Astana – Partizan Bělehrad 1:2 (kon.) | Wolfsberger – AS Řím 1:1 (kon.) | Alkmaar – Manchester Utd. 0:0 (kon.)
Başakşehir – Mönchengladbach 1:1 (kon.) | Besiktas – Wolverhampton 0:1 (kon.) | Braga – Slovan Bratislava 2:2 (kon.)
CSKA Moskva – Espanyol 0:2 (kon.) | Ferencváros – Ludogorec 0:3 (kon.) | Feyenoord – Porto 2:0 (kon.)
FK Oleksandrija – Gent 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Wolfsburg 1:1 (kon.) | Young Boys – Rangers 2:1 (kon.)
Arsenal – Standard 4:0 (kon.) | Celtic – Kluž 2:0 (kon.) | Dudelange – Karabach 1:4 (kon.)
Guimarães – Frankfurt 0:1 (kon.) | FK Krasnodar – Getafe 1:2 (kon.) | Lazio – Rennes 2:1 (kon.)
Lugano – Dynamo Kyjev 0:0 (kon.) | Malmö – Kodaň 1:1 (kon.) | Rosenborg – Eindhoven 1:4 (kon.)
Sevilla – APOEL 1:0 (kon.) | Sporting – Linz 2:1 (kon.) | Trabzonspor – Basilej 2:2 (kon.)
Celtic Glasgow
2:0 (1:0)
CFR Kluž
Čtvrtek 03.10.2019, 21:00 • Celtic Park, Glasgow • Evropská liga • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu druhé zápasy v základních skupinách a my budeme sledovat duel mezi Celticem a Kluží, kdy mírným favoritem je domácí mužstvo.

Zajímavé je, že oba celky se utkaly v srpnu v rámci 3. předkola Ligy mistrů. Tehdy byla nakonec úspěšnější Kluž, která po domácí remíze 1:1 šokovala ve Skotsku, kde vyhrála 4:3 a postoupila. Jenže pak narazila na Slavii, která rumunského soupeře vyřadila a na Kluž tedy zbyla jen Evropská liga.

CELTIC nevstoupil do Evropské ligy špatně. V prvním utkání hrál na hřišti francouzského Rennes, kde to byl velký boj, který nakonec neměl vítěze, protože zápas skončil nerozhodně 1:1. Dnes jdou domácí do utkání s jasným cílem, a to získat všechny tři body.

KLUŽ začala Evropskou ligu výborně, protože v prvním utkání hostila Lazio, které bylo favoritem zápasu, jenže Kluž ukázala svojí sílu a italský velkoklub doma porazila 2:1. A nějaké body chtějí hosté přidat také ve Skotsku, což ale nebude vůbec jednoduché.

Utkání mezi Celticem a Kluží začíná ve 21:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si zápas nenechte ujít.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Celtic FC: Forster – Ajer, Jullien, Elhamed, Bolingoli-Mbombo – Forrest, S. Brown, C. McGregor – R. Christie, Edouard, M. Elyounoussi.
    Náhradníci: C. Gordon – Bauer, N. Bitton, Sinclair, Hayes, Rogic, Ntcham.

CFR Kluž: Arlauskis – M. Sušić, Boli, Burcă, Camora – Bordeianu, L. Aurélio, Djoković – Deac, Rondón, Omrani.
    Náhradníci: J. Fernández – Culio, Păun, Golofca, Hoban, Peteleu, Cestor.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Lupp.

1

2
    Začalo se hodně opatrně, z prvních útoků nic nebylo. U míče jsou nyní domácí fotbalisté.

4
    Domácí jsou více na míči, tlačí se dopředu, ale zatím z toho nic nebezpečného nebylo.

6
    Hosté vybojovali první rohový kop v tomto utkání, ale nic z něho nebylo. Nyní jsou na tahu znovu hráči Celticu.

8
    Skotský celek je aktivnější, ale do zakončení se zatím nedostal. Obrana Kluže funguje na jedničku.

10
    Scott Brown operoval na polovině rumunského týmu, ale nakonec nic nevymyslel a o míč přišel.

11
    Rohový kop pro Celtic.

12
    Po centru se k hlavičce dostal Christopher Jullien, ale s jeho pokusem si skvěle poradil Giedrius Arlauskis, který míč vyrazil na další rohový kop!

12
    Ale ani z jednoho rohu nic nebylo, takže pokračujeme za stavu 0:0.

13
    Další rohový kop, tentokrát pro Kluž.

14
    Rohový kop rozehrál Andrei Burcă, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.

16
    Po přihrávce se k míči dral Ryan Christie, ale byl až příliš důrazný a byl mu odpískán faul.

18
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Domácí jsou stále aktivnější, ale do zakončení se dostávají pouze sporadicky.

19
    Rohová kop pro Celtic.

19
    Hostující hráč poslal míč na další rohový kop.

20
    Celtic už zahrával čtyři rohové kopy, ale ani z jednoho nic nevytěžil. Po dvaceti minutách na úvodní branku stále čekáme.

20
    Celtic právě vstřelil branku!
    Tak pozor, protože nakonec domácí jdou přeci jen do vedení, a to zcela zaslouženě. Po parádní kolmé přihrávce přišel centr do vápna a ODSONNE EDOUARD míč dostal do sítě!
    20. Odsonne EDOUARD - 1:0

22
    Po úvodní brance jsou domácí samozřejmě na koni a stále se tlačí dopředu. Nyní už to bude mít Kluž velice složité.

24
    Stále se hraje na polovině hostujícího celku, který nyní vůbec neví, co hrát.

25
    Žlutou kartu dostává Callum McGregor (Celtic FC).

27
    Hosté se dočkali vyrovnání, ale branka, kterou vstřelil Boli, nakonec kvůli ofsajdu neplatí.
    O první branku v tomto utkání se postaral domácí Edouard, takže Celtic vede 1:0.

29
    Hosté šli dopředu, ale nakonec je zastavil útočný faul, takže hrát bude znovu Celtic, který zatím na trávníku dominuje.

31
    Na trávníku se v posledních minutách přiostřilo a rozhodčí nyní musel hráče uklidňovat.

33
    Do zakončení se prodral Scott Brown, ale jeho rána byla hodně nepřesná a rozehrávat bude Giedrius Arlauskis.

35
    Velice aktivní je dnes Odsonne Edouard, který zkoušel vysunout protihráče, ale jeho přihrávce scházela přesnost.

37
    A znovu dobře hrající Odsonne Edouard, který to vzal na sebe, ale hradbu těl před sebou nepropálil.

40
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Domácí kontrolují své vedení a nikam v závěru prvního poločasu nepospíchají.

42
    Kombinační akci Celticu zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

42
    Žlutou kartu dostává Billel Omrani (CFR Kluž).

43

44
    Ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Domácí celek byl aktivnější a zcela zaslouženě vyhrál první poločas 1:0. Kluž spoléhá zatím na brejky, ale žádný hostům nevyšel a ve druhém poločase musí pořádně zabrat.

Druhý poločas začne přibližně v 22:02 hodin.

46

47
    Žlutou kartu dostává Christopher Jullien (Celtic FC).

49
    Billel Omrani se dostal do dobré pozice, ale zakončení nezvládl ideálně a míč poslal nad branku.

51
    Žlutou kartu dostává Damjan Djoković (CFR Kluž).

53
    Domácí drží míč na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Giedrius Arlauskis.

55
    Hostující hráč už stojí připravený u postranní lajny, budeme svědky prvního střídání v tomto utkání.

57
    Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Luís Aurélio, přichází Emmanuel Culio.

59
    Celtic je stále aktivnějším a lepším týmem. Nyní se znovu hraje na polovině Kluže.

59
    Je to 2:0! Hosté získali míč a šli dopředu, jenže také oni ho ztratili a Celtic podnikl parádní brejk. Forrest pronikl až do vápna, přihrál pod sebe a MOHAMED ELYOUNOUSSI s velkou dávkou štěstí dostal míč do sítě.
    59. Mohamed ELYOUNOUSSI - 2:0

61
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že domácí vedou 2:0, tak je jasné, že hosté musí pořádně zabrat.

63
    Jenže rumunskému celku se dnes v útočné fázi příliš nedaří, což potvrdil i nyní. Celtic se opět v pohodě ubránil.

65
    Mohlo být sníženo na rozdíl jedné branky! Ciprian Deac dostal prostor na hranici velkého vápna, ale s jeho pokusem si skvěle poradil Fraser Forster!

67
    Po zajímavém centru se do zakončení dral jeden z domácích hráčů, ale nakonec byl u míče jako první Andrei Burcă.

70
    Kluž má posledních dvacet minutek na to, aby něco udělala s nepříznivým výsledkem. Zatím to ale vypadá, že všechny body získá Celtic.

70
    Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Mario Rondón, přichází Adrian Păun.

72
    Christopher Jullien se vydal dopředu a nakonec se dostal do zakončení, ale rána se mu nepovedla podle představ.

74
    Odsonne Edouard se znovu hnal dopředu, ale tentokrát ho zastavil rozhodčí, ofsajd.

76
    Celtic zvládá konec utkání na jedničku, stále diktuje tempo hry a soupeře k ničemu nepouští.

78
    Domácí nyní skvěle drží míč, nikam se netlačí a diváci je ocenili potleskem. Celtic dnes hraje dobrý zápas a vede zcela zaslouženě.

81
    Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Damjan Djoković, přichází Catalin Golofca.

83
    Hosté bojují, snaží se duel zdramatizovat, ale dnes to nejspíše neklapne, Celtic soupeře k ničemu nepouští.

85
    Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází James Forrest, přichází Jonny Hayes.

87
    Domácí stále drží míč a kombinují na své polovině.

88
    Žlutou kartu dostává Odsonne Edouard (Celtic FC).

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Olivier Ntcham.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90+3
    Utkání se už pouze dohrává, je rozhodnuto, všechny body zůstanou ve Skotsku.

90+5

Je dobojováno. Celtic potvrdil roli favorita a doma porazil Kluž 2:0. Domácí celek byl dnes jasně lepší, měl mnohem více ze hry a mnohem více šancí a vyhrál zcela zaslouženě. Hosté bojovali, ale dnes to nestačilo.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:10.

To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc. (22:51:41)