Písek – Tábor 0:6 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Nová Paka 5:1 (kon.) | Kopřivnice – Mor. Budějovice 6:1 (kon.)
Opava – Žďár n/S 8:4 (kon.) | Nový Jičín – SHK Hodonín 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Šumperk 2:3 (kon.)
Příbram – David Servis 8:3 (kon.) | Bílina – Mostečtí Lvi 1:7 (kon.) | Klatovy – Kolín 5:2 (kon.)
Děčín – Trutnov 9:6 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 10:3 (kon.) | Kobra – China Golden Dragon 11:2 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 28.09.2019, 17:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 6. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (19:06:01)

Valaši nakonec ve třetí periodě dokázali pouze korigovat stav zápasů na rozdíl jediné branky a Šumperk si tak z Bobří hráze odváží všechny tři body za jednobrankové vítězství. Domácí v závěru zápasu vyvinuli na svého soupeře drtivý tlak, na body to dnes ale bohužel pro domácí nestačilo. Šumperk si naopak upevnil první místo v tabulce a zůstává neporažen za šest odehraných kol.

59:27
    Valaši vyrovnali počet hráčů v poli odvoláním brankáře.

59:15
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Dvořák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:15
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Seidler – 2 min., vysoká hůl).

59:00
    Peksa přesně minutu před koncem schovává střelu Weintritta z prostoru pro vhazování v lapačce.

58:51
    Domácí trenér Weintritt si po zákroku Peksy vybírá oddechový čas.

58:42
    Domácí drtí soupeře v jeho pásmu a jejich vyrovnání je skutečně blízko, dokáží to ale s minimálním zbývajícím časem do konce třetiny?

57:54
    Icing hostí posílá hru znovu před Peksu. Valaši nadále s prázdnou brankou.

57:34
    Po zákroku Peksy se bude znovu vhazovat v obranném pásmu hostí, domácí hraji znovu bez Sachra v brance!

57:11
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Trma vrma a je to v brance! Valaši nakonec zásluhou PETRA DVOŘÁKA dotlačili puk až za brankovou čáru a za bezmocného Peksu a dramatizují ještě závěr utkání! Asistence: Petr Seidler a Jiří Weintritt.

57:01
    Šumperk znovu vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

56:40
    Domácí drží svého soupeře v jeho pásmu, nedaří se jim však dostat k jakémukoliv nahození nebo střele, které by mohlo ohrozit brankáře Peksu.

55:57
    Valaši to zkouší bez brankáře s šesti hráči v poli!

55:47
    Romančík dostal na hůl skvělý pas zpoza brány, Peksa byl ale připravený a znovu dobrým zákrokem drží svůj tým nad vodou.

55:18
    Nyní zastavuje Valachy pro změnu ofsajdové postavení.

54:58
    Peksa zastavil za svou brankou nahození Weintritta a překazil tak útočné snahy Bobrů dřív, než vůbec započaly.

54:09
    Hosté se na pár chvil usadili v útočném pásmu a ukrojili znovu velkou dávku vteřin zbývajících do konce utkání i přesto, že se nedostali k žádnému střeleckému pokusu.

53:18
    Draci se pokusili nahodit do útočného pásma, nakonec je z celé situace ale zakázané uvolnění. Hra se tak znovu vhazováním přesouvá před Peksu.

52:25
    Nutno také podotknout, že Peksa chytá také skvělý zápas. Stejně jako nyní i v průběhu celého zápasu zastavil další vyloženou šanci domácích skvělým zákrokem lapačkou.

51:26
    Šumperk s blížícím se koncem třetí část utkání začíná spíše bránit svůj dvoubrankový náskok a snaží se hlavě neudělat chybu ve svém pásmu. Bobři naopak začínají čím dál více šlapat do plných.

50:28
    Ač se domácímu publiku vůbec nelíbí, pravděpodobně se opravdu jednalo o ofsajdové postavení Andrise a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

49:46
    Nepřesná rozehrávka Draků jen odevzdala kotouč na hole soupeře, Valaši ihned zakládají další útočnou akci.

48:58
    Bobři začínají zvyšovat tempo hry a dostávají se do slibných šancí. Zbytek třetí třetiny ještě slibuje zajímavou podívanou.

48:16
    Romančík dostal od Andrise milimetrový pas na útočnou modrou a svůj bekhendový blafák mezi nohy nedotáhl do úspěšného konce jen velmi těsně! Brankář Peksa zasáhl s velkou dávkou štěstí.

47:19
    Šumperk v poklidu vyčkává se založením akce za svou brankou a nehýří přílišnou aktivitou.

46:31
    Ďurkáčova dělovka od modré skončila až zadním mantinelu, ihned se ale odrazila před Peksu, který kotouč raději schoval v lapačce.

45:55
    Valašské Meziříčí hraje v plném počtu.

45:22
    Další vyhození přes všechny čáry ukrajuje další sekundy z oslabení domácích, kteří znovu střídají kompletní obrannou formaci.

44:40
    Druhá přesilová hra nevychází Drakům úplně podle představ. Bobři nyní dokonce zavezli puk až za branku Peksy, kde spoří cenné vteřinky.

43:55
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Seidler – 2 min., podrážení).

43:50

43:08
    Bobři až nyní vyhazují kotouč přes všechny čáry a střídají kompletní obrannou čtveřici.

42:38
    Draci v poklidu kombinují v útočném pásmu a nikam se zbytečně neženou.

41:50
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Holiš – 2 min., nedovolené bránění).

41:18
    Žák si v těžké situaci u mantinelu poradil a ihned rozvinul útočnou akci Bobrů, na jejímž konci pálil od modré nad branku Běhal.

40:25
    Jaroš byl hned úvodu třetí třetiny jednoznačné gólovce! V klíčovou chvíli ale nepochopitelně nedokázal zasunout puk, který už měl na holi, do odkryté klece.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:28.

Druhá třetina byla na góly o poznání bohatší a nabídla hned čtyři přesné zásahy. Valaši se nejprve dostali do vedení, Šumperk ale následně otáčel skóre hned třemi brankami, díky kterým odchází do šaten po druhé třetině s dvoubrankovým náskokem.

40:00

39:38
    Draci už vypadá to dohrají prostředí periody v klidu ve své třetině a nedopustí zbytečné drama.

38:31
    Domácí na pár chvil zavřeli hosty v jejich pásmu, finální střelecký pokus ale mířil přesně do středu branky, kde stál připravený Peksa.

37:24
    Černá guma se ocitla mimo ledovou plochu, což donutilo rozhodčí přerušit hru. Vhazovat se bude po levici Sachra.

36:21
    Šumperští dostali naprosto evidentně klid na své hokejky a další útočné akce zakládají se vší lehkostí. Nyní se ale provinili postavením útočícího hráče v brankovišti, hra se tak přesouvá do středního pásma.

35:28
    Valaši se řítili dva na jednoho a ke střele se nakonec s kotoučem na holi odhodlal Smrčka. Jeho pokus do pravého horního růžku ale skvělým zákrokem lapačkou lapil Peksa.

34:38
    Draci právě vstřelili branku!
    Netrvalo dlouho a je to o dvě branky! VLADIMÍR ANTONOV nakonec dotlačil kotouč za brankovou čáru po střele Hrocha, kterou Sachr vyrazil pouze před sebe. Asistence: Daniel Hroch a Vojtěch Krejčiřík.

34:14
    PETR GEWIESE prošel přes tři hráče jak nůž máslem, natáhl k pumelici z prostoru pro vhazování a střelou přesně pod horní tyč nedal Sachrovi žádnou šanci zasáhnout. Draci tak otáčejí vývoj ve skóre na svou stranu a ujímají se poprvé v zápase vedení. Asistence: Dominik Pokorný.

33:25
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Martiník – 2 min., krosček).

32:51
    Dalajka nahodil kotouč do útočné třetiny a Bobři o něj bojují za brankou Peksy.

32:06
    Smrčkovi v klíčový moment rychlé akce ujel kotouč a včasně byl zakřižován obráncem soupeře. Hra ale nadále pokračuje v pásmu Draků.

31:03
    Romančíkovi rána z bezprostřední blízkosti vůbec nesedla a puk se pouze doklouzal k Peksovi, který jej schoval pod svou lapačku.

30:15
    Tempo hry s příchodem druhé poloviny utkání z obou stran lehce upadlo, ani jednomu z týmů se nedaří prosadit do byť menší střely na branku. Začíná také přibývat nepřesností, další icing na straně hostí přesouvá hru před Peksu.

29:29
    Valašská rozehrávka se potkala s nepřesností a společně zamířili s pukem až na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Sachrem.

Dnešní utkání sleduje 312 diváků.

28:27
    Draci znovu drží puk za svou brankou a vyčkávají na dostřídání kompletní formace.

27:20
    Bobři si ale ani ne o minutu později mohli vzít vedení zpět! Vaněk ale v rozhodující chvíli poté, co si už položil Peksu, přestřelil jeho svatyni.

26:32
    Šumperk ale následně využívají velmi rychlého přečíslení ke srovnání skóre! Milfaitovu žabičku zavěsil přesně pod horní víko DANIEL VACHUTKA a nedal Sachrovi sebemenší šanci zasáhnout. Velmi dobře provedené přečíslení na straně hostí a na Bobří hrázi máme znovu srovnáno. Asistence. Jan Milfait a Tomáš Drtil.

25:20
    Draci poněkud opaření uklidňují hru za svou brankou, oba týmy toho využívají k prostřídání svých formací.

24:37
    Velké zmatky před Peksou nakonec zastavil hvizd hlavního sudího. Bobři nebyli vůbec daleko od vstřelení své druhé branky poté, co se soupeřova obrana vůbec nedohodla při rozebírání protihráčů.

24:13
    Těm se ale zároveň nedaří průchod do útočného pásma. Svěřenci trenéra Weintritta velmi dobře zavírají svou modrou čáru.

23:20
    Valaši se ale při nejmenším s příchodem druhé třetiny ihned vyrovnali s tempem hry nasazeným Draky a drží s nimi krok o poznání lépe než v první třetině. Aktivnější na puku jsou ale i tak nadále šumperští.

22:28
    Bobři na dobrou minutu sevřeli soupeře v jeho pásmu, nedostali se ale k žádné střele nebo nahození a na puku jsou znovu hosté.

21:26
    Draci jsou i po vstřelené brance nadále aktivní a ženou se ihned za vyrovnáním. Sachr má co dělat, aby se stíhal v brankovišti otáčet.

20:40
    Bobři jdou z ničeho nic do vedení! Rychlé přečíslení zužitkoval po milimetrovém pasu ROSTISLAV VANĚK a střelou z první zamířil nechytatelně až za záda Peksy. Asistence: Petr Seidler a Petr Dvořák.

20:32
    Domácí hned v úvodu vyhazují na icing.

20:07
    Šumperk hraje v plném počtu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:41.

V první periodě měli jednoznačně více ze hry hosté ze Šumperku, vstřelené branky se ale fanoušci obou táborů ve Valašském Meziříčí nedočkali. Bobři se ve druhé polovině první části začali vyrovnávat s tempem soupeře a také dokázali zahrozit, ani oni se ale prosadit nedokázali.

20:00

19:33
    Šumperským se i v oslabení podařilo zavést kotouč až za branku Sachra a tam jej delší čas podržet. Tahle přesilovka Bobrů se rozhodně nezařadí k těm povedeným.

18:48
    Bobrům se nedaří i přes početní výhodu dostat do útočného pásma. Draci brání svou modrou čáru více než znamenitě.

18:07
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Milfait – 2 min., podrážení).

17:23
    Valaši jsou znovu sevření ve svém pásmu, Drakům se ale nedaří prosadit k takové šanci, která by mohla vést k prvnímu gólu utkání.

16:11
    Peksa byl také nakonec donucen předvést něco ze svých brankářských kvalit a zákrokem lapačkou přerušuje hru.

15:29
    Řezáčovo schované nahození skončilo až u Sachra a ten na něj stačil zareagovat na poslední chvíli. Bobři se ihned po zisku puku ženou do útoku.

14:38
    Bobři se začínají s blížícím se koncem třetiny srovnávat s tempem hry soupeře a taky přichází nějaké ty šance na jejich straně. Proti střele Martiník nyní úspěšně zasáhl Peksa.

13:35
    Šumperk se rozhodl na pár chvil uklidnit tempo utkání za svou brankou a zároveň tak nechat dostřídat celou svou formaci.

12:34
    Müllerova střela se z bezprostřední blízkosti otřela o hůl obránce soupeře a skončila v rohu kluziště.

11:57
    Další rychlý kontr Valachů zastavil včasný zásah obrany soupeře těsně za přechodem útočné modré čáry.

11:10
    Sachr se poradil se střelou z ostrého úhlu a Bobři znovu vyhazují chytře tak, ať to není zakázané uvolnění zvládají vystřídat celou svou formaci.

10:19
    Weintritt se pokusil rychle vyvést zachycenou rozehrávku soupeře, byla zastaven na útočné modré a v držení černé gumu jsou znovu hosté.

09:26
    Hosté znovu drží kotouč ve třetině soupeře a jejich gól visí každou přibývající sekundou čím dám více ve vzduchu. Obrana domácích ale taktéž po téměř polovině první periody odolává.

08:39
    Netrvalo to však příliš dlouho, a hosté znovu svírají Bobry v jejich pásmu. Opět se hra ale odehrává po většinu času u mantinelů, odkud se branka ohrožuje přece jenom o něco hůře.

07:47
    Draci pouze odevzdali puk na hole soupeře a celá jejich pětka odchází po náročné směně střídat.

07:10
    Šumperk se po vyhraném vhazování pokusil o rychlý útok, ten nepřesnou rozehrávkou zastavuje až icing.

06:53
    Vysoká hůl hostí přesouvá hru před brankáře Peksu.

06:05
    Milfait středem kluziště vytáhl kotouč až do útočné třetiny, kde jej ihned rozdal na spoluhráče. Ti o něj nyní bojují za brankou Sachra.

05:26
    Bobři se snažili o rychlý přechod do útoku, ofsajdové postavení Dalajky ale donutilo čárového sudího přerušit hru.

04:50
    Domácí prozatím jednoznačně nezachytili tempo hry Draků z úvodu utkání. Hosté naopak drží většinu času soupeře v jeho pásmu, naposledy jej nyní donutili vyhodit na zakázané uvolnění.

04:04
    Spratkova rána z prostoru pro vhazování skončila v moci Sachra, který zároveň přerušil hru, aby dopřál svým spoluhráčům čas na vystřídání.

03:48
    Nahození Ďurkáče skončilo zblokováno v rohu obranné třetiny Draků, na puku jsou znovu hosté.

03:16
    Až nyní Bobři uklidnili hru za svou brankou a chystají postupnou rozehrávku.

02:26
    Nápor hostí řeší domácí Kuchařík pouze vyhozením do útočného pásma tak, ať se nejedná o icing, a celá pětka Valachů odchází střídat.

01:19
    Šumperk je na začátku zápasu jednoznačně aktivnějším celkem, svěřencům trenéra Janečka se ale prozatím nedaří prosadit k výraznějšímu střeleckému pokusu.

00:28
    Draci se hned v úvodu utkání dostali až před Sachra a hned z toho bylo slušné ohrožení branky domácích. Obrana Valachů si ale poradila a vyhodila puk do středního pásma.

00:01

HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Weintritt, Běhal, Báchor, Holiš, Ďurkáč, Žák, Ondračka – Smrčka, Vaněk, Martiník (A), Andris, Pořický (A), Vávra, Kuchařík, Seidler, Paťava, Dvořák (C), Romančík, Dalajka.

Draci Šumperk: Peksa (Wanecki) – M. Haloda, Drtil, Sedlák (A), Kabelka, Řezáč, Gewiese (C), Chujac – Pokorný, Milfait (A), Antonov, Šíp, Spratek, Haluza, Urban, Jaroš, Vachutka, Müller, Krejčiřík, Scheuter, Hroch.

Rozhodčí: Maťašovský – Mikšík, Čelechovský.

Valašské Meziříčí se před příjezdem Draků drží v horní polovině tabulky i přes prohru v posledním odehraném utkání na domácím ledě s Novým Jičínem. Bobři vstoupí do klání s Šumperkem s týdenní pauzou v zádech a budou chtít Drakům připravit první hořkost porážky v letošní sezóně. Loňský semifinalista bude chtít bezpochyby znovu potěšit domácí publikum výhrou, utkání tak slibuje před jeho začátkem atraktivní podívanou.

Draci Šumperk

Svěřenci trenéra Janečka prožívají snový začátek nové sezóny, pět utkání a zisk 14 bodů budiž jasným důkazem. Za zmínku stojí zejména atraktivní přetahovaná z předminulého kola na ledě Havlíčkova Brodu, kterou Šumperk dovedl do vítězného konce v prodloužení. K dalšímu měření sil míří Draci na led Bobrům z Valašského Meziříčí, kde budou útočit na natažení své vítězné série.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 21. Vaněk (Seidler, Dvořák), 58. Dvořák (Seidler, Weintritt) – 27. Vachutka (Milfait, Drtil), 35. Gewiese (Pokorný), 35. Antonov (Hroch)

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Wanecki) – M. Haloda, Drtil, Sedlák (A), Kabelka, Řezáč, Gewiese (C), Chujac – Pokorný, Milfait (A), Antonov, Šíp, Spratek, Haluza, Urban, Jaroš, Vachutka, Müller, Krejčiřík, Scheuter, Hroch.