HC Dukla Praha
39:26 (21:12)
KH Kastrioti
Sobota 05.10.2019, 18:00 • Sportovní hala Slavia • Challenge cup • 2. kolo

To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání s konstatováním vítězství Dukly Praha vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (19:43:05)

Dnešní utkání sledovalo 320 diváků.

Dukla si po celý druhý poločas držela velkou střeleckou úspěšnost a soupeře skoro k ničemu nepustila. Jediný rozdíl oproti prvnímu poločasu je stažení náskoku kosovským celkem o dvě branky. V konečném součtu branek tak vítězí Dukla Praha nad Kastrioti o 13 branek, tedy více než jednu třídu a do zítřejší odvety má nadělaný slušný náskok.

Konec zápasu. (39:26)

60
    Hosté v posledních vteřinách ještě zkoušeli proměnit přihrávku přes celou délku hrací plochy. Zakončujícímu hráči scházelo pouze větší štěstí při zakončení ve vzduchu a zády k bráně. Míč prolétl jen těsně vedle tyče domácí branky! (39:26)
    60
    Festim Mustafa je zřejmě jeden z posledních skórujících hráčů. Do konce utkání schází nějakých 20 sekund. (39:26)

60
    Probíhá poslední minuta utkání. (39:25)

59
    Křístek se prosmýkl podél bránícího hráče, ale ztroskotal na brankáři, který jeho střelecký úmysl přečetl a vyrazil míč do rukou svých spoluhráčů. (39:25)
    59
    Hosté po delší době stáhli náskok soupeře o další branku, přesto je stále gólový rozdíl na hodnotě 14 branek. (39:25)

59
    Pražané se pokoušeli o nahazovačku, v zakončení byl ale nepřesný Jan Blecha, který orazítkoval tyč. (39:24)
    58
    Hosté přesilovou hru velmi rychle proměňují v branku. Budou mít zhruba ještě další minutu a půl k dalším proměňování. (39:24)

57
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jakub Zelenka). (39:23)
    57
    A další takovou domácí proměňují zas a znovu, ačkoli to bylo tentokrát z mnohem většího úhlu. (39:23)

57
    Oba celky zaznamenaly hodně rychlé branky z kontrů po rozehrávce. (38:23)

56
    Podruhé v řadě už se to ale hráčům Kastrioti nepodařilo, rozhodčí odměnili pohyb hostů jako útočné prorážení. (37:22)
    55
    Gól vstřelil tým KH Kastrioti. (37:22)
    54
    Akce Dukly jak přes kopírák té předchozí. I tentokrát se zapisuje Patzel do střeleckých statistik jako úspěšný střelec. (37:21)
    54
    Hosté už zřejmě přišli na recept proti obraně Dukly. Ta nedokázala zblokovat střelu z desíti metrů, která zapadla k pravé tyči domácí svatyně. (36:21)
    53
    O to víc, pokud bude Vojtěch Patzel střílet ostrými jako je tomu po celý zápas. (36:20)
    52
    I přesto, že hosté zaznamenali už dvacátou branku, jsou stále na rozdílu patnácti branek a jen těžko budou toto manko odmazávat. (35:20)
    52
    Střela z kroku a schována za dvojici bránících hráčů, nemohla dopadnout jinak než brankou. Brankář na střelu ani nezareagoval, zřejmě míč vůbec nezaregistroval. (35:19)
    51
    Arben Dugolli ukázal divákům v pražské hale, jak šikovný dokáže být z bodu pro sedmimetrový hod, ze kterého překonal Votavu. (34:19)
    50
    Ovšem v obraně to mají hosté opravdu hodně těžké. Ve 4 hráčích musí spoléhat na technickou chybu soupeře. (34:18)

50
    Kastrioti hraje v plném počtu. (34:18)
    49
    Ale kosovský celek dokázal skórovat i přes dvojnásobné oslabení. (33:18)
    49
    To se naopak nepovedlo soupeři, který hraje ve 4 hráčích v poli. Dukla vede o šestnáct branek. (33:17)

48
    Votava se včas přesunul ke své levé tyči a dokázal tak zabránit soupeři ve skórování. (33:17)

48
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Kastrioti. (33:17)

48
    Oddechový čas pro Kastrioti. (33:17)

48
    Je tomu tak! Jeton Bislimi dnes usedá již podruhé na střídačku s dvouminutovým trestem. (33:17)
    48
    Ačkoli domácí dosáhli vcelku snadné branky, úspěšný střelec byl evidentně faulován a neobejde se to bez vyloučení. (33:17)

47
    Vyloučení v týmu KH Kastrioti (Pece Rajatoski). (32:17)

47
    Trma vrma v obraně Pražanů vedla k brance Kosovanů. Ti stahují ztrátu na rozdíl 15 branek. (32:17)
    46
    Na pravém křídle zůstal zcela osamocený Denis Harabiš, který neměl tváří v tvář brankáři soupeře sebemenší problém s proceděním míče do sítě. (32:16)

46
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči pražské Dukly. (31:16)

46
    Oddechový čas pro Duklu Praha. (31:16)

45
    Zavázal si připisuje úspěšný zákrok proti střele ze střední vzdálenosti. (31:16)
    45
    Ti ale zaváhali a naopak za Duklu skóruje z rychlého kontru Matěj Klíma. Domácí se vrací do patnáctibrankového vedení. (31:16)

44
    Útočné prorážení v podání domácích hráčů, do útoku se mohou hnát hosté. (30:16)
    43
    Ale ani hráči Kastrioti ještě neskládají všechny zbraně. Jejich pravá spojka ukázala dostatečný um a agresivitu, přes kterou se dostala až do zakončení, které skončilo brankou. (30:16)
    43
    A Dukla už vede o patnáct branek! Jen málo akcí domácího celku nekončí brankou. (30:15)
    42
    A na sklonku jedenácté minuty přidává Dukla další branku. S Kosovany to vypadá hodně bledě. (29:15)
    41
    Matěj Klíma v dalším rychlém protiútoku Dukly. Tentokrát se domácí už mohou radovat ze vsítěné branky. (28:15)

40
    Domácí se hnali do rychlého kontru 3 proti 1. Nakonec vzal celou situaci na sebe Sviták, ale v střelbě zaváhal a brankářovi Kastrioti teď patří velká pochvala. (27:15)
    40
    Hosté na brankovišti povalili Svitáka a Dukla tak měla k dispozici sedmimetrový hod. Ten bez větších problémů proměnil Vojtěch Patzel. (27:15)
    39
    Ostrými pálí ale také hráči Kastrioti. Ti zatím přesilovou hru zvládají na výbornou. (26:15)
    39
    Dukla neskládá zbraně ani v početní nevýhodě. Souhra do pivota byla do detailů promyšlená a nacvičená. (26:14)
    38
    Trochu kostrbatá hra Kosovanů nakonec přeci jen vedla ke čtrnácté brance. (25:14)

38
    Dukla si vyzkouší také hru v oslabení. David Šůstek oslabuje na dvě minuty svůj celek. (25:13)
    38
    Grištšuk natáhl na devíti metrech k dělové ráně, která zapadla přesně do levého horního rohu brány. (25:13)

37
    Kastrioti se snažilo o rychlý přechod do útoku, narazili ale na nepřesnost. Míč končí v zámezí. (24:13)
    36
    Dukla ale kontruje jak nejrychleji to jen jde. Po rychlé rozehrávce následovala rychlá souhra, která vedla k další brance českého týmu. (24:13)
    36
    Tak nakonec se povedlo hostům trpělivou hrou najít skulinku pro nahrávku na pivota, který byl tentokrát úspěšný. (23:13)

35
    Řešení přišlo v podobě střely, se kterou si brankář Dukly poradil. Ovšem hosté zůstávají u míče, jelikož zachytili odražený míč. (23:12)

35
    Kosovskému celku je znovu signalizována pasivita. (23:12)
    34
    Zatímco Reichl z pozice pivota nebyl proti brankáři úspěšný, Zelenka se už při dorážce nemýlil. (23:12)

34
    Hosté při signalizované pasivitě byli nuceni vystřelit. Jeden z hráčů trefil konstrukci Petržalovy brány! (22:12)

33
    Grištšuk zakončoval rychlou akci Dukly z devíti metrů jen těsně nad hostující svatyni. (22:12)

33
    Hosté si svou agresivní hrou vykoledovali vyloučení, jmenovitě se jedná o Lulzima Shabaniho. (22:12)
    32
    A hosté jsou za to potrestáni. Nepřesná přihrávka a následný rychlý brejk je proměněn v dvaadvacátou branku Pražanů. (22:12)

31
    Dukla je v obraně velmi dobře pohybově úspěšná a hráči z Kosova neví, kudy by propasírovali míč na zakončovacího hráče. (21:12)

31
    Výhodu úvodního výhozu ve druhém poločase mají hráči kosovského celku. (21:12)

31
    Začal druhý poločas. (21:12)

Druhý poločas začne přibližně v 18:52.

Během úvodních třiceti minut si dokázali hráči pražské Dukly vytvořit velký náskok, který činí 9 branek. Pokud bude Dukla pokračovat v podobném tempu i ve druhém poločase, můžeme se dočkat rozdílu klidně o 2 třídy.

30
    První poločas skončil. (21:12)

29
    Několik rychlých branek za sebou nyní mění skóre, Dukla stále vede o hodně branek. (20:11)

28
    Oddechový čas je za námi, Dukla pokračuje v drtivém nátlaku na branku KH Kastrioti. (18:9)

28
    Oddechový čas pro hosty. (18:9)
    27
    Osmnáctá branka Dukly znamená rozdíl již deseti branek. Českému týmu se v posledních minutách daří. (18:8)
    25
    Pražská Dukla navyšuje nadále své skóre a dost výrazně nyní soupeř odskakuje. (16:8)
    24
    Dukla nevyužila šance vstřelit branku, zaútočit nyní tedy mohou hráči z Kosova. (15:8)
    22
    Další chyba hostů potrestána, domácí odskakují na rozdíl šesti bodů. (14:8)
    21
    Dukla rychlého přesunu vpřed využívá a dává další branku. (13:8)

21
    Celek z Kosova nedokázal proměnit svoji šanci a dopředu může postupovat Dukla Praha. (12:8)

20
    Střela pražského týmu končí na tyči, s míčem hrají KH Kastrioti. (12:8)

19
    Vyloučení v týmu KH Kastrioti. (12:8)
    18
    Dukla se skvěle ubránila tlaku hostů a odskakuje na rozdíl pěti bodů. (12:7)

17
    Oddechový čas pro domácí. (11:7)

16
    KH Kastrioti sice dokázali snížit skóre, ale Dukla ihned poté rychle odpovídá a bere si zpět své vedení o tři góly. (10:7)
    14
    Nyní dokonce odskok na rozdíl třech branek, dopředu postupují hráči KH Kastrioti. (9:6)
    14
    Dukla jde opět od vedení o dvě branky po krásné střele z velké dálky! (8:6)
    13
    KH Kastrioti se přibližují na rozdíl jedné branky, domácí však nyní útočí. (7:6)

12
    Petržela skvěle chytá střelu hráčů KH, Dukla se musí nadále bránit. (7:5)

9
    Dvě rychlé branky obou celků mění stav, Dukla opět odskakuje na rozdíl dvou branek. (6:4)

9
    Úniku jednoho z hráčů Dukly končí břevnem, domácí stále vedou o dvě branky. (5:3)

8
    Na druhé straně Dukla skvěle brání, KH Kastrioti se nemohou dostat do zakončení. (5:3)