se dostali dostali do útočného pásma. Obrana Poruby však fungovala dobře.

16:24
    Tvrdou střelou od modré pálil Filip Hlaváč. S jeho pokusem si Milan Ryšavý dokázal poradit.

16:27
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Chovanec – 2 min., napadení).

16:57

17:07
    Do úniku dva na jednoho se dostal Macias Krzysztof a Slusarczyk. Dvakrát si přihráli a první jmenovaný vypálil. Proti jeho střele hostující brankář stihl vytáhnout svůj beton.

17:31
    Při šumperském dobývání se posunula domácí branka. Musíme počkat, než ji ledaři přijdou navrtat.

18:27

19:05
    Před hostující brankou se snesla menší potyčka. Rozhodčí stihli rychle zakročit.

20:00
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Janech – 2 min., podrážení).

20:00

První třetina vyzněla lépe pro hosty. Jiří Fibigr dokázal využít přesilovku a díky němu svítí na světelné tabuli 0:1. Poruba se snažila vyrovnat, ale její nebezpečné šance dokázal včas zastavit brankář, nebo obrana hostů. Přidají hosté další branky, nebo domácí vyrovnají a půjdou si pro body? Odpověď na tuhle otázku nám ukážou následující třetiny.

Další třetina začne přibližně v 16:03.

Poruba i rozhodčí už krouží na ledové ploše, čekáme na Draky.

Tak už i Draci jsou na ledě a to znamená, že za chvilku začne druhá perioda.

20:01

20:10
    Domácí vyhráli buly a nastěhovali se do útočného pásma.

20:58
    Porubští se ženou za vyrovnáním! Za necelou minutu vystřelili na svého hosta nejméně čtyřikrát.

21:17
    Tak Draci nakonec vyhazují přes všechny čáry a jdou rychle střídat.

21:47
    Z mezikruží vypálil Marin Stibor a jeho pokus vyráží Ryšavý do rohu kluziště.

22:00

22:11
    Další šance k vyrovnání nevyužita. Kovalčík vyslal tvrdou střelu na hostujícího gólmana, kterému kotouč vypadl a v leže zabránil k vyrovnání.

23:06
    Poruba teď doslova nepouští Draky k žádné šanci. Naopak Slusarzcyk znovu prověřil Ryšavého, který odrazil kotouč svou helmou do ochranné sítě.

23:59
    Další pokus porubských hokejistů zastavilo postavení mimo hru.

25:01
    Nakonec se ke střele dostali i hosté. Domácí gólman byl pozorný a navýšení stavu nedovolil.

27:19
    Macias Krzysztof z pravého kruhu trefil pouze levou tyč hostující branky.

28:22
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Hosté se dostávají do dvoubrankového
    náskoku! Štěpán Mann si našel volný puk za domácí brankou a hned ho poslal na MATĚJE BURDU, který z první dokázal překonat mezi betony Vincence Drabčíka. Asistence: Štěpán Mann a matěj Trögner.

28:22

28:57
    Domácí se dostali do pásma, ale obrana hostů je k ničemu nepustila a vyhodila kotouč až za Drabčíka.

29:07
    Další nepovedený přechod přes modrou tentokrát posílá Porubu před svého brankáře.

30:22

31:05
    Vypadá to, že po oslabení dostali Draci druhý dech a drží Porubu pod pantoflem v útočném pásmu.

32:38
    Před šumperskou brankou se strhla menší šarvátka a rozhodčí bude vylučovat za sekání do brankáře.

32:38
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Slusarczyk – 2 min., sekání).

33:57
    Tak tahle početní převaha nevypadá podle hostujících představ. Porubští se pokaždé dokázali dostat ze své třetiny a jít vystřídat.

34:38

34:52
    Z pravé strany modré čáry vyslal svůj pokus Vítězslav Kříž. Proti střele stihl vykopnout pravý beton hostující strážce branky.

36:27
    Na šumperskou branku se hnal Martin Stibor, ale obrana hostů funguje perfektně a z další šance je jenom kotouč na zadním mantinelu.

37:25
    Hosté se dostali do protiútoku tři na jednoho. Jediný porubský obránce Ondřej Gelnar dokázal zabránit dalším nepříjemnostem.

39:00
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Matěj Halata střílel z levého kruhu. Jeho pokus pro jistotu podržel Milan Ryšavý.

40:00

Do druhé třetiny nastoupili lépe domácí. Poruba se svým jistým výkonem hnala za vyrovnáním, které nepřišlo. Druhý kousek přidal Šumperk a zásluhou Matěje Burdy už vede 2:0. Dokážou zvrátit porubští tenhle zápas, nebo si hosté odvezou cennou výhru? Na tuhle otázku nalezneme odpověď na konci zápasu.

Další třetina začne přibližně v 16:48.

40:01

40:07
    Po vyhraném vhazování se dopustili domácí zakázaného uvolnění.

40:38
    Sám před Drabčíkem se zjevil Jan Kučera. Brankář mu vyrazil puk holí a bylo po šanci.

41:18
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Kareš – 2 min., zásah do nohou).

41:53
    Do další příležitosti se dostala Poruba, když z mezikruží vypálil Macias Kacper.

42:27
    Jan Kučera svůj tým osvobozuje.

43:07
    Odražený kotouč si našel Pavel Chovanec a hned ho poslal na Ryšavého. Ten si s dalším pokusem poradil.

43:20
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky!!! Martin Stibor poslal kotouč na DAVIDA LAMBERTA, který dokázal propálit Milana Ryšavého. Asistence: Martin Stibor a Jakub Koudelný.

44:27
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Fibigr – 2 min., podrážení).

45:07
    Poruba si zahraje minutu a dvacet sekund přesilovku pět na tři.

45:07
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Kareš – 2 min., držení).

45:20
    Domácí tlačí Draky v útočném pásmu. Hosté už jen stojí na místech.

46:03
    Jeden z domácích vystřelil a fanoušci v hledišti už slavili gól. Rozhodčí je však jiného názoru a ukazoval na tyč!!!

46:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Halata – 2 min., sekání).

46:03
    Oddechový čas pro Porubu.

46:45
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Hosté si berou dvoubrankový náskok zpět. MATĚJ TRÖGNER si obešel posledního porubského obránce a krásným blafákem překonal Drabčíka.. Asistence: Adam Panáček.

47:07

47:16
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Diviš – 2 min., faul kolenem).

47:35
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Chovanec – 2 min., sekání).

48:03
    Poruba ve čtyřech.

48:19
    Už je to zase jenom o gól! KRZYSZTOF MACIAS si našel volný puk a z mezikruží vrací svým spoluhráčům naději na bodový zisk!

49:16

49:35

51:05
    Poruba se nevzdává a Draky tlačí jak nejvíc může. Čeká nás velký boj až do konce.

51:26
    Šumperk se osvobozuje pomoci icingu.

52:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Macias Krzysztof – 2 min., faul kolenem).

52:48
    Hosté nevyhráli vhazování, a tak musejí začít až z poza vlastní brány.

53:15
    Do úniku se dostal Jakub Slusarczyk. Jeho střela přeskočila beton Ryšavého a puk se pohyboval blízko pravé tyčky. Obránci však byli včas na svém místě.

54:31

55:27
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Kareš – 2 min., podrážení).

56:07
    RT TORAX nezačal přesilovku dobře, a tak musí pro puk až za vlastní branku.

56:32
    Při špatné porubské rozehrávce se dostali hosté do úniku dva na jednoho. Drabčík však vytáhl parádní semafor a tuhle šanci zastavil.

57:27

57:52
    Poruba se nevzdává. Přidává na pohybu a soupeře odstřeluje ze všech možných stran.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:20
    Vhazování v šumperském obranném pásmu.

58:32
    Domácí v šesti hráčích v poli.

58:37
    Šumperští vyhráli vhazování a ženou se do útoku.

58:43
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Zdá se, že je rozhodnuto! JIŘÍ FIBIGR dostal přesný pass od Jana Kučery a trefil se pod horní víko Drabčíkovy brány. Asistence: Jan Kučera.

59:14
    Domácí hrají bez brankáře.

59:57
    Domácí už jen kosmeticky upravují podobu utkání. KRZYSZTOF MACIAS stál sám před pravou tyčí a z první snížil stav utkání na 3:4. Asistence: David Lambert a Matěj Halata.

59:57
    Domácí gólman zůstává na střídačce. Poruba hraje v šesti.

Poslední třetina nám přinesla hned pět branek. Nejprve snížil David Lambert, aby o tři minuty později navýšil náskok hostů Matěj Trögner. O dvě minuty později snížil Krzysztof Macias. Přibližně minutu před koncem navýšil Jiří Fibiger. Už se zdálo, že Poruba prohraje 2:4, ale tři sekundy před koncem kosmeticky upravil Krzysztof Macias. Hosté si tedy odváží všechny tři body a Poruba si bude muset ještě chvilku počkat.

Ode mne to je pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a těším se na Vás u dalších textových přenosů. (17:38:18)

Patrik Rošič

Branky a nahrávky: 44. Lambert (Stibor, Koudelný), 49. Macias Krz., 60. Macias Krz. (Lambert, Halata) – 14. Fibigr (Kučera), 29. Burda (Mann, Trögner), 47. Trögner (Panáček), 59. Fibigr (Kučera)

HC RT TORAX Poruba: Drabčík (Chylík) – Černý, Kríž, Macias Kac., Kosina, Borkovec, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Ślusarczyk, Macias Krz., Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka, Kovalčík, Hlavatý
    HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Šedivý) – Seidenglanz, Minařík, Slabý, Kareš, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Mann, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas

Rozhodčí: Kašík – Vengřín, Janoško